|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2010 0:11:29   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Jelena za jaje nam je rano,ne smemo da zurimo sa tim posto je sklon alergijama.

Videcu sutra sa bundevom.
Pa sa sargarepom.
Ja za svasta panicim jer poooojma nemam.Hvala vam!

Jos nesto,recimo kad uvedem jednu namirnicu koliko treba da prodje do bih uvela drugu?
Knjiski 7 dana,a sta kaze praksa?

Ja sam nove namirnice uvodila na po 3-4 dana,po savetu pedijatra,

Marince,nemoj bundevu,ona omeksava stolicu,probaj sa sargarepicom.
Mi smo imali problema sa zatvorom pa sam doktorirala na tome kako koja namirnica utice na stolicuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.4.2010 16:57:40   
Unica
imam jednu nedoumicu... do pre 2 dana mi je Una imala kombinovano ishranu- dojenje i kad nestane mlekca AD. od juce je sama izbacila AD jer ima dovoljno mleka i sad samo doji. medjutim,do juce je imala lepu stolicu, zlatno zute boje i onako sa kao malim mrvicama a od juce je stolica vise narandzasta ili vuce kao braonkastoj boji i redja je u odnosu na pre (nije proliv) i kao da se malo rasteze kad stisnem prstima pelenu user posted image nemam pojma jel to normalno i jel razlog sto pije samo moje mleko.
danas se momachki pokakila, napunila je pelenu vise puta a poslednji put je tata presvlacio pa je sve izaslo napolje jer je lezala na boku a taja joj nije lepo zalepio pelenu...
smorih se... taman kao obradujem se sto imam dovoljno mleka kad ono krene muka sa stolicom...



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.4.2010 16:13:10   
micketta
Danica je poslednji put kakila pre 2 dana i zestoko sam se isprepadala jer je do tada kakila barem 3 puta dnevno. Ona siki i kada nestane mlekca dohranjujemo je Humanom HA 1. Danas smo posetili pedijatricu i preporucila mi je da izbacim Humanu i pocnem sa Novalac IT 1 formulom (vidim da su je mnoge zenske ovde hvalile, sto mi uliva poverenje).

Jos nesto... pitala me je sta joj dajemo protiv grceva i mi kazemo Espumisan kapi i kaze nam zena da prekinemo sa njima jer su primetili da od njih bebe cesto dobiju zatvor. e, svasta. ali, eto, nije zgoreg da i to znate... a jeste, u pocetku je bilo da od tih kapi prducka i kaki nenormalno, ali poslednjih dan, dva, nista. davali smo joj, ali ona od njih vise ne prdi. prducka jeidno kad joj masiramo stomacic.
od danas smo krenuli sa novalac-om i iskreno se nadam da ce nam pomoci user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.5.2010 16:12:49   
maslinica
joj micketa, verujem ti, pa meni kad Petar ne kaki i dopodne i popodne i ponoci, ja sam vec sva u brizi, a dva dana,ma ja bi vec luda bila.

Unice...meni je negde neko rekao da je sve to u redu tih boja...a to sto joj je malo redja stolica, to je zato sto ti slabiju hranu jedes. meni je patronazna neko dan rekla, imali smo isti slucaj...tacno ovako..ova beba je sita, ali je mama gladana, moras jesti jacu hranu...i od kad sam uvela meso i mesne preradjevine u sva 3 obroka i od kad jedem i medju obroke, bebi stolica vise nije retka i zlatno zuta je sa onim sitinim ko psenicauser posted image
i
mam jedno pitanjce, mozda nije na ovoj temi red, ali ima veze...meni se recimo u toku dojenja, odnosno pred kraj kad je vec sav pun hrane i snen, pokaki u pelenicu, relativno cesto posle toga nece da zaspi jer mu smeta, pa ga presvlacim, pa bljucka, pa stuca, pa daj sisu opet...i jadnog samo ga izvrcem tako punog stomaka, a opet mi zao da spava u kakan...sta vi radite u tim situacijama?

ne znam gde bi sa tim pitanjem, sorry sto je malo off.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.5.2010 17:00:48   
Anoniman
tea kaki manje nego pre..mozda dva puta dnevno...i konacno znam sta znaci zlatno zuta stolica..sad je takva...bila je boje senfa a sad sasvim zuta...
i desilo mi se dva puta da je sasvim retka ali ja se ne brinem,...

