|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.7.2011 22:35:49   
Nensi*
Ja sam u sredu isla u 27 marta,rekla je da ce me zvati ako bude nekih problema,nije me zvala,nadam se da je poslala. Ako ne stigne nista do petka,moracu opet da odem tamo.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.7.2011 23:20:30   
Tea2
nensi,jesi li opet predala papire od fizijatra?Cula sam da prolaze i papiri od neuropsihijatra ,neka sifra f 93,vezanost za majku.Zna li neko nesto vise o tome?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.7.2011 22:27:11   
natasat
IZVORNA PORUKA: Tea2

nensi,jesi li opet predala papire od fizijatra?Cula sam da prolaze i papiri od neuropsihijatra ,neka sifra f 93,vezanost za majku.Zna li neko nesto vise o tome?


Tea, ja sam imala izvestaj od neuropsihijatra tačnije od neurologa gde je pisalo da je dete vezano za mene, da se i dalje noću budi, da sisa i još mnogo toga ( stajale su šifre f83 i f93 ). Ne prolazi. Da je sve to napisao fizijatar prošlo bi. Bar ne na opštini Čukarica. Srećom imala sam izveštaj ortopeda pa je to prošlo. Sve što više čitam odgovore uviđam da je na svakoj opštini različito -bar u pogledu dostavljenja nalaza i mišljenja lekarske komisije odnosno rešenja o produženoj nezi. To mi nije jasno. Zar ne treba svi da rade po istom Pravilniku?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.7.2011 23:27:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tea2

nensi,jesi li opet predala papire od fizijatra?Cula sam da prolaze i papiri od neuropsihijatra ,neka sifra f 93,vezanost za majku.Zna li neko nesto vise o tome?


Predala sam prosle srede,ne nadam se puno,ali cu pokusati.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.7.2011 13:36:44   
marija32
IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Meni je poslodavac rekao da bez tog resenja ne moze da mi isplati sledecu platu user posted image


To nije tacno Nensi. ja sam danas zvala 27. posto mi jos nema resenja, i kaze ljubazna gospodja da ce stici resenje, i da plata leze nevezano za resenje(objasni mi sve kako, zasto) i zaista ja danas primih platicuuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.7.2011 23:46:34   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Meni je poslodavac rekao da bez tog resenja ne moze da mi isplati sledecu platu user posted image


To nije tacno Nensi. ja sam danas zvala 27. posto mi jos nema resenja, i kaze ljubazna gospodja da ce stici resenje, i da plata leze nevezano za resenje(objasni mi sve kako, zasto) i zaista ja danas primih platicuuser posted image


Onda ovaj moj nesto opet za*ebava user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 1:01:30   
Tićinela
Nensi jel ti mislis na ono resenje koje sa kojim ides kod pedijatra po doznake ili neko drugo? Posto sam sad zbunjena neki pominju resenje koje ti komisija daje odmah na licu mesta i kao sa njim ides po doznake ,medjutim ja nisam nista dobila jos cekam da me pozovu iz 27 marta da dodjem po to pa tek onda idem za doznake. Jeste da mi deluje nelogicno da bez doznaka dobijes platu posto onda oni nemaju dokaz o produzenju bolovanja(sem ako nisu korektni kao ovi moji pa im je jednostavno moja rec bila dovoljna da mi uplate sledecu platu)
A opet vidim da ti i jos neke mame cekate po dva meseca na to resenje...Nista mi sad nije jasno

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 1:08:09   
Tićinela
Jer Natasat je ipak dobila papire sa kojima je otisla po doznake(taj neki nalaz i misljenje komisije) a kako ja da uzmem doznake kad nema nikakav papir o produzenju??? J... lud zbunjenog u ovoj nasoj drzavi

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 14:01:54   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tićinela

