|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pripreme za operaciju
5.6.2011 22:42:27   
choopa choops
Evo otvoricu temu pa kao ima ista ili slicna vi spojite.

M ide na operaciju testisa u cetvrtak KLIK. Hvata me panika pomalo user posted image , ali sta je tu je.

Pricala sam vec sa Diablom, ali me interusje jos iskustava kao ima. Citala sam da su gagi, Didy i ne znam ko jos vodile djecu na operaciju krajnika. Pa i takvo iskustvo bi mi znacilo.

IZVORNA PORUKA: Diabla

Evo ja na brzinu da odgov, onoliko koliko znam. Bade mantil ponesi svoj, neki lagani(imaju oni svoje, ali meni je to nesto bilo gadno da nosim), ali to samo kad idete na neke preglede, ovako mozete u robi kada ste na hodnicima. Hrana i za tebe i za njega je UZASNA, tako da njemu ponesi a tebi neka donose. On ce imati svoj krevetac, kao u porodilistu. Ponesi njemu posteljinu- a ako nisi gadljiva, moze i u njihovu, ali sta ja znam kako oni to peru. Ja sam i sebi nosila, pregadno mi je bilo da lezim po onim krevetima. Ponesi i toalet papira, sapun, i rolnu ubrusa da sa time brises ruke i lice- higijenskije je jer nemas peskir dje ostavilti- to sam vidjela od druge mame, a ja sam nosila peskire, pa su mi padali po podu, a ormari su bili isto glibavi.

Ne znam da li sam ti gore vec pisala da cete izaci za 2 dana. Tako da se nemoj sekirati, brzo ce proci, a on je mali i lakse ce podnijeti. Kad tacno idete? U srijedu?

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Priblizilo se 

Taman da postavim par pitanja, pa ako neko ima iskustva (sa bilo kojom operacijom kod djeteta) neka mi napise.

Ja ne znam sta da nosim od stvari? Za sebe? Da li tamo boravimo u bade mantilima (kao na porodjajnom) ili u robi normalno. Krevet? Pretpostavljam da ce on sa mnom u krevet, ali nisu to valjda oni visoki kreveti? Hrana se nosi od kuce ili oni tamo dobijaju?

Mi cemo biti u KBC CG, ali vi napisite kako je vama bilo, ne vjerujem da se puno razlikuju stvari...




Diabla, hoce li mi pravit problem za moju posteljinu? user posted image Krevetac kao u porodilistu? U Meljinama su bili oni 'stakleni', a u PG bebe ni nemaju svoj krevetac. Je l' mislis kao onaj u Meljinama? Da ponesem posteljinu od kreveca njegovog?

Interesuje me jos kako ste vi sa bebama dok ste npr. isle u WC ili da se tusirate? Ko ce mi ga pricuvat? (Dobila sam, molim Boga da mi prestane do cetvrtka user posted image ).

Diabla sto se tice posjeta znas li kakvo je stanje na hirurgiji? Da li ce oni moci ulazit unutra ili ipak ne?

I najvaznije pitane od svih - da li uzimati i sta za smirenje? Mislim ja sam sad OK, pripremam se psihicki na taj momenat i sve to, ali ne znam sta ce se desiti kad dodje taj dan? user posted image Ja ga dojim jos uvijek, smijem li i zbog toga nesto uzet? Da li ce mi mozda oni gore nesto dati ili da sama nosim?

Ne zamjerite na zilion pitanja, ali sta cu user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pripreme za operaciju
5.6.2011 23:10:29   
Diabla
Nece ti praviti probleme za posteljinu, briga njih.Ponesi sebi bar jastucnicu, a njemu sve.  Krevetac je kao oni sto imamo kod kuce, samo metalni. Valjda imaju na hirurgiji za manje bebe. Ovamo su bili bas mali za novorodjencad i malo veci za djecu, oko 1,40 duzine.

