|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:33:36   
Verus
Pa to bas nije zgodno... meni je bokal bio super opcija jer mi pijemo hladnu vodu, pa je lepo stajao u frizideru.  Pa ubedi ga da je gadno, i zasto da bude kad mozete da imate lepo bokal vodeuser posted image   Sta god, podrzavam 100% tu opciju (ne da te zabole, onako kazem), filterisanja nego kupovine.  Mene je iskreno, pre tih 10tak godina najvise sokirala kolicina plasticnih boca koje se bacaju, na bilione (osobito ovde), i koji to impakt ima na zivotnu sredinu, pa sam vise zbog toga pocela ovo.  Tek kasnije sam citala i saznala o svim tim "curenjima" hemikalija u vodu.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:41:43   
Jeca*
meni je ta filter slavina loše rešenje...mogu misliti koliko ce se tu kamenca skupiti...ma nesto mi je sve skroz fuj. Ja na kraju krajeva pijem češmušu jer znam da je bakterioloski ispravna...i ukusnija mi je. Luka u vrticu to isto pije, pa onda kod kuce kako kad...nekad ima kupovnu, nekad iz cesme...pa mi smo odrasli na toj vodi?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:44:49   
Anoniman
Jesmo odrasli, jel ta voda ista kao pre 30 godina? user posted image
Ne znam, istripovala sam se... verovatno o svemu ovome ne bih ni razmišljala da nema Marka i njegovih problema, ali ima ga! user posted image Mislim, Marka ima. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:47:49   
minavb
Ista je voda, sto bi se menjala? Nisu vas prikljucili na neki drugi vodovod i pogoni nisu osteceni. Svasta mora da se desi da bi se voda promenila. Ja pijem cesmovacu, Vanja za sad Rosu. Ne opterecujem se time sto pise na ambalazi, odatle mi preti najmanja opasnost.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:48:23   
Anoniman
Problem sa cesmusom nije u kvalitetu vode koja krece iz rezervoara, nego u vodovodnim instalacijama. U nekim delovima grada su u ocajnom stanju i sta vam vredi kad ta voda koja je proverena prodje kroz takve iznstalacije. Ja ko mame u zemunu mogu bes problema da je pijem, ali ovde sad na Zvezdari i pre u Denkovoj basti nema sanse. Tako je odvratna i cudna i za razliku od one zemunske, prepuna kamenca.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:49:04   
Jeca*
veruj mi Tasho, veća je štetnost ako udiše tvoju cigaretu nego da pije samo česmovaču

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:49:31   
minavb
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Problem sa cesmusom nije u kvalitetu vode koja krece iz rezervoara, nego u vodovodnim instalacijama.


Tako je mishonjo.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:51:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

veruj mi Tasho, veća je štetnost ako udiše tvoju cigaretu nego da pije samo česmovaču


Pa ne udiše je. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:52:55   
Anoniman
Uostalom, ovo nije tema o cigarepatama već o plastici i vodi. Kakve veze ima cigareta sa tim? Ja nisam pitala šta je štetnije od plastične ambalaže, jer, milion stavri jeste, ali na njih ne mogu, ili neću (cigareta) da utičem. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 12:54:32   
Jeca*
pa htela sam da napravim paralelu da mislim da je mnogo toga stetnije od plastike. Vazduh na ulici, cigarete, smog....kozmetika, dezodoransi, praskovi...mislim da nam je plastika najmanji neprijatelj. Meni su ti filteri grozniji od plasticne flase. JA sam kupila bokal i stoji i skuplja prasinu jer mi nesto gadno da sipam vodu u njega, pa da prodje kroz neki ko zna kakav filter, pa da je onda pijem...ali to je moje misljenje.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 13:00:15   
minavb
Mene bas smara to plasenje naroda svim i svacim. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 13:00:24   
Anoniman
Voda se u SU baš znatno pogoršala poslednjih godina. Nešto je u zastarelom vodovodnom sistemu, a mnogo više u lošem gradskom prečišćivaču vode. Počelo je na svemu da se štedi, pa tako i na najosnovnijim filterima za pijaću vodu (naravno na uštrb građana). Ja sam čak imala i probleme sa stomakom zbog iste, kad sam prešla na flaširanu vodu i problemi su se rešili. Pisala sam tamo negde u čišćenju da nam je voda toliko puna kamenca i gvožđa da mi sve ostaju crni i narandžasti tragovi po kupatilu, pločicama, sudoperi, saksijama... Tako da smo mi prinuđeni da kupujemo i uz savet prijatelja koji radi kontrolu ispravnosti vode na teritoriji grada, pa je upućen i u kvalitete ovih flaširanih preporučio nam je Rosu. Ja stvarno ne znam šta sve one silne oznake na dnu znače, i znam da bi se kao balon od 6l trebao potrošiti za tri dana, ali ja se toga baš ne pridržavam... Treba mi najčešće 4 dana da ga potrošim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 13:06:17   
minavb
Moj tata je ceo svoj radni vek kotrolisao vodu u Raskom okrugu. Tamo je voda savrsena. Jedino pogoni za preciscavanje zakazu kad su nepogode sa mnogo padavina i kad se previse snega otopi na Kopaoniku i Gocu. Ne mozete da zamislite kako je lepa cesmovaca kod mojih. Kad odem tamo, ne mogu se napiti vode. Na placu je katastrofa voda, puna kamenca (okolina Cacaka) i tamo pijemo iz balona samo Vrnjacko vrelo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 13:41:04   
Verus
Oni se prave od uglja-carbon ili kako vec se kaze na srpskom, to je prirodni materijal, nema nista lose u njima. 
IZVORNA PORUKA: Jeca*

