|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
20.8.2009 20:47:52   
kathy
IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: Rivana

Vase misljenje da li dete krstiti u crkvi ili manastiru? imam malu dilemu oko toga pa bih volela mosljenja user posted image



Meni su bolji manastiri krstila sam svoju djecu tamo.


Kod nas je za krstenje ili vencanje u manastiru potrebna dozvola svestenika u cijoj parohiji zivimo. A nju nije lako dobiti: pre par godina mom drugu su upropastili vencanje jer je svestenik zavo manastir i nije dozvolio da se tamo obavi obred. I mladenci i gosti su bili sokirani.

A tarifa je 3.000 dinara svesteniku za krstenje + taksa za crkvu 1.500 dinara.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Krštenje
20.8.2009 22:22:40   
Zlatna ribica
Mi smo dete krstili u manastiru Vavedenje. Bilo je zaista lepo, ali mi se vilica odvalila od soka kad je igumanija rekla da je cena 4 000 dinara, a prota koji je obavio krstenje je kumi rekao " Kumo, ajmo, hiljadarka na ikonu" !

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Krštenje
20.8.2009 22:30:13   
dunja RR
po pravilu se uvek trazi blagoslov svestenika iz parohije....pa se moze krstiti u manastiru ili nekoj drugoj crkvi...tako bi trebalo po crkvenom pravu...

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Krštenje
20.8.2009 22:39:59   
Zlatna ribica
Dunja, u pravu si. Ja sam svesno "preskocila" parohijskog svestenika, jer znam da ne bi dao da mu drugi "uzme hleb", a u manastiru niko nije ni pitao za parohijskog svestenika i njegov blagoslov.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:37:05   
Rivana
Postavicu glupo pitanje user posted image da li roditelji moraju biti vencani u crkvi da bi dete moglo da se krsti. Ja mislim da to nema nikakve veze ali me drugarica ubedjuje da ima. Ja sam se krstila ko matora i niko me nije pitao za roditelje jedino kuma morala da donese da je krstena i to je to.....

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:40:42   
SUPER MAMA
Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:44:42   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.


E bas glupo mi jesmo krsteni ali nismo vencani e sad zasto dete da se ne krsti ako mi nismo vencani valjda nas nece pitati ovde gde smo mi pitali za krstenje nisu nam to napomenuli ali jos ne znam gde cemo ga krstiti imamo vise opcija

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:45:26   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.


Draga a gde ste vi to pitali posto vidim da ste isto iz Beograda?

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:47:15   
SUPER MAMA
Pa znam da je glupo sta ima veze vencanje i krstenje deteta.To je glupost. Evo mi u Zemunu smo zakazali i to nas je pitao, ali cula sam da svaka crkva je razlicita sto je glupost, neka trazi neka ne.A jedna je pravoslavna crkva a svestenici razlicito rade.pitaj za svaki slucaj

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:49:18   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Pa znam da je glupo sta ima veze vencanje i krstenje deteta.To je glupost. Evo mi u Zemunu smo zakazali i to nas je pitao, ali cula sam da svaka crkva je razlicita sto je glupost, neka trazi neka ne.A jedna je pravoslavna crkva a svestenici razlicito rade.pitaj za svaki slucaj

Hvala ti mi pitali u crkvi sv Petke na Kalisu nisu nam nista rekli, a raspitacemo se jos bolje.....

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:53:51   
Anoniman
e sad od mene jedno glupo pitanje (pošto se ja stvarno u to ne razumijem ništa, al me zanima) jel postoji kakav propis kako se šta radi ili to sveštena lica rade shodno svom nahođenju, ili u prevodu kako im je volja????

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:55:23   
SUPER MAMA
Moji prijatelji su krstili maloga u sabornoj crkvi na kalemegdanu i tamu traze sve to.bolje se raspitaj nadam se da mogu da predzem na ti i nemoras mi persiratiuser posted image  

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:55:47   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

e sad od mene jedno glupo pitanje (pošto se ja stvarno u to ne razumijem ništa, al me zanima) jel postoji kakav propis kako se šta radi ili to sveštena lica rade shodno svom nahođenju, ili u prevodu kako im je volja????

