|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deciji kasalj
17.5.2019 17:33:55   
Sanidej
Za laringit nekad dajemo i antihistaminik uz Pulmikort, zato sam pitala. Vodi dete kod pedijatra ako tesko dise, mozda mu treba i bronhodilatator. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Deciji kasalj
17.5.2019 19:28:17   
kamičak
Taj kasalj iz dubina je nesto najgore sto sam cula

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Deciji kasalj
18.5.2019 14:34:51   
Sanidej
Kako je dete, Vocicana?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Deciji kasalj
18.5.2019 14:44:17   
vocicana
Sanidej, onako, nisam davala antihistaminik, nista mi nisu rekli, a on je onako, pun, kaslje i dalje, ali je raspolozeniji, malo kao jeo danas. Ubija me faza nejela.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Deciji kasalj
18.5.2019 16:17:40   
kamičak
Voci, ne brini toliko. Meni je cokoladno mleko bilo spas ili plazmica kad krene ta "necu da jedem" faza.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Deciji kasalj
19.5.2019 9:31:34   
Duškić
Super da je malo bolje Voci.
Mi volimo onaj sirup domaci i pregprim secer i mleko .

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Deciji kasalj
19.5.2019 9:35:46   
vocicana
Kuvala sam mu pivo, sa secerom i limotusom, odlicna stvar, ali proces traje dugo, jako se lepo iskasljao od toga.
Evo ga doruckuje, ali kaslje produktivno, toliko se jutros zakasljao posle inhalacije, da sam mislila da ce se ispovracati, kamo srece da jeste, da izbaci to. Ali bolji je bolji.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Deciji kasalj
19.5.2019 9:58:36   
kamičak
Daj nam recept za domaci sirup 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Deciji kasalj
19.5.2019 10:00:18   
vocicana
Samo da pogledam, pa pisem obavezno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Deciji kasalj
19.5.2019 10:12:35   
kamičak
Hvala Voci

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Deciji kasalj
2.12.2019 23:54:53   
Filadendronka
Ljudi moji sta je ovo?! Dete je odjednom, bukvalno odjednom pocelo da kaslje zrelo, produktivno, onako pusacki zvuci kad se nakaslje. Mesec dana unazad nije uopste bio slinav, ni jutros. Iz vrtica dolazi sa ranjavim nosem od brisanja, kaze vaspitacica da mu je nos ceo dan katastrofa. Dah mu ima uzasan miris sad kad spava, ne mogu da verujem sta se desi skroz zdravom detetu kroz par sati. Ne znam sta da mu radim. Pedijatar nam inace kaze da ne dolazimo dok nema temperaturu i da je normalno da vrticka deca slinave. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Deciji kasalj
2.12.2019 23:58:12   
Ivanka 75
Fil, tako nama Iva, sano odjednom krene nos.
Pa sad... Il će se razboleti, ili neće... Kocka... 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 0:04:22   
Filadendronka

Ovaj kaslje samo prolama, oci su mi kao kod sove. Izvukli smo sad na usisivac pun nosko. On deluje uzasno bolesno. Sutra bebac treba da primi vakcinu, tacno ce i njega ovo da uhvati posto nema sta da bude sem nekog virusa mutanta. 
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Fil, tako nama Iva, sano odjednom krene nos.
Pa sad... Il će se razboleti, ili neće... Kocka... 



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 0:11:36   
Mirko Svirko
Ja ga inhaliram bosiljkom kad kaslje. I dajem mu maslinovo ulje med i vodu. Onako prokuvam malo i rashaldjeno mu dajem jer mi logicno da podmazuje grlo. Mozda gresim. Nemam pojma. Ucimo se dok smo zivi. Fili, da brzo prodje 💪💪💪