Pa meni je D. cuvala jedna djevojcica sto je bila sa nama u sobi. Ako M. bude imao svoj krevetac, ostavis ga unutra i tr. A tusiraj se uvece kad zaspi. Ili se ne tusiraj, prezivjecesuser posted image

Posjete-  ja sam gledala da ulaze-izlaze kad god ko hoce. Tako su i kod mene. Samo zavisi od portira. Za vrijeme pauze moze se ici gore u posjetu, valjda ima poseban dio gdje se gledate. Ma u KBC je raspasoj. Meljine su zaista zakon, vidi se da je vojska tu kolo vodila.

Sto se tice ljekova, nista ti oni za odrasle nemaju. Trazila im ja, i trt! Hvala bogu, svekijevci vole bombonice, pa su mi proslijedili tablu Lexilijuma. Pila sam svako jutro po 1,5 miligram, inace ne bih prezivjela- plakala sam od jutra do mraka. E sad posto dojis, ne znam sta smijes uzimati. Pitaj tamo nekog dr. Ako imas kakvih pitanja, samo pucaj!

IZVORNA PORUKA: choopa choops


Diabla, hoce li mi pravit problem za moju posteljinu? user posted image Krevetac kao u porodilistu? U Meljinama su bili oni 'stakleni', a u PG bebe ni nemaju svoj krevetac. Je l' mislis kao onaj u Meljinama? Da ponesem posteljinu od kreveca njegovog?

Interesuje me jos kako ste vi sa bebama dok ste npr. isle u WC ili da se tusirate? Ko ce mi ga pricuvat? (Dobila sam, molim Boga da mi prestane do cetvrtka user posted image ).

Diabla sto se tice posjeta znas li kakvo je stanje na hirurgiji? Da li ce oni moci ulazit unutra ili ipak ne?

I najvaznije pitane od svih - da li uzimati i sta za smirenje? Mislim ja sam sad OK, pripremam se psihicki na taj momenat i sve to, ali ne znam sta ce se desiti kad dodje taj dan? user posted image Ja ga dojim jos uvijek, smijem li i zbog toga nesto uzet? Da li ce mi mozda oni gore nesto dati ili da sama nosim?

Ne zamjerite na zilion pitanja, ali sta cu user posted image



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pripreme za operaciju
5.6.2011 23:12:41   
Nensi*
Ja nemam takvo iskustvo,ali zelim da te user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pripreme za operaciju
5.6.2011 23:38:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Diabla

Nece ti praviti probleme za posteljinu, briga njih.Ponesi sebi bar jastucnicu, a njemu sve.  Krevetac je kao oni sto imamo kod kuce, samo metalni. Valjda imaju na hirurgiji za manje bebe. Ovamo su bili bas mali za novorodjencad i malo veci za djecu, oko 1,40 duzine.

Pa meni je D. cuvala jedna djevojcica sto je bila sa nama u sobi. Ako M. bude imao svoj krevetac, ostavis ga unutra i tr. A tusiraj se uvece kad zaspi. Ili se ne tusiraj, prezivjecesuser posted image

Posjete-  ja sam gledala da ulaze-izlaze kad god ko hoce. Tako su i kod mene. Samo zavisi od portira. Za vrijeme pauze moze se ici gore u posjetu, valjda ima poseban dio gdje se gledate. Ma u KBC je raspasoj. Meljine su zaista zakon, vidi se da je vojska tu kolo vodila.

Sto se tice ljekova, nista ti oni za odrasle nemaju. Trazila im ja, i trt! Hvala bogu, svekijevci vole bombonice, pa su mi proslijedili tablu Lexilijuma. Pila sam svako jutro po 1,5 miligram, inace ne bih prezivjela- plakala sam od jutra do mraka. E sad posto dojis, ne znam sta smijes uzimati. Pitaj tamo nekog dr. Ako imas kakvih pitanja, samo pucaj!



Hvala Diabla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da valjda ce ti krevetici biti zagradjeni pa da mogu da ga ostavim da ne iskoci i odem da se kupam. UZasno mi je jer sam dobila, tusirala bi se deset puta dnevno, ne znam kako cu izdrzat gore...

