|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 11:02:43   
zuka bazuka
jabudicu,da kucnem meni je najveci problem da"izguram"trudnocu do kraja i porodim se sto lakse,vidis i sama da sam otvorena za svaki vid normalne komunikacije.sto se tice "one"dr.ja joj vise ime necu pomenuti,gadi mi se.p.s.danas mi u posjetu dolazi prijateljica sa ct.pa cu ti se raspitati jos u vezi porodilista na ct.kada ti je termin?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 11:55:59   
jabudic
Zuka, draga, mi smo, uglavnom svi, dobronamjerni ovdje, i svima nam je isti cilj, da izguramo trudnocu i da porodjaj dobro prodje... Ja sam, kao sto vidis na tikeru, 30+6, termin mi je bio 6.7 po datumu ZM, ali je beba krupnija, pa mi je po UZ 25.6. A ja kako se osjecam zelim samo da udjem u 9.pa kad god...
U kom si ti mjesecu? Postavi tiker da mozemo da te pratimo. Ukucaj na pretrazivacu Kako postaviti tiker, i pridruzi nam se u "tromjesecjima", tamo se bas fino druzimo user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 3.5.2011 12:00:40 >

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 14:01:46   
zuka bazuka
termin mi je u decembru,ali mi se ne poklapa ZM i termin po ultrazvuku,tiker mi je komplikovano napraviti,probala sam vec.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 14:05:24   
jabudic
Samo pratis uputstva sa npr. ovog sajta:
Lilypie: http://lilypie.com/
Kad bude gotovo otvoris Moja Ringeraja, moj profil i kopiras kod u dodatni opis...

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 14:10:51   
zuka bazuka
hvala,danas imam goste pa cu veceras probati ponovo,poslala sam poruke prijateljicama u pg. da mi kazu kako je u njihovom porodilistu,mada da sam na tvome mjestu birala bih izmedju ct i hn.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 14:13:31   
jabudic
Pa ja sam se skoro odlucila za Cetinje, evo danas sam trebala da idem na pregled, da se malo upoznamo prije porodjaja, ali od silne kise i nevremena ne odoh jutros, pa cu u cetvrtak vjerovatno...
Hvala, u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 21:37:36   
zuka bazuka
jabudicu,prijateljica mi je kazala da u ct.porodilistu funkcionise sve odlicno,sjutra kada podjes ti ces najbolje procijeniti.za pg.misljenja su podijeljena.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 21:39:20   
jabudic
Hvala, draga !
Hajde nam se sad pridruzi, ne znam vec kom tromjesecju pripadas, prvom pretpostavljam, bice ti prijatno sa nama user posted image

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.5.2011 21:54:21   
zuka bazuka
nema na cemu jabudicu,pokusacu kasnije.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
7.5.2011 14:20:54   
njuskica

Zene moje,ja jos cekam!  Bila sam juce na pregledu i Dr.Dojcinovic je na godisnjem odmoru.Termin je 10 a porodjaje do 12 maja vrsice kao dezurni ljekar DR.Alenka Petrlic ako ste na nju mislili !!! Ona mi je bila i na prvom porodjaju.Do duse u prolazu ali vise puta sam bila i na pregledu kod nje!meni je ok.Malo sam se odvikla od gin.pregleda pa mi se odma smrklo ali izdrzacu za krajnji cilj:) Otvorena sam za prst i sve je spremno ali mala lenjevica jos nece da izlazi.U koliko se budem poradjala poslije 12 dezuran ce biti Nogo :(  Srela sam puno divnih buducih mama i sa njima se ispricala.Nadam se da ce neka od njih da mi bude cimerka na 3 dana.bas su mi se dopale:) Sa prvom trudnocom sam cekala 10 dana u bolnici sto nikom ne preporucujem.Smorno je i nasa psih.snaga opada.Sve su zene bile istraumirane umjesto da uzivaju i pricaju pa kako god proslo.Mrzim pesimisticno raspolozenje u onako suncanim i svjetlim sobama.Na kraju kako god da su bile bolne rodile su i vise nema povratka! Pamtim jedino jednu Budvanku sa kojom sam se tako njezno smijala da mi ne popucaju konci :) tako sam sad happy jer su sve zene od jucerasnjih pregleda bas simpa:) Termini su nam dan dva razlike.Mozda je i neka od vas bila a da nisam znala :) Izvinjavam se i ja zbog komentara oko Anusicke.U pravu je nova nam gosca.Tema je sadasnjost! Posjetila sam juce second hand shop u novom i odusevila se.Savjetujem svim!:) Za 3  do 6 e da se izabere divnih stvari.Inace ja sam iz Tivta al jako volim Novi.Cim budem u mogucnosti poslije porodjaja pisem vam.Do tad skitam i uzivam u nadi da ce kontrakcije da krenu vise! Kiss svima

