|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 8:30:24   
Anoniman
maslačak je u temi "Spisak za nabavku" počela jednu veoma aktuelnu stvar... Koliko novca je dovoljno za normalan život? Jedna plata? Dve plate? Da li su proadvci bezobrazni sa cenama?

maslačak:
... danas je teško ako nisu dvije plaće u kućanstvu..
Ja ne znam kako bi da jedno od nas dvoje ne radi, stan samo plaćamo 350,00 eura za ostalo da ni ne govorim!
al nije ovo tema, neću kukati

lu:
... i ja mislim da mogu da kupim mjesečno ali nema šanse,ostalo i može proći ali frižider nikako.
Nije da se nalazim u  nekoj krizi,ali me stvarno nerviraju bezobrazne cijene,još sad pred Božić pogotovo,kao upakiraju neke obične proizvode u šareni papir i prodaju kao poklone po ludim cijenama.

A ja kažem da ne znam kako bismo živeli bez dve plate. I sa ove dve živimo  bez uštede...

Šta vi kažete?


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 12:18:29   
Lu
Pa sad meni je dovoljna jedna plaća,a nekome nisu ni tri,zvuči kao da sam skromna ali ne,
ovisi kolika je plaća i kolike su vam potrebe,
možemo ovdje pomenuti i to dali živite u kući stanu,automobil jedan,dva,koliko djece imamo,dali imamo nekoga koga pomažemo financijski.
Ja iskreno nemogu da se žalim,muž sasvim dovoljno zarađuje,ali stvarno nemogu da ostanem ravnodušna kad pogledam ljude oko sebe kako žive i naravno da me ljute neke stvari.
Živim u malom mjestu i vidim vlasnike privatnih poduzeća kako se šepure u svojim najnovijim bmw-ima i audijima,a svojim radnicima daju plaću  200eura i to pola u bonovima koje moraju potrošiti kod njih,mafijaši,obični mafijaši.
A koliko je dovoljno,valjda onoliko koliko imamo.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 12:31:31   
Anoniman
Ja mislim da para ustvari nikada dovoljno! što je plata veća - i zahtevi su veći! No, mi guramo nekako, biće bolje, kada recimo otplatimo kredit za auto... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 12:45:50   
maslacak
Istina je da je ipak podstanar biti nešto najgore..em se osjećaš kao da novce u vjetar bacaš, a kredit ne možeš priuštiti jer je rata mjesečna veća od mjesečne stanarine, ja recimo da sam u svome stanu bi mogla priuštiti auto i to novo, i umjesto stana plaćati  ratu za auto, ovako ne mogu pa auto ni nemamo.
Samo još da napomenem da je prosiječna cijena kvadrata stana u Zg 2100,00 eura.
pa sad ako zbrojimo da stan od 40m2 košta 84000,00 eura plus troškovi realizacije kredita, pa provizija, ukupan iznos kredita se poveća! Što povećava i mjesečnu ratu koja bi na trideset godina iznosila više od moje plaće..jednostavno ne mogu biti rob mjesečnoj rati kredita, još kad platiš režije, pa hrana, a tek djeca kad dođu, pa ja bi od stresa umrla sa 50g.A ako uzmeš u obzir da ćeš za 30g otplate stana svoju djecu iškolati, oženiti i unučad dobiti, zapitaš se.....
Da se vratim na stan od 40m2 pa tu imam dnevni boravak, kupaonu i kuhinju, što..? da sa djecom spavam u jednoj sobi..?
Nema šanse!

< Poruku je uredio maslacak -- 5.12.2008 12:46:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 12:53:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslacak

ako uzmeš u obzir da ćeš za 30g otplate stana svoju djecu iškolati, oženiti i unučad dobiti, zapitaš se.....
Da se vratim na stan od 40m2 pa tu imam dnevni boravak, kupaonu i kuhinju, što..? da sa djecom spavam u jednoj sobi..?
Nema šanse!


a šta je rešenje onda maslačak? kako do svog stana koji je veći od 40m2? user posted image

Ja imam tu sreću da imam svoje.

U NS je kvadrat stana oko 1500eur.

(odgovor članu maslacak)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 13:00:47   
maslacak
Za sada nema riješenja, nekada sam visila po stranicama za nekretnine i po slici stana sam znala di  je i koliko košta, cijene su stalno bile iste..sada malo odmaram i ne zamaram se s time, prije nekog vremena su banke povisile kamate što sam mislila da će rezultirati opadanjem cijene kvadrata stana ali na žalost ništa..
Po Zg niču stanovi i dalje, grade na mjestima koje i nisu neke lokacije (npr. u blizini deponija), a cijene iste user posted image
Pa nađi mi nekoga da bi kupio stan kraj smeća...
Mislila sam da će ponuda na tržištu ako je veća cijene biti manje, ali ništa od toga..
Nažalost ni sa moje ni sa njegove strane roditelji ne mogu pomoći..
Al nismo jedini..