Ma bitno da imaju posjete, MM se smorio jer se boji da nas ne budu opet gledali preko stakla (kao na porodiljnom). To je grozno user posted image user posted image user posted image user posted image

Idemo sutra kod Knezevicke po upute, pa cu je taman pitat za ovo za smirenje sta da radim...

Nensi user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 1:18:54   
IVA 11
Choopa, poslacu ti porukom svoje iskustvo i savjet, da znas! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 1:33:18   
indy_25
Choopo sretno na operaciji i da se sto prije zavrsi. To nije strasna operacija. moj sin je operisao i slijepo crijevo i krajnike. Kada je operisao slijepo crijevo puno djece je bilo bas zbog testisa i nisu dugo ostajali u bolnici. Ja nisam imala krevet nego bi se zavukla sa njim u njegov, svoju sam posteljinu imala. On je bio veci oko 4 g prva i u 5 g druga operacija . Moja mama bi ga cuvala po danu a ja sam tada radila pa ja dodjem uvece a mama ide kuci i sve tako iz bolnice na posao pa s posla do kuce na tusiranje pa opet u bolnicu.

Eto jos jednom srecno i ne brini to su ti rutinske operacije ali ti mogu reci da je normalno i da te panika i strah uhvati pogotovo kad ga odvedu da ga uspavaju i ono iscekivanje da izadje iz sale pa pocne da se budi. Al prodje i to sve i onda je problem rijesen user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:37:22   
Anoniman
OOooooooooo Choopa, nisam imala pojma da idete u četvrtak.

Mi se nismo operisali, ali smo bili u bolnici 10 dana.

Za sebe nosiš sve kao u porodilište, ali se ja nisam skidala u pižamu. Uveče je dolazila mama, ona bi ga čuvala dok se ja istuširam, i presvučem, i u tome sam bila narednih 24h. Sebi posteljinu nisam nosila jer nisam imala krevet (sem 3 noći kad sam koristila bolničku posteljinu, a za Marka sam preko bolničke stavljala svoju, u nadi da ću uspeti da ga što više odvojim od dušeka koji je presvučen skajem! Mnogo se znojao.

Ovo je dubina kreveca koju smo mi imali:

user posted image

ALI, tu je bila pokvarena stranica kreveta, pa nije mogla da se digne. Vidiš koliko još ide ispod nivoa dušeka, to se podigne. Bila je još jedna beba tamo, koja je već stajala, i vrh stranice joj je bio ispod brade.

BTW, i meni su dete čuvale cimerke. Ja sam imala i odraslih koje su bile tu sa decom, i jednu devojku od 15god, pa nije bio problem.

user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:41:18   
Anoniman
Čupa, user posted image .
Srećno! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:51:39   
choopa choops
Hvala vam drage moje user posted image

E sad da napisem sta nam je sve trebalo od nalaza:
-nalaz krvi
-nalaz urina
-krvna grupa
-misljenje pedijatra
-misljenje pulmologa (Zato jer je M zimus imao bronhitis).

Zadnji put kad smo bili kod pedijatrice ja je pitam kad da dodjemo po upute da odradimo te preglede, kaze ona 2/3 dana prije. Ja je pitam hocemo li doc oko prvoh juna, kaze ona nema potrebe jer nalazi moraju biti 'svjezi'.