Evo kako rece SUPER MAMA u svakoj crkvi drugacije, to i mene zanima da li ima neki propis ko to odredjuje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:57:04   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Moji prijatelji su krstili maloga u sabornoj crkvi na kalemegdanu i tamu traze sve to.bolje se raspitaj nadam se da mogu da predzem na ti i nemoras mi persiratiuser posted image

Hvala! Naravno moze na TIuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Krštenje
28.8.2009 10:58:12   
Jeca*
Pravila postoje i što se poštovanja pravila tiče, ja dosad nisam srela sveštenika koji to krši. Može da naplati ili ne naplati, da otalja posao, ali poštuju ckvene norme.

Evo o ovome ovde:

KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Krštenje
28.8.2009 11:01:56   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Pravila postoje i što se poštovanja pravila tiče, ja dosad nisam srela sveštenika koji to krši. Može da naplati ili ne naplati, da otalja posao, ali poštuju ckvene norme.

Evo o ovome ovde:

KLIK

Hvalauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Krštenje
28.8.2009 14:51:03   
NadaR
 Kod nas se krstenje ne naplacuje... kum i porodica djeteta pridare ikonama i to je touser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Krštenje
28.8.2009 18:31:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Rivana

Postavicu glupo pitanje user posted image da li roditelji moraju biti vencani u crkvi da bi dete moglo da se krsti. Ja mislim da to nema nikakve veze ali me drugarica ubedjuje da ima. Ja sam se krstila ko matora i niko me nije pitao za roditelje jedino kuma morala da donese da je krstena i to je to.....

Hm,moj brat i snaja nisu vencani u crkvi a deca su im krstena.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Krštenje
1.9.2009 9:59:04   
MERYEN
Mi smo krstili Jovana 26.07.09.u nasoj glavnoj crkvi kojoj pripadamo,krstenje je kostalo mi 3000 dinara kum 2000 dinara to uzima svestenik,a prilog crkvi daje se uobicajno.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:02:21   
Rivana

IZVORNA PORUKA: MERYEN

Mi smo krstili Jovana 26.07.09.u nasoj glavnoj crkvi kojoj pripadamo,krstenje je kostalo mi 3000 dinara kum 2000 dinara to uzima svestenik,a prilog crkvi daje se uobicajno.


Mi smo pitali za krstenje u crkvi blizu nas u Brace Jerkovicu rekli nam koliko damo nema tarifa

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:09:12   
buhla
Krstavaju u crkvama decu iako roditelji nisu vencani u crkvi, ali pitaju, jer mislim da se to u krstenici upisuje. meni je npr stajalo da su moji u bracnoj zajednici (drustvenoj - ili tako nesto)

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:11:59   
Rivana

IZVORNA PORUKA: buhla

Krstavaju u crkvama decu iako roditelji nisu vencani u crkvi, ali pitaju, jer mislim da se to u krstenici upisuje. meni je npr stajalo da su moji u bracnoj zajednici (drustvenoj - ili tako nesto)

Mi nimo vencani ni u crkvi ni u opstini valjda to nece biti problem user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:14:43   
buhla
Nece, nece biti problem. Moja drugarica je krstila cerkicu, i u krstenici joj ne pise ime oca, jer doticni nije hteo ni da je prizna!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:17:52   
Rivana

IZVORNA PORUKA: buhla

Nece, nece biti problem. Moja drugarica je krstila cerkicu, i u krstenici joj ne pise ime oca, jer doticni nije hteo ni da je prizna!


Mi zivimo zajedno ali eto nismo se vencali nikako da stignemo user posted image a volela bih malekog da krstim a za vencanje cemo lako user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Krštenje
1.9.2009 10:20:49   
Anoniman
haj vako skontala sam dijete se krsti da bi bilo pripadnik određene vjerske zajednice
i zašto još????

evo našla sam KLIK



< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 1.9.2009 10:23:04 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here