. Meni su ti filteri grozniji od plasticne flase.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 13:50:12   
Jeca*
ma znam, nego eto...luda zena, nesto mi gadno user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 14:04:37   
Verus
blesouser posted image

ma sigurna sam da nam nece nista biti ni od cesmovace, bar se nadam da zaista kontrolisu kao sto i kazu da rade; ovde je voda jako jako tvrda, i ne znam, imam trip da ne valja piti svu tu vodu sa tim silnim kamencom...samo kad vidim gde se sve nahvata...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 14:06:19   
lanajelena
Novosadska voda je najgore smece koje postoji,ako je ostavite da odstoji nekoliko dana u casi mozete naci razne crve user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 14:06:22   
Jeca*
moja kuma koja je vrlo stručna i kompetentna da da sud o tome stalno govori da je voda u Bgu jako dobra. E sad, obzirom da Luka u vrtiću pije vodu iz česme jer im je to jedino rešenje, onda mi je glupo da kod kuće nešto filozofiram. KAd je bio mali, prokuvavala sam mu kupovnu. SAd kad je veliki..jbg...kako kad, nekad pije ovu nekad onu, ali sve sam opustenija...sta cu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 14:09:42   
Anoniman
A ja sve obazrivija user posted image Imamo i filter bokal,i kupujem... Ja sam baš ozbiljnu muku mučila sa stomakom zbog česmovače, a Miša je imao kolitis, tako da ja česmušu koristim samo za tuširanje, pranje suđa i veša i kuvanje

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 15:10:23   
Verus
Daj nemoj me zezati!user posted image
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Novosadska voda je najgore smece koje postoji,ako je ostavite da odstoji nekoliko dana u casi mozete naci razne crve user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 15:14:11   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Daj nemoj me zezati!user posted image
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Novosadska voda je najgore smece koje postoji,ako je ostavite da odstoji nekoliko dana u casi mozete naci razne crve user posted image



Nisam isprobala cula sam ali su kao to regulisali medjutim neverujem jer je voda jako gadna cak i meni koja jedino mogu da se napijem cesmusom

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Oznake na dnu plastične boce
11.8.2011 15:21:50   
Verus
Ne znam, NS dobija vodu iz podzemnih voda, koje prolaze kroz slojeve zemlje a i to filterise, plus sto oni ciste, e sad...pojma nemam ostalo...

Mada, moji drugari iz Alltecha su testirali vode u Srbiji, i kazu, osobito Tisa je puno teskih metala, zagadjena, a ljudi pecaju i jedu ribu odatle.  Kazu daje stanje lose, a narodu niko od "ovih gore" ne govoriuser posted image

Tako da iskreno, cak i ovim "proverenim" ne verujem bas tako lako.  Ja sam uvek za bezbednije varijante, ako ima filter, by God use ituser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Oznake na dnu plastične boce
22.8.2011 16:52:11   
Verus
iz teme bokal za vodu...
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tash, ako vidis temu: na ovaj filter sam mislila kad sam pisala o tome da se samo stavi na slavinu, i okrenes malu rucku da voda protice kroz filter (za piti) ili ako peres sudje da ide samo kroz slavinu.  Znaci nema 2 slavine kao ono sto si pisala...

KLIK

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Oznake na dnu plastične boce
19.11.2011 14:19:06   
Anoniman
user posted image
ovaj forum je vrlo edukativanuser posted image
danas sam nesto i naucilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Oznake na dnu plastične boce
25.11.2011 20:43:31   
Sasko
Vivatap je dobra alt_ernativa ...
Reklamiranje nije dozvoljeno .

< Poruku je uredio Nada RR -- 25.11.2011 20:59:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here