|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patlidzan
14.9.2011 15:12:15   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: verolino

Jedan patlidzan samleti u secku, drugi iseckati na kockice. Dodati samlevene 4 glavice crnog luka, jednu papriku, iseckana dva cena bela luka, lovorov list, vegeta, biber, timijan, malo bosiljka. Krckati na malo ulja i konstantno dolivati po malo vode sat vremena.

Jesti uz pire ili spagete.
Milinauser posted image



Napravila sa mali izmenama: pola mere, dodala pred kraj jedan iseckani paradajz, 2 kasike preprzenog susama i umesto timjana origano. Posula sa malo parmezana, divno je, mmmmm

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Patlidzan
16.9.2011 11:03:59   
minna
Ja od patlidzana pravim salatu na brzaka.
Ispecem patlidzan u rerni (prethodno ga izbodem viljuskom), iseckam na komadice i pomesam sa sitno seckanim belim lukom, persunom(ili nekim drugim zacinom) i dodam sok od paradajza, malo maslinovog ulja i posolim

< Poruku je uredio minna -- 16.9.2011 11:12:31 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Patlidzan
16.9.2011 13:09:20   
Crvenkapa85
ja pravim punjeni patlidzan

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Patlidzan
16.9.2011 16:45:14   
MarijaBg
I ja pravim punjeni. Izdinstam mleveno meso sa crnim lukom, dodam jedan iseckani, oljusteni paradajz, beli luk, zacine, na kraju umesam 1 jaje i 2-3 kasike prezli. Skuvam besamel - od 300-400 ml mleka za dva veca patlidzana, pa filujem - meso, besamel i na kraju izrendam kackavalj. Pecem oko 30-40 minuta na 200 c user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Patlidzan
16.9.2011 23:08:33   
Anoniman
Baš smo danas klopali patlidžan. Mm je prozvao jelo "Patlidžanika" user posted image

Izdinstala sam crni luk, oko 250gr mlevenog mesa, 2 patlidžana (oljuštena i naseckana na kocke), 2 paradajza (oljuštena, iseckana), 1 veću papriku, začinila vegeta, biber, beli luk, bosliljak, dodala šolju od 2dcl pirinča. Prokrčkala, izlila u vatrostalnu, posula prezlom i poprskala sa malo ulja i zapekla. Ispalo je super!!! user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Patlidzan
17.9.2011 12:28:51   
nina26
Nina, ovo ne izgleda lose, moracu da probam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Patlidzan
2.10.2011 9:39:03   
minavb
Musaka od patlidzana:
proprzila sam glavicu luka i dva izrendana srednja patlidzana. Dodala sok od paradajza , zacine jos malo krckala a onda u vatrostalnu posudu redjala red krompira pa red sosa od patlidzana. Na kraju red kormpira i eno ga u rerni. To je rucak za sutra pa cu vam sutra javiti kakvog je ukusa, ali sigurna sam da je super.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Patlidzan
3.10.2011 18:30:19   
lesica
Baba ganuz

Tri veca patlidzana ispeci u rerni,oljustiti i izgnjeciti viljuskom
4 cena belog luka usitniti i pomesati sa 2 kafene kasike soli,pa to sve pomesati
zatim dodati u ovu prethodnu smesu do 1 punu solju tahini paste i solju soka od limuna(ja dodam malo vise od pola solje)
sve to zajedno izmiksati i gotovo user posted image Super je kao namaz!


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Patlidzan
3.10.2011 19:31:36   
Verus
Ovo cu da probam!  To mu dodje kao hummus od patlidzanauser posted image

HUMMUS

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Patlidzan
3.10.2011 19:37:01   
lesica
O daaa! 

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Patlidzan
4.10.2011 9:55:14   
lesica
Evo jos mog doprinosa user posted image

Potrebno je:
 
  1        plavi patlidžan srednje veličine, iseckan na kockice
 
1        češanj belog luka
  ¼       šolje maslinovog ulja
 
450 g  paradajza
  ½       kafene kašike braon šećera
 
1/8      kafene kašike bibera
  ½        šolje iseckanog crnog luka
   ½        šolje iseckanih šampinjona
 
1         supena kašika brašna
 
½        kafene kašike soli
 
¼        kafene kašike sošenog bosiljka 
Priprema: 

U zasoljenoj vodi kuvati plavi patlidžan 8-10 minuta. Dobro ocediti. Na maslinovom ulju sotirati luk, beli luk i pečurke. Dodati brašno i mešati da masa postane meka. Dodati paradajz i sve preostale namirnice. Pustiti da proključa. Skinuti sa vatre. Staviti u lagano podmazani pleh. Peći u rerni 25 minuta na 190 stepeni.

