|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
12.6.2009 18:10:14   
Anoniman
Joj...samo da sve bude ok sa stambenim...kad ta kutja bude nasha...neshto tjemo vetj skontati user posted image user posted image

E sad da ne bi skrenuli sa teme....ovde se ne pishe samo o meni....mislim da je korisno da razmenimo iskustva kako ushtedeti u danashnje vreme...i na chemu se isplati shtedeti...a na chemu ne...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
12.6.2009 18:12:14   
Verus
ja sam inace sadila 14 sadnica paradajza, i toliko mi rodi da sam delila! Pa mi mama kaze da mogu da ih lepo zamrznem pa za djuvec! Prosle godine sam zasadila samo 2 krastavca, jedan puzajuci a jedan kao zbun. Pas mi je iscupao onaj sto je trebao biti zbun, pa sam sa tog jednog dobila jedno 6,7 komada lepih, dugih krastavaca.  Ove godine sam samo 7 paradajza jer prodajemo kucu, pa ako odem nece mi biti neka steta, a ako ostanem, bice dovoljno za salatu, uf smeshkice znas, da nema ukusnijeg paradajza, nego kada ustanes vikendom, pa izadjes u dvoriste i uberes svez paradajz pa onako fino uz jaja za dorucak njaam!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
12.6.2009 19:16:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

jsmeshkice znas, da nema ukusnijeg paradajza, nego kada ustanes vikendom, pa izadjes u dvoriste i uberes svez paradajz pa onako fino uz jaja za dorucak njaam!user posted image


OOOO daaaaaaaa.....a meni je juche bio gusht shto sam stajala ispod vishnje i njopala gledajutji dragog kako kosi travu...nego da sam iste kupila u prodavnici...nekako volim neshto shto znam da je prirodno...sve mi nekako sladje kad ja uberem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
13.6.2009 21:48:11   
Lu
Ma Smeshkice ja samo mogu da ti čestitam na tvojoj trezvenosti i pozitivnom razmišljanju,
zaista svaka ti čast vidi se da si vrednica a ne neka koja sjedi i čeka bolja vremenauser posted image user posted image user posted image
Sve se može kad se hoće, oko povrća ćeš moći raditi svaki dan onoliko koliko želiš,znači nemaš određeno radno vrijeme,što ti je dodatna stimulacija za rad,
što se tiče voća,mi smo zasadili jabuke koje rađaju druge godine ali to samo za nas inače oko mene se ljudi dosta bave voćarstvom kao osnovnim izvorom prihoda i moguti reći da solidno zarađuju ali za takav vid bavljenja voćarstvom trebaju velike površine zemlje dok za plastenike s povrćem i ne treba toliko.
Draga,želim ti puno uspjeha i vjerujem da ćeš uspjeti što god da odaberešuser posted image
Da...raspitaj se za poticaj države za bavljenje poljoprivredom,ne znam jel to kod vas dajuuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
15.6.2009 11:13:05   
Anoniman
Lu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
15.6.2009 15:26:59   
bebać
Jao čitam prasetov post i svaka joj častuser posted image user posted image user posted image user posted image za taj plan uštede....kod nas riječ UŠTEDA ne postoji,ustvari postoji kad ostanemo bez para,onda ne trošimo jer nemamo šta potrošit...ali da šta šparamo ma kakvi...

u nabavku nikad ne idemo mjesečno,sedmično kako li već treba...svaki dan se kupuje šta fali za taj dan i za ručak,za Sergeja,za kupatilo..ponekad iz dosade odemo pa kao podmirimo šta...ni struju ne štedim tim pranjem u noćne sate...m troši puno goriva,svaki dan i njemu trebaju novci ja jede popije piće van,na mobitel trošimo haos puno,on pogotovo jer poslove dogovara telefonom...i nismo neke redovne platiše..tako da nam se računi nagomilavaju pa onda platimo an o rukuser posted image user posted image user posted image user posted image bolje rečeno živimo od danas do sutra,šta nam se jede pravimo,kad možemoi i oćemo odemo na večeru...a ponekad kad nas stisne bude mi krivo što smo takvi,što en znamo štedit ni rasporedit...ni aj a ni m...sreća nam što imamo stan i auto bez kredita...pa nemamo neka ulaganja u nešto...tako da dadosmo sve na sebe....mada se kaže da je štednja nauka i mudrost


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
3.9.2011 13:35:53   
meyo
znam da je tema odavno i mozda se moje pitanje nece bas odnositi na temu al ne bih da trpam i otvaram novu ako postoji nesto slicno...
mene interesuje vase misljenje oko otvaranja i zapocinjanja sopstvenog biznisa ideje predlozi ..uz recimo pocetni kapital od 5 h. eura... ?? Ugostiteljstvo mozda?? Ujedno kako se postaje predstavnik neke firme brenda i slicno ako zna neko bila bih zahvalna??


