|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
5.5.2015 21:50:13   
amdn
Jess, radila sam ogtt, samo glukoza na pola sata i isto tad mi vadili krv i za hormone zbog stitne, to je bilo 10. marta i rezultati mi stizu sad u petak,i ja sam zacudjena zasto cekam dva meseca
To je na endokrinologiji u Klinickom C. mozda cekam 2 mes. zato sto sad radim hormone drugi put, pa da mi odrede defenitivnu terapiju. A secer mi se uopste nije regulisao posle trudnoce. Ja doduse nisam imala neke smetnje, vodila sam stalno racuna o ishrani,nisam imala nikakvu terapiju ali, moguce je da mi je bas secer uzrok prestanku rada stitne.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: ogtt i insulin
5.5.2015 21:57:25   
World
Mozda si se pogresno hranila, sve se vise ispostavlja da zvanicne smjernice i nisu bas dobre, pogotovo za dijabeticare.. kako se hranis? Ja sam svoj insulin sredila potpuno, a tako i druge hormone, sve to vuce jedno drugo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: ogtt i insulin
5.5.2015 22:08:45   
amdn
World, bas vodim racuna o ishrani, nista masno od mesa, jedem samo ribu, piletinu, curetinu, dosta povrca i barenog... 2 jaja nedeljno, integralne hlebove sama mesim, integralne kase koje takodje sama pravim....slatko nista, voce jabuke, pola banane nedeljno, da ne nabrajam, a izbacila sam mleko i mlecne prozivode skroz,
Inace tri oboroka i 2 uzine izmedju,trudim se da obroci budu u isto vreme svaki dan, verovatno nesto pogresno radim, a uz sve to nervozna sam cesto, zbog ovog ili onog....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: ogtt i insulin
5.5.2015 22:20:07   
World
pretpostavila sam da je tako kao sto si napisala.. od svega toga jedino je ok sto si izbaila slatkise i mlijecno.. mlijecno uglavnom zbog stitne... ja jedem upravo suprotno, dosta povrca, zdravih masnoca, mesa, jaja svaki dan obavezno, a nalazi su mi idealni.. pokusaj da procitas OVO pa da ides u skladu sa tim, garantujem da ces proci puno bolje i rijesiti probleme.. imas tu i linkova za probleme sa stitnom..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: ogtt i insulin
5.5.2015 23:07:21   
amdn
Hvala World, procitacu clanke, svaki savet i sugestija su mi dobro dosli, da isprobam sta mi najbolje lezi pa da se tome i pridrzavam. Nije mi tesko da promenim rezim ishrane i da prilagodim nacin zivota, samo da urodi plodom. Vidim da po ovoj ishrani preporucuju dosta namirnica koje sam ja izbacila, probacu da to sve vratim i da ubacim vise morskoh plodova i kojekakvih ulja, jedino sad koristim maslinovo i bundevino.
Mada bas volim povrce mogla bih samo to da jedem :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: ogtt i insulin
6.5.2015 9:01:08   
bebilule
Ja se baš dopisujem sa jednom članicom koja ima problema sa IR i režimom ishrane. Upravo joj govorim kako su meni najviše smetali ugljeni hidrati i evo i članka koji govori o tome. Mislim da zavisi i od osobe, do osobe, od krvne grupe, metabolizma i sl...Svi moramo osluškivati svoj organizam i tačno ćemo znati šta nam prija. Meni definitivno najviše smetaju ugljeni hidrati i prerađevine. Pravila sam svoj hljeb bez aditiva i pšenice, sa puno sjemenki, pravila i domaći musli sa voćem i svim mogućim sjemenkaka i to se pokazalo kao pun pogodak.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: ogtt i insulin
6.5.2015 20:03:34   
amdn
Bebilule, ja sam mesim hleb ali kombinacija razenog, integralnog i psenicnog i stavim semenke lana, i suncokreta, golicu bas ne volim, a musli sam takodje napravila svoj samo bez suvog voca zato sto mi je mnogo slatko, videcu sta ce sad rezultati pokazati posle takvog rezima ishrane,ako su bolji nego oni u februaru onda cu nastaviti dalje, a ako nisu onda opet istrazivanje, ali jako mi znace ove teme gde mogu razmeniti i procitati razna iskustva.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: ogtt i insulin
9.5.2015 15:28:59   
amdn
e da javnem stigli rezultati OGTT, nemam dijabetes jeeeeej
0` - 6.5
30` - 9.1
60` - 8.1
901 - 7.0
120` - 5.7

