|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:43:45   
Rivana
Ja ne trazim da se iko izuje ali se izuvaju imam bebu koja hoda puzi po tepihu i znajuci to svi se izuvaju, iskreno receno nikada to nisam trazila iz prostog razloga, mozda nekom smrde noge ili mu pocepana carapa pa mu glupo da se izuje user posted image

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:45:01   
Anck Su Nmaun
Iskreno ja se najezim kad mi neko udje obuven pa jos pocne da gaca po tepihu ...
Pa sve s ulice unese mi u kucu.. pa sve to mi udisemo, nisam sad extremna cistunica ..ali ne podnosim prljavstinu!!!

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:55:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja ne trazim da se iko izuje ali se izuvaju imam bebu koja hoda puzi po tepihu i znajuci to svi se izuvaju, iskreno receno nikada to nisam trazila iz prostog razloga, mozda nekom smrde noge ili mu pocepana carapa pa mu glupo da se izuje user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:57:23   
Rivana

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja ne trazim da se iko izuje ali se izuvaju imam bebu koja hoda puzi po tepihu i znajuci to svi se izuvaju, iskreno receno nikada to nisam trazila iz prostog razloga, mozda nekom smrde noge ili mu pocepana carapa pa mu glupo da se izuje user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





hahaha pa jeste zamisli da nekom ocajnicki smrde noge i sad treba da obuje moje papuce ma haos e to mi prvo padne na pametuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 14:58:04   
Rivana
Bilo bi ono neka nemojte da se izuvate opracu ja tepih user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 15:56:05   
dzepna venerica
iskreno ? nisam turska kuca, tako moja mama kaze :)

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:11:21   
bebolino
E to me stvarno izludjuje, baš pre neko veče brat od strica mm udje u kuću (inače se nikad ne izuva) a pre toga je gazio po zemlji ispred kuće bolje rečeno po blatu jer je bila kiša, i bez pardona uđe, a meni para na uši. Ali jedno sigurno znam da kad budem imala bebu i ona bude puzala po kući onaj ko neće da se izuje neće ni ući u kuću. Da se zna

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:34:07   
Dora
IZVORNA PORUKA: dzepna venerica

iskreno ? nisam turska kuca, tako moja mama kaze :)

da draga, ni ja, ali videćeš kad ti dete počne puzati pa ruke stavljati u usta, pa malo-malo proliv dobije od prljavih ruku... pa tim rukama dira hranu, jer ma koliko mu prala ruke, nije dovoljno jer ga ne možeš zadržati da dodiruje pod. A o igračkama što se vuku svuda da ti ne pričam. Kad samo pomislim, jednom je jedan gost ušao u moju kuću i izuo se sva sreća u predsoblju. Kad je otišao, smrdi nešto ko đavo!!! Šta je, kad tu gde su mu bile cipele ostao trag od govneta! I to ljudskog!!!user posted image user posted image user posted image
Naravno, prvo što mi je palo na pamet je da je mogao ući obuven a klinci mi se vuku po podu non stop...ne znam šta bi bilo, ubila bih se!!!!!!!!!
A koliko puta se desi da čovek nagazi na šlajmaru a to i ne primeti?
Pa da mi ulaze obuveni??? NEMA ŠANSE!
Da, kad je slava i sl. ali odmah kad odu ljudi ja ribam pod. A decu naravno tad pazim kao da su na ulici. Imaju svoju sobu i igraju se samo u njoj.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:36:49   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: dzepna venerica

iskreno ? nisam turska kuca, tako moja mama kaze :)

da draga, ni ja, ali videćeš kad ti dete počne puzati pa ruke stavljati u usta, pa malo-malo proliv dobije od prljavih ruku... pa tim rukama dira hranu, jer ma koliko mu prala ruke, nije dovoljno jer ga ne možeš zadržati da dodiruje pod. A o igračkama što se vuku svuda da ti ne pričam. Kad samo pomislim, jednom je jedan gost ušao u moju kuću i izuo se sva sreća u predsoblju. Kad je otišao, smrdi nešto ko đavo!!! Šta je, kad tu gde su mu bile cipele ostao trag od govneta! I to ljudskog!!!user posted image user posted image user posted image
Naravno, prvo što mi je palo na pamet je da je mogao ući obuven a klinci mi se vuku po podu non stop...ne znam šta bi bilo, ubila bih se!!!!!!!!!
A koliko puta se desi da čovek nagazi na šlajmaru a to i ne primeti?
Pa da mi ulaze obuveni??? NEMA ŠANSE!
Da, kad je slava i sl. ali odmah kad odu ljudi ja ribam pod. A decu naravno tad pazim kao da su na ulici. Imaju svoju sobu i igraju se samo u njoj.



