|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 16:36:50   
azdajica75

Od 2001 mm i ja živimo kod mojih.Živeli smo godinu dana pre braka,kao verenici i ja ga pitam da li je on saglasan da i dalje živimo sa mojima,kad je video kako to izgleda.Ako može da,ako ne da se selimo.On je bio za to da ostanemo.Mi smo živeli na spratu a moji u prizemlju,bilo je ok,kad je na nešto trebalo da se skrene pažnja to sam ja činila,uglavnom malo sitnih problemčića i to je to.
Kad nam se rodilo prvo dete 2003 planirali smo da dignemo i neko malo potkrovlje,da dobijemo više mesta,za decu,goste itd.Medjutim,tata mi umre 2004,mama je nešto malo promenila raspored prostorija,pregradila i tako dobijemo sobu viška u prizemlju,eto kad nam neko dođe,kad deca odrastu i mi odustanemo od potkrovlja.
A onda...6 meseci posle tatine smrti dođu svekijevci i pitaju da li bi mogli oni da dignu potkrovlje,da imaju gde da budu(pošto su iz drugog grada) ,odnosno da prodaju svoju kuću i dosele se kod nas!Ljudi ja kad nisam pala sa stolice,a oni mrtvi ladni kao to bi bilo najbolje za sve!!Kako molim???A moja mama kako je naivno dobra,ne zna da kaže ne,još sva u šoku od tatine smrti,zamalo da pristane da na njenoj kući oni sebi dižu potkrovlje!!E tu sam ja naravno ispala zla snajka i sasekla tu suludu ideju u korenu!!
Inače,nisam pristalica života u zajednici i da imam mogućnosti živeli bismo sami.Ali kad se mora mora se,uz malo kompromisa i to se može!!Ako su ljudi normalni i civilizovani tim pre!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 16:38:56   
Ana RR
Mi živimo u istoj kući sa mm roditeljima, ali svako u svom stanu. Ne smetaju nam ali bih u svakom momentu radije otišla da živim privatno pa makar se i malo mučili. Ići linijom manjeg otpora je gadno, navikneš se na neke ustupke a u stvari te sve to nervira.

Andrea, veruj mi, više ćete se voleti ako ne živite zajedno. A soba nikad nije višak, uvek može biti radna soba, soba za komp, bilo šta.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 16:41:24   
jelena038
..igraonica user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 16:46:10   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: azdajica75


Od 2001 mm i ja živimo kod mojih.Živeli smo godinu dana pre braka,kao verenici i ja ga pitam da li je on saglasan da i dalje živimo sa mojima,kad je video kako to izgleda.Ako može da,ako ne da se selimo.On je bio za to da ostanemo.Mi smo živeli na spratu a moji u prizemlju,bilo je ok,kad je na nešto trebalo da se skrene pažnja to sam ja činila,uglavnom malo sitnih problemčića i to je to.
Kad nam se rodilo prvo dete 2003 planirali smo da dignemo i neko malo potkrovlje,da dobijemo više mesta,za decu,goste itd.Medjutim,tata mi umre 2004,mama je nešto malo promenila raspored prostorija,pregradila i tako dobijemo sobu viška u prizemlju,eto kad nam neko dođe,kad deca odrastu i mi odustanemo od potkrovlja.
A onda...6 meseci posle tatine smrti dođu svekijevci i pitaju da li bi mogli oni da dignu potkrovlje,da imaju gde da budu(pošto su iz drugog grada) ,odnosno da prodaju svoju kuću i dosele se kod nas!Ljudi ja kad nisam pala sa stolice,a oni mrtvi ladni kao to bi bilo najbolje za sve!!Kako molim???A moja mama kako je naivno dobra,ne zna da kaže ne,još sva u šoku od tatine smrti,zamalo da pristane da na njenoj kući oni sebi dižu potkrovlje!!E tu sam ja naravno ispala zla snajka i sasekla tu suludu ideju u korenu!!
Inače,nisam pristalica života u zajednici i da imam mogućnosti živeli bismo sami.Ali kad se mora mora se,uz malo kompromisa i to se može!!Ako su ljudi normalni i civilizovani tim pre!




I ja bih isto ovakouser posted image user posted image

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 18:31:44   
vukosava
cekaj malo, jer ovde tema ziveti ili ne u zajednici sa svekrvom ili ne?

koliko ja vidim vi vec zivite u zajednici sa tashtom i tastom?

kontam nesto mozda ni tvom muzu nije sve potaman kod tvojih pa ocekuje mozda kad je on ziveo kod tvojih da mozes i ti malo sa njegovom majkom?

ja i dalje mislim taste ili svekrve isto - sami bolje

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:02:55   
AndreaK
kad smo resili da se nastanimo kod mojih to je zato sto nam je trebalo brzo resenje, a bila sam trudna pa smo mislili i na to sta je najbolje za bebu...MM je cak insistirao na tome, ja sam bila protiv. I on se uvek super slagao sa mojima, ja sam ta kojoj sve smeta user posted image

