|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:12:14   
Maraj
Saskice pa ti si vec 31.nedelja. nije ni cudo sto ti je rekao da spremas torbu. I ja sam u 8.pocela da je spremam
Da je nesto ozbiljno sigurno bi ti rekao. Sto se mirovanja tice. Podrazumeva se. I ja mirujem koliko mogu jer se jedva krecem
Inace sam 37.nedelja
Ako ce ti biti lakse ti otidji kod jos jednog dr na pregled

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:12:26   
Maslacak15
ne treba se oslanjati ninakakve privatne doktore. To je malo tesko proceniti samo na osnovu merenja duzine grlica kako ce situacija da se razvija. U svakom slucaju kljucna je procena nekog kolika je opasnost od prevremenog porodjaja. S obzirom da si puna 31 nedelja dobra vest je da u svakom scenariju nebi trebalo da bude nista strasno, ali bi svakako bilo bolje da ako bi krenuo porodjaj da je beba primila kortikosteroide za sazrevanje pluca. Ne mislim da je obavezno situacija toliko kriticna, ali spakuj torbu isto nije puno umirujuce. idi u bolnicu i trazi da te pregledaju. puno pozdrava.

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:20:49   
Saskica23
Ako mi verujes ne znam. I to je naglasio tipa STROGO. a ja em nemam namestaj u kuci em nista za dete. Jedino muz sam da zavrsava to. Nije mi jasno. Bar da je napizao duzinu pa da znamo koliko je to skracen a ne lako skracen-cvrst...ne kapiram. Ja sam pocela da se brinem. Jos je rano da beba izadje. Nemam nikakve cak ni bolove osim par puta da ne ostro probodr nesto sa leve strane u donjem stomaku. Kao jajnik da me probada...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:24:36   
Saskica23
Maslacak ne oslanjam se nego doktor je hvaljen od zena. I radi u nasem porodilistu...al kad platis kao vise obrate paznju i detaljniji su. Nadam se da ce sve biti dobro. Sta mi preostaje da lezim i nadam se da nece jos...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:31:23   
Maraj
Saskice cim je grloc zatvoren ne verujem da je alarmantno. I lekari nekad olako neato kazu a ne razmisljaju kako cemo mi lacijenti to da shvatimo.
Sto se namestaja tice nemas problema i da muz ide sam. Ima viber, ima fotografije. Sve moze da ti slika i da izaberes. Ako vec ne ides sa njimuser posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 17:32:51   
Saskica23
Tako ce i biti. Da bebu docekamo u nasem domu. Hvala vam. Nadam se najboljem i da ce me grlic iznenaditi i drzati jos nasu bebu :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 18:04:57   
Maslacak15
ako nemas tegobe verovatno je sve ok. Ja se ne slazem da je zatvoren grlic garancija icega, ostaje samo da se nadam da bi te on hospitalizovao da misli da je ozbiljno. Ali uopsteno gledano mi smo tu da pruzimo jedna drugoj podrsku i eto neke informacije ali apsolutno niko ne treba da donosi odluke na osnovu iskustva sa foruma. Niti ja niti Marej niti bilo ko drugi ne moze da ti kaze koliki je tvoj rizik od privremenog porodjaja. Samo lekar koji te pregledao., a i on ne moze sa sigurnoscu da tvrdi. Od njega se ocekuje da koliko toliko pouzdano proceni.. Jedino sto sam sigurna je da bi vec primetila ako pocne da se desava ista problematicno i onda pravac bolnica.

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.7.2018 20:21:25   
Saskica23
Maslacak naravno. Razmenjujemo iskustva i misljenja. Sto je do mene spppakovacu torbu i cekati u krevetu pa sta nam Bog da. Sta je sve proslo pa i ovo ce. Malo me tesi sto sam koliko toliko blizu 9og pa koliko izdrzimo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.7.2018 10:54:38   
lesli
Saskice, hajde da probam da pomognem.

