|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   oponašanje druge djece
2.1.2009 20:07:21   
Lu
Kako nam je u posljednje vrijeme prošlo puno gostiju sa malom djecom kroz kuću moj sin je vidio svašta i počeo da radi ono što dosad nije.
Naime,nikad mu nije palo napamet da izvadi kremu i maže po podu, da izbacuje svoju odjeću iz ormara da mi prkosi psovkama i ružnim rječima koje je čuo i postao je neposlušniji.
Sad stvarno imam problem i cijele dane provodim objašnjavajući nešto što je on ustvario davno bio usvojio ali sada je gledajući drugu djecu postao neposlušan i njegovi postupci su pomalo bezobrazni.
Ja znam da on nije takav i da je drugačije odgojen,kako da ga vratim na starouser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: oponašanje druge djece
2.1.2009 20:22:20   
prase
Moja prijateljica je imala taj problem sa svojim sinom, samo je njoj bilo možda još gore jer je on "kupio fazone" u zabavištu - znači non-stop je bio pod lošim uticajem druge dece. Kod nje je upalilo to što je govorila mužu "Ju! Izgleda da nam je neko zamenio dete u zabavištu, pa naš sin nikada nije bio ovako bezobrazan! Moramo da idemo da vidimo gde je on, a ovo bezobrazno dete da vratimo njegovim roditeljima...". I svaki put kada nešto uradi što nije radio, naravno nešto nevaljalo, ona kaže: "Ko si ti? Gde je Nikola?", a kada dete kaže: "Evo me, mama", ona odgovori: "Nisi ti moj Nikola, on nikada ne bi (... pa šta je već uradio...) jer zna da to ne sme...". E sad, znam da ovo ne može da bude delotvorno kod svakog deteta, ali možda vredi pokušati user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: oponašanje druge djece
2.1.2009 23:32:17   
Anoniman
To i Luka radi (oponaša). Tipa opsuje, ja kažem to nije lepo, a on kaže "To kaže "taj - i - taj" ", a ja kažem ali ti nisi taj! Onda se smiri. Kažu da je to normalno (oponašanje). Kažu - faza. Nemam pojma.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: oponašanje druge djece
4.8.2011 19:50:58   
Lu
I dalje oponaša drugu djecu, samo što ne smije da psujeuser posted image
Sad mu je došla rodica iz Austrije, njegova vršnjakinja, i kako ona uči oba jezika i njemački i naš, priča sa malo čudnim naglaskom i ubacuje neke njemačke riječi, a on nju savrđeno oponaša, izgleda da to nije bila faza, možda će postati komičaruser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: oponašanje druge djece
30.8.2011 9:07:05   
Anoniman
Mihajlo je počeo da imitira devojčicu koju čuvaju sa njim.... user posted image Naravno, sve ono loše... Nadali smo se da će ona od njega da nauči lepo da jede, a on od nje da lepo priča (svega je 6 dana razlike između njih), kad ne lezi vraže! Miša počeo da bojkotuje hranu, neće da pere ruke kad dođu iz parka, vrišti kad treba na nošu, traži cuclu (a taman se odvikli user posted image ) i sad sam došla u situaciju da žestoko terorišem po kući kako bih održala navike koje smo stekli pre nego što se upoznao sa novom drugaricom... Ubi me ovo unazađivanje....

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: oponašanje druge djece
31.8.2011 11:05:21   
*Alexx*
Andrej oponaša decu, obično stariju, i obično ono što ne valja user posted image   Imamo dva dečaka, od 3 i 4 godine u parkiću, koji su UŽASNO nemirni i nevaspitani, jure kao ludaci, a Andrej juri za njima, samo gledam kad će da se razbije kao zvečka. Roditelji ovog mlađeg ne reaguju uopšte, a starijeg se dernjaju na njega, a on ih kulira, ni ne sluša ih. Valjda neću postati i ja takav roditelj koji viče na dete, a ono ga ignoriše user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: oponašanje druge djece
31.8.2011 11:26:14   
bebać
kad je tek krenuo u vrtić počeo je bio da oponaša jednog drugara(da psuje ištipka), sad znam da je to bila faza...nije sklon tome, ima neke svoje fore i fazone i baš je nekakav svojuser posted image (na tatuuser posted image )

