|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:00:21   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: mihi

Prof dr. Tasa Marković pionir UZ u ginekologiji kaže da je gledati UZ trudnicu kao da gledaš kroz ključaonicu u sobu punu stvari..... Tu laici ništa ne vide dok im se ne pokaže.... A pogotovu žena iz nekog sela (ne podcenjujem nikoga taman posla) nego prosto je to tako.


Potpuno se slazem, danas lekari zavrsavaju kurs za UZ koji traje 3meseca, sta on moze da vidi dok je trudnoca mala, a kada je mogao bilo je verovatno kasno. Meni je vrhunski strucnjak rekao da cu roditi bebu manju od dva kg, da je u zakasnjenju 4nedelje, ni stomak nisam imala, nije me ni secnuo zbog toga a ja rodila dete od 3550kg 55cm dugacku i rscepala se strasno, pao je u nesvest kada je beba izasla, samo je vikao koliko dete gde si ga nosila. Pa u stomaku.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:03:27   
Anoniman
Negde smo pisale o tome da lekarri gledaju na UZ da li dete otvara šake, jer ako ne, onda je to pokazatelj nekog poremećaja, nisam sigurna, sorry ako lupim, mislim Down-ovog sindroma.
Sećam se da kada je dr uhvatila Lukinu ručicu raširenu (video se svaki prstić), to je i uslikala i rekla da je bitno (ja onomad nisam zalazila u detalje).

Ovo što se desilo je grozno. Ja ovakve lekare ne bih tužila, ne bih im oduzimala dozvolu za rad... za ovakve lekare treba da postoji poseban deo zakona koji se završava sa "Obesiti na glavnom trgu"!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:06:22   
mihi
Što volim te ne obaveštene i iznenađene dr!!! U pravu si Jaco to da vidi anomaliju kod ploda tako rano mođe samo neko stvarno stručan i dobro edukovan za to. Kad sam se porodila i išla na kontrolni UZ samnom je čekala žena kojoj u Srbiji neću reći gde ali nije uopšte mali grad nisu videli do 6. meseca da bebi mozak nije podeljen na dve hemisfere????????????? Ko li je radio ekspertki UZ i šta je gledao baš me zanima?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:07:50   
Anoniman
Nemam vishe rechi da kazem....sad sam videla sliku i nije mi dobro....srce malo user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:08:58   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image  TASHA, a to za prstiće kod Down-a na malom prstu i palcu nedostaje gornja falanga na prstu pa to gledaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:09:34   
Jacaca
Katastrofa stvarno uzas.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:10:53   
mihi
Joj Smeshkice meni se nešto steglo oko srca. Sutra ću u banku da uplatim neke pareuser posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:14:33   
Anoniman
Ja bih uplatila...al nemam user posted image

Jednom davno sam ishla volonterski u kolevku da se drzim sa decom....i tamo je bio jedan dechak...takodje bez ruku....ali dusha....prelepo je crtao nogama...onda nisam bila svesna tezine koju nosi na plecima....ali sada....vidim koliko je hrabar dechkic ....bash me zanima shta je s njim user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:15:10   
Anoniman
mihi, ne znam šta je falanga. user posted image  

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
12.6.2009 23:16:58   
Anoniman
Nedavno sam gledala jednu emisju baš o jednoj devojčici, mogla je imati oko 10-15god, nije imala ruke. Žene, kakve crteže je crtala nogama - za nepoverovati! Fenomenalno! I prelepo je pevala!
Pri tom sve vreme nasmejana.
Neverovatno nešto!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
13.6.2009 16:37:19   
afrodita
Ovo je grozno, mislim ti lekari, ne znam sta da kazem.
Neko prosto po cenu detetovog zdravlja ne zeli da prizna
svoju gresku. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
13.6.2009 22:49:53   
Jeca*
Ovo je tako tužno. Jadni roditelji, jadna bebica user posted image user posted image user posted image  duša me zabolela! Ne dao Bog nikome. A lekare bih ja postrojila i za početak im oduzela dozvolu za rad, da još nekoga ovako ne zeznu, a "onom gore" ostavljam da sudi...ovo je stvarno greh user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
13.6.2009 23:04:44   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja bih uplatila...al nemam user posted image

Jednom davno sam ishla volonterski u kolevku da se drzim sa decom....i tamo je bio jedan dechak...takodje bez ruku....ali dusha....prelepo je crtao nogama...onda nisam bila svesna tezine koju nosi na plecima....ali sada....vidim koliko je hrabar dechkic ....bash me zanima shta je s njim user posted image



Zove se Slavko ,zivi i radi u starackom domu.

Ovo je grozno,ne mogu da shvatim,zasto joj nisu rekli?????????????
Pa cak i ako je bilo kasno za abortus,do 25 nedelja je dozvoljeno pokrenuti porodjaj ako nesto nije u redu pa se tretira kao pobacaj.Ne ulazi mi u glavu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
9.2.2010 9:27:54   
Suncicabg
Stvarno strasno! Prestrasno!

