|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
22.2.2012 21:43:32   
milia
Bebironcic, Supermama, Ivanka, Brano user posted image
Prolazim kroz slicno, znam kako je tesko. Moj otac je operisan pre 2 meseca i jos nije ni zapoceta terapija zracenjem, niti hemio jer prokleti hirurzi ne mogu da uspesno zasiju ranu koja se evo vec 2 meseca otvara, zaboravljaju konce unutra i slicno. A tumor na mozgu, glioblastom multiforme, gradus IV moze da naraste i za 2 meseca do velicine pred operaciju, a bio je 6 cm. I cemu sve? Jos ceka terapiju. Danas su rekli za 10 dana ce zarasti rana, a evo cekamo duuugo.
On vise ne razlikuje levo i desno, ne govori bas, i ne ume ni da cita, makar za sebe. Majci je najteze, cini mi se. Drzite se zene...

< Poruku je uredio milia -- 22.2.2012 21:44:49 >

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: RAK
22.2.2012 21:46:33   
Brana
milia,zao mi je zbog tvog tate,mogu zamisliti kako ti je user posted image ,drzi se,to je jedino sto mogu da ti kazem,sve je u Bozjim rukama.user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: RAK
22.2.2012 23:18:22   
Ivanka 75
Drage moje, želim nam svima da ovo preguramo nekako, da imamo snage za sve a ponajviše za ono što će doći, i posle toga user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: RAK
24.2.2012 17:12:25   
pepino
Zenice moje sta nas je sa ovom mukom!Uhuser posted image user posted image

Ja imam jedno pitanje za moderatore;Da li smijem da otvorim temu za ovu Kubansku vakcinu za karcinom pluca?
Zelim sto vise ljudi da informisem i ako moze pomognem koliko mogu,imam sve informacije,pa ko zeli da moze procitati?
Ljubim vas sve

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: RAK
24.2.2012 17:18:15   
Lu
Naravno Pepinouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: RAK
24.2.2012 17:51:52   
vukosava
Mojoj drugarici ce da odseku celu levu dojku i doktorka joj predlaze da izvadi i drugu i da joj odmah ugrade dve vestacke. Ima drugu fazu IIa N0. Esterogenski tip. Devojka je 1973 godiste. Prvo ce da joj daju hemoterapiju, pa operaciju pa jos hemoterapije pa radijaciju.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: RAK
24.2.2012 19:03:26   
indy_25
Jutros je umro stric od mog muza 45 g. Za mjesec dana ga je pokosio. Mislim imao ga je i prije najvjerovatnije ali prije mjesec dana saznao i evo jutros mu je bio kraj. Moj muz je odmah krenuo u Bosnu. A tako je izgledao zdrav i bio pun zivota. Oni su mu htjeli naruciti tu Kubansku vakcinu ali je vec bilo prekasno user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: RAK
25.2.2012 10:46:33   
mihi
Super Mama dr Jezdić je vrhunski hirurg jedan od najboljih maksilofacijalnih hirurga, imali ste sreće što ste njega našli da vodi svekra.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: RAK
9.3.2012 23:40:24   
milia
Danas je mom ocu radjen CT mozga da se vidi da li ima recidiva i propise zracenje/hemo. Tumor umesto na jednom mestu, sada je još veći i na tri mesta. Pise kako je zahvatio skoro celu levu hemisferu. Inoperabilan. Nisu ni terapije dali, nema vajde, kažu. Samo bi mu bilo zlo, a produženje života par nedelja. Meni ostaje da se pitam da li bi bilo bolje da je rana na vreme zarasla?
Prognoza je mesec-dva. Poslali su ga kuci.
Unuka, mog sina, je video dva puta po rodjenju, pre 3 meseca, kada je i operisan. Baš i nije imao prilike ni da ga upozna. Tužno. A ćerka od 3 godine pita šta je sa dedom, šta mu je to na glavi, što ne priča... Deda plače. Srce mi se cepa. Uh, uh

