|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:09:12   
Anoniman
Moja devojčica je harambaša. Ne voli nežnost ni maženje i ne pamtim kada se zadnji put ušuškala pored mene ili svoga tate i da smo se mazili sa njom, grlili je ili slično. Jednostavno ne dozvoljava. Kada legnem pored nje ona se automatski pomera, ustaje i traži sebi prostora zauzimajući drugo mesto na krvetu. Kada je kod nekog u rukama ona insistira na odstojanju, gura rukicama onog ko je drži i možeš da je pridržavaš samo za nogice, zagrljaj ili oslonac nje na nas ne dolzi u obzir. Pri tomese stalno vrti, vrpolji radoznalo i zvera na sve strane, nemirno. Najlepše se igra sama, kada joj se mi primaknemo sa nekom igračkom ili sa voljom da se poigramo sa njom - nije baš oduševljena. Nekako, sva je samostalna i odbija bliskost, ni sama ne znam kako to da opišem. Baš je nekako gruba i to počinje jako da mi smeta i da me rastužuje. Nikada nikog nije zagrlila, možda jedino par puta moju mamu ali i to je nekako bilo...slučajno.
Kada se rasplače, rastuži doziva me "mamaaaa", i smiruje se u mom naručju, smeje mi se kada me vidi, kada se probudi i ja uđem u sobu ciči od sreće, ali da se mazi, ušuškava kod nas, ili radi sve one bebeće umiljate stvari . nema šanse.

Da li je to faza ili su neka deca jednostavno takva i treba se pomiriti sa tim?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:19:45   
Anoniman
Al' ću sad da te utešim.... user posted image Kod mene i mm to nije bila faza-hoću reći oboje smo bili "gruba" deca i postali takvi ljudi... Nismo za maženja, konstantna ljubakanja, ušuškavanja itd.

Takav je i Mihajlo... Ne voli da sedi u krilu, ne zaspiva priljubljen uz mene, kad ga digneš (od rođenja) gura se da ga ili spustiš, ili kad je bio mali da ga okreneš licem napred. On kad se mazi, znak je da mu nije dobro user posted image Tako da sam ja srećna dogod mi se ne vere o vrat, jer je to loš znak
E sad, on jako voli društvo u šetnji i igri, ali nikad ne daje ruku, i traži tvoje učešće samo ako nešto ne može sam (recimo da uđe u ograđenu ljulju, ali na tobogan čovek ide SAM user posted image ). Ja ga eto razumem jer sam i sama bila takvo dete, prosto ne volim nikog da mi se unosi u lice, taman i radi poljupca. Ta zona je dozvoljena samo mm i Miši user posted image I ne forsiram grljenje i maženje, ali ga nekad uhvatim na prevaru pa ga iskubusam-mada je to više neko valjanje i golicanje, štipkanje, nego li baš izražavanje nežnosti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:24:53   
Ana RR
Negde smo imali ovakvu temu, ne mogu je naći... 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:25:53   
Anoniman
Ni ja nju ne forsiram, imamo i mi svoje rituale kojima se "nahranim", recimo kada joj radim nosem "bući, bući" po trbi, kada joj "prduckam" za vrat user posted image , tad se smeje, uhvati mi rukama glavu i kao "grli me", mada sve više mislim da to radi da bi me doooobro počupala za kosu. user posted image
Tvoj Mihajlo je bata, pa je i podnošljivo da nije mazuljko, a ja sve nekako očekujem da ova moja curica bude brate malo maznija, ženstvenija, jer sam primetila da joj čak smeta i kada je u haljinici, sva se uzvrpolji i čupa je, pa me gleda u fazonu "skini mi ovo s*anje, daj bre neku trendžu"...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:26:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Negde smo imali ovakvu temu, ne mogu je naći... 


Anči, ako ima ti prebaci tamo, ja nisam našla ništa slično pa zato otvorih ovu.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 13:32:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira


Tvoj Mihajlo je bata,



Pa i mm je "bata", ali ja sam "seka" i bila sam ista takva user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:03:03   
Jeca*
Ima i ova tema KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:12:56   
Jeca*
Bubo, ja samo mislim da je jako mala za to što ti "očekuješ"...sačekaj još koji mesec pa ćeš videti. Pritom, ti naravno nastavi da pokušavaš da se maziš jer time ćeš razvijati tu emociju kod nje

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:13:29   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da li je to faza ili su neka deca jednostavno takva i treba se pomiriti sa tim?



Bubo, nemoj se ljutiti što ti to kažem - ali čak i da jeste harambaša, da li ćeš je manje voleti zbog toga? Mislim, šta znači pomiriti se s tim? HB, ništa joj ne fali, zdrava je, prava, ima sve prste, ruke, noge,... Da li zaista treba trošiti vreme i nerve i biti tužan zato što dete neće da se mazi s tobom? Možda je to faza, a možda i nije - saznaćeš user posted image
Pomiriti se treba sa činjenicom da nije sve kako smo mi zacrtali (čemu me moje dete uči svaki dan).



