|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 21:06:45   
Anoniman
Nina, odlicni su ti rezultati...Bravo dragauser posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 22:36:30   
nina26
Verolinouser posted image

A sta mislis za ovo sto mi nije radjen insulin,da li to mogu posebno da ponovim, tipa pre jela i posle da ne radim ponovo ovaj smor od testauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 22:53:47   
degu
Mislim da su tebi super rezultati i da postoji insulinska rezistentnost da bi ti i šećer skakao i da ne bi reagovao na insulin.
Možeš za svaki slučaj da ponoviš taj insulin pre i posle jela, ali mislim da nema potrebe, jer se i iz ovoga vidi da je insulin odradio svoje i da ti je glukoza posle opterećenja u normalnim vrednostima.
Naravno porazgovaraj i sa Dr-ima šta oni misle user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:05:07   
Cecana
Nina steta sto ti nisu uradili insulin,posto moze insulin da bude visok-da ga se luci vise od normalnog da bi doveo secer u normalu.
Iz vrednosti glukoze se ne moze sa sigurnoscu reci da li postoji insulinska rezistencija.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:16:15   
degu
Cecana super što si se javila. Ja nisam radila test opterećenja glukozom i insulin, već samo šećer i insulin pre i posle jela. Mislila sam da se tu uglavnom gleda da li je glukoza u normalnim vrednostima i da li reaguje na insulin, sad kad bolje razmislim ja sam insulin pre jela imala ispod svih granica, a posle jela mi je jako skočio, tek tada je bio u normalnim vrednostima, a šećer se nije nešto promenio. user posted image
Moram i ja da uradim ogtt i insulin. Nina onda je bolje da ponoviš user posted image bar taj insulin pre i posle jela, baš glupo što to nisu uradili odmah.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:21:37   
meyo
ovo mi je jedina stvar koju ne razumijem al znam da sam radila OGTT test i da je bio ok.
da mi je endokrinolog rekao da taj test nista ne znaci i da nije bilo potrebe da ga radim dao mi inuslin da vadim prije i posle jela i to mi pokazalo da imam IR jer je i prije jela i nakon bio povisen

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:26:57   
degu
Ma očigledno sam ja totalno neobjašnjiv slučaj, meni je pre jela bio jako, jako nizak, tek posle jela je bio normalan.I tad mi je Dr rekao da je to sve u redu, ali to je onaj isti koji mi je rekao da mi je TSH Ok, tako da nije pouzdan.
Moram i ovo da odradim.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:45:11   
nina26
Hvala vam devojke punouser posted image

Pa i ja sam pretpostavila a i citala sam da glukoza moze da bude dobra a insulin da ne valja...

Nista otici cu ja u lab samo da mi urade insulin.

Kako ide, pre jela, i posle koliko sati da jedem da bih ponovila drugi put?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 23:56:28   
degu
Joj Nina, ja sam to davno radila, pa ne znam da li se dobro sećam.
Prvo sam vadila krv pre jela i odmah posle toga sam pojela jednu kiflu i čini mi se da sam 2 sata posle prvog vađenja, ponovila glikozu i insulin.
Pitaj u laboratoriji, rećiće ti i šta smeš da jedeš i za koliko da dođeš user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: oggt i insulin
6.8.2011 0:01:48   
nina26
Ok, samo cu da pitam za insulin hormon kako se radi, da mi ne bi opet rekli da radim OGGT, mislim da bih odlepilauser posted image

Hvala Deguuser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 6.8.2011 0:02:07 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: oggt i insulin
6.8.2011 0:06:14   
degu
Nema na čemu Nina, volela bih da sam bila od veće koristi user posted image
To ti je stvarno da poludiš, kad ništa ne urade kako treba user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: oggt i insulin
12.8.2011 11:38:51   
plačljiva
Ja sam danas odradila OGTT sa insulinom i večeras će stići rezultat...Inače 8 meseci pijem siofor zbog insulinske rezistencije i smršala sam 13 kg za 8 meseci...user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: oggt i insulin
12.8.2011 11:49:50   
GRGA
Mene bas cudi ,,kada sam radila OGTT--nisu mi rekli da ga radim sa insulinomuser posted image

A verujem da ce me trerati i to......Sutra cu videtid a odradim i prolaktin profil...i mm da da jos jednom bris uretre!!!Jer od ponedlejka Visegradskauser posted image user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: oggt i insulin
12.8.2011 11:51:16   
plačljiva
SUPER grga PIŠI nam sutra iskustva iz Višegradske.Biće to dobro...user posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: oggt i insulin
12.8.2011 11:52:26   
GRGA
Naravno zene sve vas izvestavam...Doduse ne verujem da ce mi sutra zstici rezultati-ali kada stignu prvo vama!!