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.5.2010 12:34:54   
Markovicka
Nasa malecka je prava seruljica. Kaki po pet sest puta na dan i to prilicno bistro, ali takav joj je metabolizam i to je ok. Jedino se ponekad sirotica tako muci da izbaci, koji su to zvuci, ne znas da li da se smejes ili places..i onda eksplozija. Zato nam se cesto desi da probije i pored pampers premiuma.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2010 9:58:14   
Unica
mene je brinula sluz u stolici pa smo cak davali na analizu posto nosic ne curi i nema nista u stolici.
meni je pedijatar rekla posto ona super napreduje da je moje mleko jako i da kao zato ima redje stolice i tako je, kako ona kaze gnjecava, mada sad ima i tih komadica i sve je vise zlatno-zuta, s tim da ja od njenog skoka u razvoju ne stizem da jedem kao covek pa sam smrsala za 7dana 3kg (i da, jesam gladna)...

i mi muku  mucimo da se iskakimo, pa je to budi, pa nekad cak i place dok se ne iskaki ali sad sve redje.

maslinice, moja Una odmah place da joj se menja pelena i ja nemam hrabrosti cak i kad ne place da je ostavim ukakeno jer me strah kako se sve razlije po peleni da ne ode na ribicu pa da dobije urinanrnu infekciju.
isto idemo tim redom, jede,gicne,  kaki, presvlacenje, stucanje, opet jede pa ako imam srece da se uspava (danju na 20minuta) i onda sve u krug.
haos, ja sam isrcpljena od ovog tempa.

a vec 2 dana je kenjkava, uzas zivi.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2010 14:59:28   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Unica

mene je brinula sluz u stolici pa smo cak davali na analizu posto nosic ne curi i nema nista u stolici.
meni je pedijatar rekla posto ona super napreduje da je moje mleko jako i da kao zato ima redje stolice i tako je, kako ona kaze gnjecava, mada sad ima i tih komadica i sve je vise zlatno-zuta, s tim da ja od njenog skoka u razvoju ne stizem da jedem kao covek pa sam smrsala za 7dana 3kg (i da, jesam gladna)...

i mi muku  mucimo da se iskakimo, pa je to budi, pa nekad cak i place dok se ne iskaki ali sad sve redje.

maslinice, moja Una odmah place da joj se menja pelena i ja nemam hrabrosti cak i kad ne place da je ostavim ukakeno jer me strah kako se sve razlije po peleni da ne ode na ribicu pa da dobije urinanrnu infekciju.
isto idemo tim redom, jede,gicne,  kaki, presvlacenje, stucanje, opet jede pa ako imam srece da se uspava (danju na 20minuta) i onda sve u krug.
haos, ja sam isrcpljena od ovog tempa.

a vec 2 dana je kenjkava, uzas zivi.



znaci Unice, kod tebe kao kad mene....isto i ja radim....ja sam vec lagano luda zena..sad nas i grcici stigli...ma kad se mi nadjemo u bgd ovo leto na kafi, a to sve iza nas smejacemo se..a do tada.......sta bi rekao mm nije lako biti majka....uh..

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 10:56:02   
usamljena
Zenice, kod nas je stolica bila vodenasta dok nismo poceli sa cvrstom  hranom. Ne brinite. Sad ponekad user posted image zna biti sva crvena  od pokusaja da kaki a u peleni nista. Ja samo vrh toplomera umocim u kremu i malo ubacim u rektum, ono kao kod grceva, okrenem u smeru kazaljki i posle toga natrpamo pelenu user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 11:18:16   
usamljena
Eto dok sam tipkala mi se uneredili user posted image Zaboravila sam reci da ja pravim i grimase kad ona kaki pa joj je smesno i onda to namerno radi. Malo je veca pa nesto ko i razume user posted image Recimo govorim fuj, fuj i masem rukom ispred nosa i sl. Mislim da pomaze

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 11:22:41   
jelena038
pomaže, to ti je pavlovljev uslovni refleks. pomaže i zvuk česme, da dete piški. samo je važno da u vreme kad skontaš da kaki više puta učiniš istu stvar, sledeći put kad dete staviš na nošu, na primer, dovoljno je da uradiš tu stvar, i dete počinje da kaki. kad u sve to uvedeš i nagradu - poljubac, radovanje, osmeh, dete će imati i motivaciju. valjalo bi ovo prekopirati u temu o noši... ako uspem naći...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 20:43:27   
Anoniman
hm..tea poslednjih 10 dana kaki 2-3 puta dnevno.,
ali danas, evo do sada 5 puta!!!
znam da je sve to normalno ali

da li ima veze sa antibioticima koje pije????

i da dodam da je sastav kake drugaciji danas...ima neke sitne..ne znam kako da nazovem..lici na susam...user posted image user posted image user posted image user posted image a zlatno zuta je kaka...

