|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posne torte i kolaci
22.8.2011 16:10:36   
liliana
"Cigaret-baklava"
-pakovanje kora
-100gr griza
-200gr mlevenih oraha ili lešnika
-100gr čokolade za kuvanje.
Svaku koru presaviti na pola i po krajevima filovati navedenom smesom, pa uvijati u tanke rolate i pakovati u veliki pleh.To preliti sa 250gr otopljenog margarina i peći. (Ne treba se puno peći, da se ne bi prepeklo)
U međuvremenu skuvati sirup od 500gr šećera i 2dl vode (ja stavim oko 3 dl vode da bude sočnije), pa kad provri dodati 2-3 nakolutover isečena limuna (po ukusu). Kada se sirup ohladi, njime preliti baklavu.
Ovo je jako brz recept za baklavu, a veoma je ukusna. Mi je obožavamo i često je pravim.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Posne torte i kolaci
23.8.2011 10:48:44   
JMPM
IZVORNA PORUKA: JMPM

Danas pravim ovaj keks. Ali Nina, ako dobijem koji gram, kolingovacu te da mi isti taj skines nekim drugim keksom user posted image
Pravila sinoc i nisam ni probala. Stefan je uzeo danas i ne svidja mu se user posted image . Nisam htela kasno sinoc da uzimam a jutros nisam mogla to slatko umesto dorucka pa cu probati kad dodjem kuci, ko zna sta sam ja napravila user posted image . Malo mi je neobicno sto ide puding tako u prahu, kad se puding inace kuva user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Posne torte i kolaci
23.8.2011 10:49:38   
Jeca*
ma odlicno je...veruj mi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Posne torte i kolaci
23.8.2011 10:51:19   
JMPM
Hm, danas imam na meniju "stanjen" rucak, pa moze da legne keks user posted image . Verujem ja i tebi ali cu ipak probati user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Posne torte i kolaci
23.8.2011 10:57:32   
Jeca*
šta znači stanjen ručak? user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Posne torte i kolaci
23.8.2011 11:04:10   
JMPM
Nabacicu koju povrcku ili vocku u usta, imam nekih obaveza i samo pokupim nesto kod kuce i palim dalje. To je stanjen rucak, u hodu, ne mnogo kalorican user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Posne torte i kolaci
26.8.2011 12:06:07   
JMPM
IZVORNA PORUKA: JMPM

IZVORNA PORUKA: JMPM

Danas pravim ovaj keks. Ali Nina, ako dobijem koji gram, kolingovacu te da mi isti taj skines nekim drugim keksom user posted image
Pravila sinoc i nisam ni probala. Stefan je uzeo danas i ne svidja mu se user posted image . Nisam htela kasno sinoc da uzimam a jutros nisam mogla to slatko umesto dorucka pa cu probati kad dodjem kuci, ko zna sta sam ja napravila user posted image . Malo mi je neobicno sto ide puding tako u prahu, kad se puding inace kuva user posted image
Ispravka! Juce je pojeo 3 a danas 8 user posted image . I to ne na rate, nego jedan za drugim.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Posne torte i kolaci
26.8.2011 12:09:18   
Anoniman
Mozete da pravite Lady marmelade posno...Samo umesto mleka i jogurta stavite sojino mlekouser posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Posne torte i kolaci
26.8.2011 12:12:33   
Anoniman
JMPM baš mi drago što se klincima dopada user posted image Mada je kod nas bila mrtva trka Miša-tata user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Posne torte i kolaci
26.8.2011 12:17:19   
JMPM
Nas taja nece ni da proba tako nesto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Posne torte i kolaci
26.8.2011 12:37:48   
minavb
Idite u persun, sad moram da probam da napravim i ove kekse i baklavu!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Posne torte i kolaci
29.11.2011 13:21:04   
Didy
IZVORNA PORUKA: liliana

"Cigaret-baklava"
-pakovanje kora
-100gr griza
-200gr mlevenih oraha ili lešnika
-100gr čokolade za kuvanje.
Svaku koru presaviti na pola i po krajevima filovati navedenom smesom, pa uvijati u tanke rolate i pakovati u veliki pleh.To preliti sa 250gr otopljenog margarina i peći. (Ne treba se puno peći, da se ne bi prepeklo)
U međuvremenu skuvati sirup od 500gr šećera i 2dl vode (ja stavim oko 3 dl vode da bude sočnije), pa kad provri dodati 2-3 nakolutover isečena limuna (po ukusu). Kada se sirup ohladi, njime preliti baklavu.
Ovo je jako brz recept za baklavu, a veoma je ukusna. Mi je obožavamo i često je pravim.



