|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 14:41:19   
dunja RR
A kada su utvrdili hipertonus i tortikolis, u porodilistu ili na kontroli kasnije?I ja sam primila epidural na CR. 

Lesli probaj da izganjas da krenete na kontrole u Sokobanjsku, bar 3 puta pre komisije da odete. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 14:59:14   
Ana RR
Dunjči, pravo da ti kažem ne sećam se tačno kada ali mislim da nije bilo u porodilištu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.3.2019 19:43:49 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 18:32:31   
lesli
Hvala zene.
Tortikolis jos u porodilistu. Pise na otpusnoj listi. Hipertonus na kontroli sa 2 meseca i onda nas je doktorka poslala kod fizijatra. Idemo na oko mesec dana na kontrole.Kada sam fizioterapeuta pitala kako nisu videli odmah i hipertonus, rekla je nesto u stilu da se to na pocetku ni ne vidi. Da li su valjda sve bebe hipertonicne, ali se taj tonus regulise a kod nje nije. Tako je neko objasnjenje...

Jesam, Ana. I lekove i porodila se uz epidural. I meni je terapeut rekla da se hipertonus cesto javlja u tim rizicnim trudnocama. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 19:05:21   
Mariya
Drugarice koje ste produžile bolovanje i sada se vodite na negu deteta, kada vam leže plata? Meni žena u opštini rekla 19,20. Evo 20.je A moje plate još nemauser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 20:06:05   
Sanidej
Posebna nega deteta se isplacuje od strane Ministarstva za rad kao i porodiljsko.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 20:07:22   
Sanidej
Ovog meseca nije leglo 20.3, vec ce biti sutra, 21.3. Pise na sajtu Ministarstva za rad.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 20:26:34   
Maraj
Mariya Evo linka

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 23:09:12   
Mariya
Meni je ovo sve novo, a niko u mojoj okolini nije produžavao bolovanje tako da ništa ne znam, hvala na informacijama user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.3.2019 6:29:39   
mirana1
Bice znaci danas. Kod nas uglavnom od mesec do tri produze.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.3.2019 16:44:17   
Sanjaceran
Pozdrav..jel moze samo ime neurologa kod kojeg ste bili na pregledu?Hvala u napred .😊.p.s.imamo bebca 8 meseci,ista situacija u potpunosti..🙃

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.3.2019 16:47:06   
Sanjaceran


IZVORNA PORUKA: Volim mamu

Naravno 😊 Evo za sve mame koje ce ici ma komisiju mog iskustva. Imam cerku od 16 meseci i prvi put sam kod stare komisije produzila bolovanje bez problema. E ainda drugi put... Prvo da vam dam savet prijavite se u 27.marta za komisiju 45 dana pre isteka bolovanja jer je to prosek koliko im treba  da vas pozovu na prvoatepenu komisiju. Prilikom prijave ne morate da nosite nista od izvestaja ako nemate vazna je samo prrijava da bi ste sebi obezbedili mesto ( to sam tek kasnije saznala, a takodje ja sam predala dve nedelje ranije pa sam morala da otvaram bolivanje kod lekra opste prakse da “ premostim”)...Na komisiju su me zvali posle mesec dana, ide se u PIO fond na NBGD ( kod novog Merkatora). Komisija je cetvoro lana, tri doktora i sekretar komisije koji samo kuca izvestaje. U mom slucaju su samo sekretar i jedan doktor bili prosutni ( dr je pedijatar iz nekog doma zdravlja, mozda vozdovac). Bio je i treci clan ( psihijatar) ali kada ga je kolega pitao hoce li i on da pregleda dete, rekao je da nema potrebe i izasao iz kancelarije. Pregled ide ovako, dobar dan, zasto ste dosli?! Htela sam da kazem zato sto ste me zvali 😠 Uglavnom imate minut vremena da kazete ata je detetu posto oni izvestaje ne citaju i vec po tome vidite da ce odbiti zahtev. Ako dete samo moze da stoji onda valjda racunamu da je zdravo. Sutra ujutru vas obaveste porukom da niste prosli. Mozete sami da odete po resenje ili da vam posalju na kucnu adresu.Ja sam se opredelila za ovo drugo ali posto mi resenje tj mualjenje nije stiglo ni posle mesec i nesto dana otisla sam da vidim sta se desava. Na odno me postar nije probasap dva puta na adresi.Uglavnom , dali su mi kopiju i ja sam napisala zalbu. Rok je osam dana od dana prijema misljenja. Rukom sam napisala u tri tecenice zasto se zalim i da ahocu drugostepenu komisiju. 
Pozvali su me posle nedelju dana da dodjem u Aleksandra Kostica sa detetom i ponesem nove izvestaje. Tamo je siyuacija skroz dugacija. Cetiri clanice komisije, fine i ljubazne, pregledaju svu dokumentaciju. Meni je dete zaspalo pa je nisu budili jer ona ima problem sa spavanjem , branjenjem, ne govori, tesko se razdvaja od mene ( za to sam dostavila dokumentaciju od decijeg neurologa, psihijatra i defektologa). Posle deset__ak minuta prijatnog caskanja rekli su mi da ce mi sutra posle 11h javiti odluku. I dobila sam TRI MESECA! 
Moj savet je predajte na vreme dokumentaciju da bi vas na vreme zvali, posto vecinu odbiju obavezno se zalite jer necete nista izgubiti. Sto se tice satnice, nema cekanja jer postuku vreme koje su vam zakazali. Ja sam otisla na drugostepenu da vidim koji su kriterijumi i bez ocekivanja pa samim tim je i moje iznenadjenje vece.
Ja se nadam da sam bar malo pomogla, ako treba jos informacija rado cu vam reci 🌹



