|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 14:53:51   
Maslacak15
dokle god ne ukljuce kortikosteroide za bebina pluca znaci da ne racunaju da je rizik od prevremenog porodjaja previse veliki. Iskreno se nadam da do toga nece doci.....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 15:15:31   
lesli
Znam maslacak. I ja se nadam da nece doci do toga.
Stavise, nadam se da ce me stabilizovati kroz par dana, dati terapiju koju mogu i kod kuce da primam, da mirujem i dolazim na kontrole svake ili svake druge nedelje (kako vec procene da treba)

< Poruku je uredio lesli -- 26.6.2018 15:16:25 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 15:59:19   
Maraj
Lesli jesi li u Frontu ili...?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 16:45:25   
IvanaSK RR
Lesli, nece dociuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 21:23:04   
lesli
Hvala zene user posted image
Mi smo (subjektivno) bolje, a to je valjda dobar znak. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 21:24:47   
Maraj
user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 22:14:45   
vonavoj
Lesli.sve ide iz glave..vec smo ti rekle! Bice sve dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 22:20:06   
Sanjica26 RR
Леслиuser posted image буди храбра.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.6.2018 22:20:44   
mama Jo
Saljemo samo pozitivnu energiju!! Da svakim danom budete sto bolje ❤

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.6.2018 22:08:19   
Malena 86
Pozdrav zene majke kraljice user posted image Zanima me da li je neka imala iskustva sa grlicem koji je pukao i nije usiven u prvoj trudnoci ja sam sada trudna po drugi put i vec dva doktora mi zbog te laceracije predlazu serklaz.Grlic je dug skoro 5 cm na ultra zvuku ali ginekoloski pregled oboje pisu 1.5 cm zbog te laceracije pa me zanima ako neko ima slicno iskustvo?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.6.2018 22:38:56   
Maraj
Malena ja stvarno ne znam. Ali ako je on vec prethodno pukao, dr ti sada predlazu serklaz.....ne vidim sto ga ne bi stavila. Bar da budes mirna

(odgovor članu Malena 86)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Grlić materice u trudnoći
29.6.2018 12:20:31   
Malena 86
Hvala Maraj ni ja se ne dvoumim mnogo vec sam zakazana za 6. za konzilijum i posle mi valjda odmah rade ali rekoh da vidim ima li nekog sa slicnim iskustvom ili ko je bar radio serklaz skorije da li je ista procedura .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 16:23:38   
mikica99032
Ćao devojke. I ja bih sa vama da podelim svoje iskustvo, prestravljena sam. U 15. sam nedelji trudnoće, pre skoro dve nedelje sam imala braonkasto krvarenje koje je trajalo nedelju dana, a onda se smirilo nakon injekcija progesterona i pila sam po dve tablete progesterona od 200 mg takodje.
Kada sam bila prekjuče na pregledu da mi uzme briseve, rekla mi je da je grlić malo skraćen, tačnije 1-1,5 cm je napisala i malo mekan i da će na sledećem pregledu za dve nedelje da ga izmeri ultrazvukom, a do tada moram da mirujem. Baš sam se uplašila. Još od samog početka imam i probleme s mokrenjem, a sve je u redu, i urin i urinokultura, čak sam i kod urologa bila i odradio mi je briseve na sve moguće bakterije i gljivice i sve je sterilno. Stvarno ne znam zbog čega me ovoliko peče i boli, ponekad je nesnosno. Ako neka ima slično iskustvo, značilo bi mi da ga čujem. Ovo mi je prva trudnoća i sve mi je novo.

(odgovor članu Malena 86)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 16:25:06   
mikica99032
I da, rekla je da je grlić uloživ za vrh prsta, to sam zaboravila da napišem.

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 16:29:35   
Maraj
Meni je u celoj prosloj trudnoci bio uloziv za vrh prsta. Ne brini to je ok.
E sad ona ti je rucno merila na 1-1 i po cm. To bas i nine pouzdano. Zavisi i ko meri.... pouzdanije je ultrazvukom
Odmaraj ti i sacekaj taj uz da vidis koliki je. Da je alarmantno predlozili bi ti serklaz ili bi te hospitalizovali. Zato mislim da je sve ok

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 16:36:48   
mikica99032
Hvala ti na brzom odgovoru! Umirila si me :)
Mirovaću do sledećeg pregleda, pa se nadam da će tada biti sve ok :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 16:48:49   
lesli
Mislim da bi ti bilo efektivnije da stavljas taj utrogestan vaginalno nego sto ga pijes.
To je stav klinike gde sam radila VTO, a i doktorke koja mi vodi trudnocu.
Kada ga popijes on prodje kroz stomak i jetru i iskoristi se samo mali deo i to je pritom derivat progesterona. Stavljanjem utrogestana on deluje lokalno - brze i bolje se apsorbuje i ide bas tamo gde treba. Ovo su reci moje dr. Jedini trenutak kada sam pila utrogestan je dok sam lecila kandidu i bakterije, ali tada ni nije bilo izvodljovo drugacije.

