|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:41:36   
gagana83
Mislim da se to vadi u sudu i ne mora licno. Meni je mm sve zavrsio.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:47:44   
mejra81
Bolje onda ja to da izvadim sada pa da posle ne brigam brigu!
Nije mi jos jasno i sledece:
Za Beograd, da li se samo dobijaju samo tih 20 i kusur hiljada ili ima nesto i od grada?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:58:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81

Moze sigurno on umesto tebe da odnese, samo treba da ponese tvoju licnu kartu!
A gde se vadi ta potvrda od socijalnog, to da nisam lisavana roditeljskog staranja itd...
Jel to mora licno da se ide?


Mejra, tu potvrdu vadis na opstini gde zivis, tj. gde si prijavljena i to ne moze niko drugi pa ni muz tvoj, osim tebe same, vadis u centru za socijalni rad, i treba ti kopija detetovog izvoda, kopija prijave prebivalista i licna karta i sa tim odes u centar, oni ti daju zahtev koji potpises i sutradan moras da dodjes ti licno sa licnom kartom i da preuzmes.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 20:02:53   
mejra81
user posted image a ja mislila da budem pametna!
Znaci ne mogu to da vadim pre porodjaja? Bas su ga smislili, ko ce posle da juri papire!
I to jos moram dva puta da idem!
Hvala,Trinny, bar sad znam sta je i kako je!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 20:14:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81

user posted image a ja mislila da budem pametna!
Znaci ne mogu to da vadim pre porodjaja? Bas su ga smislili, ko ce posle da juri papire!
I to jos moram dva puta da idem!
Hvala,Trinny, bar sad znam sta je i kako je!


pa znam da je svaka informacija jako bitna i potrebna! ja sve sto mogu i znam uvek cu da podelim sa drugima, a ovo ti kazem, jer sam bas danas pokupila to uverenje!
samo ti uzivaj u trudnoci, a ovi papiri su u Bg-u laki za vadjenje, ne brini... nije nista specijalno, kako drugi pricaju.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 20:26:16   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: mejra81

user posted image a ja mislila da budem pametna!
Znaci ne mogu to da vadim pre porodjaja? Bas su ga smislili, ko ce posle da juri papire!
I to jos moram dva puta da idem!
Hvala,Trinny, bar sad znam sta je i kako je!


pa znam da je svaka informacija jako bitna i potrebna! ja sve sto mogu i znam uvek cu da podelim sa drugima, a ovo ti kazem, jer sam bas danas pokupila to uverenje!
samo ti uzivaj u trudnoci, a ovi papiri su u Bg-u laki za vadjenje, ne brini... nije nista specijalno, kako drugi pricaju.



Ja vec izgubila volju za tim parama, jer mi se ne isplati cimanje za sicu (ja imam jos vremena, ali volim da citam). Jos ako te pauk pokupi negde, ispadne te skuplje nego taj dodatak


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 21:19:53   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: mejra81

Moze sigurno on umesto tebe da odnese, samo treba da ponese tvoju licnu kartu!
A gde se vadi ta potvrda od socijalnog, to da nisam lisavana roditeljskog staranja itd...
Jel to mora licno da se ide?


Mejra, tu potvrdu vadis na opstini gde zivis, tj. gde si prijavljena i to ne moze niko drugi pa ni muz tvoj, osim tebe same, vadis u centru za socijalni rad, i treba ti kopija detetovog izvoda, kopija prijave prebivalista i licna karta i sa tim odes u centar, oni ti daju zahtev koji potpises i sutradan moras da dodjes ti licno sa licnom kartom i da preuzmes.



Trinny, meni muz sve obavio, pa i to. Samo je poneo moju LK. A mozda se to razlikuje od opstine do opstine? Ja sam vadila na Vozdovcu. A zar ti za tu potvrdu od socijalnog ne treba uverenje iz petog suda da nisi resena roditeljskog prava? Ja sam tako, a i pisala sam vec u ranijem postu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 23:29:31   
mejra81
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 8:59:22   
*Alexx*
Mejra, sad ti nista nije jasno? user posted image Najbolje je da zoves i pitas centar za socijalni rad na tvojoj opstini KLIK. I ides odatle. Ali uverenje iz petog suda ti svakako treba i na njihovom sajtu lepo pise da ne mora da dolazi majka KLIK I onda u Tirsovu. Iskomplikovase ga, brate user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 9:12:23   
SUPER MAMA
Roditeljski dodatak Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, Tiršova 1.
Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka za svoje prvo, drugo, treće i četvrto dete, pod uslovom:
    da je državljanin Republike Srbije; da ima prebivalište u Republici Srbiji; da ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Redosled rođenja utvrđuje se prema broju živorođene dece majke u momentu podnošenja zahteva za novorođeno dete.

Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:
    originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci; fotokopije prijava prebivališta za decu; originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci; fotokopije lične karte; fotokopije overene zdravstvene knjižice majke; uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev,  da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja; fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice".
Čitko popunjen zahtev i dokumenta predaju se u Pisarnici Gradske uprave, Tiršova 1, od 8 do 17 časova svakog radnog dana.

VAŽNA INFORMACIJA: Imajte u vidu da zahtev za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak možete podneti najkasnije do navršena tri meseca starosti deteta
Centri za socijalni rad u Beogradu Naziv centra Adresa Telefoni Vračar Maksima Gorkog 17a 456-649, 456-546, 2452-968 Zvezdara Krfska 7 2401-124, 2401-750, 2410-863,2414-129 Zemun Aleksandra Dubčeka 2193-321, 2193-999, 2193-979 Novi Beograd Tošin bunar 148 3190-191, 3190- 192, 3190- 252, 3191-809 Palilula Cvijićeva 110 2753-557, 2753-696, 754-789, 753-756 Rakovica Miška Kranjca 12 3051- 894, 3051- 895, 3051-893, 3583-491 Savski venac Lomina 17 3614-332, 656-372, 643-538, 3614-332 Stari grad Gospodar jevremova 17a 2625-565, 2626-064, 2633-636, 2633-853 Čukarica Mihajla Valtrovića 36a 2505-237, 2595-376, 2505-018, 506-047 Barajevo Svetiosavska 87b 8300-401, 8300-402 Grocka Bulevar Oslobođenja 51 8501-064, 8500-655 Lazarevac        Janka Stajčića 21 8123-298, 8110-095, 8127-755 Mladenovac Živomira Savkovića 13 8236-340, 8231-192, 8231-014, 8232-429 Obrenovac Beogradskog bataljona 8-6 8721-340, 8721-616, 8232-631 Sopot Kosmajska 8 8251-314, 8251-289 Voždovac Admirala Vukovića 14 2461-757, 2465-034,2461-644


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 9:17:25   
buhla
A taj roditeljski dodatak zavisi od grada do grada. U Bgd je 25000 ako nisu malo povecali, a drugarica je skoro u Pancevu dobila 80000...

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 10:42:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx


IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: mejra81

Moze sigurno on umesto tebe da odnese, samo treba da ponese tvoju licnu kartu!
A gde se vadi ta potvrda od socijalnog, to da nisam lisavana roditeljskog staranja itd...
Jel to mora licno da se ide?


Mejra, tu potvrdu vadis na opstini gde zivis, tj. gde si prijavljena i to ne moze niko drugi pa ni muz tvoj, osim tebe same, vadis u centru za socijalni rad, i treba ti kopija detetovog izvoda, kopija prijave prebivalista i licna karta i sa tim odes u centar, oni ti daju zahtev koji potpises i sutradan moras da dodjes ti licno sa licnom kartom i da preuzmes.



Trinny, meni muz sve obavio, pa i to. Samo je poneo moju LK. A mozda se to razlikuje od opstine do opstine? Ja sam vadila na Vozdovcu. A zar ti za tu potvrdu od socijalnog ne treba uverenje iz petog suda da nisi resena roditeljskog prava? Ja sam tako, a i pisala sam vec u ranijem postu.


Uopste mi nije trebalo to uverenje, ne znam ko je vama to trazio... ima na gomili sajtova, pa cak i na zvanicnim sta je konkretno potrebno. ja sam samo otisla do centra sa onim papirima koje sam vc navela i samo mi rekose da dodjem sutra po uverenje.
Ne verujem da se razlikuje od opstine doopstine, jer tek kad se predaju papiri u Tirsovu, oni tek tada mogu da zahtevaju neke dodatne, ako im se cefne.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 11:36:42   
*Alexx*
Pa ocigledno tu ima neka caka user posted image Ja sam zvala centar za soc rad na Vozdovcu, i meni zena rekla da treba to uverenje iz petog suda. Otkud znam, zato sam i rekla da je najbolje da se pozove telefonom i pita. I ti ja smo predale, a trazili nam drugacije papire - mislim, taj jedan vise meni. I ja sam za Tirsovu gledala na netu, osim sto sam zvala ove.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 13:05:17   
mejra81
Alexx,divna si!user posted image
Zvacu telefonom pa cu pitati, sad bar imam ove stranice!
A jel znas jel se prima samo tih 20000 ili ima nesto i od grada?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 13:49:24   
*Alexx*
Mislim da je oko 27000 din, ali ubij me sad... Dobicu krajem decembra, saznaces na vreme user posted image To se ionako predaje do tri meseca starosti bebe.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 13:51:24   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Alexx