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: RAK
9.3.2012 23:45:26   
Ivanka 75
Milia user posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: RAK
6.5.2012 21:28:16   
milia
I otišao je tata. Srećom, nije imao bolove zbog tumora. Bolele su noge i zglobovi zbog nekretanja i lekova. Jeo je do samog kraja. Otišao je mirno.
Svakog dana, evo 5 dana otkako je preminuo, razmišljam o njemu, prisećam se trenutaka kad je bio zdrav, a bio je do pre 6 meseci. I sada njega već nema!
Kakav je osećaj nemati oca? Usamljena sam mnogo više, drugačiji je svet kad su roditelji tu. Inače smo ga izgubili mnogo pre fizičke smrti. Mozak je organ gde živi sopstvo. Zaboravio je da piše, čita, razmišlja, orjentise se, izgubio emocije, ostala paralizovana desna strana, kratkotrajne memorije takodje nije bilo, funkcija povezivanja reči i govora, vid je slabio pa mislim da se i izgubio... sve osim sluha. Čini mi se da su i sećanja nestala, možda nas nije više ni poznavao. Kako bih znala kad ne govori? I nije lako kad čovek nestaje, ličnost i sopstvo zarobljeni i nestali u izdajnickom telu. Zato je tumor na mozgu tako zla bolest, oduzima sve dok je telo zdravo.
Svest i ovoj bolesti nije raširena, malo ko o tome zna. Nisam ni ja znala ni simptome ni lečenje, ni prognoze...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: RAK
6.5.2012 21:34:37   
magnetic
Potpuno saosecam sa tobom.Primi moje najiskrenije saucesce.Kroz sve sam to i sama prosla i tacno znam kako se osecasuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: RAK
6.5.2012 21:39:51   
Anoniman
milia, primi moje iskreno saučešće. user posted image

Ja nisam u stanju da mislim na ovu temu. Čak sam se lomila dal da uđem. Mojoj mami je operisan karcinom dojke 2000., i prognoze su bile max 10 godina. Ona sada kaže "Živim na kredit", jer je od tada prošlo 12 godina.

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: RAK
6.5.2012 22:29:03   
PoisonEve
Milla, moje saucesceuser posted image
Nikada nisam bila dobra u pruzanju utehe cak i ovako "na papiru"user posted image
Nadam se da ti bol nece predugo trajati i da ces uspeti da zadrzis sto vise lepih uspomena na tatu

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: RAK
6.5.2012 22:37:36   
milia
Hvala drage moje.
Žao mi je svih koji su morali kroz ovo da prolaze!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: RAK
6.5.2012 23:04:39   
mama kukunka
Milia, moje iskreno saucesce..
Kao neko ko je bez oca ostao pre 9 godina, u trenutku kad smo se pripremali za moju svadbu kada sam bila trudna sa starijom cerkom mogu da ti kazem da ce jos dugo proci dok ne postanes svesna da ga yaista nema vise..
Kad prodju godine, i kad se kockice sloze i ponovo pronadje neka porodicna nestabilna ravnoteza, trudite se da ga sto vise pomicnjete da unuci bar price o njemu yapamte..moja cerka je kad je bila mala trayila oblake na nebu koji su joj licili na dedu sa lulom kako vozi avion (bio je vazduhoplovac)..i zna puno prica o njemu, i kad ih ona prica drugima meni je puno srce!

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: RAK
7.5.2012 13:00:03   
branki*
milia,jako mi je zaouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: RAK
7.5.2012 16:24:02   
hanka
Milia, moje iskreno saucesce user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: RAK
17.5.2012 16:02:55   
viking
Jeste videli ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/324140/Torlak-ce-biti-nosilac-dozvole-za-vakcinu-protiv-raka-pluca-do-oktobra-registracija

Izvinjavam, se ne mogu da napravim lep link, ne da mi sokoćalo



< Poruku je uredio viking RR -- 17.5.2012 16:03:39 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: RAK
17.5.2012 16:10:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: milia