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
7.5.2011 18:29:18   
mmms
Ima li neka da se u NK porodila kod doktorice Bozovic?Ili neko iskustvo iz Nk porodilista?

(odgovor članu njuskica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
7.5.2011 20:59:57   
zuka bazuka
bravo za njuskicu.zelim ti lak porodjaj.za mms.dr.bozovic je dobar ljekar,za porodiliste ne zelim da ti pisem jer su misljenja podijeljena,npr.moja kuma je zadovoljna,druga kuma nije,isto tako je sa rodbinom i prijateljicama,moj ti je savjet podji i sama prosudi kao sto cu ja sl.nedjelje poci u meljine za koje sve vise imam saznanja da je vrhunsko porodiliste.

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
7.5.2011 22:58:49   
mmms
Sad sta je tu je 22.mi je termin pa cu videti sta je,nije mi prvi put.Za Bozovicku sam cula sve najbolje zato sam kod nje,a ostalo kao sto ti kazes jedni kazu jedno,drugi drugo,u stvari ako imas nekog svog da radi na porodiliste sve je lakse.Ja znam da je na Cetinju sve 1/1 ali meni je bilo daleko da putujem na svaku kontrolu,a za meljine stvarno ne znam.
Javi kad se budes vratila kako je u meljinama.




06.04.2008. je rodjena mamina lepotica

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
8.5.2011 10:58:54   
jabudic
Mmms, ja sam se porodila u Nk prije 2 godine, pisala sam na nekoj od prethodnih stranica, da se ne ponavljam... A kakva je sad situacija tamo, ne znam jer ne zivim vise tamo...
Sto se Cetinja tice, bila sam u cetvrtak na kontrolu kod Lopicicke, ona je nacelnica, skroz mi je ok, i cini mi se da je tamo bas sve kako treba...

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
8.5.2011 12:48:04   
mmms
Na Cetinju ti je sve sigurno super,moja kuma se tamo porodila prvi put evo sad ce i drugi put.A sto se Nk tice sve je isto,koliko para toliko muzike,ako castis babicu ili se dogovoris sa njom da kad izadjes dolazi da ti kupa bebu naravno da joj platis ima da leti oko tebe samo tako,a ako nemas nikog kao sto ja nisam imala prvi put,jer sam trudnocu vodila kod mojih nisam mogla da putujem stalno jer sam spremala diplomski pa sam se samo porodila u Nk, to je katastrofa-lome se samo kad treba da izadjes koja ce ocu da da bebu da bi bila cascena!!!Samo cu da ti kazem i mislim da je to dovoljno-doktor kad me je poradjao u jednu ruku je drzao cigaru i pusio a drugom gledao koliko sam otvorenauser posted image .E sad su mi svi rekli da je ova doktorica odlicna,za sad mi je bila super a i imam babicu jednu sa kojom smo odlicni pa se nadam dobrom.Javicu cim izadjem iz bolnice.


