|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
24.6.2010 11:05:49   
LillyT
Tasho, rodjaka mm-a je medicinska sestra (doduse, nije pedijatrijska) i kaze da se njoj unuke, koje cuva vec godinama, nikada nisu upiskile. Ali, nema tecnosti 2-3 sata pre spavanja i obavezno ih vodi pred spavanje u wc (dobro, vise ih ne vodi, sada idu same)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
27.6.2010 11:59:44   
Anoniman
Prethodnu noć je spavao od 21.30 do 9.30 i nije se upiškio.

Noćas se upiškio, presvukla sam ga oko 5h, ali sam ga probudila, da bude svestan, i sećao se jutros. Došao je oko 8.30h kod mene u krevet, kaže, "mama, ja sam se probudio, i piškio sam.", pitam jel se seća da se noćas upiškio, kaže da se seća.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.6.2010 6:40:03   
Anoniman
Opet se upiškio.

Juče smo bili na rođendanu od 17-20h, tamo je popio 1dcl soka od narandže. Kada smo stigli kući, popio je 4 gutljaja mleka (nije večerao jer nije želeo, a meni je za juče već bilo previše da se sa njim još i oko toga naganjam).
Piškio je u 21.30h.

Jutros je spavao otkriven, upišan. U 6h sam ga takvog zatekla. Curi mu nos...

APSOLUTNO NE VIDIM SMISAO!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Od 6 do sada sam se vrtela u krevetu, pristisak mi je skočio... pa sam ustala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.6.2010 7:26:56   
*Alexx*
Tasha, ja znam da ti ovo ništa ne pomaže, ali evo ti jedan user posted image
Ne umem da te posavetujem user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.6.2010 7:27:30   
Anoniman
user posted image Hvala draga

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.6.2010 8:01:57   
Jeca*
Ne znam što se nerviraš. To je nešto kroz šta moraš proći i bolje sad dok ne dodje beba. JEdnostavno stisni zube i pregrmećete i ovaj period. Ipak je leto, evo idu topli dani, biće lakše

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.6.2010 12:04:59   
Anoniman
Nerviram se jer ne vidim da ima efekta.

Kada bi se on probudio kada se upiški, i došao i rekao "Mama upiškio sam se, presvuci me!", ja bih videla smisao. Ali ovako... user posted image Očigledno je da i dalje nesvesno piški u snu, i ne vidim kako će da mu dođe do svasti? 

< Poruku je uredio Tashke -- 28.6.2010 12:05:30 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
11.7.2010 23:30:27   
Anoniman
Od prošlog javljanja se upiškio samo jednom, i to se probudio i došao da mi kaže! user posted image

A evo i šta sam odlučila vezano za vođenje u wc, možda nekome posluži...

Uveče nema soka, nema mleka, može šolja jogurta i kraj. Uglavnom prespava celu noć suv. No, ako ipak procenim da je predveče puno pio, ili ako prerano zaspe (oko 21h), onda ga budim oko pola 1-1, kada krenem da spavam, odvedem ga da piški. Ako nije pio, i ako je recimo zaspao oko 22-22.30, ne budim ga do jutra.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
11.7.2010 23:31:58   
simke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
11.7.2010 23:43:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tashke

Od prošlog javljanja se upiškio samo jednom, i to se probudio i došao da mi kaže! user posted image

A evo i šta sam odlučila vezano za vođenje u wc, možda nekome posluži...

Uveče nema soka, nema mleka, može šolja jogurta i kraj. Uglavnom prespava celu noć suv. No, ako ipak procenim da je predveče puno pio, ili ako prerano zaspe (oko 21h), onda ga budim oko pola 1-1, kada krenem da spavam, odvedem ga da piški. Ako nije pio, i ako je recimo zaspao oko 22-22.30, ne budim ga do jutra.


Bravo, uspjeli steuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
16.7.2010 12:33:58   
Anoniman
Eto, urekla sam ga. user posted image

Već dve noći se upiški i spava u tome. user posted image

A recimo juče ništa nije pio. Zadnji sok je popio oko 4h za ručkom, uz večeru je dobio kiselo mleko (čak sam se bojala da ne dehidrira na ovoj vrućini).

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
16.7.2010 13:22:34   
Nena81
I mi smo skinuli nocnu pelenu jos nijednom nismo imali nezgodacija ..sto ne znaci da ih nece biti
ocekujem kad krene u vrtic da ce mozda tada biti
kolko smo se trudili i pokusavali oko tog skidanja uopste
kad smo pogodili pravi momenat skidanje komplet pelena je trajalo 7 dana
a nisam verovala pricama drugih majki da tako moze brzo da se sve zavrsi


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
16.7.2010 13:26:51   
SUPER MAMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Jojo a i za mamu koja je imala strpljenja.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
17.7.2010 10:09:34   
Anoniman
Opet se noćas upiškio! user posted image  user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 8:21:12   
Nena81
mm insistira da skloni musemicu ispod joje
ja ne dam jer ce se sigurno neku noc upiskiti, on uporan da nece
i sklonili smo juce
ako se upiski nece mi ribati krevet nego ce nov kupiti user posted image
zasto moraju da budu toliko tvrdoglavi..muskarci


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 8:24:25   
SUPER MAMA
Neno samo nije mi jadno sto mu je toliko smetala musemica.user posted image user posted image user posted image
Da se nadamo da Jojo nece se upiskiti.user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 8:32:19   
Nena81
suska nocu user posted image
neka nema veze para nemamo za razbacivanje al cu ga naterati da kupi krevet samo li se jojo upiski
evo tashin mali kolko je spavao bez pelene pa sad krenuo da piski u krevet
nema pravila
mozda nebude nista ceo mesec god
mozda se veceras upiski