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 11:59:55   
meyo
evo me ja na ovoj temi opet .. ako neko ima odgovor i savjet za moje gore postavljeno pitanje zbilja bi mi znacilo..

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:02:52   
viking
negde sam čitala da Srbija godišnje uveze cveća u vrednosti od milion evra, što je besmisleno s obzirom na klimu i plodno zemljište kod nas... možda možeš da proizvodiš cveće?
Šta god da odlučiš, ja nikad ne bih odabrala usluge nego proizvodnju.

< Poruku je uredio viking RR -- 11.1.2012 12:03:32 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:05:01   
Anoniman
Ne mozemo ti mi reci cime da se bavis , mozes da otvoris prodavnicu dugmica a mozes i pekaru , radi ono sto volis . A ovo predstavnik firme /brenda nisam dobro razumela ?Jel imas neki svoj proizvod ili pitas za otvaranje firme uopste ?

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:05:51   
Anoniman
Mi smo izabrali usluge user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:13:17   
meyo
pitam za uvoz iz inostranstva... (jer imam jednog poznanika naravno nece da kaze kako user posted image )
koji je bio posrednik izmedju dvije firme za uvoz spageta naime on je taj produkt preporucio lancu prodavnica i sad od prodaje ima procenat..a vise nista nema sa prodajom vec to prepusta prodavnicama.. pitala sam jel ima neko slicno iskustvo... na koji nacin je dosao do mogucnosti da izvrsi uvoz proizvoda odnosno bude zastupnik tog brenda u zemlji ..
a naravno da znam da mi ne mozete reci cime cu se baviti nego licno iskustvo u pokretanju posla
i da li je ta svota dovoljna za pocetak
ja takodje bih uslugama jer nemam pojma sta bih proizvodila ... u uslugama mi suprug ima dijelom iskustva
kojojm vrstom usluga se bavite ribizla
bdw. a meni bi plus bio sto zivim u turistickom mjestu tako da po mojj procjeni imalo bi prostora..
samo kazem trazim iz iskustva neko da mi kaze kako ide jer naravno ovako kad pitas poznanike ..niko nece da ti kaze..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:18:12   
Anoniman
Da , svi saviju rep , to mi je poznato .
Mi imamo kurirsku sluzbu , dobro nam ide i tu mogu da te savetujem ukoliko bi to zelela , Sto se tice uvoza/izvoza , verujem da treba da imas kontakte sa firmama cije bi brendove dovela ovde . Ukoliko je tvoje mesto turisticko tipa primorje , mozda bi mogla da radis izvoz proizvoda koji su karakteristicni za tvoje mesto ?
Ili da se povezes sa nekim inostranim agencijama i organizujes ture , smestaj izlete i slicno ? To su vrlo isplative usluge .
O tom uvozu ja stvarno ne znam nista  i ne mogu ti pomoci

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:21:07   
Anoniman
Verovatno treba da imas plan prodaje i potraznje tih proizvoda koje bi zelela da uvezes , mozda ne bi bilo lose da potrazis pomoc u kancelariji za mlade ili tako nekoj ustanovi , moras da se raspitujes na sve strane , polako ces doci do pravih ljudi i nacina kako da krenes .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:22:07   
meyo
Hvala ti puno .. i na ovim informacijamauser posted image
to sam i mislila kao jedna od opcija  izvoz proizvoda iz mog mjesta al ne znam na koji nacin doci do firmi
a druga opcija je bas to sto si mi predlozila  da otovrim sopstveni ugos.objekat i preko agencija organizovat ture smjestaj rucak i slicno.. kod nas ima kurisrska sluzba pa sad ne znam koliko bi mi bilo isplativo krenuti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:23:09   
Anoniman
Jedna kurirska sluzba ? Koliko je mesto u kom zivis ?

