|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 15:35:49   
jess021
Ljiso, pazi sta pises🤣



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 15:41:51   
pari
Ja nisam za kažnjavanje...generalno mislim da se kaznama jako malo postiže...to mi je više zastrašivanje. Poenta je da shvate šta nije dobro, zašto, šta bi trebalo da urade, kako...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 15:46:05   
jess021
Pari, slazem se. Ja moje nikad nisam udarila, ali nekad nemam kontrolu, iako se trudim da sve objasnjavam, pricam... Nekad stvarno odlepim



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 15:50:50   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: pari

Ja nisam za kažnjavanje...generalno mislim da se kaznama jako malo postiže...to mi je više zastrašivanje. Poenta je da shvate šta nije dobro, zašto, šta bi trebalo da urade, kako...





Pari apsolutno se slazem. Ali evo kunem vam se za malog kazna je neophodna 20 sekundi my covek ne posveti paznju on napravi sranje. Ne zna sam da se igra a ako se on igra sam znaci nevolju. A to znaci svaki sekund dok je on u budnom stanju na njega moras paziti. Ili se desi npr da ubacuje stapice u tockic na sporetu za paljenje ringle, ili nesto prospe, ili rqzbacuje sve po kucfi, vadi knjige sa polica. Napolju  opet s aki sekynd izlece na put, juri motorom biciklom trotinetom. Non stop nesto. Zna on vrlo dobro sta sme sta ne sme. Akp je "pri svesnom stanju i ako me slusa"  on zna sta znaci pazi kola skloni se, poslusa, ali on je vecito u takvoj akciji da se s mene samo znoj sliva. Ako mu dam kazny da sedi u fotelji to je dranje haod, posle par min se smiri i kao fol gleda kroz prozor i kao pokusava milimetar po milimetar da sidje sa fotelje i prqvi se blesav. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 16:09:05   
Misha i Ljisha
i da se razumemo samo za nepozeljno ponasanje dobija kaznu, tj za bezobrazluk. Ono deciji nestasluci to manje vise. Nego od besa krene nesto da baca i udara po kuci. eeeeeeee alooo momak...u redu nezadovoljstvo jer sam nesto zabranila ili otela (vecito uzima alat cim nadje priliku ja smatram da to nije za decu da nosi u ruci srafciger i da trci sa njim po kuci npr) ali onda da se bacaka pa jos u besu da MENE TUCE. E neces ti ga majci. Ceramo se. Najcesce je kazna fotelja i sedenje ili lezanje u krevetu. Ali danas sto kaze jess nisam mogla da se iskontrolisem ne da sam ga puknula po dupetu video je sve zvezde a i to sam se iskontrolisala mogla sam ga slomiti koliko sam bila besna iskreno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 20:01:58   
pari
Razumem skroz,i ja budem nekad nervozna i nekad vičem na njih, ato baš ne volim jer su oni dobra deca baš...

Ne osuđujem nikoga stvarno, vrlo je teško staviti se u nečiju situaciju.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 20:35:39   
Misha i Ljisha
Ja danas uopste nisam.bila nervozna 😂 ali stvarno. Njegova energija je takva. On ako je nervozan on uzbuni sve zive. Svi se unervozimo. Da vidis kako je bio tajac i sve u redu nakon svega. A do tad nas je sve turirao. Maltretira nas on tako mali sve od rodjenja. Od prvog dana sa svojim dranjèm. Ne znam da li ce dobiti dijagnozu u petak ali ako se bude ponasao kao danas sigurna sam da hoce. A nema je. On je samo drkadzija. Takav je. Volim ga svim srcem svojim ali iskreno on samo na sebe misli. Samo kad je on pobresito nezadovoljan. Zvucim okrutno ali sam vrlo vrlo prisebna i realna. Rekla sam muzu ovaj ce nas "posloziti" kad poraste. Bukvalno. Takav temperament i tvrdoglavost..... Imala sam jednog djaka koji je bio odlican djak a djavo. Prepametan a vladanje...razredna sam mu bila. Isto kao i P ako ga zabavljas i samo njemu posvecujes paznju super je. Ajde Nemanja na tablu ajde Nemanja ti okreci elektrostaticku masinu. Nemanja idi po kredu. Nemanja nemanja...kao da druga deca ne postoje. Cim mu je dosadno sve oko sebe turira. Prica uznemirava cas. Haos. A sve zna. I onda ne vredi ga prozvati kad sve zna. Nego njega odvojim u jednu klupu sam da sedi. I kazem da on moze da radi sta god pozeli a byde li iko sa njim razgovarao ili se smejao na njegove sale ili odreagovao na njegove provokacije taj ce odgovarati. Hemicarki se set_ao po slavinama u kabinety geograficarki rekao "napusi se k... kepecu" ma dusu mi je pojeo dok sam mu bila razredna ali mene je voleo i postovao. Eno ga zavrsio faks y roku. E takav ce da bude moj drndika. Isti takav Dusu ce svima jesti a bice uvek mali pametnjakovic. Garantujem. Bukvalno je isti tip deteta. Dok si s njim i dok je uposlen dobar je ko lebac. Dosada=katastrofa