Pravo receno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:40:04   
Anoniman
E i ja da se ukljucim...
Jednim delom se slazem sa dzepnom venericom...I ja sam protiv izuvanja ali

 u stanu u kom zivimo muz i ja sada nemamo predsoblje: odmah se ulazi u dnevnu sobu i kuhinju:
1. ljudi nemaju gde da se izuju
2. ipak moraju jer mi odmah unose sve u kucu a beba mi stize u martu

I onda ne znam koje je resenje...Nemamo prostor da ljudima kazemo da se izuju jer gde da ostave cipele a sa druge strane, kad dodje beba morace pa makar ispred vrata...
Ili cu da stavim neku krparu pa da tu redjaju...
mada, i stan nam je mali...nece ni moci mnogo ljudi da ulazi odjednom
to nam je stvarno problem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:46:19   
Dora
stavi krparu pa nek se izuvaju makar u dnevnoj sobi. Nije zdravo da ti unose svašta... Mislim, mogu da ulaze obuveni a ti non stop da ribaš za njima. Ali to nije rešenje. Mada kad beba malo poraste, niko ne treba da gazi tu gde beba stavlja ruke, to može biti jako opasno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:50:20   
LillyT
Moja komsinica vec godinama praktikuje (a i moja mama je videla od nje) da preko otiraca drzi mokar peskir. Taman lepo obrisu gosti cipele i udju unutra (na izuvanje) user posted image
Elem, OTI, napravite deo gde ce se po ulazu izuvati gosti i to je to. Pa svako ko zna da imas bebu ce se izuvati, pogotovo kada pocne da puzi. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:51:48   
dzepna venerica
slazem se sa tobom  Dora :)user posted image mozda samo nisam razmiljala na taj nacin, sad posle ovakvog lepog oobjasnjenja nece biti sanse da mi udju obuceni, odnosno imaju predsoblje u kome mogu da skinu obucu,jer zivimo u stanu, pa je malo nebulozno ispred vratauser posted image
a Oti,  ipak sam za varijantu da stavis neku krpu pa na to da stavljaju, ili ako imas terasu , mozda i tamo...al kad dodje zima,to je onda jebada...
kako glupa stvar, a toliko korisna, mislim na izuvanje... NEMA NAM DRUGE, nego kad dodje bebiron , izuvanje!!! a do tad i moze bez togauser posted image


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:56:21   
Dora
IZVORNA PORUKA: LillyT

Moja komsinica vec godinama praktikuje (a i moja mama je videla od nje) da preko otiraca drzi mokar peskir. Taman lepo obrisu gosti cipele i udju unutra (na izuvanje) user posted image
Elem, OTI, napravite deo gde ce se po ulazu izuvati gosti i to je to. Pa svako ko zna da imas bebu ce se izuvati, pogotovo kada pocne da puzi. 


Ne, neće, veruj mi!user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 19:56:45   
SUPER MAMA
Ja imam odma kad udzes s leve strane jedna krpena to sam kupila u ovim radnjama do 100 pa nagore s resama je na kraj i tamo se svi izuju.Do sada niko nije pravio problem svi se izuju.
A i zbog Monike i zbog mene jer nemogu non stop da ribam jer nekome je tesko da se izuje.
A i prala sam sama sve tepihe letos pa nije li greh neko da mi udze s blatnjavih ili mokrih cipela.user posted image user posted image user posted image
A ipred ulaza imam otirac welkome.
Inace te krpare su super kostaju 400 din.
Imam dve pa ih perem ako se uprljaju.
I menjam ih.I brzo se suse.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:00:09   
Dora
Eh, kad pod služi samo za hodanje po njemu, onda je to ok. Pa nisam poludela da se vučem po podu i stavljam u usta nešto što mi je ispalo na pod... Ali dete to ne zna, a ti nemaš toliko vremena ni živaca a ni snage da ga držiš dalje od podauser posted image Meni je Balša sa godinu dana seo u predsoblje, uzeo moju papuču i olizao đon ceo! Kad sam videla njega s papučom a đon mokar, umalo nisam pala u nesvest!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:01:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dzepna venerica

slazem se sa tobom  Dora :)user posted image mozda samo nisam razmiljala na taj nacin, sad posle ovakvog lepog oobjasnjenja nece biti sanse da mi udju obuceni, odnosno imaju predsoblje u kome mogu da skinu obucu,jer zivimo u stanu, pa je malo nebulozno ispred vratauser posted image
a Oti,  ipak sam za varijantu da stavis neku krpu pa na to da stavljaju, ili ako imas terasu , mozda i tamo...al kad dodje zima,to je onda jebada...
kako glupa stvar, a toliko korisna, mislim na izuvanje... NEMA NAM DRUGE, nego kad dodje bebiron , izuvanje!!! a do tad i moze bez togauser posted image



mi smo isto razmatrali terasu kao opciju...to sada radimo.A na terasi ne znam da li mozemo da napravimo ili kupimo neki cipelarnik pa tako...
ali ne znam koji materijal ce moci da izdrzi sve temperature...a da cipele budu zasticene unutra...
Ma tako obicna stvar a unese ti problem...