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:25:49   
Rivana
ja imam malu firmu koja se bavi uvozom i distribucijom espreso kafe iz Italije. Firma je mala, dvoje zaposlenih! Kontakte smo pronasli preko prijatelja Italijana uvozimo kafu sa Sicilije.
je se tacno ne secam pocetnog kapitala ali mislim da je to bilo nesto oko 5000 dolara tada se placalo nesto u dolarima u APR sada koliko je ne znam mi smo sa radom poceli 2003 godine.

< Poruku je uredio Rivana -- 11.1.2012 12:26:48 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:25:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: meyo

Hvala ti puno .. i na ovim informacijamauser posted image
to sam i mislila kao jedna od opcija  izvoz proizvoda iz mog mjesta al ne znam na koji nacin doci do firmi
a druga opcija je bas to sto si mi predlozila  da otovrim sopstveni ugos.objekat i preko agencija organizovat ture smjestaj rucak i slicno.. kod nas ima kurisrska sluzba pa sad ne znam koliko bi mi bilo isplativo krenuti


Prvo smisli sta bi mogla da pravis , proizvodis ili vec .. Onda  moras imati  reklamu , mozda je prvi korak registrovanje i neki sertifikat za tvoj proizvod , pa onda sajmovi u zavisnosti sta je taj proizvod a onda ides u prodaju .

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:27:42   
meyo
IZVORNA PORUKA: ribizla

Jedna kurirska sluzba ? Koliko je mesto u kom zivis ?



ima oko 15 000 ljudi a veca okolna mjesta su jako blizu na 20-ak minuta voznje

rivana na jedan od takvih poslova sam i mislila ... a jel recimo ima smisla kontaktirati recimo direktno
pa ptat da li im treba recimo zastupnistvo za tu i tu zemlju??


< Poruku je uredio meyo -- 11.1.2012 12:28:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:36:16   
Modessty
Jel znate da mm i ja imamo problem da nadjemo lokal odgovarajuće veličine?!
Ovoliki Niš i nema lokala od 70 do 100kv za neke normalne pare. Oni koji imaju lokale te veličine uglavnom traže neke nenormalne pare! Svi se nadaju da im utrči neka banka ili neki Maxi ili tako nešto. Baš imamo problem. I to evo već godinu dana!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:37:14   
Rivana

IZVORNA PORUKA: meyo

IZVORNA PORUKA: ribizla

Jedna kurirska sluzba ? Koliko je mesto u kom zivis ?



ima oko 15 000 ljudi a veca okolna mjesta su jako blizu na 20-ak minuta voznje


Mozes naravno ja sam tako stupila u kontakt, preko neta sam nasla sajt isto italijanska firma, proizvodila je sojlice za kafu, tacnice itd....ja sam imposlala mail pitala za cene rekla da sam zainteresovana za saradnju bla, bla....
vrlo brzo su mi poslali mail sa cenama ali meni nisu odgovarale cene bilo nesto jako skupo kad bi na to dadali carinu i sve troskove oko uvoza bilo bi preskupe za nase trziste i niko ne bi kupio pa nije ni doslo do saradnje!

rivana na jedan od takvih poslova sam i mislila ... a jel recimo ima smisla kontaktirati recimo direktno
pa ptat da li im treba recimo zastupnistvo za tu i tu zemlju??



(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
11.1.2012 12:57:35   
Anoniman
pisala sam ti pp

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 15:51:47   
Jele
Hmm, ja sam sad u fazi mozganja za privatan biznis, pa eto čitam o iskustvima... Ne znam, da li uzeti otpremninu pa započeti nešto privatno, ili se držati posla do kraja kada je sve tako neizvesno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 15:54:23   
snješka
Jele, možda bi najbolje bilo kada bi mogla da staneš u firmi i da polako počinješ privatno. Pa ako se posao uhoda onda digneš sidro. To naravno pod uslovom da možeš i finansijski i psihički i fizički stići.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Privatan biznis i način uštede
19.1.2012 15:59:16   
*Alexx*
Ja sam samo promenila sh i ch u š i č, bode mi oči user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here