06.04.2008. je rodjena mamina lepotica

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
8.5.2011 12:53:30   
jabudic
Meni je trudnocu vodio dr Grubac, privatno, divan i ljubazan, a kad je doslo vrijeme za porodjaj samo me je pregledao, i morao da ide user posted image
Porodile su me babice, super su mi bile, a onda je dosla u smjenu neka dr plave kose, mislim da je bas Bozovic, posto je bilo problema sa posteljicom, ona je to sredila, i bila mi je ok, hvalile su je zene koje je porodila... Ako je to ta...
A Grubac, naravno, nije dobio ni 1€, niti je zasluzio...
Ovdje u Bd dolazi patronazna sestra besplatno...

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
8.5.2011 13:47:41   
mmms
Jeste to je ona,trebalo bi da dolazi patronazna sestra ali ne dolazi,jedna prijateljica je zvala dosla jedno vece i nije joj vise dolazila.Ni moj doktor nije prvi put centa dobio a sad ce da castimo doktoricu ako sve bude kako treba.Meni je kod mojih dosla patronazna sestra u 7. mesec trudnoce da me savetuje i polako sprema za porodjaj ali joj suprug i ja rekli da nema potrebe jer smo tu jos malo i necu se tu poradjati.Ovde je i savetovaliste bilo u haosu tada sad kazu da je bolje organizovano,i to cu da vidim.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
21.5.2011 13:49:12   
njuskica

I evo me napokon opet sa vama! Drage moje ja sam se porodila na petak 13.Moj omiljeni srecni datum.Ujutru mi se ucinilo cudno sto stalno danima imam bolice i spusti mi se stomak a onda se opet popne.Moji ukucani bi me odavno vec bili strpali u bolnicu jer je vec svima bilo dosadilo cekanje ali eto...3 dana nakon mog termina ja sam se kolima dovezla sama do meljina.Parkirala i oko 10 i 30 bila na pregledu.Posto je dojcinovic na godisnjem do 29 ovog mjeseca Alenka i Nogo su dezurni!Naravno sam izabrala Alenku!Ona me pregledala i rekla da je bolje roditi mjesec dana prije nego 7 h poslije termina ako naravno nije lose izracunat.Tako posto je plodove vode vec bilo jako malo i izgubila sam par dana prije toga sluzavi cep,da nebi doslo do infekcije i nedaj boze hitnog carskog reza,predlozila je da odmah ostanem i da ukljuci indukciju.Tako sam otisla po stvari iz kola i oko 11 dok su me primili i klistirali vec sam bila na stolu!

Dali mi injekciju za opustanje i 3 h dok sam se otvarala sasvim fino i polako moj tok porodjaja je bio isti kao i sa prvom trudnocom.Kontrakcije sam kontrolisala tako sto sam se opustala i pokusavala da zaspim.Naravno uspjelo je.Dakle bezbolno do samog kraja kad su dali indukciju i jos injekcija za opustanje jer mi grlic bio tvrd.E sat ipo pred kraj posto sam indukovana nisam vise svojom voljom mogla da kontrolisem kontrakcije na minut dva i bilo je jako bolno.Alenka i Dijana babica bile su tu i stvarno da nije mucnih preglda kojih je ovog porodjaja bilo mnogo vise nego prvi put bilo bi skroz ok.Al sat ipo bola ma kakav bio drazi mi je nego carski :) Ipak ja to vise volim prirodno! :) Strpljivo smo cekali pravi trenutak napona i mislim da je tu dr.presudan ili babica.To sam vidjela i prvi put.Kad su rekli da je vrijeme u 3 napona sam rodila Mariju!:) Alenka kaze da bi sve bilo manje bolno i lakse i brze ali pupcanik je bio oko vrata i to je ono sto je otezavalo da se beba spusti u kanal.Al vidjeli smo to i prije porodjaja na uz .Necu vas lagati i na moje insistiranje na duploj anesteziji za sivenje opet mi je bilo bolno i cak vise nego prvi put.Mnogi kazu da to ni ne osjete.Mozda sam ja dole osjetljivija pa me toliko to muci.U svakom sl.kad je vidjela moj rez od prvog porodjaja sjekla me tako malo da sam evo vec ko nova 7 dan nakon poroda.Konci kao da ce ispasti svaki cas a rana me nije ni zaboljela dok sam bila u porodilistu.Ubilo me na porodjaju sto sam imala jake grceve u listovima i kukovima.To mi je pocelo negdje par dana pred porodjaj.A sa stolicom sam se mucila cjelu trudnocu.Prije trudnoce nikad u zivotu nisam imala probl.sa tim.Juce sam dobila temperaturu 41 i uzasne bolove i pomislila da mi nije ostao komad posteljice pa sam otisla do bolnice al bolovi su bili od stolice.Uzasno se mucim i ma sta jela i koliko god sebe klistirala nikako ne mogu da to regulisem:( temperaturu imam od upale dojki.posto sam to doktorirala i sa prvom cerkom sredicemo se kad se malo regulise vrijeme sisanja.sam porodjaj je dakle trajao od 11 do 16.15 i sat ipo pred kraj bile su bolne kontrakcije a u 3 prava napona sam rodila.

