|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 12:28:26   
Mishica 77
Srećna slava svima koji je slave i svim pravoslavnim vernicima. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 12:48:01   
indy_25
Srecna slava

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 12:51:29   
Ana RR
Hvala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 12:59:34   
indy_25
Moze jedno pitanje jer me bas interesuje... zasto slava samo nekim osobama i zasto svi imaju svoju slavu? Jesuli rodjeni na taj dan ili je nesto drugo u pitanju?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:08:51   
jelena038
slava je porodicni svetac, prenosi se generacijama sa kolena na koleno, po slavama se prepoznaju nekadasnja stara plemena i bratstva, kao u mom slucaju, sv. luka, npr. koju slave svi vlahovici, bulatovici, scepanovici i sreyojevici, staro rovacko pleme. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:12:16   
indy_25
Aha hvala Jelena odgovoru bas me zanimalo jer vidim da slave samo neke osobe a ne svi pravoslavci user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:16:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: indy_25

Moze jedno pitanje jer me bas interesuje... zasto slava samo nekim osobama i zasto svi imaju svoju slavu? Jesuli rodjeni na taj dan ili je nesto drugo u pitanju?


Draga nisam baš razumela pitanje jer se može dvosmisleno shvatiti, ali pokušaću da odgovorim:

Srpski narod je primao pravoslavlje postepeno i svaka porodica je tada izabrala po jednog sveca za svog zaštitnika, neki Sv.Nikolu, neki Sv. Đorđa itd. tako da se slava prenosi sa kolena na koleno....neki su izabrali određenog Svetitelja za zaštitnika vezano za neki događaj, najčešće kad se osobi desi nešto loše na dan velikog Svetitelja i uspe da prevaziđe tu prepreku, onda je porodica tog Sveta uzimala za krsnu slavu...

A sam dan kada se slavi slava je u čast nekog Sveca (svaki dan u kalendaru je Slava nekog sveca) i tada se za većinu Svetaca slavi dan njihove ovozemaljske smrti tj. dan prelaska u večni život....

Pravoslavna Crkva slavi samo tri rođendana:
Gospoda Isusa Hrista -Božić, 7. januara (po novom kalendaru)
Svetog Jovana Preteče- Ivanjdan, 7. jula (po novom kalendaru)
Presvete Bogorodice - Mala Gospojina, 21. septembra (po novom kalendaru)




< Poruku je uredio dunja RR -- 27.10.2010 13:25:27 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:16:44   
jelena038
kod mene se, inace, slave svi moguci praynici, samo cekamo povod za okupljanja i kolace user posted image nismo vernici, mm i ja, ali obelezimo sve vece verske praznike, moji slave slavu - 31. oktobra, njegovi ne. slavimo nove godine, obe, prvi maj obavezno, rostiljem u prirodi, kad se okupi cela porodica, slavimo sve porodicne rodjendane, godisnjice brakova, diplomske ispite, polaske u skolu, veridbe, rodjenja, yaposlenja, otkaze user posted image mm i ja sami slavimo dan kad smo se upoznali, ne bi mi, nismo u tom tripu, ali taj dan smo se i upoznali, i zaljubili, i poljubili, i zaprosili, sve u pet sati, pa su se razlozi nagomilali user posted image inace, ne odbijamo ni pozive na balave za vreme islamskih praznika i pravimo kolace vec od 25. decembra, jer nas HTV inspirise, pa ispada da slavimo i katolicki bozic

nek je veselja!!!


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:20:02   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: indy_25

jer vidim da slave samo neke osobe a ne svi pravoslavci user posted image


Slavu slave od pravoslavnih naroda samo Srbi i Makedonci....ranije i jesu svi slavili (svi Srbi i Makedonci), ali doba komunizma je učinilo svoje, mada su mnogi a među njima hvala Bogu i moja baka, slavili Slavu i kada je to bilo zabranjeno (u komunizmu)....

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.10.2010 13:22:42 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Šta slave pravoslavci?
27.10.2010 13:32:32   
Lu
Sretna Slava Sv. Petke svima vama koji slaviteuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:03:59   
dunja RR
Ranije, kada sam imala više vremena, pravila sam flaše sa likovima svetaca. Juče sam mom ujaku odnela ovu sa likom Sv.Petke, pošto je to i mamina devojačka ali naravno i ujakova slava. Na žalost nosila sam mu juče u bolnicu....ali dobro....biće bolje daj Bože.

user posted image


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:06:59   
Lu
Dunja jel to drvo?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:14:11   
jelena038
sto je leeepoooo! je l imamo temu "nasa mala umetnicka dela"? 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:18:27   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Dunja jel to drvo?