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 20:35:53   
jess021
Pari isto tako. Vec sam pisala, ali 80% vikanja na njih bude zbog moje nervoze. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 20:49:50   
BubaBubica
Ljisho potpuno te razumem, imam jednog takvog 🙄 tek ima godinu dana i koji je to temperament da ne poveruješ, tako mali a takav zajebant, a do godinu dana je bio beba za poželeti. Izgleda smo ga urekli načisto hvaljenjem 😵



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kako kazniti dete?
13.9.2020 21:02:00   
Misha i Ljisha
Bubice nas nije bio ni beba za pozeleti. 😂 citiram dr Nikolica:"ohoho davno nismo imali ovakvog" P je tad imao dva meseca. Nakon nekog vremena opet dr Nikolic"ne brinite ovaj ce vam fakyltet zavrsiti". Psiholog: " on ce uvek pokusati da pomeri granicu,nikad nece odystati" i td i td a ima samo 2 godine. Tako da no koment. Ne treba njemu psiholog MENI TREBA. Nama treba. Njemu je do jaja


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 7:36:43   
flamingos
Ljisho,takvo je dete.Pročitah i za tvog đaka,Nemanju.Razlikuju se deca.Ljubim vas.❤


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 7:56:43   
mikica88
Ljisho, dr je to. Procenio ga odmah.
Moraju se deca kaznjavati.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 11:05:16   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Bubice nas nije bio ni beba za pozeleti. 😂 citiram dr Nikolica:"ohoho davno nismo imali ovakvog" P je tad imao dva meseca. Nakon nekog vremena opet dr Nikolic"ne brinite ovaj ce vam fakyltet zavrsiti". Psiholog: " on ce uvek pokusati da pomeri granicu,nikad nece odystati" i td i td a ima samo 2 godine. Tako da no koment. Ne treba njemu psiholog MENI TREBA. Nama treba. Njemu je do jaja




Nama je treća ćerka bila urlatorka od rođenja, u porodilištu je babice uzeli i kažu gledaj kakva je, ako nije na sisi dere se ko lav 😂 a meni došlo da plačem od muke, a sad je dete za poželeti, tako je kod nas, koja beba nam uništi živce u prvih godinu, dve, posle je pesma, a koja beba nas poštedi do godinu dana posle ostadosmo bez kose. Što se tice kažnjavanja, ja tu ne znam da posavetujem. Ja samo urlam što nije dobro, ali vidim da kazne ne daju nikakav rezultat, samo ih još više demotivišu pa tražim rešenja shodno situaciji. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 11:34:55   
jess021
Bubice, i ja jos uvek trazim resenja, ali ne za njih vec za sebe. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 18:46:40   
Misha i Ljisha
D je bila u bolnici sa 3 godine. Nepune 3. Imala je urtikariju. Bila je u sobi sa jednim malim decakom i nesto se nisu lepo ponasali i ja D posaljem u cosak. Place riga ali stoji. Prolazi sestra hodnikom i zove sve koleginice "dodjite dodjite da vidite kako se vaspitava dete"user posted image tad mi rekla da sigurno citavu deceniju nije videla da su roditelji dete poslali u cosak haha...Kazna mora, kad izadju iz coska ili ustanu sa stolice raspolozeniji su za saradnju. Nisam za to lupanje po guzi, stvarno to mislim da nema efekta ali ko sto rekoh valjda vise nisam znala da pomognem ni sebi ni njemu. Evo danas je med i mleko. On i ja solo popodne. Cim je tu neko pravi gluposti. Vozali se biciklom isli do mesara, u prodavnicu, svuda se lepo ponasao. Dobar jedan decak. Kuci u dvoristu ma milina biti sa njim.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kako kazniti dete?
14.9.2020 23:48:52   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