Uglavnom,sto se tice samih meljina i poroda osoblja i boravka tamo,sve je proslo super.Ja sam zadovoljna isto kao i prosli put.tako smo se fino druzili da mi je bilo zao da odem kuci a izasla sam maltene da mogu da trcim.a ne hodam.Imala sam i divnu cimerku slicnu meni pa smo se ispricale i nije mi ni bilo dosadno! Eto!To je moje iskustvo.Ma da iskreno za jedno porodiliste onaj ko zeli vise od ovog mislim ili da je razmazen ili da je zivio u nekoj drugoj zemlji ili u snovima:) Za nase uslove jedno kulturno cisto porodiliste i porodjaji koji se zavrsavaju fino koliko vidim u koliko trudnoca tece ok i kad se sve vidi na vrijeme!Za carske stvarno ne znam ma da vidim od drugih porodilja da su i sa njima zadovoljni.

dok sam cekala otpusnu listu da izadjem,dosla je da se porodi jedna zena.Toliko je vristala kao da kolju prase.Ne kazem da treba svak da bude pribran ali ovako nesto nisam vjerovala da je moguce.50 njih je letjelo oko nje jer je tako kukala da sam ja mislila o boze koliko li mora jadnu da je boli.Pitam ja sta se desava a oni kazu prepala se.Bial sam kod nje reko da je utjesim  i umjesto da je mislila o svom porodu i koncentrisala se ona me ladno pita dje ima da se popusi cigar!Pomislila sam da mi je zao da u tako fino porodiliste dolaze takvi ljudi!Na kraju 15 min.iza toga porodili su je carskim rezom.Sramota po mom miljenju.Bila je otvorena 2 prsta i onako vristala a poslije ce mogu se kladit da prica kako je porodjaj bolan!To me jako iritira!Nadam se da cete sve biti upucene u svoj tok porodjaja drage moje jer biti glupav pa se drati i izvoditi ludosti ja smatram sramotom.Ajde pred kraj boze moj ali 2 prsta!...Nemam rijeci.Beba joj bila teska 2kg 600.Moja 3 ipo kg.Ne kazem da je nesto ali 2 ipo kg roditi moze svak!

Eto,morala sam da vam ispricam taj slucaj.toliko me iziritirala zena! Nadam se da ste mi sve dobro i da fino vodite svoje trudnoce.Ima li ko da ce skoro da se porodi? :)Malo sam sada oko svojih sisa zauzeta ali povremeno cu navratiti da vidim sta se desava na forumu! Kiss svima i srecno!Meni je Meljine oba puta bilo srecno i porodjaje pamtim kao nesto lijepo a ne kao traumu!