(odgovor članu dzepna venerica)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:02:08   
SUPER MAMA
Joj Dora strasno je to.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:03:09   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: LillyT

Moja komsinica vec godinama praktikuje (a i moja mama je videla od nje) da preko otiraca drzi mokar peskir. Taman lepo obrisu gosti cipele i udju unutra (na izuvanje) user posted image
Elem, OTI, napravite deo gde ce se po ulazu izuvati gosti i to je to. Pa svako ko zna da imas bebu ce se izuvati, pogotovo kada pocne da puzi. 


Ne, neće, veruj mi!user posted image



Moji svi hoce, jbg, ne znam stvarno ko to vama dolazi, ali kod mene svi imaju tu neku kulturu. Majke mi, veruj mi da nas uvek svi pitaju da li da se izuju ili ne.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:03:52   
Anoniman
mislim da ljudi ipak imaju obzira kad ima bebe i trudnice u kuci...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:08:04   
Dora
U CG to nije običaj, šta više, tamo je sramota ako tražiš da se neko izuje, da nepuši tu gde je beba... Pa kad mi neko iz CG dođe, ja sam nevaspitana i loša domaćica, neljubazna i bla bla bla... naravno, kad lepo zamolim poslušaju, ali sležu ramenimauser posted image
Mm se u početku bunio što ja to govorim i rekao da to nije kulturno, al kad sam mu onako plastično objasnila da je to stvar higijene i isključivo zbog zdravlja deteta, postao je gori nego jauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:17:46   
gina
Kod nas u kući ranije nije bilo bitno izuvanje. O tome nismo vodili računa jer imamo jako malo tepiha, sve je parket pa nije neki problem održavanje. Od kako su se bebe rodile, zabranjujemo ulaženje sa cipelama, naročito sada kad ih svuda ima.
Pušenje je uvek bilo zabranjeno kod nas, bilo to glupo ili ne. Ko hoće da puši, izađe napolje.... nismo baš neki domaćini user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:19:31   
Anoniman
dok sam bila pusac stvarno sam postovala da ne pusim u kolima nepusaca...kad je moja drugarica dobila bebu bilo mi je sasvim ok sto mi kaze: izadji na terasu ili sto me pita: Hoces da se vidimo ako si skroz zdrava?
Ja nemam problem sa tim i cenim je jer je iskrena i tako treba...

Nisi ti gina los domacin nego je los gost onaj koji to ne postuje...

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:27:13   
Anoniman
Kod nas se svi izuvaju mislim na ove iz okoline,jedino ponekad kad moja mama zna da nekome UVEK smrde noge kaze "ma udji obuven nema veze"! A moja tetka beogradjanka upada sa muzem i decom sa sve cipelama i ne pita a vecinom dolaze za ng pa mozete misliti!user posted image
Iz engleskog smo ucli kako je po nekim zemljama sramota izuvati se!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
3.12.2009 20:36:46   
Anoniman
Sto se pusenja tice-mm i ja smo strastveni pusaci, ali pusimo samo u kuhinji pored prozora, ili na terasi. NIKOME ne dam da zapali pored mog detet, i moji roditelji su pusaci i zabranili su pusenje u stanu zbog Nese, isto, samo u kuhinji.
Kod mene je izuvanje obavezno, pisala sam vec o tome, i nije me briga da li ce se neko uvrediti ili ne.
ALI!!! Juce mi dolazi svekrva, prodje kroz hodnik, kroz kuhinju, udje u dnevnu sobu i prehoda je celu obuvena, izljubi mi dete, i onda kaze-sad ce doci baka, idem da se izujem i operem rukeuser posted image user posted image user posted image A usta su mi se izlizala od "perite ruke" i "izujte se".
Mm je,  pre neki dan, kad je dosao svekar, rekao, idi da peres ruke, i video da je ovaj samo promuljao vodom, i ladno uzeo sredstvo za dezinfekciju i rekao mu "ako neces lepo da peres ruke, pruzi ih" i namazao mu rukeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here