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:19:19   
lesica
I moja L je harambasa! Pridje da se mazi jedino kad isplanira da nekog (mene) dobro izgrize,ili kad se šlihta. Ali od skoro je pocela da se malo mazi uvece pre nego da zaspi. user posted image Boze moj,za mene je i to dosta user posted image


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:21:50   
Anoniman
... Ili lepo uzmeš pa se izmaziš sa tuđim detetom koje je mazulja user posted image Ozbiljno! Ovaj moj beži od mene otkad se rodio, a ja drugaricine klince ognjavim, izližem se sa njima, i onda opet na rvanje sa ovim mojim harambašom

Mada Miša baš voli da se recimo valjamo po krevetu i podu, da me ruši, pa me bocka prstićem "Ide buba lazi", onda kao pobegne od mene, ja ga uhvatim, pa ga isprevrćem, pa ga izgolicam-on vrišti od radosti user posted image I sad već razume kad mu kažem: ljubi mamu... I lepo dođe do mene-i podmetne obraz da ja ljubim njega user posted image Ali drugu decu sam ga naučila da miluje po kosici i da ih ljubi u obraz, a počeo je isto tako i sa kerovima user posted image tako da se mislim pravilno emotivno razvija iako nije mazulja user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:48:53   
lanajelena
Zasto svi uvek misle da su devojcice vece maze user posted image ...sad sam u prilici da imam i jedno i drugo i Dusan je ubedljivo veca maza od Lane user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 14:55:47   
Jeca*
moj sin se stalno namesta da ga ceskamo i milkimo...bas je velika maza. I vaspitacica iz vrtica prica kako on voli da ga mazi po ledjima ili on recimo sedne pored mene pa mazi moju ruku, onako spontano...to kad se primiri i ne glumi spajdermena, supermena i sl user posted image  ili kad se uspavljujemo...ali on je poceo da ispoljava tu osobinu tek oko druge godine...do tad je bezao user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:53:52   
Anoniman
Ma naravno da ne mislim da ću sad da je dam na usvajanje što nije maza. user posted image Nek mi je živa i zdrava, što reče Alex, ali se ja nekako baš ubedačim kad me onako gura ili se otima. Volela bih da mi ona dopusti da ja malo uživam u njoj, da je mirišem, udišem njen bebeći, anđeoski miris, da je ljubkam malo više...

Nisam mislila "pomiriti se s tim" u smislu "kuku meni", nego me zanima da li deca imaju faze ili jednostavno ostanu takva, ali evo Nina mi reče da je ona bila i ostala NEmazulja. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:56:22   
*Alexx*
Jeste da ti ništa ne pomaže, ali kao što si videla - neka su takva, a neka imaju faze user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:56:45   
Verus
Nasa H isto nije maza.  I ako jeste, to bude na 10tak sekundi i gotovo!  Nece da se grli puno, da se drzi, samo se otima kao mali divljak!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:57:20   
Verus
mm je uvek ovako zoveuser posted image
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Moja devojčica je harambaša.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:57:27   
minavb
Sta kad nije maza? Polako, bice. Vanja nije bio maza i bila sam tuzna zbog toga, a evo ode pre mesedc dana se mazi ko blesav, bac ami se u zagrljaj i ususkava kod mene.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 16:59:02   
Verus
Naravno da nece, ali mame cije su deca maze ne kontaju kako to nama nedostaje!user posted image
IZVORNA PORUKA: *Alexx*
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da li je to faza ili su neka deca jednostavno takva i treba se pomiriti sa tim?



Bubo, nemoj se ljutiti što ti to kažem - ali čak i da jeste harambaša, da li ćeš je manje voleti zbog toga? Mislim, šta znači pomiriti se s tim? HB, ništa joj ne fali, zdrava je, prava, ima sve prste, ruke, noge,... Da li zaista treba trošiti vreme i nerve i biti tužan zato što dete neće da se mazi s tobom? Možda je to faza, a možda i nije - saznaćeš user posted image
Pomiriti se treba sa činjenicom da nije sve kako smo mi zacrtali (čemu me moje dete uči svaki dan).



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:01:13   
Anoniman
Evo sad joj je baba (sa kojom se inače najbolje ponaša) kobajagi u ljutnji rekla: "Nina, nisi dobra!" I Nina se zaletela i ošinula je rukom u glavu. user posted image   I sela, gleda u šokiranu babu i smeje se. A najgore je što se i baba smeje. E jao! user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:03:06   
minavb
Moram da primetim da devojcice mnogo vole da se sibaju. Vanju su razne devojcice tukle do sad, on nikad nikoga nije klepio.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:04:45   
lesica
To sibanje je izgleda nasim devojcicama zajednicka crta sa mamama user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:09:38   
Verus
user posted image  H sad kad joj nesto ne dam, stane, ispruzi ruke unazad i vristi od muke.  A ako je podignem da je premestim sa "mesta zlocina" ona krene da me tuce.  Ja joj drzim ruku a ona sizi.  Ja kontam naucila u jaslicama od druge dece...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:18:39   
Dora
eeej, gde ste drage moje? Verususer posted image

Sara je maza i prava mala damica kad hoće, a inače je jedna mala opasna vrišteća i otimajuća osa koja kad nešto zacrta to mora biti tako!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta kad beba nije maza?
27.7.2011 17:19:33   
Anoniman
Da, to kad su nevaljali je druga priča. Neka ona bude nevlajala u granicama podnošljivosti, ali mogla bi tek ponekad da legne pored mene, da se ušuška sa svojom flašicom koju tegli svuda sa sobom i tako da leži, dudla i da se gledamo bez reči. user posted image Meni žene bre baš to fali. Ranije je znala svojim malim dlanovima da mi obuhvati lice, pa se nosićem zagnjuri u njega i smeje se, i tako po 10 puta. Sad me samo čupa, uhvati me za nos pa vuče ko blesava, ili mi prstom burgija oko. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here