Ja imam sličan recept s makom i odličan je.user posted image Moram da ga pronađem, pa ću ubaciti. Da ne pričam sad napamet.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Posne torte i kolaci
26.12.2011 11:56:13   
Anoniman
moji  su ove godine pristali na ST. Jovana spremaju posno jer pada u petak. Moj brat i ja smo ih nagovorili da tako urade, jer tako treba. tako da sam pokupila recepte odavde i spremacu neke tortice po vasim receptima user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Posne torte i kolaci
26.12.2011 12:17:42   
slavica.
Kod nas slava ide standardno posno. Riblja corba,pa riblja sarma i paprike punjene sampinjonima,onda idu pecena i dimljena riba uz koje sluzimo i pasulj i gomilu nekih salata,i na kraju kolaci... Svake godine isti meni,nekad promenimo neke kolace,ali to uglavnom bude to :)
Od svega,moj favorit je i dalje dimljena riba (posto nisam neki ljubitelj ribe,a ovde skoro da i ne usetim ukus ribe,vise mi vuce na sunku user posted image ).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Posne torte i kolaci
11.3.2015 16:21:30   
Plavusa34
retko pravim posne kolace

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Posne torte i kolaci
11.3.2015 16:24:56   
Bibilib
Ja volim i posno i masno,ali veci izbor imam kad su masne torte u pitanju i socni kolaci....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Posne torte i kolaci
9.12.2019 16:31:40   
nata11
Koliko dugo moze stajati posni grilijas a da ne izgubi na ukusu, postane tvrd ili oblanda meka? 



_____________________________





(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Posne torte
11.12.2019 22:19:45   
Slavkic
👋👋👋


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Posne torte i kolači
11.12.2019 22:20:30   
Slavkic
😀👋


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Posne torte i kolaci
11.12.2019 22:21:10   
Slavkic
Petit


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Posne torte i kolaci
11.12.2019 23:26:44   
flamingos
Posni kolači su mi ukusni i volim da ih pravim i jedem.


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Posne torte i kolaci
6.11.2023 9:03:22   
nata11
Koliko dugo posne kolace mogu cuvati u zamrzivacu ?

Slavimo Sv Nikolu. Decembar mi je inace haotican mesec i bas se premorim pripremama pre slave pa bih unapred pravila kolace vec sredinom novembra.
Racunam da nije neki problem jer su sastojci keks, lesnik, margarin, secer.

Ako ne ko cuvao duze znacilo bi mi iskustvo.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Posne torte i kolaci
6.11.2023 9:53:39   
Srecko47E
nato,ja cuvam tri meseca kolace.

Pakujem ih u vakum kese,Ikeine i obelezavam datum,kada sam stavila u zamrzivac i do kada mogu da stoje-u smislu,tri meseca.

Jedan poslasticar mi je rekao ,sest meseci.
meni je to zaista dug period,te sve sto stavim,inace ,u zamrzivac,gledam da potrosim u roku od-do tri meseca.


Jedino savet-kada ih stavljas,ako nisi pre,vodi racuna u cemu ih odlazes.
Lako povuku miris,pa ukus bude cudan.

Izbegavati plastiku-prioritet kese ,zipp.


Redjam,tako sto polozim kesu.Stavkjam toliko kolada,da bude dva prsta ispod zipp-a.
Odlazem ih ta tacnu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Posne torte i kolaci
6.11.2023 10:24:30   
flamingos
Nato,nije problem da stoje par meseci u zamrzivaču.Možeš i u plastične kutije da ih spakuješ.Barem ih ja tako čuvam.Pogotovu posne.Nema tu šta od sastojaka što bi moglo puno da promeni ukus.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Posne torte i kolaci
6.11.2023 10:42:24   
Srecko47E
Ne promeni ukus,ali povuce smek zamrzivaca.


Taj smek povuce sve sto stojiduze od par meseci.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Markiza Torta (malo improvizovana)
Ringerajin kuvar: lelaigor



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here