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: oponašanje druge djece
7.9.2011 13:37:59   
Olga75
moje dete je pocelo da pljuje user posted image
to nije nikada radila a pre neki dan vidim da je jedno dete pljunulo drugo u vrticu user posted image
odvraaatno , ne znam koliko ce trajati i da li ce brzo prestati , nadam se samo da necu morati da joj vratim
juce me je pljunula , rekla sam joj da je to ruzno i da fina deca to ne rade ali mislm da je bas briga sto fina deca to ne rade user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: oponašanje druge djece
7.9.2011 13:43:23   
Anoniman
E meni nije jasno kako to drugi roditelji dopuste svojoj deci user posted image Pa kad bi svako svoje dete usmerio da tako nešto nije lepo, valjda onda ne bi mogli ni jedni od drugih da vide takvo šta... Miša se plezi već nekoliko dana user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: oponašanje druge djece
7.9.2011 13:47:57   
*Alexx*
Mi imamo jednog dečaka u parkiću, koji je ladno uštinuo Andreja kad je hteo da uzme kesten (pritom, kestenja milion, ali taj mali ne da). Ni pet, ni šest, Andrej uštinuo njega nazad user posted image Odmah sam ih razdvojila i zapalili smo van vidokruga tog malog. Uglavnom su ta nevaspitana deca prepuštena sama sebi, u fazonu: roditelji izađu u parkić, ali ih ne gledaju već tračare sa komšijama.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: oponašanje druge djece
7.9.2011 15:34:23   
Olga75
uvek je bilo svakakve dece i roditelja user posted image
ali ne mogu da se pomirim da moje dete pljuje
jbt ispadaju vrtic i igraliste zivotinjsko carstvo gde se pljuju , grebu , grizu i stipaju
onda mi je mnogo draze da se igra sama a ne sa vrsnjacima user posted image
i slazem se : socijalizacija , pravila rulje , kucno vaspitanje ali ipak fuj za takvu decu i roditelje
jos kad mi neko kaze : ja ga ucim da vrati dodje mi da mu nabijem facu na koleno pa nek mi krvav i bezub vrati
21 vek jbt a neandertalci jos setaju jedino su guzice pokrlil
strasno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:12:08   
tijatija
Ja sam imala problema sa starijom cim je krenula u vrtic pocela je da se grize, trebalo je oko 2 meseca da to istrebimouser posted image , sad je mladja krenula i pocela je i ona da se grize user posted image , sada sam sto posto sigurna da su to videle u vrticu i da se tako brane , sad je samo gore jer kad se posvadjau obavezno jedna ugrize drugu user posted image user posted image user posted image i to bas dobro masnice joj ostanu, sv e pokusavam ali dzabe... i ugrizem i ja njih nazad i kazna opet radi po svom... Ja mislim da je najbolje da neobracam paznju (kad su njih dve u pitanju medjusobno) jer mi se cini sto im vise pricam one su sve gore u vezi toga a cim neobratim paznju kad ugrize jedna drugu smire se za minut i nastavljaju igru...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:28:06   
lanajelena
Dusan oponasa Lanu,sve sto ona radi pokusava i on,sve je to bilo ok do pre neki dan kad mu je Lana pokazala kako ona preskace stranicu kreveta,juce se on majstor popeo da nisam naisla zveknuo bi na glavu,problem je sto L ima svaki dan sve vise fix ideja i sto on bas sve ponavlja user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:35:27   
JMPM
Evo i mene ovde user posted image .
S je poceo da umace palceve u vodu ili jogurt (ono sto pije) i da lize user posted image . Poceo je da vristi iz petnih zila, onako, eto da znamo da je tu. Posle tri takva vriska promukne. Danas sam pitala da li neko tako vristi u grupi, rekose DA. Jedna devojcica, a svi ostali zastanu kada ona to uradi user posted image . A ja se nadah da ce poceti da rucka kao druga deca u grupi, a on pokupio ono sto ne valja. Jel to mora tako bas?!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:39:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JMPM
S je poceo da umace palceve u vodu ili jogurt (ono sto pije) i da lize user posted image .