I otišao je tata. Srećom, nije imao bolove zbog tumora. Bolele su noge i zglobovi zbog nekretanja i lekova. Jeo je do samog kraja. Otišao je mirno.
Svakog dana, evo 5 dana otkako je preminuo, razmišljam o njemu, prisećam se trenutaka kad je bio zdrav, a bio je do pre 6 meseci. I sada njega već nema!
Kakav je osećaj nemati oca? Usamljena sam mnogo više, drugačiji je svet kad su roditelji tu. Inače smo ga izgubili mnogo pre fizičke smrti. Mozak je organ gde živi sopstvo. Zaboravio je da piše, čita, razmišlja, orjentise se, izgubio emocije, ostala paralizovana desna strana, kratkotrajne memorije takodje nije bilo, funkcija povezivanja reči i govora, vid je slabio pa mislim da se i izgubio... sve osim sluha. Čini mi se da su i sećanja nestala, možda nas nije više ni poznavao. Kako bih znala kad ne govori? I nije lako kad čovek nestaje, ličnost i sopstvo zarobljeni i nestali u izdajnickom telu. Zato je tumor na mozgu tako zla bolest, oduzima sve dok je telo zdravo.
Svest i ovoj bolesti nije raširena, malo ko o tome zna. Nisam ni ja znala ni simptome ni lečenje, ni prognoze...


user posted image

Meni je najgore bilo kad sam bila kod tate u bolnici jednom u poseti a on me i ne prepoznaje, nije mi jednu rec, nijedan pogled uputio. Jedva sam izdrzala, a vise nisam imala snage da idem (pre 20 godina). Meni je svaki momenat u zivotu kad nesto uspem uvek bio - on nije tu da to vidi... Fali mi sad, ne znam prolazi li to ikada...

Tash, moja ide korak dalje. Ona tvrdi da su se doktori presli (2003) i da su je dzabe slali na hemoterapiju i zracenje...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: RAK
19.5.2012 16:11:19   
pepino

IZVORNA PORUKA: viking RR

Jeste videli ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/324140/Torlak-ce-biti-nosilac-dozvole-za-vakcinu-protiv-raka-pluca-do-oktobra-registracija

Izvinjavam, se ne mogu da napravim lep link, ne da mi sokoćalo




E moja Viking od tog nema nista,sve sto se pise po medijima je cista laz,od toga da ce se dati 30 pacijenata,da ce se kod nas moci kupiti uskoro,pa da se povlace metastaze itd itd...LAZ,LAZ,LAZ
Zivimo u drzavi a i u svijetu Boga mi dje se vise niko nikoga ne boji,a Boga najmanje,lazu i pljackaju jadni narod!
I ne trebaju nam nikad doci jer su cista prevara,ko god da ih je primio iz Srbije i BIH nikom nisu pomogle,zajedno sa mojim muzem,pisem iz licnog iskustva,tako da sve znam i ogorcena sam,oduvjek smo bili samo zamorcici za ove sve vakcine!
Kamo srece da postoji nesto sto ce nam dati da pomogne,pa koliko god da kosta!
Jadan je sav narod koji je mozda pozajmio novac,digao krediti pomucio se da dodje do tih vakcina koje su obicno sra.e!
Oni samo hoce pare,sve se na zalost vrti oko toga,ovo je najcrnji i najodvratniji nacin da se narod opljacka!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: RAK
25.5.2012 19:12:16   
marince1
Ima li neko da se razume u tumor markere?Molim vas da mi odgovori ko zna

Danas sam videla tatine rezultate i mislim da su losi user posted image user posted image user posted image
I mislim da on zna nesto,a da krije od mene,da me ne sikira user posted image
I mislim da mi se srce cepa dok ovo pisem

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: RAK
25.5.2012 19:17:24   
Verus
pepino mojauser posted image

marince, napisi ih, pa mozda pogledam na internetu: drugacije se "ne razumem"...zao mi je draga

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: RAK
25.5.2012 19:30:48   
marince1
PSA 0,7
PSA FREE 6,83

indeks 0,11.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: RAK
25.5.2012 19:35:36   
mihi
Marinče ovaj PSA je ok do 5 je normalno a za ovaj free ne znam al procunjaću po netu ne briniuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here