dr. mi kaze da mi je samo taj jutarnji povisen, ali da to nije dijabetes, tako da nema lekova, ja cu se i dalje pridrzavati neke zdravije ishrane i set_nja sto vise.
ali hormone moram opet da vadim sad u utorak pa 22. maja na kontrolu da vidim dali ce se promeniti terapija ili ostaje isto Eutorox od 50.
Rekla mi je jedino za trudnocu da ne smem da zatrudnim pre konsultacije sa njom, zbog lekova moguce ponovne pojave dijabetesa II.
I ovako samo planirali drugo dete, tako da sad moram da zavrsim neke obaveze, a na leto kunsultacije i nadam se II crtice :)

< Poruku je uredio amdn -- 9.5.2015 15:29:20 >

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: ogtt i insulin
9.5.2015 21:14:08   
World
Super, kakav ti je insulin?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: ogtt i insulin
11.5.2015 10:34:24   
amdn
World insulin je 9.5
ispod pise daje hemolizovan serum sta god to znacilo.
Ja i dalje kao vodim racuna o ishrani,i dosta setam sto ranije nisam :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: ogtt i insulin
12.5.2015 21:37:05   
Masha0801
Devojke, ovde sam nova, imam neke nedoumice, citajuci vase postove vidim da znate dosta o ovome. Moj problem je sledeci, od prve menstruacije, bile su neredovne, s tim sto prve dve godine sam bukvalno dobijala na po 3-4 meseca. Imam 21 godinu. Poslednjih godina su dosta redovnije, imam menstruaciju 10-11 puta godisnje, s tim sto nikad ne znam kad cu tacno dobiti, nekada to bude na 28, a nekada na 35-40 dana. Proveravala sam jajnike na UZ 2 puta, nemam nikakve ciste. Medjutim, kad sam odradila hormonski status, LH je iznosio 9.00 a FSH 4.00, ako sam dobro shvatila to je jedan od simptoma PCOS, a nemam ciste na jajnicima. Sta to znaci? Ostali hormoni su u redu. Za dva dana idem da radim ogtt, jer mi je doktorka rekla da sumnja na blagu IR.

Ukoliko se potvrdi da je imam, posto sam nahvatala uzasan strah, iako jos nekoliko godina ne planiram trudnocu :D, da li ta blaga rezistencija u kombinaciji sa PCOS moze da pravi velike probleme sa trudnocom i da li je moguce ostati u drugom stanju prirodnim putem? Izvinjavam se ako su pitanja glupa, ali totalno ne znam nista o svemu ovome... Hvala unapred

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: ogtt i insulin
12.5.2015 21:42:42   
World

IZVORNA PORUKA: amdn

World insulin je 9.5
ispod pise daje hemolizovan serum sta god to znacilo.
Ja i dalje kao vodim racuna o ishrani,i dosta setam sto ranije nisam :)


nemam pojma sta to znaci :) je li to nataste 9.5? koliki je nakon 2 sata? a samo setaj, to nikad nije na odmet :)


masho, IR ti moze napraviti problem ako je ne sasijeces u korijenu, kako da ti kazem.. mislim cak i ako imas malo povisen insulin, ne vjerujem da ce ti iko prepisati siofor jer ne pokusavas da ostanes trudna jos, ali sacekaj rezultate.. samo nemoj jesti ono sto ne treba i sprijeci to na vrijeme.. :)

