|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:33:32   
Kleopatra
 
IZVORNA PORUKA: gina


Moj bivsi decko iz srednje skole se ubio. Zasto? Zato sto ga je devojka s kojom se tada zabavljao 2 meseca ostavila a on se zaljubio! Devojka se jedva psihicki izbvukla posle toga!!! Eno je i dan danas, 17 godina posle hoda ko' zombi kao naduvana user posted image


Eti i zasto ta devojka zbog jednog kukavice i sebicnjaka da ima traume ceo zivot i psihicki da oboli,najbolje je ubiti se i ostaviti svoje najblize da pate ceo zivot, kako da ne user posted image


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:35:45   
Brand new mama
Hm...i meni je padalo na pamet samoubistvo kad sam bila u pubertetu,ali sve to poprilicno neozbiljno(dovoljno da se rascmizdrim nad svojom jadnom 15-ogodisnjom sudbinom i poslije pola sata suza mi bude bolje i spremim se za graduser posted image )
Ali,,islim da nije kod svih ljudi isti mehanizam..Meni draga osoba je pokusavala da se ubije par puta,mada svi mislimo da ona samo privlaci paznju,ali je ulog prevelik..Naguta se tableta,ali ipak nikad kad zna da nema sanse da iko dodje.Klasican ruski rulet..pa je onda vuci,tjeraj da povrati...i ponovo cekaj

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:39:56   
magnetic
Smatram da to nisu niti sebicni,niti hrabri ljudi.To su obicni ljudi koje je,nazalost,''uhvatila'' bolest.Svako ko moze i zeli da digne ruku na sebe ima veliki psihicki problem.To su ljudi koji cak mogu delovati vrlo sretno,zadovoljno i zabavno,a u sebi biti u teskoj depresiji koju je tesko uociti obicnom coveku.Dugotrajno lecenje i lekovi su jedini spas.Medjutim,ti bolesnici ili prestanu uzimati terapiju ili se bolest prekasno uoci.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:52:16   
Ellenica
Mnogi Ljudi zive u neimastini, prezive ratove i licne tragedije ko sto su smrt bracnog partnera, oca majke ili ne daj Boze deteta pa ne digne ruku na sebe.
Ta samoubilacka hrabrost ili kukavicluk valjda zavisi samo od osobe i njenog vidjenja zivota, dali njoj vredi ziveti i dali ima tu veru da moze biti bolje jednog dana.
Ja licno verujem da moja hrabrost da nastavim, koliko god tesko bilo, dolazi od vaspitanja i paznje moje majke, koja mi je usadila veru da sve rane zarastu, i da se tuga razblazi vremenom, da ce sutra stvarno biti bolje.
Inace moja majka je u 25god. koliko sada imam ja, ostala udovica sa 2male dece, svekrva je izbacila iz stana u sred noci, pa je samnom i sestrom  od6meseci spavala na klupi i cekala voz da se vrati roditeljima.
Znajuci sve to verujem da nije trenutak bitan, vec um koji poseduje osoba koja sebi nesto ucini nazao.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:53:03   
Kleopatra
IZVORNA PORUKA: magnetic

Dugotrajno lecenje i lekovi su jedini spas.Medjutim,ti bolesnici ili prestanu uzimati terapiju ili se bolest prekasno uoci.


Draga psihijatrijsi bolesnici su to do kraja i nazalost u vecini slucajeva nema izlecenja,mogu da se zalece pa i da prestanu da uzimaju terapiju ali sa tim ljudima uvek moras biti oprezan,jer se ne zna kad ce bolest opet da sepovratiuser posted image


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 13:58:26   
dana198495
Na njemu se nikada nista nije primjecivalao uvjek je bio veseo,radio,druzio se,nije bio bolestan zato mi je ta slika stalno pred ocima i ne mogu da oprostim njemu sto mi je ostavio toliku traumu da se jos uvijek nisam oporavila i mislim da se nikada necu ni oporaviti od toga.To je jace od mene

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 14:00:22   
Kleopatra
Draga ne mozes ziveti sa tim ceo zivot probaj da mu oprostis i nastavis dalje da zivis mozda ce ti biti lakse to je moj savet

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 14:06:58   
dana198495

IZVORNA PORUKA: Kleopatra

Draga ne mozes ziveti sa tim ceo zivot probaj da mu oprostis i nastavis dalje da zivis mozda ce ti biti lakse to je moj savet

pokusala jesam ali ne ide na znam vise sta da radim.....toliko mi bude tesko da se toliko naljutim i kazem "jesam budala pa on nije zasluzio da o tome cak i mislim kada je bio u stanju to da uradi"a opet me poslije uhvati tuga sto ga nema i kako je pusto bez njega i koliko mi faliuser posted image i ne mogu mu nikako oprostiti

