|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za operaciju
11.6.2011 10:46:36   
Anoniman
Noc im je protekla relativno ok uz milion podoja. :) Cekaju vizitu pa da begaju kuci. Jupiiiii

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pripreme za operaciju
11.6.2011 10:49:50   
JMPM
Bravo malisaaaaa user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pripreme za operaciju
11.6.2011 10:51:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Noc im je protekla relativno ok uz milion podoja. :) Cekaju vizitu pa da begaju kuci. Jupiiiii


Hvala Bogu. Drago mi je, mislim na njih.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pripreme za operaciju
11.6.2011 23:42:45   
Anoniman
Choopo, javi seeeeeeeeeee

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 10:14:12   
Diabla
Choopa vjerovatno odmara! Ili je na plazu. Treba onaj glibavi KBC potisnuti! Ja tek sad nadjoh temu! Dobro je da je sve proslo kako treba!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 12:33:36   
choopa choops
Heeeeeeeeeeeeeeej user posted image user posted image user posted image user posted image

Samo da vam se na brzinu javim. Izasli smo juce, super je M user posted image , ali sam ja prespavala cijelo popodne i sinoc zaspala u 22h user posted image Hvala vam na svakoj zelji i vibrici. Puno vas volimo user posted image user posted image user posted image

Posebno hvala postaru Tash user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da cu stic veceras da malo tipkamo user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 12:34:16   
lanajelena
Choopoooooooooooo user posted image  samo kad je sve proslo brzo

M je nas hrabrica

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 12:35:51   
LillyT
CC user posted image
Bravo za junaka user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 15:14:05   
Anoniman
Choopo, drago mi je da je sve proteklo dobro i da ste stigli kući user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 15:17:18   
Olga75
Choopa , sta ti ja rekoh onomad user posted image vazno da je sve dobro proslo i sad odmarajte pa kad se naodmaras , napisi sta je i kako isli u pripremama , potrebnim nalazima , kako je isao prijem i taaako user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 15:26:46   
Dada81
Choopaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 18:01:43   
choopa choops
Evo 'vako user posted image

Stadoh kod cetvrtka, dana kad smo trebali da odemo za PG.

Znaci to jutro smo krenuli kod pedijatra u DZ da nam da konacnu dozvolu i upute. Cekali smo (MM je cekao red, a ja sa djecom u autu, da ne bi pokupili kakvu bolest tamo) od 7h do 8.15h, pritom je dr u medjuvremenu isla u sestrinsku sobu da pije kafu (MM mi je to kasnije rekao, nije htio da me opterecuje sa tim). Malo je reci da sam bila ljuta kao ris i razocarana odnosom. Zamolila sam ih da ga pogledaju u savjetovalistu da se ne mjesa sa bolesnom djecom s obzirom da ide na op i da je zdrav, ali nisu htjeli. Dobro, njihova stvar. Na kraju nam je dala uput i nadam se da je vise necu gledat nikad!

Dosli smo u PG u 13.30h, poslali nas u ambulantu da predamo papire i da obavimo razgovor sa anesteziologom. Ne znam kako se zove doktorica, ali divna jedna zena, jako prijatna. Milina u odnosu na ono sto smo prezivjeli kod pedijatra. Na razgovoru su me pitali za taj bronhitis, koju je terapiju pio, da li se inhalirao i tako. Da li je ko od moje familije ili muzeve asmaticar, da li je neko bio u anesteziji, kako je podnio...Inace M je usput uspio da bljucne  1 sat i 15 min nakon sto je popio lijek pronizon, pa nam je anesteziolog rekla da mu dam polovinu doze predvece. Pitala me jos kako spava nocu, ja rekla kako sisa non stop i tad mi je savjetovala da mu dam da jede najkasnije do 2h, a nakon toga da ne smije ni kap vode, ni mrvu jela. Poslije tog pregleda rekli su nam da mozemo da se setamo po gradu, pa da dodjemo u bolnicu do 20h user posted image