I Miša ovo radi, i ne znam od koga je mogao da vidi user posted image Devojčica sa kojom ga čuvaju još uvek pije na flašicu, on pije iz šolje... Samo je jedan dan odlučio da bi moga oprati ruke u svojoj čaši user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:42:36   
JMPM
Da se nisu S i M videli pa se oponasaju user posted image ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:43:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: JMPM

A ja se nadah da ce poceti da rucka kao druga deca u grupi,
I ja sam na ovo racunala sunce mu njegovo.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:46:35   
Anoniman
Oni UVEK pokupe ono što ne valja user posted image  

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:47:44   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: JMPM

A ja se nadah da ce poceti da rucka kao druga deca u grupi,
I ja sam na ovo racunala sunce mu njegovo.



Ma hoce polako,kad je Lana juce pojela pun tanjir boranije svi ce se projesti u vrticu,jos kaze nema tamo volim ne volim ako ne pojedes budes gladan user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: oponašanje druge djece
22.9.2011 10:50:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena
jos kaze nema tamo volim ne volim ako ne pojedes budes gladan user posted image


Boga mi, ovako je i kod mene kući! I važi za sve-i za Mišu i za muža user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: oponašanje druge djece
27.9.2011 8:51:17   
NadaR
 Milos se igra sa jednom curicom , mladjom od njega nekoliko mjeseci. Ona ne prica jos uvijek pravilno i on je sada poceo da iskrivljuje sve rijeci koje vec  zna oponasajuci nju. user posted image

Nisam pametna da li da ga opominjem ili ignorisem ? user posted image

Kada ga opomenem , on isto ponovi bar jos tri puta a strah me i da ga ignorisem user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: oponašanje druge djece
27.9.2011 8:58:01   
*Alexx*
Nado, to isto i Andrej radi. Ima drugaricu iz grupe, koju sreće i popodne u parkiću, mala priča kao navijena, skoro sve pravilno, ali on nikako da ponavlja posle nje. Zato ponavlja sve što pričaju deca od 16 meseci (opet, ima dva drugara iz parka) koji blebeću. Šta da radim, to je faza, tešim se da je to sve normalno. Ako dramatično ne proširi rečnik do treće godine, ne gine nam logoped.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: oponašanje druge djece
3.11.2011 21:56:27   
NadaR
 
IZVORNA PORUKA: Nada RR

Milos se igra sa jednom curicom , mladjom od njega nekoliko mjeseci. Ona ne prica jos uvijek pravilno i on je sada poceo da iskrivljuje sve rijeci koje vec  zna oponasajuci nju. 

Nisam pametna da li da ga opominjem ili ignorisem ?

Kada ga opomenem , on isto ponovi bar jos tri puta a strah me i da ga ignorisem




Moram da se  samocitiram  jer gubim strpljenje sa M . I dalje oponasa ovu manju curicu i inati mi se kada ga ispravim .
Ima li iko kakav pametan savjet? user posted image



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: oponašanje druge djece
4.11.2011 9:21:32   
Lu
Nado, pisala sam, sve sam to prošla sa Rokom, ustvari još uvijek mu se desi da oponaša drugu pogotovo manju djecu i priča bebećim jezikom.
Ne vrijedi ispravljati, samo još više tjera svoje.
Ja sam pustila to, ništa mu neće biti od togauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: oponašanje druge djece
4.11.2011 9:23:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: JMPM

A ja se nadah da ce poceti da rucka kao druga deca u grupi,
I ja sam na ovo racunala sunce mu njegovo.



Ma hoce polako,kad je Lana juce pojela pun tanjir boranije svi ce se projesti u vrticu,jos kaze nema tamo volim ne volim ako ne pojedes budes gladan user posted image

Vidiš ti lopova,  ma to su sve mudrice maleuser posted image
A za hranu je istina, prije-poslije svi se projedu u vrtićuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

deca
superm

Koliko dece imate?

1 (28%)

2 (45%)

3 (8%)

4 (3%)

nijedno (16%)


Ukupan broj glasova: 87

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here