(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
22.5.2011 21:25:08   
ofelija
cestitke na rodjenju cerkice,njuskice!lijepo si ti sve detaljno opisala,doduse ,malo predetaljno za moj ukus.ipak je ovo javni forum,moze ga svako procitati.i malo je bezveze citati o tvojim problemima sa grudima i stolicom.nije mi se dopalo ni komentarisanje o drugoj zeni,kao radjen joj cr zbog toga sto se prepala.ja i dalje idem redovno na kontrole,trudnoca mi polako odmice.pozdrav ostalim forumasicama.

(odgovor članu njuskica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
22.5.2011 23:16:27   
choopa choops
Njuskice bravo user posted image Cestitam na malenoj princezi user posted image Drago mi je da je sve proslo kako treba user posted image

Sto se tice stolice, jesi li probala sa sljivama? Sok od kruske? Donat Mg? Moja drugarica je isto imala tih problema i prije porodjaja, a i poslije. S vremenom se izregulisalo. Nadam se da ce i kod tebe tako. evo imas tu jos info user posted image

Zatvor

Donat voda




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ofelija)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
25.5.2011 20:32:43   
njuskica

Hvala na savjetu cupa cups pokusacu sto nisam!Sa sljivama zivim odavno pa cu vidjeti ostalo!Nadam se i ja da ce se regulisati! Mi se polako privikavamo jedna na drugu a danas evo i primili vakcinu! Ofelija svak pise svoje misljenje a ovde koliko vidim nikog nisam ni vrijedjala niti smetala.Cilj duzine mog teksyta je bio da napisem svoje iskustvo u meljinama! Nije sazeto al to je to!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
25.5.2011 21:04:58   
Diabla
Njuskice, cestitam draga!Brz oporavak ti zelim. Divno je sto si izdetaljisala, jer ovaj forum zato i POSTOJI. Da licnim iskustvom, savjetima pomognemo jedni drugima. Kome se ne svidja, nek pokupi tranje i adio! Pridruzi nam se i na ostalim temama!

Poz. sve najbolje jos jednom!


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu njuskica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
31.5.2011 22:00:50   
zuka bazuka
pozdrav forumasicama.vidim da ima novina.cestitam njuskice,zivjela marija stotinu godina(13 maj je rodjendan moga kuma,inace to ti je praznik nekadasnje milicije).citam da si zadovoljna sa tretmanom u meljinama,svaka cast.kako je jabudic?ofelija?ja sam bila odsutna,posla sam u kliniku narodni front da odradim neke pretrage vezane za trudnocu.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
3.6.2011 10:05:11   
mama kukunka
 Drage Novljanke,
Nisam iz Novog, ali puno vremena provodim tu, i znam za  vase porodiliste da je odlicno! Znam i da se neki kunu u dr Anusic, a neki misle skroz suprotno..ali ono sto hocu da Vam kazem da  je kod Vas i sigurno jedna od najboljih mladih doktora na ovim prostorima-dr Alenka..Kada sam se prvi put poradjala, ona je bila specijalizant kod najveceg strucnnjaka dr Stanojevica ( sada dir. Fronta)..EM je preljubazna, em 5-6 godina iskustva sa doktorom koji bukvalno ``cuda pravi`` (tipa, od trojki kod kojih je krenuo porodjaj jednu izvadi- koja je krenula, a ostale dve ostavi u stomaku dok ne sazre pluca, nemoguce porodjaje izvodi, operativne zahvate isto). Dakle, Alenka je provela godine sa dr Stanojevicem,  genijalcem , sto nije nimalo lako, ucila je ``zanat`` od najboljeg, tako da je  sigurno medju najboljim doktorima u cg trenutno  ! Eto , to sam  htela da kazem, ovako izdaleka :)
pozdrav, pa se mozda nekad sretnemo na setalistu :)


(odgovor članu zuka bazuka)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Porodiliste Meljine, Herceg Novi!
8.6.2011 13:36:33   
zuka bazuka
svaka cast "mama kukunka"na komentaru.cim je bila specijalizant kod dr.stanojevica sigurno je dobar ljekar posto su on i dr.spaso andjelic doajeni ginekologije i akuserstva za ovo podrucje ako ne i sire.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here