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 9:49:33   
Filadendronka
Hvala MS. Uzeh u apoteci neki sirup za imunitet ( iako i dalje smatram da to nema veze s mozgom, al ‘ajde). Od popodne da vidim da li krenem sa inhalacijama, pitacu popodne pedijatra posto vodim bebu na vakcinu. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 9:53:54   
Ana RR
Fil, nama se odlično pokazao Bronhoklir i Mucoplant, a probali smo svašta. Evo i moj se razboleo, suv kašalj, nos pun, noćas temperatura.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 9:55:29   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ja ga inhaliram bosiljkom kad kaslje. I dajem mu maslinovo ulje med i vodu. Onako prokuvam malo i rashaldjeno mu dajem jer mi logicno da podmazuje grlo. Mozda gresim. Nemam pojma. Ucimo se dok smo zivi. Fili, da brzo prodje 💪💪💪


Mirko, ni med a ni maslinovo ulje ne idu u vrelu vodu. Najbolje da rastopiš u mlakoj vodi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 10:07:47   
vocicana
Joj moje dete nije nikada tako suvo, nadrzajno kasljalo, dugo, da nesto me to iziritiraa dote mere. Ali kada kaslje, brzo odlepi slajm i krece produktivni kasalj.Ali sam kuvala pola litra piva bilo kog, sa kesicom limontusa i secerom, sada ne znam koliko tacno secera ide, ali se kuva gotovo do gutine malo redjeg sirupa, kao za sok na rastvaranje. Odlicno za iskasljavanje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 10:42:41   
Mirko Svirko
Hvala Ana. Nisam znala. Eto tako mi jedna mama rekla u parkicu i ja reko aj da probam. Kao da grlo uvek bude vlazno. Ali hvala ti puno. Voci probacu ovo sa pivom. Ali nadam se da necu skoro neka bude malo zdrav 💪

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 10:46:40   
Filadendronka

Kupila sam neki sirup u apoteci cisto da me ne grize savest, ali mislim da je ipak za inhalacije. Sve prolama koliko kaslje, ko zna od kada ima postnazalno slivanje ili je neki agresivan virus sve izazvao na brzaka.
IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Hvala Ana. Nisam znala. Eto tako mi jedna mama rekla u parkicu i ja reko aj da probam. Kao da grlo uvek bude vlazno. Ali hvala ti puno. Voci probacu ovo sa pivom. Ali nadam se da necu skoro neka bude malo zdrav 💪



(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 10:57:13   
jess021
Fil, pogledaj mu grlo i krajnike, neprijatan dah može biti od toga. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 18:24:25   
Filadendronka
Dr rece da ga inhaliram sa 3% NaCl tri puta na dan po 2.5ml i ako se ne smiri da dodjemo da ga poslusa. Naravno uz ciscenje nosa. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Deciji kasalj
3.12.2019 22:52:02   
MamaNecaVo
Nama je to skoro uvek "terapija" ali naglase toaleta nosa pod obavezno... Pomogne uglavnom ali kasalj ne smiri. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 22:51:08   
Filadendronka

Proslo je nedelju dana i kasalj se nije smirio, a nos curi katastrofa. Od terapije: inhaliranje 3%NaCl, tri dana mast hloramfenikol, ispiranje marisolom i aspiriranje, sirup za kasalj sa bokvicom, Bimunal za imunitet. Sta jos?! 🤔 Preneo na bebu slinavljenje i J je sad poceo da kaslje verovatno od postnazalnog slivanja. Sta sme bebi da se daje za kasalj? Ima osam meseci. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ljudi moji sta je ovo?! Dete je odjednom, bukvalno odjednom pocelo da kaslje zrelo, produktivno, onako pusacki zvuci kad se nakaslje. Mesec dana unazad nije uopste bio slinav, ni jutros. Iz vrtica dolazi sa ranjavim nosem od brisanja, kaze vaspitacica da mu je nos ceo dan katastrofa. Dah mu ima uzasan miris sad kad spava, ne mogu da verujem sta se desi skroz zdravom detetu kroz par sati. Ne znam sta da mu radim. Pedijatar nam inace kaze da ne dolazimo dok nema temperaturu i da je normalno da vrticka deca slinave. 



(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:15:25   
Khaleesi
Joj bre Fili ja sam zaboravila sta tako maloj bebi ide za kasalj. Znam da sigurno mozes da mazes grudi da to koza upije da lakse izbaci... Moja deca porasla sve im dajem 🙄 sad ne mogu da se set_im da su i imali nesto tako male... Beba mala bas mi zao sto kaslje... 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here