Nensi jel ti mislis na ono resenje koje sa kojim ides kod pedijatra po doznake ili neko drugo? Posto sam sad zbunjena neki pominju resenje koje ti komisija daje odmah na licu mesta i kao sa njim ides po doznake ,medjutim ja nisam nista dobila jos cekam da me pozovu iz 27 marta da dodjem po to pa tek onda idem za doznake. Jeste da mi deluje nelogicno da bez doznaka dobijes platu posto onda oni nemaju dokaz o produzenju bolovanja(sem ako nisu korektni kao ovi moji pa im je jednostavno moja rec bila dovoljna da mi uplate sledecu platu)
A opet vidim da ti i jos neke mame cekate po dva meseca na to resenje...Nista mi sad nije jasno



Ja na komisiji nisam dobila nista,rekli su mi da usmeno obavestim poslodavca o produzetku. Posle sam isla u 27 marta po nalaz komisije,i taj nalaz odnela kod pedijatra da dobijem doznake koje sam i dala poslodavcu,jedna kopija ide poslodavcu,a original nosis u 27 marta i kad se to preda ceka se resenje koje stize na kucnu adresu i na adresu firme. Meni jos nije stiglo. Malopre me zvao poslodavac,i opet mi rekao da ne moze da mi isplati platu bez resenja iako je dobio doznake. Ja mu kazem da to nema veze i da mi je zena tamo rekla da plate idu normalno,a on opet vrti svoju pricu.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 14:03:16   
Nensi*
Natasat,jel tebi stiglo resenje? Ova u 27 marta kad je videla da je Cukarica u pitanju samo je prevrnula ocima i rekla da uvek imaju problema sa Cukaricom. Ne znam zasto user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 15:01:46   
natasat
IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Natasat,jel tebi stiglo resenje? Ova u 27 marta kad je videla da je Cukarica u pitanju samo je prevrnula ocima i rekla da uvek imaju problema sa Cukaricom. Ne znam zasto user posted image


Nensi, ne dobijas nalaz i misljenje komisije dan kada odes sa bebom nego odes posle par dana ponovo kod njih i uzmes taj nalaz (možeš prethodno da nazoveš Marinu socijalnog radnika i ona će ti reći kada da dođeš po nalaz). Jedan primerak tog nalaza komisija šalje u 27 marta-ne nosiš ti. Tvoje je samo da na osnovu tog mišjenja i nalaza uzmeš doznake od pedijatra i nosiš poslodavcu. Tvoj poslodavac te malo zeza oko isplate - ne treba mu rešenje. Uostalom upiti ga da pozove Sekretarijat u 27 marta pa će mu oni objasniti. Meni je rešenje prvi put kasnilo oko mesec ipo - dva dana. Tacno je da komisija na Čukarici malo kasni. Mojima na poslu nije trebalo ni fotokopija nalaza i mišljenja niti fotokopija rešenja-poslala sam im samo da bi mi stavili u dosije  

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.8.2011 17:48:50   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: natasat

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Natasat,jel tebi stiglo resenje? Ova u 27 marta kad je videla da je Cukarica u pitanju samo je prevrnula ocima i rekla da uvek imaju problema sa Cukaricom. Ne znam zasto user posted image


Nensi, ne dobijas nalaz i misljenje komisije dan kada odes sa bebom nego odes posle par dana ponovo kod njih i uzmes taj nalaz (možeš prethodno da nazoveš Marinu socijalnog radnika i ona će ti reći kada da dođeš po nalaz). Jedan primerak tog nalaza komisija šalje u 27 marta-ne nosiš ti. Tvoje je samo da na osnovu tog mišjenja i nalaza uzmeš doznake od pedijatra i nosiš poslodavcu. Tvoj poslodavac te malo zeza oko isplate - ne treba mu rešenje. Uostalom upiti ga da pozove Sekretarijat u 27 marta pa će mu oni objasniti. Meni je rešenje prvi put kasnilo oko mesec ipo - dva dana. Tacno je da komisija na Čukarici malo kasni. Mojima na poslu nije trebalo ni fotokopija nalaza i mišljenja niti fotokopija rešenja-poslala sam im samo da bi mi stavili u dosije  