Mada, znali smo da to nece potrajati, malo je druga trudnoca odlozila sve ali eto nas sad u poziciji da ozbiljno razmisljamo o kupovini kuce i taman kad su stvari pocele da se odvijaju na bolje on me pokopa tom izjavom...

al opet, nadam se da ce na kraju svi biti zadovoljni...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:13:21   
jelena038
ostavi ovu temu otvorenu, kao slucajno, i resen problem user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:22:49   
AndreaK
a ja sve pokusavam krisom da pisem...i gasim kad naidje user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:23:47   
AndreaK
...i ja se setim u subotu da otvorim ovakvu temu, kad je ceo dan kuci ...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:27:58   
jelena038
pa taman iskoristi priliku da porazgovaras..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 19:44:58   
jagodo
IZVORNA PORUKA: iris_m

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ufff, tesko pitanje....
Razumijem tm, ali razumijem i tebe... Da moja mama placa kiriju, a ja imam sobu viska, sigurno bih joj je ponudila, jer bi mi bilo drago da joj pomognem na bilo koji nacin... A da je majka mm u istoj situaciji, sigurno ne bih rekla ne, prva ja bih joj to ponudila, samo nisam sigurna da bih voljela da to tako ostane, sto ti kazes, cijelog zivota...user posted image
Svoj mir, intima i zivot sa svojom porodicom je divna stvar, ali majka je majka, i majka je divna...

Nisam pomogla, znam user posted image

Ja sam razumjela, i sve si u pravu, ali ipak da mi se dogodi takva situacija, ja ne bih mogla reci NE. Mada je nama divno ovako, nista ljepse od svog mira, dodje nam nako ljeti na deset_ak dana, pa nam sve poremeti...
Ali, nekad to jednostavno tako...
Ne daj Boze da mi neko bude u takvoj situaciji, ja bih ih sve sakupila kod mene, pa kad bi spavali po podu... Voljela bih da nisam takva, to je ruzna osobina, svi mogu da "jasu" po meni, a ja divna i ljubazna, ali jbg, valjda se rodis takav...user posted image
------------------------------------------------------------------------------------------
good postuser posted image user posted image user posted image
ljudski e da se pomazeuser posted image
Bravo jabudic, ja se nadam da moja cerka nece morati da razmislja i dvoumi se da li ce me primiti kod sebe jednoga dana. Ja za sebe imam dovoljno, i njoj cu pomoci koliko god bude trebalo, ali mislim da bih bila jako pogodjena da cujem da ona ne zeli mene radi svog mira. E devojke, sve ste majke, drhtite nad vasom decom sada dok su mala a i dok budu velika, jer dete je uvek dete. A ono za dom je lepo kad se ostari zajedno sa svojim partnerom ali sta kad jedan ode ranije a drugi ostane sam. Sta onda.

(odgovor članu iris_m)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 20:51:23   
jelena038
onda u domu nadjes ljubav, pobogu, zivot ide dalje, kad si vec ziv, onda zivi!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 20:58:23   
anajid
Mi zivimo u istom dvoristu sa mojima,ali u posebnim kucama.Nemamo nikakvih problema sto se tice odnosa,od pocetka smo uveli neka nepisana pravila i to funkcionise OK.Pomazemo mi njima i oni nama,koliko ko moze.Mogu slobodno reci da imamo svoj mir,e sad da li bih odabrala da zivimo sami ,hmmmm pa ne znam.Ne osecam se ugrozeno ni jednog momenta.Sve je na svom mestu.Kako bi bilo sa svekrvom,to ne znamuser posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 20:59:09   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: jelena038

onda u domu nadjes ljubav, pobogu, zivot ide dalje, kad si vec ziv, onda zivi!

user posted image

to je i moj stav... nikada ne bih dozvolila sebi da nekome budem na teretu, da me neguju, paze.... radije bih onda da me ne bude nego da moja deca moraju da me dozivljavaju kao obavezu.

Kad dodje vreme da se oni osamostale postovacu to i nikada im se necu nametati...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:25:00   
Lu
Moje mišljenje je da dvoje ljudi koji se odluče za zajednički život MORAJU biti toliko odgovorni da se mogu brinuti za sebe bez ičije pomoći, a danas sutra i za svoju djecu!

Nemam ništa protiv kratkotrajne pomoći  roditelja ali  živjeti na nečijoj grbači i još se žaliti kako mi ide na živce nečije ponašanje, e pa tako ne ide.

A tek sloboda, da legnem kad hoću, pojačam tv koliko hoću, hodam gola po kući itd...da ne nebrajam daljeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:31:16   
Brana
IZVORNA PORUKA: AndreaK
nikada ne bih dozvolila sebi da nekome budem na teretu, da me neguju, paze.... radije bih onda da me ne bude nego da moja deca moraju da me dozivljavaju kao obavezu.

Kad dodje vreme da se oni osamostale postovacu to i nikada im se necu nametati...