Mislim da je oko 27000 din, ali ubij me sad... Dobicu krajem decembra, saznaces na vreme user posted image To se ionako predaje do tri meseca starosti bebe.


Ma koliko bude...Nego sam cula da se kao dobijaju pare i od grada i od drzave!
Ali mislim da to ne vazi za bg, ne znam

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 14:12:09   
buhla
bg nece daje, kazu dovoljno su dali onih 35% kad si na trudnickom!
A sta mi koji i necemo da idemo na trudnicko? user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 14:13:25   
Trcosava
jel to pričate o jednokratnoj ili mesečnoj pomoći?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 14:17:44   
LillyT
IZVORNA PORUKA: buhla

bg nece daje, kazu dovoljno su dali onih 35% kad si na trudnickom!
A sta mi koji i necemo da idemo na trudnicko? user posted image


Nece zbog tebe i mene da menjaju odluku user posted image
Sestra od mog momka je pre dve godine od opstine Apatin dobila skoro 1000 evra. Sve zavisi od opstine, eto bg nece da da nista. Veliki broj zaposlenih je na minimalcu (prijavljen), tako da onda tih 35% ne znaci nesto bas puno.

Pisemo o jednokratnoj pomoci


< Poruku je uredio LillyT -- 13.11.2009 14:18:07 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 14:18:16   
buhla
jednokratnoj, za prvo dete. Socijalno daje 27000 a grda ko grad daje jos neki dinar, tako je bar u svim ostalim gradovima osim u Beogradu, pretpostavljam da Begrad nece daje nista, jer je trudnicama obezbedio onih 35% plate (posto socijalno daje samo 65%). Stipse, a kukaju o natalitetu!
Moram da se raspitam ja tamo u Bn kakva je situacija, pa da odem da se tamo poradjam ako daju vece pare ha ha ha
Salim se!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2009 14:25:49   
Trcosava
Ovde se dobija pomoć države, tj biraš - hoćeš paket ili pare (imaju 2 paketa ili 3 sam da sklapaš, ali moraš da se uklaviriš u određenu sumu - 276,16€) + se dobija nešto od opštine na kojoj živiš. E sad, to od opštine do opštine zavisi, neke opštine ne daju (valjda one veće) - mi spadamo pod opštinu koja je manja i lepe parice dobijamo. Naravno postoji opcija da uzmeš ''bonove'' za neku dečiju kuću ili keš. Ako uzimaš bonove - dobijaš ih u vrednosti od 411€, a ako uzimaš pare oko 376€ (ne znam odakle im ove cifre, mogu lepo da zaokruže)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Roditeljski dodatak
1.12.2009 16:09:58   
Markovicka
Da li je neko u NS skoro dobijao novac od rod. dodatka, zanima me da li se dobija odjednom ili u ratama. U skolici nam rekose ucelo u roku od mesec, dva, iz tri puta, iz tri fonda...a meni patronazna rece da zene kazu da stize u ratamauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Roditeljski dodatak
4.12.2009 14:10:59   
Anoniman
e zene, sta se desava kad se dobije resenje od socijalnog? jel treba da idem do poste ili sta?

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Roditeljski dodatak
4.12.2009 14:49:21   
*Alexx*
To sam ja dobila. Valjda sa tim rešenjem idemo u poštu? Meni rekoše da će dodatak krajem decembra, pa ja još neću... da ne idem šest puta.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Roditeljski dodatak
4.12.2009 14:59:08   
gagins
Mirkovicka,ako ti je prvo dete dobijas sve pare u tri puta,brzo stignu,a ako ti je drugo onda ide na rate dve godine!O kolikoj sumi je rec ne znam,ja sam pre tri godine dobila 65000!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here