I tako jutros ja zovnem DZ da pitam kad radi nasa dr, kad kazu mi na salteru da je ona otisla na nekakav simpozijum, odmor ili sta vec i da nije u zemlji. OK prvi sok. Da li ce se vratiti do cetvrtka? Nece. OK. Kaze mi sestra preko telefona kao nemojte sad dolaziti guzva je, skupilo se pacijenata od obje, pa dodjite kasnije. Medjutim ja ipak odem (volim i da cekam 6 sati ako treba, samo da imam sve zavrseno).
Srecom nisam puno cekala. Kad sam ja usla kazem da mi treba to to i to jer u cetvrtak imamo operaciju. Kaze ona da sam zakasnila i sta sam cekala do sad??? Da mi u DZ nemamo pulmologa, da smo trebali da radimo nalaze 15 dana prije user posted image i to da idemo za PG, a tamo su liste cekanja za pulmologa. Na kraju mi kaze evo vama uput za Ko, pa probajte tamo, ali da znate da oni u Pg mozda nece da priznaju nalaz iz Ko user posted image Ja je pitam da mi da uput i za Pg za svaki slucaj, kaze ne moze, nego jedan po jedan. Dodjem ja kuci zovem Ko, kazu da je dr na odmoru i daju mi broj privatno. Ja u ocaju zovem djeciju hirurgiju u PG i oni mi daju broj pulmologije u PG da pokusam da zakazem. Kad sam ih dobila objasnim im situaciju i oni mi zakazu za sutra u 9h user posted image user posted image user posted image bez problema, iako utorkom ne rade. Malo je reci da sam se odusevila koliko su susretljivi. Stvarno svaka cast user posted image
Na kraju sam morala da idem opet kod ove druge dr na zamjeni da mi da uput za ovu bolnicu. I jos mi kaze da ne dolazim u srijedu kod nje po konacno misljenje (ona treba na osnovu svih nalaza da nam odobri operaciju) jer ona radi u savjetovalistu i ne moze da se maltretira, vec da dodjem u cetvrtak ujutur rano prije nego podjemo??? Stvarno sam ljuta na sve njih u DZ. Tako da nisam ni stigla da pitam nista drugo jer sam u soku sta su mi napravili. Mrzim kad neko obavlja stvari u zadnji momenat, a eto to mi se upravo desava i to za ovako vaznu stvar user posted image Eto cisto da znate uvijek pitajte tri puta, bolje i da ispadnete dosadni, nego da vam se ovo desi.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:54:09   
Anoniman
Srecno Chupouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:54:31   
Jele
Čupa srećno user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:55:45   
indy_25
Ja sam isto vadila 10-tak dana prije nalaze.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:55:47   
Anoniman
Zašto krv i urin ne uzmu u bolnici to jutro?
Krv je gotova za 15min, a urin treba dan, pa hajde i da razumem. Ne možete privatno to odraditi sve?

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:57:14   
Sanjica26 RR
Srecno! Budi jakauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 22:59:55   
choopa choops
Hvala Tash user posted image Ok je ako moze da se digne stranice, ako ne, onda ce M da aterira user posted image

Elem ja sam spakovala:
-posteljinu (za njega i mene)
-3 mala peskirica
-4 tetra pelene (da mi se nadju za svaki slucaj, ipak je jun izgorecemo od vrucine)
-sebi pidzamu (bademantil moram da kupim neki tanki)


Planiram da ponesem njemu:
- 5 bodija kratkih rukava
- 3 pidzamice
- 3 kompleta sorc i majica
- Milupine kasice stavicu prah u one teglice Hippove, pa samo sipam u flasicu (2 x flasice dnevno)
- 5 kom Hipp slane kasice
- 10 kom Hipp slatke kasice
- Keks Zlatni pek
- Voda
-Pelene
-  vlazne maramice

Za sebe:
-mobilni i punjac
- 2/3 presvlake za preko dana (haljine ili trenerke i majice)
- neseser za higijenu
- papirni ubrus

Ako se sjetim (ili ako neko zna sta jos treba) neka napise da dodam na listu da ne zaboravim user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:03:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops




Planiram da ponesem njemu:
- 5 bodija kratkih rukava
- 3 pidzamice
- 3 kompleta sorc i majica




Znaš ti koji je pakao od vrućine u deč bolnici u NS? Ne znam dal su aktivirali klime, ali kada sam bila 18. maja, topili su se zidovi.
Ja ništa ne bih nosila sem bodića, mada sad razmišljam, vi operišete testis... jel se to seče dole? Hoće moći bodiće?
Nosi mu da mu bude komotno, mani ga šorca i majce. Biće lep kad izađe iz bolnice.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:03:26   
Pretty78
ja sad ko pala sa marsa...a sta operise user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:03:59   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Zašto krv i urin ne uzmu u bolnici to jutro?
Krv je gotova za 15min, a urin treba dan, pa hajde i da razumem. Ne možete privatno to odraditi sve?