Uvece smo dosli oko 19h (nismo znali sta cemo vise da radimo po PG user posted image ), smjestili nas u sobu. Sobe su vecinom sa jednim krevetom + krevecom za bebe. Medjutim odvojene su od druge sobe sa staklom user posted image , tako da se vidimo i cujemo, jedino eto ne mozemo da se dotaknemo user posted image Uvece su bile sestre da mu izmjere temperaturu. M je zaspao oko 21h. Oko 1h se prvi put probudio i tada sam mu dala flasicu keksolina da ga duze drzi (inace to jede u 21h, ali sam ovaj put pomjerila). Do 6h se budio dva puta i vriskao toliko da su me ujutru svi pitali da li je moguce da je to on user posted image (jer je preko dana savrsena mirna i nasmijana beba user posted image ), ali srecom nije dugo trajalao, mozda max do 10 minuta.
Znaci u 6h dolazi sestra da nas probudi (i da mi kaze da sklonim svoju posteljinu prije vizite), u 6.30h ulazi cistacica, u 7h ulaze sestre koje predaju smjenu, u 7.30h ulaze one sto donose dorucak, u 8h ulazi glavna sestra, u 9h dolaze doktori vizita (samo bacaju etimican pogled i nastavljaju), u 9.30h ulaze opet one za dorucak ko fol po tanjire, pa opet oko 10h one sto ciste. Znaci na autobuskoj stanici je slabiji prmet 100%. Matija naravno taman zaspi, ali pored toliko ulazaka mislima da bi se i dijete koje spava najcvrscim snom probudilo user posted image
Ja vec polako pocinjem da nervoziram, jer su rekli da ce OP da bude oko 9h-10h, ali i da mora pola sata prije pocetka da bude inhaliran sa Aloprolom (zbog bronhitisa, nemaju sva djeca to). Operacije se obavljaju po starini, znaci prvo najmladja djeca, pa onda starija. Mi smo bili treci na redu. Na kraju dolazi sestra oko 9.30h sa inhalatorom. Nakon toga davaju mu malo lijeka za smirenje. M kao naduvan user posted image user posted image , samo guguce nesto. Smjesan skroz. Kad smo to zavrsili ostalo nam je samo da cekamo. Cujem sestru kako gura krevet niz hodnik. To je za nas. Gutam knedlu user posted image M leze na krevet, smije se, razbaskario se kao gospodin. Giramo ga hodnikom, srecemo L i MM. L ga ljubi, on se smije, prepoznaje je iako je pod terapijom. user posted image Odlazi oko 11.15h. Sestra se vraca kaze M je super, sarmira tamo sve doktore i sestre. Kaze da ne brinemo da ce brzo. Cekamo. L skakuce i poganise i ne da mi da mislim puno o tome. Op traje oko 50 minuta, ali njih jos nema. Nakon skoro sat vremena izlazi dr, Matija se cuje kako urla user posted image . Dr kaze sve je proslo u redu, evo cujete ga kako najavljuje svoj dolazak. Usput sam mu operisao i kilu. Bila je ogromna user posted image . Dolaze sa kolicima anesteziolog, sestra i M koji place, tata i L ga ljube, a mi nastavljamo put sobe. Tamo ga premjestam u njegov krevet. Treba paziti da se puno ne mrda glava i vrat, i kada legne da lezi na boku prvih pola sata, kao i da provjeravam da li dise ritmicno. Ona nastavlja da spava user posted image Spava tako nekih sat vremena, kad ulaze opet one za rucak, lupaju i bude ga. Pocinje da place, zovem sestru da pitam smijem li ga sada uzet, kaze mozes, sve normalno. nakon malo nosanja opet zaspe.
Nakon 2h od operacije smije da popije malo tecnosti (caja koji sestre donesu), a nakon 4h smije prvi put da jede cvrstu hranu, ali pola porcije (znaci u nasem slucaju pola Hipp kasice). On se uopste nije budio do 15h, kad sam mu dala malo caja, a on jadnicak bi popio sve, ali ne smije, vec bukvalno kap po kap da ne bi povracao. Tu nastaje kriza, on place korpca se hoce da jede user posted image Cupa braunilu rukom, krv prska po sobi, meni. Cistacica koja se tu zatekla (jbt ciste pod kao manijaci), kaze nemojete da idete da zovete sestru da ne kapate po hodniku user posted image . Ja kazem ajte je onda vi zovite. Drzim mu ruku nad lavaboom, sestra stavlja vatu, krv prestaje da curi. On i dalje place, nekako ga opet uspijem uspavat do 16h kad sam mu dala pola Hipp-a sve postaje ruzicasto user posted image