Nije draga, samo su panjići sa strane drveni, a masa okolo je od kartona i papira koji se potopi u vodi da omekša, pa onda rukom nanosiš na flašu, oblikuješ, a nekom starom viljuškom pravila sam ovaj reljef kako bi podsećalo na koru drveta. Kada se osuši to se stvrdne skroz i izgleda baš kao pravo drvo. Prvo sam zalepila ikonu na običnu flašu, a oko nje ide kanap, koji sam kasnije ofarbala, zlatnim ili srebrnim lakom za nokte. Posle ikone lepim panjiće, malo sa strane i na čep obavezno, a onda ide ova masa okolo. Nekada sam i celu flašu lakirala, ali juče nisam imala lak, tako da je ova mat.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:19:35   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jelena038

sto je leeepoooo! je l imamo temu "nasa mala umetnicka dela"? 

Hvala user posted image

Čini mi se da je bila neka tema, znam da su devojke stavljale slike ogrlica koje su pravile, ali se ne mogu setiti imena teme....

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 9:44:08   
Lu
Divno je Dunja, svaka častuser posted image
Jelena, imamo teme o pojedinačnim hobijima, pravljenje nakita, novogodišnji aranžmani, ručni radovi itd...
(Pogledaj u forum NAPRAVIMO ZAJEDNO), ako nema ono što ti treba otvori temuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 10:02:24   
jelena038
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kakvo otkrovenje!!! ide zima, valja se latiti igala i heklica user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Šta slave pravoslavci?
28.10.2010 18:03:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Divno je Dunja, svaka častuser posted image



Hvala dragauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Šta slave pravoslavci?
8.11.2010 12:47:14   
NadaR
  Srecna Slava Svima koji danas slave Mitrovdan!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Šta slave pravoslavci?
8.11.2010 12:48:59   
dunja RR
Pridružujem se, srećan Mitrovdan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Šta slave pravoslavci?
8.11.2010 13:30:07   
pepeljuga
hvala, meni je danas devojacka slava user posted image

i ja cestitam svima koji slave!!


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Šta slave pravoslavci?
15.11.2010 18:09:21   
kengur89
evo dragi moji slucajno sam na leteo na pitanje indy_25 pa evo da malo bolje to objasnim jasam rodzen u pravoslavnoj kuci moj otac kao i njegov otac i kolenima pre slave sv nikolu ali mene je interesovalo zasto mi slavimo slave i zbog cega se mi krstimo kad se molimo i sto drzimo i ikone u kuci i palimo svece i svo ljubimo ikone dal u crkvi ili kuci pitao sma popa on mi je reko ali nesto sto sma kasnije video nije tacno bilo on mi je reko da je sve to od boga dobro ako je od boga onda sigurno ima u bibliji sve zasto i kako ako je od boga i dobijem bibliju od jednog prijatelja na poklon a biblija je iz pravoslavne crkve jos sta vise iz manastira znaci dobro iz pravoslavne crkve je to znaci da mora da bude sve tu i uzo sma da je citam dok nisma dosao do dest zapovesti de mi se pokazalo zasto i kako i zbog cega stvar je u tome sto sve sto je od boga to je u bibliji medzutim to sto katolici i pravoslavci rade nije ali evo direktan prenos iz biblije znaci ko meni neveruje valjda veruje u bibliju ako veruje u boga pa neka sam pogleda i rastumaci znaci dest bozih zapovesti prva zapovest i druga bas govere o tome sta je INDY_25 pitala

1.JASAM GOSPOD BOG TVOJ KOJ SMA TE IZNEO IZ ZEMLJE MISIRSKE I IZ ROBSTVA NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE.

2. NE GRADI SEBI LIK REZANI NITI BILO KAKVU SLIKU OD ONOG STO JE GORE NA NEBU ILI DOLE NA ZEMLJI ILI U VODI, ISPODE ZEMLJE NEMOJ IM SE KLANJATI NITI IM SLUZITI JER JASAM GOSPOD BOG TVOJ BOG RAVNITELJ KOJI POHODIM GREHE OTACKE NA SINOVIMA DO TRECEG I CETVRTOG KOLENA ONIH KOJI MRZE NA MENE. A CINIM MILOST NA HILJADAMA ONIH KOJI ME LJUBE I CUVAJU ZAPOVEST MOJU.


