|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 8:38:57   
Jeca*
upravo tako..skuplji je zivot, racuni...pa samo nam je infostan nesto malo manje od 7000, struja 4000,00, pa jedno 3000 za oba mobilna telefona (to nije luksuz, to je potreba), kablovska i internet....plus hrana i hemija. Plus benzin jer ti nista nije blizu (ja imam srecu pa zivim u centru i radim u centru pa idem pešaka na posao - 20-25min i sve što mogu odradim pešaka)...ali skuplje je ziveti ovde, sigurno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 9:02:13   
Adriana83
Nas je trenutno cetvoro,uskoro ce nas biti sestoro... Trenutno sam svaki mesec kratka za oko 5000. Kako uspevam,ne znam ni sama...Ali mislim da bi mi oko 100 000 mesecno bilo sasvim OK. Naravno u to ne racunam stednju,more i sl. Samo da moze onako lepo da se prezivi.Da ne lupam glavu svaki dan. A kad bih htela i na more da idem i da imam bilo kakav auto koji treba napuniti,onda oko 150 000 hiljada mesecno. Sa tim bih bila BAS zadovoljna...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 9:04:10   
Adriana83
Ali kao sto vec neko rece-pisi propalo,nista od pristojnog zivota...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 9:17:42   
bebać

IZVORNA PORUKA: Jeca*

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ajde da zaključimo, jedno 1000 eura za tročlanu obitelj, sa riješenom stambenom situacijom i automobilom ne starijim od 5 godina, jel bi moglo tako da se živi normalno ili ipak treba više?


To što si navela je, iz ličnog iskustva, za jedan baš onako pristojan život...bez luksuza...možeš da odeš na letovanje, možeš da priuštiš sebi neka sitna zadovoljstva...ali budeš često u minusu, nekad moraš da zavučeš ruku u slamaricu pa posle vraćaš....znači ako mene pitaš, da bude baš onako potaman, za tročlanu porodicu i sve ove tvoje uslovu koje si navela treba 1500e


Meni je toliko novca da uživaš u baš luksuzu(Jeco tih 1500 eura) tipa ljetovanja, večera negdje u restorančiću... mi sa nekih 800 eura mjesečno živimo sasvim normalno(živimo u gradu), ali nemamo kredite, imamo svoj stan, imamo auto( m ne izlazi iz njega), pušimo i on i ja, piće se popije svaki dan( i on i ja), ja malo malo kupim sebi neku krpicu, Sergeju ne fali baš ništa, računi, hranu kupujemo sami sebi sve(mada nismo neke izjelice ni gurmani ali šta nam se jede jedemo.. e sad kad je ljetovanje( a to je jednom godišnje) to je plus dodatni novac, ili kad sam kupovala namještaj to je opet+ dodatni novac.

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 12:41:03   
*Alexx*
Kuća u banatskom selu Padej, koje je na dvadeset_ak kilometara od Kikinde, prodaje se za svega 1.900 evra. Dakle, za kuću koja ima dve sobe, kuhinju, ostavu, šupu i ostale pomoćne prostorije na sedam ari placa potrebno je novca koliko i za jedan kvadratni metar u Beogradu.

U sremskom selu Bingula pored Erdevika, kuća s malim voćnjakom može da se pazari za 3.000 evra, a kuća i 30 ari placa u Aradcu za 5.000 evra. Ima i skupljih, naravno, pa se tako u Gajdobri blizu Novog Sada kuća od 120 kvadrata s gazdinstvom na placu od 5.700 kvadrata prodaje za 15.500 evra.
Ova imanja propadaju jer niko ne želi da ih kupi, a ista situacija je i u valjevskom kraju.
Od 65 seoskih domaćinstava u ponudi jedne od agencija za promet nekretninama u Valjevu, ove godine prodato je samo jedno, po toj ceni.

Izvor: Blic.rs
A sad svi na selo da se bavimo poljoprivredom. Bar nećemo biti gladni user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 12:43:52   
viking
Alexx, čitala sam taj tekst jutros ali što reče jedan u komentarima, kad kreneš da stvarno kupiš tu kuću od 3.000 nigde je nema. I mi smo tražili i stvarno nismo našli po tim cenama. Ni blizu.
A da je selo budućnost, naročito u godini/godinama koje su pre nama, jeste. I to ne samo zbog krize, već i zbog sve većeg broja stanovnika na planeti, smanjenih resursa, hrana poskupljuje svake godine jer je potražnja sve veća...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 12:47:18   
*Alexx*
Da imam(o) petlju, upustila bih se u proizvodnju organske hrane. Mislim da je to genijalna stvar.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:02:17   
jance
mi inace ozbiljno planiramo da se preselimo na selo, cim prodamo ovo u cemu smo sada.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:20:41   
vukosava
Nikad dosta user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:24:02   
bebać
Slažem se sa vama..grad izvuče pare,ama izvuče.