Ima dva sava jedan gore kao za CR od kile i drugi dolje na testisu, uvece su mu skinuli gazu, tretirali jodom. Nosi pelenu normalno. Rekli su mi da ako ga kupam da dbro posusim pelenom, pa da opet premazem jodom. Kontrola nam je u srijedu, kad bi trebali da mu maknu konce i kazu sta i kako dalje.

Ispisah detaljno cijeli roman, ali eto nek se nadje mamama cija djeca ce da idu na OP, bar da otprilike znaju sta ih ceka.

Jos jednom hvala vam svima na lijepim zeljama user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 18:08:26   
Ana RR
Choopa user posted image drago mi je što je sve dobro prošlo user posted image

Jel on mora da miruje sada?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 18:09:28   
LillyT
CC, svaka čast našem malom junaku, a vala i tebi user posted image
Uživajte sada svi zajedno


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pripreme za operaciju
12.6.2011 18:18:00   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jel on mora da miruje sada?



Pa ne. Nisu nam nista rekli. Kao sve normalno kao i prije operacije user posted image Mada ja cu ipak da pitam naseg dr sad kad bude kontrola, jer ovo su mi sestre rekle.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 14:26:53   
nuki nuki
choopa :-* od M&L

ja sam user posted image  na ovu pricu,kad sam citala kako ga je L poljubila kad je krenuo ...jao meni sta me ceka
ti si super podnijela sve
imam ja jos nekih pitanjca al to cu kad nam se primakne op


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 15:12:16   
Verus
Choopa! Nek je sve gotovouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 16:25:06   
*Alexx*
Choopa, odlično! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 16:25:15   
choopa choops
Hvala Verka user posted image   Alexx user posted image


nuki nukici moji user posted image Bice to sve u redu kao, najteze je cekanje i neizvjesnost. Kad dodje do momenta OP, sve ide lakse. A narocto kad vidis koliko djece se operise i sta sve operisu user posted image , ovo mu dodje skoro smjesno. Ljubi frajere user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 14.6.2011 16:27:47 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 16:28:24   
Daca88
Choopa,drago mi je da je sve proteklo dobro i da ste kućiuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 17:06:50   
choopa choops
Daco hvala user posted image

Zaboravila sam da opisem bolnicu i odnos u istoj, pa cu napisat tamo u temi o bolnicama...




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 18:37:53   
nuki nuki
meni link dok se ne snadjem user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pripreme za operaciju
14.6.2011 19:39:35   
choopa choops
Evo nuki
Iskustva iz decijih bolnica

P.S. Sto mi je milo sto si tu user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nuki nuki)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pripreme za operaciju
16.6.2011 10:17:59   
Dada81
Sad stigoh pročitati detaljan opis,baš si lepo pisala,a meni se u stomaku nešto stezalo. Najmanje si pisala o svojim osećajima,a mogu misliti kako ti je bilo .Ti si hrabra majka ,a Matija hrabri veliki dečko .Ljubi ga user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pripreme za operaciju
16.6.2011 12:02:15   
nuki nuki
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Evo nuki
Iskustva iz decijih bolnica

P.S. Sto mi je milo sto si tu user posted image


i meni user posted image
citala sam,nadam se da cemo dobro proci
ujutro imamo sistematski u dz,pa onda u 10 ipo uzv,pa onda kod hirurga kad bude tamo...

p.s. kakvih  sve dr  ima(mislim na ovu zamjensku ped)nama nasa uvijek kaze ako sta treba da ih dovedemo u savjetovaliste da se ne mijesaju sa bolesnom djecomuser posted image
nesto sam tako razmislajala i zakljucila da bih ja siznula da sam bila na tvoje mjesto to jutrouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here