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: ogtt i insulin
12.5.2015 21:54:25   
Masha0801
Hvala najlepse. Znaci mislite da bi vec trebalo da pocnem da vodim racuna o ishrani? Fizicki sam aktivna, kilaza mi je u redu, cak srednje na mrsavo, ali ne vodim racuna bas sta jedem. Od onoga sto ne valja imam pojacanu maljavost, imam taj izrazeni donji stomacic, (to upucuje na pcos ako se ne varam), takodje cesto imam te napade gladi o kojima su neke clanice pisale, tj cesto mi organizam trazi slatko...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: ogtt i insulin
12.5.2015 22:06:09   
World
Ma da, sve ti to ukazuje na neki poremecaj, a ne moras da budes debela uopste za IR.. a to sto kazes VEC da pocnes, pa ono, trebali bi svi da vode racuna o tome sta jedu otprilike user posted image
samo ti izbaci preradjevine, secer i takve stvari i bice sve ok user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Masha0801)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: ogtt i insulin
12.5.2015 22:11:15   
Masha0801
Hvala puno. :) Nadam se da ce sve biti u redu do dana kada budem zelela da ostanem u drugom stanju. Javicu se kada odradim ogtt i insulin za dva dana.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: ogtt i insulin
13.5.2015 8:35:48   
nata11

IZVORNA PORUKA: World

Ma da, sve ti to ukazuje na neki poremecaj, a ne moras da budes debela uopste za IR.. a to sto kazes VEC da pocnes, pa ono, trebali bi svi da vode racuna o tome sta jedu otprilike user posted image
samo ti izbaci preradjevine, secer i takve stvari i bice sve ok user posted image


Ja nisam jela slatko a od kako dobih rezultate jede mi se slatko pa pala bih u nesvest user posted image Ali trudim se koliko toliko da se kontrolisem.

_____________________________





(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: ogtt i insulin
16.5.2015 18:09:13   
Yellena008

IZVORNA PORUKA: Yellena008

Zene drage, može li pomoć??? Radila sam OGTT test sa glukozom i insulinima i može li neko da mi pomogne da rastumačim rezultat?

Glukoza:

0' 6,6 mmol/L
30' 8,5 mmol/L
60' 9,5 mmol/L
90' 7,5 mmol/L
120' 6,1 mmol/L

Insulin:

0' 13,3 mIU/l
30' 41,8 mIU/l
60' 50,0 mIU/l
90' 39,6 mIU/l
120' 28,0 mIU/l


Imam li ja IR ili ne? U mom gradu lekari stvarno nisu normalni,jer jedan viče imaš,drugi govori nemaš....



Zene drage ja dobih SIOFOR 850 kao terapiju....kazu blaza insulinska rezistencija....
Takodje mi je receno da ce mi biti muka od njega,ali nije nesto puno...jel pije jos neko ovu terapiju,kako je vama? Ima li muke,povracanja,dijareje....???

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 15:03:39   
nata11
Mislim da pije Sosa

_____________________________





(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 15:45:46   
jess021
Yellena, bolje sto si dobila terapiju.user posted image
Ja sam ga pila i nisam imala nikakve tegobe iako sam isto cula da mnogjm zenama smeta. Moze biti, ai ne mora. Sve i da ti bude muka, bice samo dok se organizam ne navikne na terapiju.
Ne opterecuj se i javi nam ubrzo lepe vestiuser posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 16:03:41   
zece
ja sam pila do pon metaformin 500 i nisam imala problema ali jedi svako jutro jabuka za zeludac je dobro i neces imati problema

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 16:40:31   
jess021
Zece, sta se desava kod tebe?
U kojoj si fazi?
user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 17:13:37   
bebilule
Rekoh ti. nalazi slicni mojima. ja pila uz jelo. trebalo mi je jedno mjesec da se naviknem i onda su mucnine prestale.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 20:23:46   
Yellena008
Primetila sam da se mnogo zena zali na ove lekove,a meni nije nista specijalno muka,mislim nije nista sto se ne moze izdrzati....pa pomislih da nije do mene,da li je sve ok....hvala vam drage moje,puno znaci pomoc....nadajmo se lepim vestima kod svih nas koji cekamo svoje user posted image ....

< Poruku je uredio Yellena008 -- 17.5.2015 20:25:06 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 20:44:42   
bebilule
Yellena ja sam ugledala svoje crtice nakon 4,5 mjeseci siofora. sad da li je do toga...vjerovatno jeste jer mi je sredio cikluse i folikule. srecno, budi disciplinovana pa da nam se uskoro pridruzis u trudnickim temama.

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: ogtt i insulin
17.5.2015 21:08:01   
jess021
Yellena, nije do tebe, ne mora uopste da imas neke nuspojave. Od srca se nadam da je to bio tvoj problem i da ces ga sad resiti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here