|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sarlah
28.3.2012 11:06:14   
New Mom
Šarlah je gnosjna angina, pa ima promena na grli sigurno.
A osip jeste karakteričan za prepone, vrat i druge prevoje.
Jezik bude maslinaste boje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sarlah
28.3.2012 14:08:59   
Maya21
Nema bakterija, znaci nije sarlah user posted image ostalo je da sacekamo rezultate brisa na gljivice, pa cemo biti mirni user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sarlah
21.5.2012 9:37:14   
lanajelena
Evo i nas u ovoj temiuser posted image ,tri dana vrtica i mi zapatili sarlah,sve u svemu sem osipa nista strasno se nije desilo(hvala Bogu)cak sta vise bolje smo pregrmeli ovu nekada strasnu bolest nego obican virus

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sarlah
21.5.2012 19:57:37   
Anoniman
I mi smo zapatili Sarlah :( ... u petak zvali iz vrtica, temperatura, i kao ok, nije velika, Tamara se nije ni na sta konkretno zalila, ko velim klasican virus, prehladauser posted image
U subotu osip, jutros natekle zlezde, kod nase dr, dijagnoza sarlah, antibiotik ... malopre je zaspala na fotelji, probudila se, temperatura opet :( Inace joj je i lice oteklo, mislili alergija, virus, opao imunitet, kao iz iskustva, posto je sklona tome i vazda smo kuburili sa nosem(hrce strasno zadnjih nedelju dana, zakazala ja ORL,a uklonili smo treci krajnik) davala joj presing za dzabe. Fora je sto je ona bila dobro za vikend, imala je 37,2, igrala se ali je bila nervozna pomalo I danas kulminacija ... nego koliko traje lecenje?Ali koliko ima simptoma, strasno! Neda mi je za sada dobro!
Iscitah na brzaka temu, covece pa ona ima sve zive siptome user posted image

< Poruku je uredio Zenetina -- 21.5.2012 20:02:59 >

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sarlah
22.5.2012 11:36:39   
lanajelena
Zenetino ti i ja vazda u istim temama...ovako je to izgledalo dva dana T najvise 37,8,onda osip isti slucaj i kod nas pomislila sam da je neki virus izazvao osip,dala presing nije se povuklo,odemo kod lekara dobijemo penicilin,jos je jedan dan trajao osip sve spalo,isli na kontrolu juce mora da popije do kraja sirup ali vise nije zarazan i sarlah je prosao,tako da nije tako strasno kao sto sam ja mislila,Lanu sam vodila za svaki slucaj ali nije zaradila a ljubili su se kao nikad do sada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Sarlah
22.5.2012 11:47:27   
Snelle
Jesam li se ja istripovala ili deca dobijaju vakcinu protiv šarlaha user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sarlah
22.5.2012 11:50:58   
lanajelena
Ja nesto mislim da ne ali nisam sigurna user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Sarlah
22.5.2012 11:56:38   
Snelle
Definitivno NE KLIK
Pomešala sam sa velikim kašljem user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sarlah
22.5.2012 14:48:41   
mihi
Izazivač šarlaha (kožna forma) i gnojne angine (anginae lacunaris) je beta hemolitični streptokok iz grupe A, nema vakcine.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sarlah
22.5.2012 14:53:35   
lanajelena
Mihi mi smo stvarno super prosli sa sarlahom,da li moze da ima neke posledice i zbog cega mu je dr posebno preslusavala srce?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sarlah
22.5.2012 17:43:48   
mihi
Zato što teoretski toksin koji produkuje BH streptokok iz grupe A, može da ošteti srčani mišić (ali to u slučaju da bolest nije na vreme otkrivena i lečena što kod Vas nije slučaj.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Sarlah
22.5.2012 17:50:15   
Anoniman
Lanajelena user posted image

Tamara je bolje, zlezde jos otecene, sto i ne cudi tek je dva puta popila antibiotik, osip se povlaci :) Neda je super pu pu user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sarlah
22.5.2012 20:34:05   
mihi
Ženetino ne brini za Nedu po novoj teoriji deca do 2 godine nemaju receptore za streptokok i kod njih se ne javljaju streptokokne infekcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sarlah
27.11.2012 13:42:00   
gagins
Evo i mene u ovoj temi,mada nam dr nije potvrdila da je sarlah,tj nije glasno rekla da ja cujem,jer sam bila u trku sa detetom(mozda je otkucala kod nje u komp).Sve u svemu cerka bila bolesna prosle nedelje,upala grla izazvana streptokokama,dobila Ospamox,javio se mali osip,sve proslo bez vece galame,T bila dva dana i to je to.Dok je za razliku od nje(7 dana kasnije) Luka dobio T,osuo se u predelu vrata,prepona,stomaka,crveno lice oko ociju i usta i nosa,juce su mu i oci otekle.DR kad ga je videla prvo rece alergija i dala nam Aerius 10 dana i antibiotik zbog grla.No kad je cula da je cerka imala streptokoke prosle nedelje,poslala nas na brzi bris grla i potvrdila streptokoke.terapija je ostala ista a ja u dilemi da li je sarlah ili neuser posted image !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sarlah
10.12.2013 4:20:43   
dijana1*
Danas je teta u vrticu rekla da u Vukovoj grupi jedno dete ima sarlahuser posted image
Nadam se da nije preslo na V jer mi 10 dana pred porodjaj to najmanje treba.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sarlah
7.7.2015 12:37:18   
jess021
Sad jetrva zove i kaze da joj cerkica ima sarlah, a sinu u nedelju prave krstenje. Da li smem da idem?
Koliko traje period inkubacije? Danas ce i malog voditi da urade bris grla.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sarlah
7.7.2015 12:41:41   
Maraj
Jess ja sam radila u pripremno predskolskoj grupi. Jedno dete je dobilo sarlah. Mama nam je samo to posle podne javila. Niko u grupi ni deca ni mi zaposleni nije oboleo od sarlaha.... e sad ti u trudnoci....stvarno ne znam