< Poruku je uredio maslacak -- 5.12.2008 13:02:34 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 13:12:32   
Anoniman
Niste jedini. Mnogo mladih živi u iznajmljenim stanovima. A mnogi su uzeli kredit, jer je u jednom momentu cena rate za kredit bila ista kao mesečno iznajmljivanje stana, ali su se sada uvalili u sr*** zbog ove svetske krize, kamate skočile...

(odgovor članu maslacak)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 14:30:27   
kumara
Para nikad dosta - to je definitivno!

Kod nas je situacija jako slozena, imamo svou firmu tj. firmu roditelja mog muza, tako da ima dana kad smo ok, a ima dana kad bukvalno nemamo ni za cigare. Ne mogu da se zalim, jer ipak lepo (normalno) zivimo, ali je definitivno traumaticno kad si privatnik (onaj normalan, ne krimi fazon) jer ako nema posla nemas ni za hleb.

Kad sam radila u drugoj firmi, pre nego sto smo se vencali, a moj muz studirao, uvek nam je bila frka na kraju meseca, ali smo znali da mi stize redovno plata, pa je bilo ok. Ali moram vam reci da je meni plata bila vece nego prosecna, pa je to vadilo stvar.

Za one koji zaradjuju prosecne plate u ovoj nasoj Srbiji, zivot je definitivno preskup. 100 EUR vise nije nista kad odes u radnju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 14:34:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

100 EUR vise nije nista kad odes u radnju. user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 14:48:13   
kumara
Pa nije, a kamoli da pomislis da odes na veceru ili rucak u restoran ako nije neka posebna prilika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko para je dovoljno?
5.12.2008 14:54:18   
Anoniman
hahahahaahha, eventualno muž kupi pljeskavicu u nekoj od onih budica po gradu, ili naručimo kinesku (to je kao nešto kao luksuzije)... user posted image  

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.12.2008 8:26:50   
Anoniman
Neće kod hranitelja zbog siromaštva
 
ZAJEČAR – Kada je sedamnaestogodišnji Slobodan Jeremić saznao da će Centar za socijalni rad odvesti njega i njegovu sestru Sanju u hraniteljsku porodicu zato što su siromašni, što im je isključena struja, telefon, voda, što im je majka bolesna, odlučno je rešio da to ne dozvoli. Obratio se medijima za pomoć jer je od Centra za socijalni rad dobio rok do kog mora da izmiri sve dugove kako bi porodica ostala na okupu.

DETALJNIJE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
9.4.2009 12:36:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.4.2009 14:42:02   
NadaR
Uh pripremamo krstenje pa stalno kupujem ...
Dodje mi da se srusim kad vidim koliko neke sitnice kostajuuser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
18.4.2009 14:15:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2009 14:29:40   
dunja RR
evo pcelice da te malo utesim:

i moj dragi i ja imamo zavrsene fakultete, ja pravni on veterinarski, ja radim kao sekretarica polu radno vreme za 280 evra a mm radi na farmi godinu i po dana, stazira nije jos NI JEDAN DINAR dobio.....; nema posla u Beogradu, pri tom da ti ne pricam koliko imam iskustva, vodila sam jednu firmu dugo god, .....da ne smaram.....mi zivimo od TIH 280 evra, hvala Bogu sve imamo, jedino sto ne placamo kirij,u zivimo u stanu mojih pokojnih deke i bake ; koji sam skromno renovirala, ali se svako odusevi kada dodje, sve stari namestaj sam jedno po jedno presvlacila, stavila laminat, kupovala jedno po jedno -bojler, tepihe, masinu, racunar, bracni krevet, tv.....stari stan , nista nije bilo:

nikad nismo zakasnili sa placanjem racuna, a na poslu smo i on i ja najplepse obuceni; mozda ne najskuplje, ali najlepse veruj mi....imam neki dar da nadjem jako kvalitetne stvari po povoljnim cenama( mislim da mi na poslu ne veruju, stalno  me pitaju da li ja jos negde radim);povremeno negde i otputujemo, mada u poslednje vreme na par dana.... ali bice i toga....

elem mi smo se vencali nismo pravili svadbu.....otisli sa  njegovim porodicnim kumovima u crkvu i u opstinu i to je to.....

i on i ja imamo osecaj da se volimo vise nego i ko... kada dodju pare bice nam verovatno jos lepse, kada on dobije posao za stalno, imace- lupam 70000 u odnosu na 0 din. koliko sada ima....

ali nama je i sada divno....

zato udaj se ....pare ce doci.....sto imamo vise zelja vise je i problema.....