Meni je grlic sa 2-2.5 cm postao skracen na 1-1.5cm, razmeksan i uloziv. To vece su me i hospitalizovali jer sam imala kontrakcije koje su videli na uz, imala bolove u stomaku i stomak na dodir bio tvrd. Bila sam 26+ nedelja. Malo sam se isprepadala jer je doktorka koja me je pregledala rekla “grlic je skroz skracen, ovo je za hospitalizaciju”, na kraju sam uspela da je pitam koliko je stvarno stanje ozbiljno i kada je rekla “ozbiljno je, ali nije alarmantno” bilo mi je lakse. Smestili su me tamo, dali lekove, pojacali progesteron, pratili. Moj subjektivni osecaj je posle prve ture lekova bio bolji, na kraju pregledali i pustili kuci. Cervikometrija (koji nisu mogli na prijemu da odrade) je pokazala da grlic nije toliko dramaticno kratak koliko je izgledalo na prijemu. Preporuka, nastavak terapije i mirovanje veci deo dana. Ali niko nije naglasio da se ne pomeram iz kreveta. Najnormalnije ustanem do kuparila, sednem za sto da jedem, napravim neki krug po kuci, sednem i pomalo, ali izbegavam predugo sedenje i setnju/stajanje jer pocne da me boli stomak. Sedenje do 20-30min mi je ok. Stajanje je vec malo problematicnije i zna da stomak boli vec posle 5-10 (sinoc oprah kosu i pola noci me je boleo stomak)
Ako nemas takve tegobe mislim da je ok da muz obidje prodavnice i slika ti neke stvarcice,, ti pogledas preko interneta sta ti se svidja i kolima odete ciljano da pokupita sta treba. To ce biti brzinska kupovina, verovatno do 30min. Mozete i iz par navrata da je obavite. To je u sustini moj plan, ali za neku nedelju (naravno ako na kontroli ne bude nekih vecih promena). Sad, bolece me stomak, ali bih ja sve te stvari volela da birkam sama i vidim uzivo. Pa iz par navrata od po 20-30 min cemo obaviti sve sto treba...

I ako te vec to toliko zabrinjava, zasto ne odes kod drugog lekara po misljenje i zatrazis da uradi cervikometriju? Ona je najbolji pokazatelj stanja. Neka me maslacak ispravi ako gresim :)

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.7.2018 11:02:03   
Saskica23
Lesli hvala sa savetu. Iskreno da ti kazem nisam znala da posyoji to, on mi je samo rucno merio. Ja nemam bolove. Osim sto me par puta dnevno nesto probode sa leve strane nisko. Apsolutno nemam bolove. Nemam kontrakcije. Znaci da me nije pregledao ne bih ni znala. Oskreno oticicu o da da mi to izmere. Super sto si mi rekla. A kako se to radi jel bolno?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.7.2018 11:55:40   
lesli
To sto te boli sa strane su verovatno ligamenti. To i mene zna pocesto da presece, iako bas vodim racuna da ne pravim nagle pokrete. Sasece sa strane i boli par minuta onako ostro i prodje kao da nista nije bilo...
I najcesce boli pri ustajanju, tada se samo vratim da sednem na minut-dva, pa nastavim sta sam krenula.

A cervikometrija se radi vaginalnom sondom. Ne boli. Eventualno moze biti malko neprijatno, ako si stegnuta za vreme pregleda.
Ali sa njom vide lepo stanje grlica. I celu duzinu i da li postoji tunelizacija (tj da li se otvara iznutra) i uz to moja doktorka kad je radi obavezno trazi da se napnem da proveri da li se unutrasnje usce otvara na napor.

< Poruku je uredio lesli -- 9.7.2018 12:02:21 >

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.7.2018 14:19:09   
Saskica23
Mene cak preaece na par sekundi. Nista da kazem strasno. Hvala sto si mi rekla. Malo guglah. Drluje kao da nema svrhe da se radi od 32 nedelje. Tajo ponegde pise. Ali pitacu po klinikama gde to rade. Bila bih mirnija. Mislim svakako cu mirovati...ali lakse mi je da znam realno stanje. Moj domtor kaze sa je spoljasnje usce ulozivo za vrh. A ppred skracenja grlica napisao je i da je cvrst. Ne ame me sad izdati :). Ne dam mu. Saljem grlicu pozirivnu energiju hehe.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.7.2018 15:48:12   
lesli
E ne znam da li ima ili nema svrhe da se radi od 32. nedelje ali ne vidim sto ne bi imalo. Doduse pretpostavljam da zavisi od slucaja do slucaja tj. prethodnih nalaza i postojanja tegoba...

E da i ne vidim sto ne bi izdrzao. Naravno sve je u zivotu moguce. Ali generalno, zene izdrze i po par nedelja ili cak i meseci otvorene 1-2 prsta, sa skracenim grlicem. ;) Mislim da je kod vonavoj bio to slucaj u 1. trudnoci, grlic skracen od 21. nedelje, da bi na kraju prebacila termin...