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sarlah
7.7.2015 12:45:42   
jess021
Maraj, ne znam ni sama, kontam da pozovem svoju dr da je pitam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sarlah
7.7.2015 12:51:27   
Maraj
Mozda je to i najbolje... pa zar ce voditi malog ako ima temperaturu! ?
Cini mi se da se prenosi kapljicno tako da ako ides nemoj se priblizavati detetu

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sarlah
7.7.2015 16:59:21   
jess021
Pa mali i nije bolestan, vec njegova sestra, a danas ce i njemu uraditi bris grla. Znam da se prenosi kapljicno. Uf bas bzvz, mislim to je krstenje sina od mm rodjenog brata, a opet nista mi nije vaznije od bebe. Prosetacu do moje dr do vikenda, pa cu videti sta kaze.
Znam da imamo ovde i lekara, pa se nadam da cejavascript:void(AddText('user posted image ')) se neko javiti

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sarlah
25.3.2016 14:25:53   
Sandricak
Evo i nas ovde... Marko je pokupio sarlah u vrticu... Nocas dobio temperaturu, zali se bole ga usta, slabije jede, grlo crveno, jutros tri tacke na obrazu, ja reko bogunje, vec sam se uspanicila jer sam 5 mesec trudnoce, a nisam ih iala, ali nisu...
Dr poslala na bris grla i zdrela, urin na kontrolu, dala antibiotik i aerius... za tri dana kontrola.
Zvala vrtic kaze vaspitacica to je 4.slucaj kod njega u grupi... Strasno... Samo da izguramo ovo...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sarlah
25.3.2016 14:33:38   
IvanaSK RR
Sandricak, zelim da vam to prodje sto bezbolnije user posted image

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sarlah
25.3.2016 15:05:04   
Sandricak
Hvala... dr kaze da je i to cudo zarazno, prenosi se kapljicno, kijanjem, kasljanjem, ljubljenjem, sto znaci da nema spavanja s Makijem, i morace mm da se aktivira malo vise da ne bih bila puno u kontaktu sa Makijem...
Saamo da ja ne zakacim, i da nisu boginje... bas sam se bila istraumirala jutros...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sarlah
18.3.2018 15:13:25   
Rosita
Ovako. Moj sin je imao visoku T, povracao par puta. 5 dana pio amoksiklav. Nakon toga inhaliran pulmikortom zbog laring.kaslja. u
Bio pod nadzorom dr. Pije aerius. Imao pre ab bakterijsku ks. U petak promukne. I sad je promukao. U cetvrtak pre 4 dana primetim sarlah jezik, kao na slikama. Sad izgleda bolje, prolazi. Ali kasljucanje, sline i promuklost su tu. Osip nije imao. U brizi sam jer sumnjam da je imao streptokok. Imali su neki iz vrtica. Ne znam da li je dovoljna bila terapija od 5 dana ab? Da li promuklost moze da bude neka komplikacija? Da li bih trebala da uradim neku analizu? Ne mogu da verujem da dr nije- ako nije - primetila taj jezik. Dete iz grupe sa ovakvim jezikom leceno je 10 dana sa ab. Ne znam sta dq mislim. Plašim se nekih sekundarnih pojava.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sarlah
18.3.2018 16:50:03   
vonavoj
Rosita.moja T je prosle godine imala sarlah sa osipom..to je gnojna angina sa osipom,nista specijalno..i ide terapija od 10 dana..znam da je dr samo pratila 3 nedelje za redom urin..to mozes da ispratis..
A mladja nije imala osip i isto je pila 10 dana..za svaki slucaj..jer su bile zajedno..kod nje smo.preventivno krenuli sa slabim antib i ispostavilo se da je dobila temp i dr joj dala jaci antib..svakako ne sme u vrtic 2 nedelje...user posted image
Koja ti je to dr,kad bre svaki put onasi dijagnozu...pa i terapiju..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here