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2009 14:30:49   
dunja RR
zaboravih da kazem : nikada se ne svadjamo oko parauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
18.4.2009 14:35:19   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2009 14:46:31   
Lu
Draga dunja,predivno je to što imaš takav pozitivan duh ja ti se zaista divimuser posted image
Ja ne znam kako bi rasporedila 280 eura,pojma nemam ma sramota me i pričati...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2009 14:48:39   
Dora
Ma da, što Gagi kaže, ne treba se svađati zbog para. Nisu pare garancija za sreću. A da biste se venčali, ne treba vam puno. Samo kumovi i malo dobre volje. Vreme je najdragocenije, sve ostalo dođe i ode i tako u krug.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2009 14:54:29   
dunja RR
mislim samo da covek treba da se ispruzi onoliko koliko je dugacak.....ne mislim da treba gladovati i jesti mast i hleba.... ali svesti potrebe na onoliko koliko imamo....user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko para je dovoljno?
19.4.2009 19:51:19   
Sneža
Dunjauser posted image user posted image user posted image .Ja opet imam neko iskustvo da što više imamo,sve su nam prohtevi veći pa samim tim nam nikad nije dovoljno.Kada smo bili privatnici,i držali po mom mišljenju jednu od najboljih trafika koje su tada radile u gradu,imali smo para kao nikad,a opet smo ih čini mi se ludo i brzo trošili,sada kad imamo dve plate(on srećom ima jako dobar posao i dobro zarađuje,ja opet slabo plaćen)tačno znamo koliko imamo i prohtevi su manji.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko para je dovoljno?
20.4.2009 16:15:40   
Anastazija
Čitam ovo što je Dunja napisala i sve mi nešto milo.. Lepo razmišlja a čini se i da je srećna.. Kada bi takvih ljudi više bilo, ovaj svet bi bio mnogo prijatnije mesto za život..

Pre nekoliko godina, kada sam pristigla u ovaj grad, radila sam za platicu čije su 2/3 pokrivale moju kiriju za stan (garsonjera) dok je preostala trećina bila raspoređivana na troškove i život generalno.. Nekoliko meseci tim tempom moglo je svakako da me osujeti u nameri da ostvarim ono što sam naumila, ali nije uspelo. Što sam manje imala želja za boljim me terala dalje i dalje.. Danas radim na veoma visokoj poziciji u jednoj firmi i imam jako dobru platu za današnje uslove, kupila sam stan na kredit, a rata mi je u rangu kirije koju bih plaćala za ovakav stan. Sva sreća pa se nisam zanela i kupila veći jer bih sada teže otplaćivala... user posted image

Hoću da kažem da nema pravila i da je za svakog od nas kriterijum o tome koliko nam para treba različit.. Moj dragi trenutno nema posao, iako je fakultetski obrazovan i jako dobar u svojoj struci. Na žalost, neke profesije u današnje vreme nisu ni malo cenjene i ima mnogo samoukih ljudi koji su spremni da rade posao za male pare pa privatnici nemaju računicu da zaposle nekoga ko je stručniji.. Ipak, ne osećamo krizu u novčanom smislu, imamo uglavnom sve što nam treba, iako bismo voleli da i on negde radi i donosi neku platu kući.. To će sigurno jednog dana doći, a do tada trošimo moje pare.. user posted image user posted image user posted image user posted image

Ponekad mi to zasmeta, priznajem.. ali.. nek ide život...  Biće bolje! user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko para je dovoljno?
20.4.2009 18:29:02   
afrodita
Svako rasporedjuje svoj novac onako kako zna i ume.
Ja imam tu srecu da je mm onaj koji stedi a ja rasipam,
mene uvek svrbe pare u novcaniku , mm zaradjuje vise
mnogo vise od mene ali volim sto je takav sto se tice novca
ne mislim na zaradu nego na ustedu. Nemam posebnu
ustedjevinu i ne daj Boze da mi treba nesto za crne dane
jer taj fond u nasoj kuci ne postoji. Zivimo od danas do sutra,
ja volim dati novac za hranu kao sto su to prve jagode prvi
krompir prve breskve paradaiz i tako to, ,mm npr NE
Ali nema ljutnje. Ja znam da sam ja takva i znam da je on takav,
sve je ok a para nikad dosta.
To za prvo voce i povrce koje je skupo kupim jednom da decu zelja
mine. Posle ni nema potrebe.
Sve je to smisao zivota sto bi rekla Eugenija ali idem da otvorim
novu temu....

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.6.2009 15:16:03   
mister NO
400 evr-280evr.(stanarina + rezije)=120 evra.mjesec ima 30 dana.120 evra:30 dana=4 evra/dan*94=376 din/dnevno user posted image mi mozemo da potrosimo..da se ne bi uvaljivali u pozjmice...dugove....kakav kredit za stan..auto...misaone imenice....ali zato mi (mladi bračni parovi)  imamo stimulaciju od države...ček...ček...malo sam se prešao pa ne živim u Švedskoj već u Srbiji...tako da..na*ebali smo ga.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here