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
12.11.2009 14:12:41   
Kleopatra
Nemoj draga da da mucis sebe ,verujem da ti je mnogo tesko ali ipak sto kazu ljudi vreme leci sve,naravno on ce uvek zauzimati posebno mesto u tvom srcu kao osoba koju si mnogo volela oprostila mu ili ne.Zao mi je zbog tvog gubitka zaistauser posted image


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
18.12.2009 23:20:52   
Didy
Ja sam htela da se ubijem u osnovnoj školi (7. razred), ali baš zaozbiljno. Sećam se da mi se sve nešto zgadilo i sve mi bilo grozno...
I sad ponekad pomislim, ali brzo me prođe. Ne bih to mogla da uradim ljudima oko sebe.
Lažem, otkako sam se porodila, tj otkako sam zatrudnela, nikad nisam ni pomislila. To bi tek bilo kukavički i sebično.
Mogu da razumem ljude koji to urade, iako ne opravdavam i ne odobravam.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
19.12.2009 1:20:04   
Verus
Kada covek dodje u te duboke ponore, on nema svest da tacno zna sta cini i zasto cini, niti svesno moze da razmislja o posledicama.  Tako da je to veoma veoma teska situacija, i takve ljude treba pokusati razumeti.  Ja sam bila u situaciji da mi je toliko bilo zdravstveno lose da nisam htela vise da zivim.  Nisam pokusala nista, ali mi je padalo na pamet.  Da dodam, da sam ja, kao i vi, bila od ljudi koja je smatrala depresiju izmisljenom, i necim iz cega mozes da se istrgnes ako zelis.  To uopste nije tako. Ne zelim nikome te ponore, tu dubinu, samocu i strah.  JEdino sto me je drzalo jeste ljubav za roditelje.
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: dana198495

Evo prošlo je već 4 mjeseca i ja jos uvijek trazim razlog zašto je meni najdraza osoba izvrsila samoubistvo.ali nikako da nađem odgovor.To nikada nisam mogla ni da zamislim a ne da bi to uradio.Nikada mu necu to oprostiti.Ali sta je njemu tada bilo u glavi samo on zna,a nas sviju je ostavio da postavimo 1000 pitanja a da ni na jedno ne dobijemo odgovor.Ja mislim da je to jako sebicno.Puno mi je lakse kada sa nekim pricam o tome jer se nadam da cu dobiti neki odgovor.



Dano nemoj da se ljutis ali i ja mislim da je to sebicnost.. Mi imamo kucne prijatelje kojima se desilo to...
Moj drug je video majku koja se obesila...ostavila njih trojicu da se sami bore kroz zivot sa tom traumom...i po meni je to sebicnost...
Verovatno odgovora nema na pitanje ZaSTO?
Slabost, pomracenje uma, nesnadjenost...
Ne znam...
Ali vazno je da covek osvesti u sebi da je to lose i da mu to ne bude nacin resavanja problema...
Nama koji ostajemo.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
19.12.2009 1:23:38   
Anoniman
U drugu ili trecu godinu srednje nam se ubila drugarica iz odeljenja,pucala si u stomak! Ko zna sta je istina,znate ljude,300 price kruze!
Bilo je strasno,sahrana na dan zaljubljenih bila!


Ja sam sad skoro razmisljala na tu temu,kad je pocelo sa svadjama sa mm i stvarno nisam imala volju za zivotom ali ja nemam mu** za to! Nikad ne bih mogla da dignem ruku na sebe! Jedino da legnem u krevet i da cekam da odem!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 19.12.2009 1:26:47 >

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
28.4.2010 18:51:05   
ja_sam_ja

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Čula sam i ja da oni koji prete da će se ubiti to zapravo nikada ne urade - oni valjda samo traže pažnju.

Ali mi je mnogo čudno da se BAŠ BAŠ ništa ne primeti kod te dece koja su se ubila... user posted image

joj, kako je ovo teška i tužna tema...Tasho, slažem se sa tobom-nešto se, ipak, trebalo vidjeti. Moje mišljenje je da dijete ne učini ono najgore samo zbog razloga koji je kao očigledan. Mislim da korjeni nezadovoljstva, frustracije, nesamopouzdanja leže mnogo dublje, u nečemu što na prvi pogled nije vidljivo. Mislite li da će sretno dijete sebu nauditi na taj način? (ne bogato, ne razmaženo, nego istinski sretno) Ja ne mislim, mislim da svako ima u sebi nešto što ga muči...teško mi je i pisati o ovome...maleni jadničciuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
28.4.2010 18:56:57   
ja_sam_ja
Ja sam trzala mamu nekoliko puta, ona odradi ono što ja hoću i super, a ni na kraj pameti mi nije bilo da sebi naudim (ja sam od onih: ja volim samo sebe...user posted image user posted image )...kako sam bila grozno dijete...