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 18:01:06   
Anoniman
Ma, samo bi mu još falilo da traži da sklonimo mušemicu! user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 22:07:32   
Nena81
jojo se danas 2x upiskio u shorc, nije stigao na nosu bila guzva ispred kupatila user posted image

i mm vrati musemicu na njegov krevet


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.7.2010 22:36:54   
Anoniman
Meni se Neša budi i traži nonu. Preko dana se već 7 dana nije upiškio u pelenu kad spava, kad mu se piški on se probudi, sutra je skidam.Ne piški više u gaće uopšte, a prošle noći sam mu, kad sam legla, oko 1, presvukla pelenu jer je bila malo mokra, i ostala je suva do jutra.
Smanjio je tečnost noću. Napravim mu blag, ekstremno blag čaj od nane, samo umočim kesicu u vruću vodu i izvadim je, pa dolijem hladnu vodu. Ne stavljam šećer, naravno, i on to u toku noći uzme po gutljaj-dva i dovoljno mu jeuser posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
25.7.2010 23:29:04   
Anoniman
Evo da malo osvežim temu...

Nakon serijala upišanih noći, mm i ja smo se dogovorili da Luka mora piškiti pred spavanje (što je od početka rađeno), i da kada mi krenemo da spavamo oko ponoći-1h, da ga vodimo da piški. Od kada je tako, nije se upiškio, spava do ujutru do 8-9 bez problema, a nama u principu nije cimanje. Nije da ustajem u sred noći da ga vodim da piški, već pre nego što legnem ga odvedem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
17.5.2011 13:05:24   
mišur

Evo da malo dignem ovu temu....

Moj dječak je prestao nositi pelene preko dana davno, prije višeod 1g.
Ali nikako ne možemo da se riješimo pelena dok spava.
Ujutro pelena bude prepuna, često mu prođe na pidžamicu koliko napiški.
Prvo sam u probala samnjiti tečnost pred spavanje, tako da popije 2dl mlijeka oko 6.30, a oko 8.30 ide spavati. Prije spavanja obavezno piški. U toku noći ništa ne pije.
Ali opet je pelena svako, baš svako veče prepuna!!!
Prije mjesec dana sam probala da ga stavim bez pelene da spava, riješena da ga budim koliko puta treba.
Zaspao je u 21h i do 2h ujutro sam ga tri puta budila da piški i piškio je, a u međuvremenu se tri puta upiškio u krevet, pa sam morala i njega i posteljinu presvlačiti. Znači od 21h do 2h je 6 puta piškio!!!
U 2h sam mu opet stavila pelenu, jer mi je bilo žao da ga stalno budim, što zbog piškenja što zbog presvlačenja.
Od tada nisam ponovo pokušavala, jer nema nekog napretka u smislu da se budi suvlje pelene.

Ne znam šta mi je raditi...nekad sam mišljenja da još nije spreman, da će se to sigurno odjednom desiti da će se buditi suv i sam biti spreman na to, a nekada mislim da trebam forsirati i pomoći mu da to skonta.
Nekako mi je bezveze da još nosi pelenu dok spava, a ima preko 3g.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
12.6.2011 0:29:22   
indy_25
Ja necu da skidam nocnu pelenu nego sam se sada zabrinula sto ne piski po noci ima 10 tak dana i kad se upiski vrlo je malo to a prije je bio pun. Po danu piski sasvim normalno al po noci tako. Pije isto tecnosti po danu a po noci vise ne pije mlijeko zaspe oko 8 tada je i presvucem i probudi se oko 22 nekad 23 sta i tada je presvucem i do ujutro pola 7 nekad 7 nema nista ili vrlo malo. Molim vas imali ijedna takvo iskustvo. Ne zelim da mi dijete ne piski nego da mi piski al nisam ja znala da to nije normalno ja sve kontam tako treba. svakako cu da je u ponedeljak vodim doktoru da se konsultujem. sad sam se bas isprepadala user posted image

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
12.6.2011 0:40:06   
indy_25
Jeli iko cuo za nesto ovakvo user posted image odoh da googlam ziva cu se pojesti do ponedeljka majke mi.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
12.6.2011 8:07:16   
indy_25
Googlala sam al nisam nista konkretno nasla ni da je bolest a ni da je normalno. Samo pise jedna zena sa nekog foruma da postoje bebe koje ne pisaju preko noci ili skroz malo pisaju nije navela mjesece niti godine. A ostalo su sve iskustva od 2,5 godine pa nadalje za nocno . Nisam je namjerno presvukla jutros jer naravno nije bila puna samo mozda malo pa cu vidjeti jel se napuni do makar 9 sati. Popila je i 100 ml mlijeka jutros. Jedva cekam da sutra pitam doktoricu o cemu se radi. Denijal je opet imao probleme on je imao i nocno mokrenje dugo pa cak do unazad 1 godinu po noci bi se ponekad upiskio ali je po danu znao za tutu od 2 g moja mama ga je naucila. Al zato po noci je morao imati pampers. njega sam isto vodila doktorima i rekli su mi da ce proci samo od sebe.

Eto proslo je i to hvala Bogu. Imam dvoje razlicite djece sve sto je jedno radilo drugo ne radi al bas u svemu.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here