|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 22:41:20   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Snelle
O talentu koji je nasledila od mame ću na nekoj drugoj temi user posted image


Čuli smo kako peva.user posted image
Onda ovo moje ode u matematičare.

Nego, ne pokontah na kraju. Kad otprilike treba da povežu naziv boje i boju, u kom uzrastu?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 22:45:29   
Snelle
Kad treba? Onda kad su spremni, kao i za sve ostalo user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 22:54:11   
lanajelena
Moje dete ne zna boje user posted image mozda i zan ali nismo nikad o tome bas diskutovali ja sam mislila da je rano(zna nazive)od sutra ucimo user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 22:57:57   
Snelle
Dakle, sutra možete slobodno da objasnite deci da je teta Snelle kriva za to što ste ih dribali user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 23:00:03   
New Mom
Ja već kažem "kako Lana zna".user posted image
Šalim se. Nju fasciniraju brojevi trenutno, za boje se nekako neozbiljno postavlja, igra se. Ali verovatno će i to doći na red.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 23:01:00   
lanajelena
user posted image super je kad imas koga da optuzis,mogu li i Lani da kazem da si ti kriva sto uci slova user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 23:06:24   
Snelle
LJ, naravno da ne možeš user posted image
Lanu ne fasciniraju brojevi, barem ne od kad je naučila da broji user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Učenje Boja
2.9.2012 23:27:13   
Sanjica26 RR
Boje? Moje dete to ne interesuje. Dok joj pricam ona me ne gleda. Uzmem brojeve ona jos gore. Kad je sutra pitas onda dosta toga zna. Ali zato knjige da joj se citaju u stanju je ceo dan da slusa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:34:56   
Anck Su Nmaun
T zna cinenu (crvenu), plavu i zelenu...ostalo kako lupi user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:37:46   
lanajelena
Moje dete jedan dan zna drugi lupeta,nisam sigurna da je bas naucio,Snelle ti ovo nemoj da citas user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:38:53   
Trcosava
Ana odavno zna boje... Sa dve nije znala puno, znala je žutu, plavu, crvenu, zelenu, narandžastu... Sada već zna sve boje, čak razlikuje i tamno od svetle

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:41:20   
minnica
M zna dosta boja (crvena, plava, zelena, ljubičasta, narandžasta, roze, bela) i uglavnom smo naučili gledajući slikovnice i slažući slagalice. Znala je po 50 puta da pita 'Koja je ovo boja?' uzastopno. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:46:34   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ana odavno zna boje... Sa dve nije znala puno, znala je žutu, plavu, crvenu, zelenu, narandžastu... Sada već zna sve boje, čak razlikuje i tamno od svetle

Sad sam se vec zabrinula user posted image ...znam da je Lana rano naucila boje ali Dusan je totalno nezainteresovan

< Poruku je uredio lanajelena -- 13.6.2013 11:47:03 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:52:08   
minnica
Ma, šta brineš kad ni odrasli muškarci ne razlikuju više od 5-6 boja!? Mm je ubeđen da su bež i svetlo plava jedno te isto. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:53:37   
lanajelena
user posted image i moj ima takve izjave

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:56:24   
Modessty
Danilo odavno zna sve boje. Čak razlikuje ljubičastu, roze... i tako neke mešavine koje deca kao teženauče. Jedino po nekad brka plavu i zelenu. Mi se kao u početku brinuli a sad vidim da je to samo kad su onako šućmuraste, tj kad se stvarno i ja pitam koja je

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 11:58:33   
Brand new mama
Mozda su daltonisti,ne potpuni.Moj bivsi ne zna koja je boja ako nije jaka,tako da su njemu te svetle boje sve iste.Mada kako vozi-meni se cini da ni jarke ne vidiuser posted image I. sad zna sve bojice,cak ubacuje i svetlo u naziv.Maji zna samo "bejo" i "eno"(crveno),ali mi sm tek poceli da pricamo tako da nas brigauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 12:01:53   
Trcosava
user posted image e kako me nasmejaste

Ljudi, ne možemo decu upoređivati. Evo juče na onom izletu - pa moje dete je najmlađe, a govori sto puta bolje od starije dece od nje. Ali zato crtanje i seckanje makazama su katastrofa. JEdno dete pokaže ineresovanje za boje, drugo za brojeve.