A za ostalo ne znam sta da ti kazem. Ja imam slican nalaz (razmeksan i 1-1.5cm pod rukom) u 28. nedelji. E sad kod mene pre par nedelja grlic nije bio takav pa su tome pridali paznju i zadrzali me par dana u bolnici... Videli da nema bitnijih promena posle 3-4 dana i pored ucestalih kontrakcija , uveli jos neke lekove da umanje te kontrakcije moje se javljaju, uradili cervikometriju koji nisu mogli na prijemu (beba nabila glavu na grlic) i pustili kuci.

Da li su te ranije pregledali rucno? Kakav ti je tada bio grlic? Verujem da si zabrinuta, ali ako te do sada nisu rucno pregledali postoji sansa da je tvoj grlic od starta takav. Dobro je sto ti je kontrola uskoro, na kojoj ce ti raditi i cervikometriju i verovatno proveriti da li se nalaz pod rukom menja. Ako se nista bitnije ne menja to je dobro, samo ce te verovatno malo cesce pratiti. A ako i bude nekih promena 2 nedelje je kratak period za neke drasticne promene i preduzece sve sto treba na vreme. I naravno miruj do sledece kontrole. Leskari (nemoj da sedis), do kupatila i nazad, da jedes i to je to. Nemoj da podizes nista tesko ili da sedis predugo. Na toj kontroli onda pitaj ako treba da nastavis da mirujes koliko striktno mirovanje treba da bude.

< Poruku je uredio lesli -- 30.6.2018 16:52:28 >

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 17:26:31   
mikica99032
Znam da je efektivnije da se koristi vaginalno. Tako sam ga i koristila od samog početka, ali mi je zbog tog braon sekreta, ili kako oni kažu braon krvarenja, rekla da ga pijem dok se to ne smiri. Sada ga opet koristim vaginalno, jednu pre spavanja i injekcije progesterona na pet dana. Našla sam juče stari nalaz i tamo piše da je grlić dug 2 cm, to je izmereno na pregledu pre trudnoće. Tada mi nije radila cervikometriju, verovatno se to samo trudnicama radi. Tako da ja smatram da je meni prosto fizionomija takva, ali videćemo na sledećem pregledu. Olakšavajuća okolnost je što je doktorka koja mi vodi trudnoću mamina prijateljica, i baš joj verujem i verujem da zna šta radi. Imala sam jake grčeve na početku, savijala sam se do zemlje od bolova, tada nisam ni znala da sam trudna, ali već mesec dana nemam nikakve bolove, s vremena na vreme imam probadajuće bolove s leve i desne strane, ali prestanu kad promenim položaj, imam godinama hemoroide, pa to ume da boli tako. Mirovaću ove dve nedelje, ležim sve vreme, nadam se da će sve biti ok.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 17:30:06   
mikica99032
Inače mi je rekla da ne moram strogo da mirujem, već da ležim većinu dana, da se ne naprežem, ne podižem teško i bez odnosa.

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.6.2018 21:36:53   
lesli
Ja sam bas bas krvarila na pocetku i cak i tada su rekli da ga koristim vaginalno. I klinika i lekari u bolnici.

Javi nam se kako je prosla kontrola.

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.7.2018 8:54:47   
mikica99032
Pa svako ima drugačiji stav. Meni je moja rekla da je bolje da ne čačkam dole dok se sve ne smiri. A dok sam ga pila, nisam mogla iz kreveta da ustanem, imala sam strašne vrtoglavice, inače imam jako nizak pritisak, a kad ga pijem je 80/40 i to dok ležim, bila sam kao zombi. Sada kada sam prestala da ga koristim oralno, vidim da je sve to bilo od njega. Pisaću vam posle kontrole, devojke, da javim šta je bilo. Hvala vam na brzim odgovorima. Budite mi dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 16:36:59   
Saskica23
Drage dame pored svega sto nas je zadesilo pa proslo naisli smo na novi problem. Pre 2 dana sam isla na pregled. Osim ultrazvuka doktor me je rucno pregledao. Gospodin genije kod kog idem privatno mi nije nista rekao a kuci kad sam dosla vidi da pise: grlic lako skracen-cvrst. Spoljasce usce razmeksano, ulozivo za vrh prsta. Ja sam puna 31 nedelja, trebam li da brinem? Nema mera duzine grlica, nit mi je savetovao nesto od terapije.

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 16:53:51   
Maraj
Mislim da nemas razloga za brigu. Grlic ti je cvrst. A meni je celu proslu trudnocu bio uloziv za vrh prsta. Uzivaj user posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 16:59:40   
Saskica23
Jako se iznervirah sto mi nije nista objasnio. Nit napisao duzinu. Samo mi je rekao mirovanje i da spremim torbu. Mislim ta recenica me je prestravila. Ispada da cu se poroditi svaki cas. Nit znam koliko je skracen nit nista. Da li bih trebala da odem kod jos nekog da mi to nekako izmeri? Taman trebala u kupovinu za bebu kad mirovanje :(...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:11:47   
vonavoj
Saskice.normalno da je skracen,skracuje se posle 28me..uloziv ne znaci nista lose.meni je od 12te nedelje uloziv bip za vrh prsta,i razmeksan,radila sam do 8og meseca. Bitno da je zatvoren.
A sto mirovanje, nisam razumela?

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here