|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
10.3.2015 22:51:04   
misika
Da, on je prvi radio testove, dobri su mu svi rezultati, sad je nedavno ponovio spermogram i sve je bilo ok.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: ogtt i insulin
10.3.2015 23:10:06   
World
Sto se mene tice, mogu samo ponoviti ono sto sam vec ispricala milion puta, koriguj malo ishranu uz siofor i probaj, vjerujem da rezultati nece izostati. Insulin izaziva dosta drugih problema, pa ako njega rijesis bice komplet organizam bolji. Ne sumnjam da ces uspjeti. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: ogtt i insulin
10.3.2015 23:19:55   
misika
Hvala puno na odgovoru...

Regulisala sam ishranu, izbacila secer (sem kad malo varam) i belo brasno kompletno..
Pazim na namirnice koje imaju visoki glikemijski indeks, vodim racuna da ne jedem izmedju obroka ako ne moram..

Ja se inace odkad pijem siofor osecam kao da sam se preporodila, ali bukvalno..

Zato sam i optimisticna zadnja dva meseca, ali naucila sam da kad budem optimisticna, obicno posle dva tri ciklusa totalno padnem u drugu krajnost ocajavanja i plakanja i onda dignem ruke na par meseci i tako u krug...

ali user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: ogtt i insulin
10.3.2015 23:29:13   
World
Nemoj da ocajavas, ja sam ostala trudna bas kad sam sto se kaze dotakla dno po pitanju optimizma.. user posted image Desice se prije ili kasnije. Bravo za izbacivanje secera i brasna, a bilo bi dobro jos i da izbacis preradjevine, jako uticu na insulin. Ja sam tokom 2 trudnoce skoro svaki mjesec radila nalaze i eksperimentisala sa hranom da vidim kako se sta ponasa, najvise dizu insulin kupovni hljebovi/kifle i preradjevine... najmanje sam skokove imala sa domacom hranom tipa jaja, mlijeko, meso, povrce..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: ogtt i insulin
11.3.2015 8:08:56   
bebilule
World Na početku sam, nešto oko 7. nedelje. Tako sam i uradila, nakon što mi je moja dr, inače specijalista za neplodnost rekla da prekinem sa sioforom potražila sam mišljenje još jednog dr koji je rekao ni slučajno do 12. nedelje, čak i poslije može da se pije, otom-potom. Odlučila sam ga poslušati jer koliko vidim rijetko ko isključuje siofor u prva tri mjeseca, a ni moja doza nije jaka, organizam se navikao na njega, tako da ću nastaviti.

Misika, i meni su bili mikrocistični jajnici, odstupanja inzulina nisu bila velika ali su postojala, ali sam imala duže cikluse. I meni je kao i tebi prijao siofor. Koliko ga dugo piješ jer je meni trebalo jedno 4 mjeseca da zabebim. I drugo, takođe iz iskustva, kakav je taj nalaz spermiograma? Većina laboratorija radi strašno oskudan nalaz, bez podataka o progresivno pokretnim, bez precizne analize morfologije i sl. Odrade samo broj, procenat pokretnih i grubu morfologiju. Bitno je da je dobra laboratorija, da je nalaz detaljan i da ga radi dobar biolog. Prvi nalaz koji je mm uradio niko od mojih dr nije htio ni da pogleda jer mu je falilo svih mogućih podataka. Kasnije smo se dobro raspitali i uradili gdje treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: ogtt i insulin
11.3.2015 22:14:42   
misika
Bebilule,

Pijem ga otprilike dva ipo ciklusa sada, ovaj mesec sam prvi put uzela klomifen u dogovoru sa doktoricom, cisto da probamo sve pre nego sto krenemo dalje (IUI)

MM je nedavno ponovio spermogram, gde je bilo malo odstupanje u morfologiji kod tih abnormalnih formi i kupili smo proxeed i zbog toga i ako budemo morali na inseminenaciju za koji mesec. Taman da malo nabilduje rezultate user posted image

Posto sam u decembru bila na histeroskopiji, cekamo 6 meseci da ostanem spontano trudna pre nego sto krenemo dalje, mislim da nemam sta vise da cekam..

Ja i dalje imam utisak da mi jos nijedan lekar nije uzeo i sagledao celu sliku i sve aspekte pa da dodjemo do nekog u zakljucka.. Mislim pored toliko pregleda i pretraga da su mi tek nakon 3 godine rekli da uradim oggt je meni ne shvatljivo???