D je bila u bolnici sa 3 godine. Nepune 3. Imala je urtikariju. Bila je u sobi sa jednim malim decakom i nesto se nisu lepo ponasali i ja D posaljem u cosak. Place riga ali stoji. Prolazi sestra hodnikom i zove sve koleginice "dodjite dodjite da vidite kako se vaspitava dete"user posted image tad mi rekla da sigurno citavu deceniju nije videla da su roditelji dete poslali u cosak haha...Kazna mora, kad izadju iz coska ili ustanu sa stolice raspolozeniji su za saradnju. Nisam za to lupanje po guzi, stvarno to mislim da nema efekta ali ko sto rekoh valjda vise nisam znala da pomognem ni sebi ni njemu. Evo danas je med i mleko. On i ja solo popodne. Cim je tu neko pravi gluposti. Vozali se biciklom isli do mesara, u prodavnicu, svuda se lepo ponasao. Dobar jedan decak. Kuci u dvoristu ma milina biti sa njim.


E pa ovo sam i ja primetila, kad ostanu samo jedan samnom, što je baš retkost, budu baš baš dobri, čim su više njih kući kreće haos i niko ne sluša. Mada kad počnem da menjam boje od besa onda se svi primire 😁 i mm hahahaha

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kako kazniti dete?
8.10.2021 9:44:31   
Dragica Draga
Ne volim kazne.
Osim onoga da im recimo zapretim, nikako ih ne kaznjavam. Samo pretim kad bas ne slusaju, tipa - neces ici posle podne sa drugarima i slicno. Ali uvek popustim posle, i to me malo nervira.
U principu, i kad su nestasni sad samo pustim... Posle objasnjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kako kazniti dete?
8.10.2021 12:12:34   
flamingos
Moje dete je veliko i,nije da se hvalim,ali je dobrica.Nisam je kažnjavala ni dok je bila manja.Sitnice tokom odeastanja nisu bile za kažnjavanje-razgovorom sve rešimo.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 8:34:47   
Dragica Draga
Slazem se skroz.
Razgovor i komunikacija za sve, i sa decom, i sa partnerom, i sa prijateljima.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 10:23:10   
smeško
Ja kaznjavam kada moram. Nije kod nas bas sve dogovor. Nisam im drugarica, nego mama. Ponekad toga moraju da se podset_e. Mada, N ne pamtim kada je dobio kaznu.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 12:28:22   
flamingos


IZVORNA PORUKA: smeško

Ja kaznjavam kada moram. Nije kod nas bas sve dogovor. Nisam im drugarica, nego mama. Ponekad toga moraju da se podset__e. Mada, N ne pamtim kada je dobio kaznu.
Naravno,zna ona da sam joj mama,a ne drugarica.Generalno-ne zaslužuje kaznu.Dovoljno je velika da o svemu možemo da popričamo.Eto-ni ne pamtiš kada je dobio kaznu-znači da je dobrica.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 14:12:17   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: smeško

Ja kaznjavam kada moram. Nije kod nas bas sve dogovor. Nisam im drugarica, nego mama. Ponekad toga moraju da se podset__e. Mada, N ne pamtim kada je dobio kaznu.



Pa dobra su ti deca. 😄 Uverila sam se. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 15:21:24   
Filadendronka

Da mi je da dva dana provedete sa mojom decom. 😂
IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Slazem se skroz.
Razgovor i komunikacija za sve, i sa decom, i sa partnerom, i sa prijateljima.



(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 16:44:30   
smeško


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 Pa dobra su ti deca. 😄 Uverila sam se. 


🤣 Posebno ovo sto brise sto.😁🤣

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kako kazniti dete?
9.10.2021 17:38:29   
Sanjica26 RR
🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here