Pa i mi smo različiti, ne možemo ni decu da ukalupimo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 12:53:15   
Anck Su Nmaun
Ma bzvz je uporedjivati,jer jedno ce pre nauciti boje, dugo slova trevce...neznam ni ja sta1
Za bije su nam bas vaspitaci rekli da se najteze uce. pa ima puno boja...ko ce ih sve pomatiti user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 15:23:44   
Sanjica26 RR
Citam sta sam pisala prosle godine. Teodora sad zna sve boje. Postalo joj je interesantno da me pita:"a koja je ova boja". I ako zna sve voli da mene propituje.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 15:42:12   
salle
nikada sina nisam ucila boje, ali u vrticu je naucio, oni imaju dobar sistem, izvade sve kocke iz kutija, i sve plave kocke stavljaju u plavu kutiju i tako po bojama, i naucio je sve boje, ali se zadnjih par meseci glupira i namerno uzme plav autic i pita me koja je ovo bela, ja mu kazem nije bela nego zuta i onda se on naljuti i vi vikne, e nije nego plava! user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Učenje Boja
13.6.2013 15:43:21   
Anck Su Nmaun
Tako i T za sve pita koja je ovo boja il vec kaze :Jel ovo NPR crvena?"'

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Učenje Boja
2.10.2016 19:09:57   
dunja RR

S je naučio da pokaže prstom boje sa 18,5 meseci, kada sam mu za NG kupila neka jaja koja se otvaraju, a unutra su pilići različitih boja. Ima ih 6, i bili su mu jako zanimljivi, naučio je za 2 dana tih 6 boja, i posle je samo proširivao. Vrlo brzo je naučio i ljubičastu, narandžastu, braon, sivu.

Negde od maja juna imenuje sve boje, tj. izgovara, tipa enena je zelena, nnana je crvena. Juče mi logopedica reče da ga učim da kaže civena, jer je to pravilan put, pa posl dodajemo R.


A za ovo dole što Lu reče, i ja često sebe uhvatim da govorim S u bojama, pa tako i on često na ulici meni kaže - mama avi obus (plavi autobus), nneni obus itd. A povodom toga mi logopedica reče da ne vršim pritisak često, na taj način, jer u svakodnevnom životu, u komunikaciji, posebno sa drugom decom, mališani ne treba da govore, npr gazim zelenu travu, pa se preteranim isticanjem boja predmeta, stvari, ponekada stvori pogrešan obrazac-treba samo "gazim travu". Ja ne primećujem kod S da stalno povezuje boje sa svime, već samo ako u datom kontekstu ima više predmeta različitih boja, tipa autobusi. Ali eto, da spomenem i ovo što mi logopedica reče.



IZVORNA PORUKA: Lu

Ja sam sinu uvijek govorila za stvari koje su boje, npr. dodaj mi crveni autić, evo ti plava loptica itd... tako da je on počeo nakon nekog vremena i sam da izgovara boje.




< Poruku je uredio dunja RR -- 2.10.2016 19:11:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Učenje Boja
2.10.2016 19:58:03   
Sanjalicaaa
Neki put se zapitam da li G zna boje ili nagađa. Zna za crvenu, belu i crnu. Ostalo nekad pogodi nekad promaši.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Učenje Boja
2.10.2016 23:55:50   
dijana1*
Dunjci sada si me zabrinulauser posted image
Cesto pokusavam Kostu da naucim boje ali nikako da provalim da li zaista ne zna ili me zeza.
Cak sam pomislila da je deltonista posto mu je sve crvena boja i pre par dana pomesam kockice raznih boja i oblika. Izdvojim npr. plavu i kazem mu hajmo da nadjemo jos jednu ovakvu plavu i on mi nadje, pa tako zutu, crvenu, belu.... bar sam potvrdila da nije deltonista. Ali mislim da boje nije savladao.
Kada ustvari deca uce boje?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here