< Poruku je uredio lesica -- 4.10.2011 9:57:08 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Patlidzan
4.10.2011 10:03:43   
minavb
Ja ne volim tahini nikakouser posted image  ali zato patldizan volem to je fakat!user posted image
Moja musaka je imala odlican ukus, probajte.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Patlidzan
4.10.2011 10:06:18   
lesica
Mina,moze i bez tahinija user posted image ma iskombinujes sama zacine,a umesto tahinija mozes da ubacis pastu od sena bundeve ili kikirikija ili suncokreta. A patlidzan i sto se mene tice moze i u kolace user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Patlidzan
4.10.2011 11:25:01   
Anoniman
SLOŽENAC OD PATLIDŽANA
2 patlidžana
3 paradajza
250 gr mlevenog mesa (junećeg, svinjskog, pilećeg)
1 praziluk
1 čen belog luka
trapist, pavlaka, jaje
začini
Isečemo patlidžane na kolutove, posolimo i ostavimo da stoje pola sata. U kipuću vodu ih potopimo oceđene na par minuta, pa ih izvadimo i kratko prohladimo. Na malo ulja izdinstamo praziluk i dodamo mleveno meso, pa začinimo po ukusu. Pred kraj dinstanja dodamo sitno seckan beli luk.
U vatrostalnu ređamo red patlidžana, meso, red paradajza sečenog na kolutove, narendani trapist- i tako 2 puta!
Na kraju prelijemo jajetom i pavlakom složenac i zapečemo u rerni!
Prijatno user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Patlidzan
4.3.2012 21:15:30   
nenja22
musaka od plavog

dva patlidzana srednje velicine iseci na kolutove, posoliti i ostaviti oko sat vremena da opusti vodu. treci oljustiti i iseckati na kockice, od njega se pravi fil.
za fil je jos potrebno oko pola kg pecuraka, glavica crnog luka i dva-tri cena belog, soljica integralnog pirindza, malo tomatina i zacina po zelji.
crni luk, patlidzan i pecurke prodinstati da pusti vodu, dodati beli luk, tomatino i zacine. ja sam stavila kari i malo origana, u stvari sam se zanela, zaboravila na taj kari pa krenula na origano, ali ispalo je da se ok slazu ti ukusi. staviti onu soljicu pirindza i krckati jos malko da se on skoro skuva. e sad, ja sa imala i neki komad junetine iz supe, pa sam to u blenderu izmiksala i isto dodalla, ali verujem da bi i bez toga bilo super i slicno. sve u svemu, fil ispadne onako gust, kao neka pasteta.

e sad se uzme vatrostalni sud, stavi malo ulja na dno i sloze oni kolutovi patlidzana gusto sto gusce, tj. ja sma po negde i dva reda. poenta je da se stavi vise na dno, a da ostane samo onako malo za odozgo tih kolutova. onda preko se stavi fil, pa ostatak plavog. e onda odozgo ide besamel.

ja sam ga napravila tako sto sam na malo putera bacila iseckani cen belog luka, i kasicicu brasna, pa u to po malo dodavala mleko, mesajuci sve vreme zicom, da se ne zgrudva. upotrebila sam oko pola litre mleka i na kraju dodala jednu kasiku milerama.

onda se tim besamelom prelije slozena musaka i ubaci u rernu na jedno 20 minuta, dok se ne uhvati onako zlatasta korica od tog besamela.

mnooogo je ukusno ispalo! user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Patlidzan
4.3.2012 21:23:35   
minavb
Mi lajkiuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Patlidzan
6.3.2012 23:46:12   
crazymama
danas sam na tv videla recept za neki libanski umak od plavog paradajza, ali ide i tahini :)

jedan patlidan se izbocka viljuskom i ubaci se u rernu, dok ne omeksa... kad omeksa, unutrasnjost se ubaci u blender, doda se beli luk po ukusu, dve tri kasike tahinija i malo limuntusa... so, biber po ukusu.. sve se izmiksa, i sluzi se kao umak uz meze :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here