Prosle godine sam malo digla ruke, pa sam mislila desice se kad odustanes user posted image ali evo vratila sam se u akciju, sledece nedelje su mi plodni dani, pa idemo ciklus za ciklusom user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: ogtt i insulin
11.3.2015 22:26:34   
World
Mislim pored toliko pregleda i pretraga da su mi tek nakon 3 godine rekli da uradim oggt je meni ne shvatljivo???


draga moja, ja sam nakon 6 godina SAMA trazila da uradim i to tako sto sam pricala sa drugim zenama! ej, 6 godina!!! tako su me bespotrebno razvlacili i svasta radili, taman smo dosli do vto, a sad znam da ni to ne bi uspjelo da nisam otkrila IR.. kad covjek mora sam sebe lijeciti....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: ogtt i insulin
11.3.2015 22:35:10   
amdn
ja sam bas juce bila na oggt testu u klinickom

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: ogtt i insulin
11.3.2015 22:53:06   
misika

IZVORNA PORUKA: World

Mislim pored toliko pregleda i pretraga da su mi tek nakon 3 godine rekli da uradim oggt je meni ne shvatljivo???


draga moja, ja sam nakon 6 godina SAMA trazila da uradim i to tako sto sam pricala sa drugim zenama! ej, 6 godina!!! tako su me bespotrebno razvlacili i svasta radili, taman smo dosli do vto, a sad znam da ni to ne bi uspjelo da nisam otkrila IR.. kad covjek mora sam sebe lijeciti....


Pa da, mogu misliti. To je meni strasno! Zato sam sad mozda i opsednuta sta jos da uradim?? Gde da procitam nesto novo? koliko jos da menjam doktora?? Da li da opet radim hormone, jer sam ih radila pre godinu ipo dana?? Da li da idem kod endokrinologa?? Dobila sam na moj nagovor doktorice Klomifen, pa sad razmisljam da li sam pogresila jer mi je prosli i predprosli mesec ovulacija bila extra..
I tako...user posted image lutamo dok nesto ne pronadjemo

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: ogtt i insulin
12.3.2015 7:42:57   
bebilule
Ja imala neku ludu sreću sa doktorom. Odem nakon manje od godinu dana kod svog porodičnog ginekologa da vidim šta dalje. Kontam otići ću privatno, ali eto....da mu kažem da ne ide skoro godinu i da se posavjetujem. On me odmah zavede u grupu sterilitet, pogleda me i prvo što uradi pošalje me na ogtt. Saznam kasnije da su on i njegova žena pokušavali godinama, mnogo puta bili na vantjelesnoj, uspjelo im jednom. Sreća je ta što je imao lično iskustvo sa sterilitetom i što nije htio da gubim vrijeme. I eto, ogtt odmah pokaže u čemu je štos.

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: ogtt i insulin
12.3.2015 21:50:55   
World
Moram i ovdje da se pohvalim, radila sam nalaze, insulin 0' - 14, 120' - 11, glukoza 0' - 4.7, 120' - 4.6
samo zahvaljujuci ishrani user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: ogtt i insulin
12.3.2015 21:53:34   
MakiJ
Bravo World user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 13:11:33   
Sosa Mena
Insulin
0'' 19.6 (5-25)
60'' 51.3
120'' 50.2

Nakon jela i terapije.

< Poruku je uredio Sosa Mena -- 20.3.2015 13:12:04 >


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 13:24:26   
World
visoko ti je to jos user posted image

moras definitivno ishranu mijenjati, ne ide tako.. vidi moje rezultate bez siofora..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 13:26:44   
Sosa Mena
IZbacila sam slatkise skroz. Hleba jedem mesen i to po jedno parce uz obrok. Suhomesnato sad i ne konzumiram post je. user posted image Mozda mi i terapija ne odgovara.

Tvoji su super. Svaka cas_t. Moracu onu tvoju dijetu skroz da ispostujem.