Znam da ne dobijam nalaz odmah. Ali ja sam po taj nalaz isla u 27 marta a ne u Dom zdravlja,ali to nije ni bitno,stvar je u tome da ja jos resenje nisam dobila,a ovaj me zeza i i dalje stoji pri tom da necu dobiti platu dok ne dobije resenje. Danas sam se opet cula sa zenom iz socijalnog,trazi moje resenje pa ce da ga posalje.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 12:23:49   
Nensi*
Bolovanje mi istice 10 avgusta,juce sam zvala komisiju da vidim kad zasedaju,kaze mi 1 septembra. Ja je pitam sta sad da radim,ona kaze da otvorim bolovanje kod pedijatra. Ja koliko znam to bolovanje ne sme da se prekida. Ko uopste placa to bolovanje sto cu otvoriti kod pedijatra,poslodavac ili socijalno?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 12:26:09   
minavb
I ja mislim da ne sme da se prekida. Ko placa, to tek nemam pojma.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 12:28:08   
Nensi*
Danas cu da odem kod pedijatra,valjda oni znaju user posted image
Uopste mi nije jasno zasto nema ni jedna komisija u toku avgusta,ok jesu godisnji odmori,ali sta da radimo mi kojima istice u avgustu,strasno user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 14:40:23   
liliana
IZVORNA PORUKA: minavb

I ja mislim da ne sme da se prekida. Ko placa, to tek nemam pojma.

Mina je u pravu. Ne sme da se prekida. Ako ti otvori bolovanje pedijatar ili ginekolog, ili bilo koji drugi dr-bolovanje plača poslodavac, bez obzira što  si do sada bila na porodiljskom koje plača Fond.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 20:34:33   
Nensi*
Pa ja onda ne znam sta da radim,nije mi jasno kako su tako neodgovorni user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 20:54:18   
simke
Nensi reci svom poslodavcu da po zakonu MORA da ti da platu,ako neće zapreti mu inspekcijomuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 21:25:55   
Nensi*
Vec smo imali taj problem i pretila sam mu inspekcijom i zato mi sleduje otkaz kad mi istekne bolovanje.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.8.2011 22:18:48   
marija32
Nensi, meni je stiglo reseenje u utorak.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.8.2011 11:58:29   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: icika26

da li neko zna koliko se ceka da vas pozove komisija u vezi produzetka porodiljskog 


Sve zavisi od opstine na koju ides,oni kazu da zovu u roku od 7-10 dana,a mene nisu zvali ni posle 15 dana pa sam ja zvala njih.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.8.2011 12:00:53   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Bolovanje mi istice 10 avgusta,juce sam zvala komisiju da vidim kad zasedaju,kaze mi 1 septembra. Ja je pitam sta sad da radim,ona kaze da otvorim bolovanje kod pedijatra. Ja koliko znam to bolovanje ne sme da se prekida. Ko uopste placa to bolovanje sto cu otvoriti kod pedijatra,poslodavac ili socijalno?


Bila sam kod pedijatra,otvorila mi je bolovanje za period od 10 avgusta do 1 septembra,i rekla da ako mi produze bolovanje,nece biti prekinuto,na nalazu komisije ce stajati od 11 avgusta,a ako mi ne produze imam ovo bolovanje koje mi je dala za taj period.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.8.2011 12:15:43   
icika26
predala sam papire 25 og jula jos me nije zvala komisijA

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.8.2011 12:16:48   
Nensi*
Na koju opstinu ides? Kod mene na Cukarici nema komisije do 1 septembra jer su godisnji odmori.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu icika26)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.8.2011 12:18:00   
icika26
CUKARICA ISTO PA KAKO TO STA DA RADIM

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here