DAKLEM STA PRAVOSLAVCI RADE I KATOLICI JER PRAVOSLAVCI SLAVE SV ILIJU I IMAJU SLIKU I LIK REZANI I NJEMU SE KLANJAJU A KATOLICI IMAJU SV ANTU I LIK REZANI NJEGOV I NJEMU SE KLANJAJU JESTE SVE TO RADE I KAZU MI VERUJEMO I ONDA OVAJ JE BOLJI OD ONOGA I TAKO DOBIJAMO SUKOB DVOJE JER PISE U KNJIZI BOZIJOJ POHODIM GREHE SINOVIMA TO JEST SMO MI DO TRECEG I CETVRTOG KOLENA A GREH NON STOP IDE NERADIMO KAKO JE BOG REKO NEGO SLAVIMO I KLANJAMO SE DRUGIM SVECIMA SV ANTI I SV ILIJI PRAVOSLACII KATOLICI I ZATO NIKADA EVO PRIMERA NEMA POKOJA I NITI DOBROG MEDZU SRBIMA I HRVATIMA JER OBO JE PRAVE GRESKU VELIKU PRED BOGOM PRVE DVE ZAPOVESTI BOZIJE NEPOSTUJU ZATO U KUCAMA NJIHOVIM NEMA LEPOTE I SRECE I VRSE JEDAN NA DRUGOG ZLO KLANJE UBIJANJE SILOVANJE PROBACI DA SLONE JEDNU VERU DA BI DONELI NJIHOVU PRAVU NJIMA I TAKO DALJE MEDJUTIM OBO JE SU ISTI KOD BOGA E ZATO LJUDI MOJI EVO SAD ZNATE ALI AKO MENI NEVERUJE TE VI LEPO UZMI TE BIBLIJU BOZIJU KNJIGU I PROCITAJ TE I AKO SMA VAS NESTO SLAGO VI SLOBODNO RECI TE A TO STO SLAVI TE SVETOG MARKA ILI KOGA KOD BILO I KRSTI TE SE SA 3 PRSTA ILI CELOM SAKOM TO BOG NE GLEDA JER NIJE OD NJEGA JER AKO CITATE DALJE U DROGJ ZAPOVESTI CINIM MILOST NA HILJADAMA ONIH KOJI ME LJUBE I CUVAJU MOJU ZAPOVEST A STA JE ZAPOVEST ICI PO ONOM STO JE BOG NAPISO A NE STO JE COVEK STVORIJO I REKO EH DANAS SLAVIMO SV MARKA A SUTRA VI SLAVI SV ANTU.

EVO JOS JENDOG PRIMERA STO NE SLAVE SV MOJSIJU BOG JE NJEGA POSLO AKO CITATE DEO BIBLIJE O MOJSIJI KOJ BIO I STA JE RADIO NJEGA JE BOG POSLO DA IZNESE NJEGOV NAROD IZ EYPTA I IZ ROBSTVA LEPO PISE U PRVOJ ZAPOVESTI STO NE SLAVIMO SV MOJSIJU JER ON JE COVEK KOJ JE IMAO DIREKTAN KONTAKT SA BOGOM STO GA NE SLAVIMO ZATO STO NIJE DATO NIJE OD BOGA A LEPO PISE U DRUGOJ CINIM MILOST NA HILJADAMA ONIH KOJI ME LJUBE I CUVAJU MOJU ZAPOVEST A ONI KOJI STVARAJU IKONE I SLAVE SV ANT I TAKO DALJE ILI SV MARKA I NE KLANJAU SE I MOLE JEDNOM BOGU NEBSKOM ON POHADA GREHE NA SINOVE NA NAS KOJI RADI MO OPZITNO NJEGA STO JE ON REKO DO TRECEG I CETVRTOG KOLENA.


NADAM SE DA SMA SVIMA OBJASNIO NESTO LEPO AKO NEKO POMISLI DA LAZEM NEKA KAZE ALI PRE NEGO STO KAZE NEKA PROCITA BIBLIJU I PITA POPA STA TO ZNACI SVE
I UZME I PROCITA SAM ZA SEBE I ZNACE JER BOG JE REKO KO TRAZI NACICE.

NEK VAS BOG BLASIVA SVE I VASE PORODICE I FAMILIJE I DA VAM DANI BUDU PUNI SRECE I ZDRAVLJA I VESELJA

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Šta slave pravoslavci?
15.11.2010 19:57:54   
dunja RR
Svim Pravoslavnim vernicima srećan Đurđic - Sv.Đorđe (16.11.)user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.11.2010 19:58:30 >

(odgovor članu kengur89)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Šta slave pravoslavci?
13.12.2010 11:34:44   
Olga75
Danas je slava mog svekra Sv. Andrej Prvozvani , cestitam svim svecarima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Šta slave pravoslavci?
13.12.2010 11:59:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: olga75

Danas je slava mog svekra Sv. Andrej Prvozvani , cestitam svim svecarima user posted image


Srećna slava user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here