< Poruku je uredio Sosa Mena -- 20.3.2015 13:27:32 >


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 13:32:59   
World
mislim da ne vrijedi sama terapija, sta znam.. ja sad uglavnom zivim ovako bez zitarica i preradjevina, sa jako malo UH, odlicno se osjecam i rezultati su mi super, i ne gladujem, sto je najbitnije.. vjerovatno unosis previse secera u necemu a da ni ne znas, mozda puno voca ili slicno.. gluten je zlo isto.. ali polako, tek si pocela, bice to ok..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 13:38:59   
Sosa Mena
Moguce da je zbog voca. Jer ga obozavam. Nista i to cu da izbacim. Hvala puno. user posted image

Ako mozes baci pogled na rezultate stitne.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 19:53:20   
World
e nema na cemu.. user posted image
bacila sam pogled, ono sto znam je da ti je tsh odlican, a ostalo je valjda ok, cim je u ref. vrijednostima.. ima tu nekih kombinacija izmedju ova 3 pa kad je sta, ali tu ti nisam od pomoci.. ja se patim samo sa insulinom pa sam to izucavala.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 20:14:51   
Sosa Mena
Na sve ovo jos se patim i sa vitaminom D koji je isto kao i insulin Bogu plakati. user posted image
Srah me vise da uradim jos koju novu analizu. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 20:34:54   
degu
stvarno si ga preterala,treba ti opravka sa svih strana user posted image ja sam zatrudnela sa lchf ishranom,bez siofora

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 20:37:16   
Misha i Ljisha
u jeee Soso visoko to bas. Ja bez terapije imala manji insulin i plus u sred slava i kojecega radila analize. Mada i ja vidim da u poslednje vreme tamanim puno voca. Na to voce se izvlacim uvek "zdravo je"user posted image , bas volim voce jako. Evo vec nedeljama jedem jabuku u kasne sate. I odmah ujutru cim ustanem. A jos u toku dana padne bar banana narandza ili ananas ili kruska i ko zna sta jos. Ja ga tu preterivam i to bih bas trebala da sredim. Hleba ni ja ne jedem mnogo ali ja cesto mesim nesto to je kod mene bas bas problem.Evo sa terapijom sam super i dobro se i osecam. Kad krene prolece planiram bas zestoko da se bacim strogo na dijetu jer bice svega lepog i zdravog u izobilju Trenutno tamanimo slanine i sunke kao blesavi. Al dobro to smemuser posted image . A da ti promene terapiju?

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 20:58:27   
World
ma nece joj promjena terapije pomoci ako ne koriguje ishranu, samo ce joj biti lose i muka.. voce jeste zdravo i sve to, ali mi sa IR treba da pazimo bas na kolicinu.. ja sam skoro skroz izbacila slatko voce, npr banane ne jedem uopste, ponekad samo kisele jabuke ili bobicavo voce (jagode, maline, kupine i sl.).. i jos ako u svemu tome pojedes neki hljeb, previse je to UH za ono sto tebi treba.. kasnije i mozes da se opustis, ali sada malo zapni.. user posted image a i zavisi sta si jela za dorucak kad si vadila krv, i to dosta utice..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 21:09:11   
Misha i Ljisha
jes world je u pravu ima soso cilj treba malko vise da se pomucis.Nezgodno je jos je i post pa ne mozes bar rostilj (krenula je kod nas sezona rostiljanja). Probaj da izbacis voce. Ja nekako imam srece sto telo svoje dobro osecam i poznajem. Kad sam bila na kontroli kad je D imala tri meseca insulin bio cakum pakum sve bilo super tacno sam osetila kad je ponovo poceo da mi pravi probleme. I tako i bilo. Evo sad malo malo pa zabusavam sa terapijom tj ne popijem celu dozu za dan vec npr popijem siofor samo uvece ili samo ujutru a onaj u podne nemam pojma kad sam zadnji put popila. Ali osecam da mi je dobro. Ma ja vidim po svemu kako mi je, po kozi, dlakama, menstruaciji i td. Ti imas vecu dozu od mene ja bi trebalo da pijem 3 puta po 500 siofora a imas veci insulin. Mozda imas jos neki problem. PCOS je posledica IR ali isto tako moze biti i uzrok. To je taj zacarani krug. Jel imas PCOS?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 21:45:51   
Sosa Mena
Ja se trenutno u jabukama davim i nalevam limunadom. Bananu se ne secak kad sam jela user posted image Nisam joj neki fan.
A taj dan kad sam radila insulin jela sam 100g intekralnih pastetica posto je to bilo jedino posno sto sam mogla u tom momentu da pojedem jer sam radila u Zr.
Ljiso niakd nisam imala pcos ali zadnji put sam bila na uz u oktobru. Ne znam od tad da li se nesto promenilo.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: ogtt i insulin
20.3.2015 22:04:46   
World
ma to je kod tebe pocetak IR pa nije jos stiglo stosta da ti se pokvari.. a to ako si jela neki pekarski proizvod nije nii cudo, meni je od kupovnog sendvica skakao insulin uzasno.. svi ti aditivi jako podizu insulin..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here