(odgovor članu ja_sam_ja)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 11:06:21   
IVA 11
Sto se tice prvog posta, znam za pricu, jer tetka koja je vidjela djecaka u cinu samoubistva je moja bivsa profesorica, monstrum kakvog nema, i ovdje se zna da se ubio zbog nje, jer ga je maltretirala fizicki i psihicki, trazila od nje da bude najbolji ucenik i predstavljala mu se kao majka. Ona je izgubila sina jedinca, dobila tumor mozga i u tom malom vidjela "nesto"... To nikad razumjeti necu, ali da djeca pocine tako nesto, uzas!!!

(odgovor članu ja_sam_ja)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 11:06:48   
NadaR
I kod nas je u petak popodne cetrnaestogodisnja djevojcica skocila u Vrbas!
Jos nisu pronasli tijelo user posted image user posted image

Kazu ,zbog jedne negativne zakljucene ocjene ..



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ja_sam_ja)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 11:14:02   
lanajelena
user posted image user posted image

Moja drugarica(malo smo se redje druzile kao odrasle,vise kao deca)je pre nekoliko god izvrsila samoubistvo,jos se ne zna pravi razlog nazalost se nece nikad ni saznati,nije mi bila kao osoba koja bi tako nesto napravila cak sta vise mnogo je volela sebe,par meseci pre toga se udala i to u emisiji 48 sati svadba,postoje razne price cak i da je otac zakljucao i da je prelazila na komsijsku terasu(sto ne bi bio prvi put)i pala

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 11:25:57   
Olga75
dva brata mog dede su se ubila. Prvi se bacio pod voz i to , dosao je na stanicu i cekao voz i kad je krenuo on na sine user posted image par meseci pre toga se razveo pa kazu da je to bio razlog. Drugi se obesio , kazu da se propio zbog neke nesretne ljubavi i eto user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 11:29:44   
IVA 11
Strasno...Ne mogu da razumijem zasto bi to neko uradio, koji god da je razlog. Jedan nas komsija se ubio zbog dugova. I sta je napravio? Nista. Sad njegovi duznici jure njegovu djecu i zenu...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 12:00:10   
isidora88
sa mnom u osnovnu je isao jedan decak koji se obesio u zgradi pored moje (tj.ista zgrada,susedni ulaz) jer nije upisao srednju skolu koju je hteo,nasla ga je mladja sestra user posted image i dan danas ti ljudi izgledaju kao daq im se sin juce ubio,strasno kako pate user posted image
moj teca(nije rodjeni) se isto obesio,niko ne zna zasto i nasao ga je sin koji je tad imao oko13,14 godina,secam se da smo tu noc moja mama i ja isli kod tetke i da sam ja povela brata na kokice da ga malo oraspolozim user posted image a on jadnicak je bio skroz izgubljen i samo je cutao user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 14:28:26   
Shishica
Totalno neshvatljivo....
Kao da ih neko zaposedne.. strasno..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 14:36:02   
Diabla
Nema tu sta da se (ne) razumije. Jenostavno osoba koja to uradi ima problem, a vrsta problema je vise. I naravno to su labilne licnosti koje smatraju da za prekid problema je najlakse dici ruku na sebe. I uvijek ih zalim i nikada ne govorim da je to sebicno. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
4.1.2011 20:02:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Nema tu sta da se (ne) razumije. Jenostavno osoba koja to uradi ima problem, a vrsta problema je vise. I naravno to su labilne licnosti koje smatraju da za prekid problema je najlakse dici ruku na sebe. I uvijek ih zalim i nikada ne govorim da je to sebicno. 

user posted image

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
25.5.2012 20:53:00   
vukosava
E pa posto sam malopre ispisala jedna svoja tri traumaticna dogadjaja iz detinjstva evo da dodam i onaj definitivno najgori u svom zivotu. Pre dvadeset godina moj tata. Nisam se ni pozdravila sa njim i dan danas razmatram scenarija u svojoj glavi da li sam mogla ista da budem bolja cerka da ikako doprinesem da do toga sto je doslo nikada ne dodje. Ta griza savesti koja ostaje iza njih koji to urade, to je nesto sto mislim da ceme pratiti citavog zivota. Jesam bila nezrela, tinejdzer pun inata, dugackog jezika... Ako sam ga ista povredila i ako sam ikada na sta uticala, vratila bi se 20 godina unazad i to promenila. Jeste da sam bila najbolji djak u razredu, sportista koji je osvajao druga i cetvrta mesta u republici (kosarka i odbojka), nisam izlazila, pila, pusila... Ali sigurno sam mogla da budem jos bolja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Samoubistvo (ja to ne razumem?!)
25.5.2012 21:17:22   
Lilla
user posted image user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here