|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 7:33:27   
Ivanka 75
I dalje tvrdim da je do vaspitanja i okoline. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 8:00:45   
bubulence
Pre svega od kucnog vaspitanja. Tacno po detetu vidis sa kim odrasta i koliko paznje mu se posvecuje


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 12:44:06   
Misha i Ljisha
Bili mi u gostima. Pored P i jedan mali pola godine stariji. Ja za P u stopu. Ne to Pavle. Dodji da se igramom hajde ovo ono nemoj tamo ne diraj ne lupaj ne ne ne ne....otimam nosim odvlacim ga tako od stvari. A ovog drugog starijeg pola godine mama nije pogledala.  I kaze mama.za njega da je divljak. Pa kako ne bi bio kad ga ne "ucis" drugacije. Izes ga. Ako ces vec decu silnu radjati vijaj pricaj pazi. Najlakse j3 roditi. Ja ne kukam za trudnkcu i porodjaj. Do cetvrte godine je haos tezak posao sa klincima. Posle ide malo lakse al do tad mora biti 24 casa nadzor

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 13:52:27   
Ivanka 75
Ja imam drugarice koje imaju vec veliku decu, osnovna i srednja skola. Pojedine nikad nisu objasnile deci kako da se ponasaju kada dodju u goste, vade iz ormara, bacaju, uzimaju, otvaraju fioke, i veliki kad su bili, 2,3 razred, jedna devojcica otvarala moje ormare i gledala sta imam. A moja drugarica kaze ja  e znam sta sa njom da radim vidi kakva je i sta radi 😠
Ja malo poludim al se iskontrolisem, i lepo kazem maloj da vrati sve na svoje mesto, naravno drugarica se naljutila kako ja smem da naredjujem njenom detetu i tako to, pokupila dete za ruku i odeeeee.... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 14:10:46   
Rosita
Vrlo delikatna stvar je vaspitanje. Ja treba da se iskontrolišem da ne radim baš suprotno, da non stop pričam, ispitujem, pridajem važnost svemu i svačemu. A ponešto bi i prošlo samo.


D je vrlo inteligentno i senzibilno dete. Pre neki dan njegov drug se snuždio jer mu je D uzeo neko drvo. I moli me da mu D vrati. Ja odmah vrati mu, vidi ti imaš već 2, lepo se igrajte, delite. D se naljutio. Posle pričamo, kaže nisi na mojoj strani. Pogrešila si, on je to bacio i ja sam uzeo, znači nije više njegovo i ne može da traži. Da, pogrešila sam. Treba ih što više pustiti da sami reše i da ovom ludom svetu budu dorasliji od nas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 14:56:44   
Misha i Ljisha
Jao Rosi da i ja to radim sto i ti. S tim sto se.moja D ne snadje i odmah vrati. Niti bi mi ikad ona rekla.mama pogresila si. Eto tebi tvoj D lepo objasnio. Svaka mu cas_t. 


Vijam i vijacu dokle god ne steknem dovoljno poverenja u njega da ga pustim samog

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 15:31:07   
Sanjica26 RR
Moja uopste ne zna da se brani.Pre neki dan mi kaže kako je najbolja drugarica (ili kako ona kaže Best frend) ogovarala i stalno ju je ispaljuje. I ja joj kažem da takvi ne mogu da budu najbolji prijatelji. Ona kaže ali ona je meni najbolja drugarica. Sta reci? Ja i dan danas  imam problem da iskažem svoje misljenje, tj. da se branim. Probacu ja da se branim ali onda sve dublje i dublje tonem u provaliju. Mm mi sto puta kaže za neke situacije da bolje da precutim jer ce samo da me pokopaju, a ja ne znam da se odbranim. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.4.2019 16:41:37   
Ivanka 75
Kod nas je zatisje... I se ne druzi sa komsinicom pa smo mirni.
Mada me svekar malo iznervira u nedelju kad joj je rekao da ide da je zove da se igraju. Ladno mu rekla Necu, ne zelim. 
Nista mu nisam rekla, precutala sam. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
21.5.2019 10:20:14   
Sanidej
Naravno, dokle god nema maltretiranja. Moje cerke se sada lepse druze sa decacima, mozda bi i htele brata :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
23.5.2019 19:53:13   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Kod nas je zatisje... I se ne druzi sa komsinicom pa smo mirni.
Mada me svekar malo iznervira u nedelju kad joj je rekao da ide da je zove da se igraju. Ladno mu rekla Necu, ne zelim. 
Nista mu nisam rekla, precutala sam. 



Bolje je tako,

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 0:41:59   
flamingos
I pustim je da bira sama prijatelje,ali izabere pogrešne,pa se razočara i duša me zaboli kada vidim koliko pati.Ali dobro,još je mala,uvideće sama


(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 8:11:00   
Duškić
Ne moze se to deci objasniti, moraju da nauce i osete i prepoznaju prijatelje.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 8:55:28   
MimaKos
Ali treba uticati kada nalete na problematicno dete jer vrlo brzo upijaju jedni od drugih, i to uglavnom lose navike


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 9:37:02   
flamingos


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Ali treba uticati kada nalete na problematicno dete jer vrlo brzo upijaju jedni od drugih, i to uglavnom lose navike


Otupeh od priče,dete je to,veže se i uvek za pogrešnu osobu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 10:22:36   
doramar11
Naravno, ne mogu roditelji da zastite decu bas od svega (pa i od losih izbora).

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 10:24:13   
MimaKos
Deca su pametna i saji se sklanjaju od takve dece, ali ima izuzetaka

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 10:42:49   
doramar11
Polako Mima, ukapiraju oni sami kad tad. Moramo ih pustiti, a hteli bismo da ih sacuvamo od svega..

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 10:44:03   
MimaKos
Imali smo problem u vrticu sa jednim detetom, zato kazem, a ne smes da kazes nemoj da se igras sa njom jer sve shvate bukvalno


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 10:59:39   
doramar11
To je nezgodno, kao i nasilje u tom uzrastu.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 11:12:09   
flamingos


IZVORNA PORUKA: doramar11

To je nezgodno, kao i nasilje u tom uzrastu.
Da,učimo ih da se ne tuku,a onda budu napadnuti i ne znaju da se odbrane


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 11:24:38   
doramar11
To je vrlo nezgodna zamka, flamingos.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 11:28:57   
flamingos
Da,da,iskusili mi na sopstvenoj koži,strašno kakva su deca


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:29:05   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: flamingos



IZVORNA PORUKA: doramar11

To je nezgodno, kao i nasilje u tom uzrastu.
Da,učimo ih da se ne tuku,a onda budu napadnuti i ne znaju da se odbrane


bas tako! Ne diraj prvi nikad, ali ako te cackaju, vrati


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:48:21   
doramar11
Sto mrzim te taktike i agresiju uopste!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:50:04   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: doramar11

Sto mrzim te taktike i agresiju uopste!
moras da ih naucis da se brane, kako drugacije ako te neko dete fizicki napada?!


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here