(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 19:32:07   
Misha i Ljisha
Mene zanima kog datuma u mesecu se isplacuje ova nega? I koliko.dobijamo?.da li je isto kao i porodiljsko? Jer meni je sad stiglo porodiljsko koje mi je isticalo 20 marta a stoga sam i dobila spram dana u mesecu. Produzili su.mi dva meseca porodiljsko. Uglavnom.zanima.me sto dobih vise od 10 000 din manje no sto.mi je porodiljsko. Kad me slog nije strefio


(odgovor članu Sanjaceran)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 19:52:10   
Mariya
Ja sam dobila 1000 din.više nego što mi je bilo porodiljsko 2 godineuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 19:56:56   
Rosita
Kad se ovo isplaćuje? Kad za mart primam?



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 19:57:40   
milicicak
Ljiso, dobila si novo resenje za negu, verovatno su ti obracunali po novom zakonu.
A tebi su Maryia verovatno uskladili sa porastom plate.
Koliko ja znam i porodiljsko i nega deteta se isplacuju u isto vreme

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 20:01:51   
Rosita
Ja ne očekujem iznezađenja jer mi je rešenje stiglo na isti, nešto malo manji iznos, upravo zato što mi se plata malo menjala tokom 18 m koje gledaju.


Mili, hvala. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 20:04:02   
Sanidej
Posebna nega deteta se isplacuje kada i porodiljsko od strane Ministarstva za rad. Za mart ce biti oko 20. aprila.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 20:28:11   
Misha i Ljisha
Nista ja nisam primila. Nikakvo resenje na bilo koji iznos


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 20:59:23   
milicicak
Ljiso, trebalo bi da ti stigne resenje sa iznosom nege deteta mada novac moze da pocne da leze na racun i bez njega...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2019 21:06:38   
Maraj
Ljiso ja sam pre nedelju dana dobila resenje o porodiljskom a evo S ima 8 i po meseci. Eto koliko su mi kasnili sa resenjem...
Leze isti dan kad i porodiljsko

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.6.2019 22:43:10   
Dragce86
Mame, ima li koja svezije informacije o produzetku porodiljskog bolovanja, tj.posebne nege za dete? Sada je to sve u 27.marta ali ne znam jel neko skoro imao iskustvo, koliko dana ranije da se prijavim ( neko je gore pisao 45 dana ranije sto mi se cini puno?? ),kakvi su kriterijumi? Sincic ide u Sokobanjsku na redovne kontrole na 2-3 meseca, ali za sad vec puze ( ima 9 meseci ) pa sumnjam da ce ista biti od toga ako do pocetka septembra prohoda kada meni isrice bolovanje... Moje pitanje je - Da li daju produzetak ako dete ne hoda jos samostalno? Unapred hvala.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.6.2019 23:22:49   
Rosita
Verujem da ne daju. Ne verujem da mnogo dece hoda sa 11 meseci. Moje iskustvo je sveže, ali sve sam pisala unazad stranicu, dve.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.7.2019 10:21:01   
MimaKos
Sada nikako, pokusala sa svim analizama iz drzavnih ustanova i izvestajem pedijatra, nikako, samo pulmolog moze da pomogne (ali retko koji zeli) 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.7.2019 11:22:01   
doramar11
Pisano je na ovoj temi o tome sta prolazi, koje izvestaje si nosila i od kojih specijalista?

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.7.2019 15:32:23   
MimaKos
Neurolog i fizijatar i nista, sada samo pulmolog prolazi ( kod zdrave dece, razume se)


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here