Ovako i ja razmisljam.
A zivot u zajednici ako ne mora , onda ne,mi zivimo kod mojih,lepo se slazemo ali opet,kada se se..as pazis da te neko ne cuje,kada hoces da se razgacis opet ne smes,kada se sa muzem mazis,opet pazis da ti neko ne udje,itd...ipak je svoja sloboda najbolja e sad ako nismo u situaciji onda je najbolje pronaci kompromise i ziveti u slozi koliko se moze...ako su ljudi normalni i flexibilni onda nema problema.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:34:52   
sneza24
Mi zivimo u zajdnici sa mm roditeljima.Ja sam pristala na to jer nismo imali drugi izbor.Imamo u planu da sebi dovrsimo kucu u dvoristu ali izdesavale su se neke stvari pa je to odlozeno do daljnjeg.
Oni nas ne izdrzavaju.Mi njih pomazemo da ih izvucemo iz krize u koju ih je dever uvukao.
Desilo se 2 puta da je moj muz bio bez posla i naravno da sam ocekivala da nam pomazu finansijski koliko mogu jer mi smo im JAKO PUNO pomogli.Da nije mm preuzeo da placa krediti oduzeli bi im kucu,plus placa struju i svakodnevni troskovi koji u danasnje vreme i nisu tako mali.A da i uleti jos kad koliko moze za jos neki krediti ili bilo sta drugo.
Jos malo da se svi izvucemo iz ove krize pa da zavrsimo i tu kucu jer jedva cekam da se odvojimo.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:38:50   
jagodo
Nisu svi ljudi isti, pogotovu ove starije generacije, neko smestaj u dom smatra kao odbacivanje starih i nepotrebnih stvari. Zamislite staru osobu koja je bez svog pristanka smestena u dom. Ona ce polako od tuge uvenuti. A zamislite da je to vas roditelj. Ja sam negovala bolesnog oca dve godine i nepokretnu majku sedam godina.
Inisam osetila olaksanje kad je otisla, i sad bih volela da je ziva i da joj cujem glas pa makar i da me pozove da je okrenem i izmasiram.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:43:23   
Lu
Imamo i temu STARAČKI DOMOVI user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:53:55   
jagodo
Oppssst, ja se izvinjavam ali su mi ove teme slicne, prosto se jedna  nastavlja na drugu. Necu vise casna rec. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:56:29   
IVA 11
Zivot u zajednici? Ne hvala! 

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 22:59:18   
Brana
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Zivot u zajednici? Ne hvala! 

kratko i jasnouser posted image user posted image a i tacno 100%!


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 23:00:14   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: anajid

Mi zivimo u istom dvoristu sa mojima,ali u posebnim kucama.Nemamo nikakvih problema sto se tice odnosa,od pocetka smo uveli neka nepisana pravila i to funkcionise OK.Pomazemo mi njima i oni nama,koliko ko moze.Mogu slobodno reci da imamo svoj mir,e sad da li bih odabrala da zivimo sami ,hmmmm pa ne znam.Ne osecam se ugrozeno ni jednog momenta.Sve je na svom mestu.Kako bi bilo sa svekrvom,to ne znamuser posted image


Ovako identično kod mene.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
30.4.2011 23:16:54   
Anoniman
Ja volim velike porodice. Kod mene je problem raskorak u generacijama koji je ogroman. Plus svekrvin tezak karakter i mali zivotni prostor. Zivotni prostor se da regulisati, i regulisace se, ali ostalo ne. Imam devera koji je potpuno nesposoban da se brine o sebi (nije invalid, niti mentalno onesposobljen, vec je asocijalan i sebican). Kada mojih svekijevaca ne bude bilo, on ce dospeti meni na grbacu. Samo sto cu ja odmah staviti do znanja da ne trpim izivljavanja. Mator se konj ne potkiva, pa ja ni ne pokusavam da izmenim situaciju sa svekijevcima. Nastojim ziveti u miru, dok se ne odelimo. Taj mir je potreban i meni, a i njima.
Dakle, volim velike porodice, ali posto sad nemam onakvu kakvu hocu, imacu tri cerke koje cu da ozenim i bice blago tastiuser posted image user posted image user posted image

E, sad, povodom onoga sto je Jagodo rekla...Prvo, ne dao Bog da se desi situacija da se mojoj svekrvi nesto desi. To ne zelim ni sebi ni njoj. Gledala bih ja nju. I prala je us*anu ako treba, jer zivo je bice. Ali bih oset_ila olaksanje kad bi se to zavrsilo. E u tome je razlika izmedju odnosa cerka-roditelj i ovoga sto pricam. Kad je roditelj u pitanju odlaskom nastupa tuga, kad nije, u takvoj situaciji, odlaskom nastupa olaksanje. Ima i izuzetaka, ali oni su malobrojni, a to je da se svekar ili svekrva vole roditeljskom ljubavlju. Mojoj majci je otac poginuo kad je imala 5 godina. Dedu je zavolela kao oca i iskreno ga je ozalila, a da joj nikada nije biloo tesko da ga neguje onako bolesnog.
Zakljucak-zivot je kurvauser posted image

< Poruku je uredio verolino -- 30.4.2011 23:18:56 >

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zivot u zajednici ili ne?!
1.5.2011 0:20:35   
mati
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Zivot u zajednici? Ne hvala! 

Slazem se, nikako. Moj mir, moja tisina, moja prasina...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here