Evo primera: ja nemam dvorište u kući(kuće su ili na selu ili u okolini grada, malo dalje od centra) i meni u stanu brzo dojadi, e hajd napolje(čitaj u grad), te popi kaficu, dijete sokić, prodjemo kroz park hoće na trampolinu, idemo kući ajde da kupimo sladoled itd. itd.

Ja se ne znam suzdržat ako imam pare u novčaniku, a ako nemam skoro nikad ne idem u grad tek tako, jer sam se izgleda navikla na takav stil.

A da si na selu, ili u kakvom malo udaljenijem djelu od grada(gdje ne možeš u šetnju, nego autom) ne bih baš to sve tako bilo. Vjerovatno bi uživala u dvorištu, pravila bazen, dijete bi se igralo...ovako djetetu je dosadno u stanuuser posted image uostalom kao i meni.

A gdje ono vidiš ovo, vidiš ono na izloguuser posted image jer se krećeš i upućen siuser posted image

Pa tek sniženja, e to ti je grad... i to odnese lovuuser posted image ž
A ne, ne bih ipak mogla živjet na selu,il tako sad mislim, ne znam

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:26:05   
lanajelena
Malo OT Adriana jel ti nosis blizance user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:27:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Da imam(o) petlju, upustila bih se u proizvodnju organske hrane. Mislim da je to genijalna stvar.



I mi o tome razmišljamo već neko vreme user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 287
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.8.2011 13:33:33   
jovicaa
i ja sam razmisljala o tome...user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Koliko para je dovoljno?
20.8.2011 22:22:57   
Adriana83
Da,nosim dve devojcice.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Koliko para je dovoljno?
21.8.2011 0:13:53   
pepeljuga
Meni bi bila dosta ova sad sedmica na lotou, dakle 1.800.000e, to bi mi bas leglo user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Koliko para je dovoljno?
21.8.2011 0:16:48   
Jele

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Meni bi bila dosta ova sad sedmica na lotou, dakle 1.800.000e, to bi mi bas leglo user posted image


Uh, da user posted image I mi smo počeli da igramo loto intenzivnije, ali meni dosta samo da pokrijem minus i dug na kreditnoj user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 16:49:02   
lilihip
Sa koliko para može da preživi mesec jedna posečna četvoročlana porodica?

Ili tročlana?

Kako vi pregurate mesec? ..

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 16:53:37   
Anoniman
Ne znam. Za početak zavisi da li žive u svom ili iznajmljenom stanu. Ako mi plata postane redovna kao što obećavaju, videću može li se sa mojom i mm platom preživeti, sad kad kasni 4 meseca izdržavaju nas moji roditelji.

(odgovor članu lilihip)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:04:29   
jovicaa
sta se podrazumeva pod prezivi?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:07:22   
lilihip

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ajde da zaključimo, jedno 1000 eura za tročlanu obitelj, sa riješenom stambenom situacijom i automobilom ne starijim od 5 godina, jel bi moglo tako da se živi normalno ili ipak treba više?


Recimo ovo ..

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:10:31   
jovicaa
i ja mislim da je hiljadu evra neka potrebna suma. ali mi imamo manja mesecna primanja i jos uvek smo ziviuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:13:05   
Anoniman
To već ne znam, mm i moja plata su po 250 eura svaka a auto nam je 10 godina star tako da nemogu ni da zamislim odgovor na pitanje trenutno.

(odgovor članu lilihip)
  Direktna veza do poruke: 297
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:21:28   
Modessty
Iskreno ću vam reći da su naša primanja sve ukupno oko 60.000 - 65.000 mesečno. Imam dozvoljeni minus od 10.000 din i nikako da izadjem iz njega. Zeznuše me čekovi za registraciju auta prošle godine
Kiriju plaćamo 130 eur mesečno, grejanje oko 6000, vrtić 3600.... Ja nesmem da računam al mislim da smo na kraju meseca u debelom minusu.

Mislim da sa 1000eur može da se živi u smislu da se ne cimaš mnogo oko toga "šta sutra za ručak" i "kako da ovog meseca platim račune"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:24:14   
jovicaa
i mi imamo slicna primanja mod, i dosta nam je tesko u poslednje vreme... to sto kazes oko svega cimanje i na kraju meseca uopste ne kontam kako smo izdrzali ceo mesec. stan je nas, ali imamo kredit za auto 100 evra.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:32:28   
tijatija
uh... neznam ni sama, cinimi se da vise trosimo nego sto zaradjujemo user posted image . Meni bi trebalo oko 1500e mesecno kad doje cetvrta beba. Mada se moze i sa mnogo manje user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here