< Poruku je uredio OTI -- 18.5.2010 20:45:40 >

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 20:51:58   
*Alexx*
OTI, sve je to normalno. I to što ima "susam" u kaki user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.5.2010 22:22:57   
usamljena
OTI duso, evo nesto za tebe a i druge mamike. Meni je pomoglo, suprug je to pronasao user posted image       KLIK

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.5.2010 21:48:32   
marince1
Ja opet ovde user posted image
Opet kaki cudno,retko (po koenzistenciji) i nekako smrdi na kiselo (i i nace ne mirise prijatno,ali ne ovakouser posted image )

Da li je to moguce da jeod neke hrane (sad jedemo nesto novo) ili je od novog mleka (pijemo pirincano ,pored ad) ilimozda nesto trece?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.5.2010 22:01:05   
lanajelena
i mi imamo problem...bilo je vise praznjenja u toku dana sada je to prvo bilo na dva dana...danas je vec cetvrti dan (kazu moze i sedam dana)ali se on toliko stiska i ne moze da spava a kad se iskaki to je neka narandzasta boja i dosta je tecna...da li ima neka namirnica koju bi ja mogla da pojedem da mu malo olaksamuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.5.2010 22:28:18   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Ja opet ovde user posted image
Opet kaki cudno,retko (po koenzistenciji) i nekako smrdi na kiselo (i i nace ne mirise prijatno,ali ne ovakouser posted image )

Da li je to moguce da jeod neke hrane (sad jedemo nesto novo) ili je od novog mleka (pijemo pirincano ,pored ad) ilimozda nesto trece?


Da se nije prehladio?

Neke bebe dobiju proliv i kad nicu zubici.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.5.2010 22:35:04   
marince1
IZVORNA PORUKA: lanajelena

i mi imamo problem...bilo je vise praznjenja u toku dana sada je to prvo bilo na dva dana...danas je vec cetvrti dan (kazu moze i sedam dana)ali se on toliko stiska i ne moze da spava a kad se iskaki to je neka narandzasta boja i dosta je tecna...da li ima neka namirnica koju bi ja mogla da pojedem da mu malo olaksamuser posted image


sljiva bi terebala da pomogne.
Gagan moguce je da se prehladio,placljiv je i nervozan.
A iimao je proliv i kad su mu nicali zubici proslog meseca,ali cini mi se ne ovako.
A jeli smo keksic (gluten)
Jel moguce da proliv bude reakcija na gluten?Mislim bes osiba i drugih simptoma?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.5.2010 22:43:49   
gagana83
Pa ne znam Marince,ne bi trebalo da je od glutena...

Mozda da mu ne dajes neko vreme,pa da pratis reakciju...
Ja ipak mislim da se mozda prehladio ili je od zubica.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2010 16:36:09   
maslinica
IZVORNA PORUKA: lanajelena

i mi imamo problem...bilo je vise praznjenja u toku dana sada je to prvo bilo na dva dana...danas je vec cetvrti dan (kazu moze i sedam dana)ali se on toliko stiska i ne moze da spava a kad se iskaki to je neka narandzasta boja i dosta je tecna...da li ima neka namirnica koju bi ja mogla da pojedem da mu malo olaksamuser posted image


patronazna mi rekla kad ima zatvor i stiska se, slobodno slatku kamilicu da ga otvori! probaj

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2010 16:56:42   
lanajelena
probacu hvala user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2010 17:05:38   
gagins
Jeco,ja Luki svaki dan pravim Bibilibi caj(posto planteks ne mogu da nadjem),lepo ima gasove od njega i kaki svaki,nekad svaki drugi dan.Nama su rekli da mozemo prokuvati vodu i ubaciti kasiku secera ako bas ne kaki duze,da ga protera.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.5.2010 9:31:48   
aleksandraz
I meni su isto rekli ratronazni a ova ga mali mu j edanas treci dan kako nije kakio al nema neki problem da ne moze spavati zbog toga vide cu ako i danas ne kaki sutra mu dajem voda sa secerom


IZVORNA PORUKA: gagins

Jeco,ja Luki svaki dan pravim Bibilibi caj(posto planteks ne mogu da nadjem),lepo ima gasove od njega i kaki svaki,nekad svaki drugi dan.Nama su rekli da mozemo prokuvati vodu i ubaciti kasiku secera ako bas ne kaki duze,da ga protera.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.5.2010 23:12:18   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Pa ne znam Marince,ne bi trebalo da je od glutena...

Mozda da mu ne dajes neko vreme,pa da pratis reakciju...
Ja ipak mislim da se mozda prehladio ili je od zubica.



Mi idalje isti problem user posted image

Dr je rekla da kupimprasam imunokid i da mu dam sa cajem.
I da forsiram pirinac,bananu,keks...
Sad ima stolicu jedno,dva puta,ali skroz tecno.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.5.2010 1:36:40   
gagana83
Izbegavaj sokice jer oni omeksavaju stolicu.
Osim sargarepe.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here