Nisu krv i urin problem, to je sve gotovo za jedan dan (u srijedu cemo predat u 12h je gotovo). Krvnu grupu izvadili danas. A ne moze u bolnicu jer tamo dolazimo komplet spremni, sa svim nalazima,  i onda sutra dan na operaciju valjda. user posted image

A ne znam vazi li privatno? user posted image Ili moraju samo iz DZ. Nemam pojma, nije mi problem da platim koliko god i sto se mene tice moze bilo kako, samo da je sve spremno. Jutros sam bila na rubu zivaca...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:04:19   
Anoniman
Piše u prvom postu. 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:05:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Tash

Zašto krv i urin ne uzmu u bolnici to jutro?
Krv je gotova za 15min, a urin treba dan, pa hajde i da razumem. Ne možete privatno to odraditi sve?



Nisu krv i urin problem, to je sve gotovo za jedan dan (u srijedu cemo predat u 12h je gotovo). Krvnu grupu izvadili danas. A ne moze u bolnicu jer tamo dolazimo komplet spremni, sa svim nalazima,  i onda sutra dan na operaciju valjda. user posted image

A ne znam vazi li privatno? user posted image Ili moraju samo iz DZ. Nemam pojma, nije mi problem da platim koliko god i sto se mene tice moze bilo kako, samo da je sve spremno. Jutros sam bila na rubu zivaca...



Ja sam krvnu sliku i sve one alergene radila privatno. Ne znam kako je kod vas.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:07:26   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Znaš ti koji je pakao od vrućine u deč bolnici u NS? Ne znam dal su aktivirali klime, ali kada sam bila 18. maja, topili su se zidovi.
Ja ništa ne bih nosila sem bodića, mada sad razmišljam, vi operišete testis... jel se to seče dole? Hoće moći bodiće?
Nosi mu da mu bude komotno, mani ga šorca i majce. Biće lep kad izađe iz bolnice.



U PG je bar 10 stepeni vise nego kod nas user posted image Pocrkacemo user posted image

Ma stavicu dva kompleta, pamucni sorc i majicu, nece zauzet mnogo mjesta. A pravo da ti kazem blage veze nemam sta smije da obuce???? Znam samo da cu da umrem od nosenja njegovih 9 plus kg, a ne smijem da ga drzim izmedju noga.

Hvala vam svimaaaaaaaaaaa!!!user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:07:29   
Anoniman
Čupo mogu i nalazi od privatnika, toliko znam , kod nas se u Meljinama niko nikad nije bunio.

Iskreno, šorc ne verujem da će ti dati da mu oblačiš. Ja bi mu za dole ponela samo tetra pelene da ga umotaš, ko ono bebe u porodilištu.


< Poruku je uredio BubaMira -- 6.6.2011 23:08:47 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:09:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Znam samo da cu da umrem od nosenja njegovih 9 plus kg, a ne smijem da ga drzim izmedju noga.





user posted image   Znam.

Šta da ti kažem... user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:10:05   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Čupo mogu i nalazi od privatnika, toliko znam , kod nas se u Meljinama niko nikad nije bunio. 


Ma user posted image Krvna grupa je vazeca samo iz bolnice Meljine. Znaci u drugim lab mogu da mu izvade, ali nigdje je zvanicno ne priznaju. user posted image Namjestanje poslova pretpostavljam. Tako da cu ovo da odradim u DZ labaratoriji (po prvi put user posted image ), da me ne bi poslije vozali i rekli da ne vazi privatno. user posted image Piiiiiiip sistem.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:10:13   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: Tash

Piše u prvom postu. 


sorrryyyyyyyy corava sam user posted image ....lizalice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here