< Poruku je uredio lesli -- 9.7.2018 15:53:36 >

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 17:37:59   
mikica99032
Ćao devojke! Bila sam danas na pregledu, merila mi je grlić ultrazvukom, kaže 38mm T, to je valjda oblik cerviksa.
Ultrazvučno je ok, zatvoren.
Prepala sam se samo jer imam ureaplazmu, ali u jako maloj količini, nije čak htela da mi da ni antibiotik, nego samo vaginalni probiotik i neke vaginalete. Mirujem, ali ne moram strogo, već kad god mogu. Jel vama lekar na pregledu drmusa stomak da se beba pomeri? Mene je iskreno danas zabolelo kad mi je pritisnula ultrazvukom stomak, sva sam osetljiva, imam čvorove u kukovima od injekcija, kičma me
boli.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 19:56:53   
Maraj
Koja si nedelja? U sustini mi ne drmusa stomak. Jednom je mozda samo sa onom uz sondom drmusnula stomak da se beba pomeri ili probudi. Vidi sledeci put pred uz pojedi nesto slatko da vidis kako ce da se sama beba razmrda

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 20:01:44   
vonavoj
Mikice,to je odlicna duzina! Ne znam zasto te dr naplasio..od 28me nedelje se i skracuje. Bitno da je zatvoren.

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 20:33:13   
lesli
Super mikice! Slovo T znaci da je skroz zatvoren, sto je super!

Von, mislim da si pomesala mikicu i saskicu user posted image
Ali slazem se da je 38 skroz korektna duzina.

E da, a za drmusnja - moja dr ne drmusa. I bas je nezna. Ali me jednom pregledao neki drugi dr kad je valjda oba bila na bolovanju i on je toliko pritiskao onu sondu da je mene posle pregleda bas boleo stomak user posted image

Za urea plazmu nemam pojma, ali sigurna sam da zna sta radi. Ne znam koji ti je probiotik preporucila, ali mozes da uzimas i lactogyn kapsule (one se piju, a uticu na vaginalnu floru). Ja sam ih pila kada sam uzimala antibiotike, jer vaginalno vec koristim utrogestan.

< Poruku je uredio lesli -- 11.7.2018 20:37:56 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 20:55:27   
mikica99032
U 17.-oj sam nedelji. Beba je inače baš aktivna, ali se danas ulenjila, pa mi je ona nekoliko puta drmusala stomak, pregledala me je prvo preko stomaka
Inače je mamina prijateljica, pa se nadam da zna šta radi, ali je meni to baš neprijatan osećaj, a i baš me jako pritisne, mada bebi to valjda ne smeta.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 20:59:12   
lesli
Pa znaju oni sta rade, ali mozda ako ti je to sto radi neprijatno da joj kazes?
Ne moze ni to pritiskanje da skodi bebi, zasticene su one dobro - koza, misici, salce, materica, plodova voda... ali sto da ti bude neprijatno. Meni je krivo sto tad ne rekoh ovome da malo manje stiska...

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 21:03:43   
mikica99032
Da, dala mi je Lactogyn da pijem, Polyginax da koristim vaginalno a nakon njega Ginophilus vaginalete. A dok ne završim s tom terapijom, Utrogestan pijem dva puta dnevno i injekcije Progesterona na peti dan. Znači opet ću da budem zombi :) Od Uteogestana, kad ga pijem mi se sroza pritisak, pa onda više lebdim nego što hodam, muž me zeza, kaže blago meni što sam na drogama 😂
Za ona probadanja mi je doktorka u domu zdravlja rekla da je to normalno, da se širim i rastežem a ova moja mi kaže da nijedan bol nije poželjan i da preventivno nastavim s injekcijama. A meni čvorovi na kukovima kao orasi 😂
Medicinska sestra me je pet minuta opipavala da nadje mesto bez čvora da mi da injekciju, bilo joj žao. Ne znam gde će više da me bodu, ali samo neka je moj bebac dobro, ostalo ću lako :)
Nadam se da ste mi sve dobro i mnogo vam hvala, mnogo mi znači vaše mišljenje.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 21:07:32   
mikica99032
Pa ja sam takva, stisnem zube i ćutim, ali ću joj reći sledeći put. Tako mi je radila i na doublu, a sestra mi kaže da je i njoj isto. Htela je danas da vidi pol, ali nije mogla dobro da vidi, pupčana vrpca izmedju nogu, mada mi je prošli put rekla da je izgleda dečak a i danas da misli da je dečak, mada meni
nije bitno, samo nek’ je zdravo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 21:25:16   
lesli
Mikice, svrati na ovu temu

A sto se bolova tice, moja doktorka ima stav da je trudnoca narocito prva neprijatno stanje. Sto ima smisla - rasteze ti se materica, ligamenti, pomeraju organi... Ne valja ako su bolovi praceni krvarenjem ili kontrakcijama...

No da ne masimo vise temu. Opominjace nas :)

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 21:34:25   
mikica99032
Važi draga! Hvala ti na brzom odgovoru! :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2018 22:20:13   
vonavoj
Lesli.jesamuser posted image
Sorry devojkeuser posted image

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2018 10:12:06   
lesli
Ma vonavoj, ako vec ne znaju da im ja kazem da si ti zena zmaj user posted image i sigurna sam da ti je oprosetn propust :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here