Naravno da treba pohapsiti te kao dr, ali i slazem se sa devojkama koje kazu zasto nije gledala u monitor? Pogotovo sto je osecala kako kaze da nesto nije u redu!  Ne znam, sve jedno jadni i majka i dete user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
14.2.2011 10:18:39   
ivavr
Postovana redakcijo,
Zavrsavajuci srednju medicinsku skolu,a zatim i medicinski fakultet,kao i odgajajuci svoje sestrice i sestricine,stekla sam i teorijsko i prakticno iskustvo u vezi odgoja beba.Redovno sam kupovala i vas casopis,i bila spremna na sve moguce situacije.Kao lekar uradila sam sve dabl, tripl i ostale vama dobro poznate testove,isla sam i na 3D i 4D.I sve je bilo u redu.
A onda je dosao termin,pocele kontrakcije,otisla sam kod lekara polagano je sve teklo.Stavili su me na CTG,krenulo je polagano i nisam razmisljala o bolovima zato sto sam znala sta cu dobiti zauzvrat.Izbusili su mi vodenjak,ispregledjivali me svi lekari i sestre (ko god je prosao pored mene) da bi na kraju ustanovili da beba pati tokom kontrakcija i da moram na carski rez.Definitivno najtezi deo mi je bio lezanje na stolu sa kateterom cekajuci anesteziologa.No i to se zavrsilo,dosao je lekar rekao da je sve u redu,muz mi je poslao sliku naseg malenog decaka  i ja sam celu noc ne spavajuci ljubila bebinu sliku.
Ujutru sam se probudila, odmah ustala da bi mi sto pre doneli bebu, a onda je dosla sestra odvela me u sobu gde su me cekali muz,ginekolog i pedijatar i rekli da sa bebom postoji jedan problem.
U tom trenutku nisam vise nista cula,kao lekaru proslo mi je milion stvari kroz glavu,onda su doneli bebu raspovili je i pokazali mi da beba nema prstice na levoj ruci.Sok i nista vise,prva recenica u glavi mi je bila j...e me makazice...posto sam sve kupila ranije!!!
Dzaba svo moje znanje,svi moji pregledi i analize,sudbina se poigrala sa mnom,i iako je proslo tek desetak dana i iako mislim da sam se pomirila sa tim,tesko mi je i nece proci ta knedla u grlu nikada.
Kad god pogledam mog andjela ja pomislim kako ce proci u zivotu u ovoj zemlji gde se uvek vode tudji zivoti a ne svoji,i pitam se da li sam negde pogresila....
P.S.Ne morate da objavite moju pricu,ne zelim da plasim buduce mame,ali vas molim da mi pomognete i uputite na pravu adresu kako bih pomogla svojoj bebi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
14.2.2011 10:19:30   
ivavr
Postovana redakcijo,
Zavrsavajuci srednju medicinsku skolu,a zatim i medicinski fakultet,kao i odgajajuci svoje sestrice i sestricine,stekla sam i teorijsko i prakticno iskustvo u vezi odgoja beba.Redovno sam kupovala i vas casopis,i bila spremna na sve moguce situacije.Kao lekar uradila sam sve dabl, tripl i ostale vama dobro poznate testove,isla sam i na 3D i 4D.I sve je bilo u redu.
A onda je dosao termin,pocele kontrakcije,otisla sam kod lekara polagano je sve teklo.Stavili su me na CTG,krenulo je polagano i nisam razmisljala o bolovima zato sto sam znala sta cu dobiti zauzvrat.Izbusili su mi vodenjak,ispregledjivali me svi lekari i sestre (ko god je prosao pored mene) da bi na kraju ustanovili da beba pati tokom kontrakcija i da moram na carski rez.Definitivno najtezi deo mi je bio lezanje na stolu sa kateterom cekajuci anesteziologa.No i to se zavrsilo,dosao je lekar rekao da je sve u redu,muz mi je poslao sliku naseg malenog decaka  i ja sam celu noc ne spavajuci ljubila bebinu sliku.
Ujutru sam se probudila, odmah ustala da bi mi sto pre doneli bebu, a onda je dosla sestra odvela me u sobu gde su me cekali muz,ginekolog i pedijatar i rekli da sa bebom postoji jedan problem.
U tom trenutku nisam vise nista cula,kao lekaru proslo mi je milion stvari kroz glavu,onda su doneli bebu raspovili je i pokazali mi da beba nema prstice na levoj ruci.Sok i nista vise,prva recenica u glavi mi je bila j...e me makazice...posto sam sve kupila ranije!!!
Dzaba svo moje znanje,svi moji pregledi i analize,sudbina se poigrala sa mnom,i iako je proslo tek desetak dana i iako mislim da sam se pomirila sa tim,tesko mi je i nece proci ta knedla u grlu nikada.
Kad god pogledam mog andjela ja pomislim kako ce proci u zivotu u ovoj zemlji gde se uvek vode tudji zivoti a ne svoji,i pitam se da li sam negde pogresila....
P.S.Ne morate da objavite moju pricu,ne zelim da plasim buduce mame,ali vas molim da mi pomognete i uputite na pravu adresu kako bih pomogla svojoj bebi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
14.2.2011 11:21:05   
lanajelena
Draga nisi ti tu nista kriva,mogu da zamislim kako se osecasuser posted image

(odgovor članu ivavr)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
16.7.2015 21:29:55   
vikiveki
Baš potresna priča,ja sad krenula da čitam zbog onog posta o bebi bez prstiju.Ne znam ,ali strašno je to kada celu trudnoću misliš da je sve ok a onda na porođaju šokuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
19.7.2015 22:51:38   
mila83
Upravo tako Viki.Meni i sada zasuze oci kada se setim svojih iskustava,nisu ovakvi deformiteti u pitanju,ali svejedno. Samo neka su zivi i zdravi.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba rođena bez obe ruke, lekari nisu hte...
19.7.2015 23:00:50   
vikiveki
uh Mila,ja samo kad pomislim šta si ti sve preživela i opet si tako pozitivna i puna života...ali shvatam da jednostavno moraš biti takva da bi pružila oslonac i podršku svojoj deci i pomogla im kada za to bude bilo potrebe.Od osećaja očaja i krivice nema koristi,samo bi bilo još gora situacijauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here