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: oggt i insulin
13.8.2011 8:38:06   
plačljiva
Drage moje evo i mojih rezultata...OGTT sa 75 grama glukoze...0 minut glukoza  5,28        insulin 2,58            
                                                                                                 30minut  glukoza  8,72        insulin 44,1
                                                                                                 60minut  glukoza  6,73        insulin  83,9
                                                                                               120minut  glukoza  3,27        insulin  27,7
                                                                                               180 minut glukoza  2,94        insulin 4,52

Normalne vrednosti glukoze su uvek (3,33-6,1) a insulina uvek ( 6-27 )user posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 10:29:11   
saska89
heyy drage zene evo i ja da se oglasim jer je forum zaista sjajan i procitala sam svaku vasu rec,radila sam ogtt proslog meseca jer su hormoni ok (inace imam policisticne jajnike) dr lazovic u KCS mi je dala da pijem gluformin od 500mg koji dobro podnosim ves sam na drugoj kutiji nadam se da cu dobiti i ovog meseca jer sam do sada dobijala par puta godisnjeuser posted image moji rezultati su sledeci: insulin 0'9,9 30'129 60'210 120'85 180'20,8 glukoza:4.6 9,8 9,4 6,3 3,6 da li neko moze da mi kaze nesto o gluforminu i ovim rezultatima jer mi dr nije rekla do kada da ga pijem i sta dalje?? vec godinu dana radimo na bebi i nistauser posted image hvalaaaa unapred

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 17:52:14   
plačljiva
SASKA89 , to je lek koji se daje za policistične jajnike,sredjuje cikluse i ovulacije i tako se brže dolazi do user posted image  .Ja ga pijem od decembra 2010...Od njega sam smršala,sredila cikluse i nadam se i bebi uskoro...

(odgovor članu saska89)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 20:57:02   
degu
Saska taj lek ćeš piti verovatno i u trudnoći, ne znam do koje nedelje, ali se pije dosta dugo. Važno je da ti se organizam dovede u ravnotežu, da bi bio spreman za trudnoću i za bebu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu saska89)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 21:01:54   
GRGA
user posted image zENE SAMO DA VAM JAVIM DA SAM RADILA OGTT PONOVAO SA INSULINOM--rEZULTATI GOTOV-ALI NISAM ISLA DA IH PODIGNEMuser posted image
Sutra cu,,pa vam javljam--sada je ,zvanicno sve odradjeno

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 21:10:27   
degu
Navijamo za dobre rezultate.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: oggt i insulin
16.8.2011 21:18:47   
GRGA
Degu hvala punouser posted image user posted image

Sada kada smo sve zavrsili.i meni i mm-u se smucilo----------------Odjednom..............Treba nam odmor-definitivno!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: oggt i insulin
17.8.2011 14:26:08   
GRGA
Zene moji rezultati su blago zalosni--

Gtt nalaz

glukoza pre opterecenja.............5,5

Posle 60min.......................4,4

Posle 120min.................5,3

posle...................6,1



hrmonski status-insulin

10.5(pre opterecenja)
.................................................................<27

3.4(60 min)...................................<27

<2.0(120 min posle opterecenja)...........<27

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: oggt i insulin
17.8.2011 15:04:56   
degu
Grga koliko ja znam insulinska rezistencija je kad insulin raste sa opterećenjem, preko referentnih vrednosti. Ispraviće me neko ako grešim user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: oggt i insulin
17.8.2011 15:05:58   
GRGA
a pogledaj mi molim te prolaktin:(((((koji je u 8h 1890:((((

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here