|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:12:36   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus

Ti ces najbolje znas kakva su ti deca, ja ti mogu samo reci sta sam primetila da pali kod dece....imam neki lep odnos sa njima, umem i vole me. Dal ce tako biti i sa mojom?  Ko zna, dace Bog saznacu....Na primer..imamo malog komsiju od 11 godina, a ja imam veliko belgijskog ovcara koji nije bas ljubitelj ljudi, voli d se igra samo ako mu bacas stap, i ne voli da ga stranci diraju.  Mali je dosao da se igra sa njim na ulici.  Lepo sam mu rekla "Danijele, ne smes ga cupati, dirati, vuci, samo mu lepo bacaj stap".  On izdrzi 10 sekundi i onda sve vristi za psom i juri ga!  Smireno sam se spustila na njegov nivo (visinek,kleknula sam), i rekla mu da su zivotinje nezna bica i da mora da ih postuje da bi dobio postovanje nazad.  Onda sam mu rekla, hajde mu lepo reci da pusti stap i pokazi mu gde (pas je treniran), cim je to uradio mirnim tonom, bez vriske, pas je ko-operirao.  Mali je shvatio da nista ne moze na silu.  Ako su vam deca nemirna, a vi vristite na njih, bice jos gore, sve smireno treba, a ako ne reaguju, za ruku i na kazneno mesto.  VI ste stariji i jaci, ne dajte da vas manipulisu.  KO sto rekoh, sve ove metode sto koristim rade kod druge dece, a imala sam kontak sa mnogo i jos uvek imam...dal ce moja hteti da me slusaju?  TO cu tek saznati.user posted image
IZVORNA PORUKA: Dora

Morate kao roditelji naci tu neki "zicu" koju vase dete ima, po kojoj cete moci da svirate kako god zelite, a dete da peva pesmu koji bi da cujete


Verus, ajde, važi. Daj mi ideju: KAKO, BRE, ŽENO???




Joj, Verus, ti ćeš biti dobra i strpljiva majka, prosto ti zavidim... Sve to što si rekla je super, velika istina i sigurno kod dece deluje. Meni je najveća boljka što nisam strpljiva. Jednom kažem i kad ne slušaju, ja se izvrištim. To izaziva otpor i bunt, pa oni rade još gore. Ponekad sam ok, i oni budu ok, sve super, ali posle nekog vremena se zaboravim i ponovo...
U pravu si sve draga, probaću da budem malo bolja i da poslušam tvoj savet, hvala ti!
Tvoja deca ima da uživajuuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:14:50   
Dora
IZVORNA PORUKA: nina83

Jos uvek nemam licnog iskustva, ali u jednoj emisiji tipa "Super nanny" sam videla da kada su deca strasno nemirna i neposlusna, ustvari samo traze paznju. Treba ih ignorisati u trenutku kada su nemirni (naravno, sve dok nisu u opasnosti da povrede sebe ili drugog), a da ako ni to ne upali, treba ih zatvoriti na par min. u sobu, da shvate da nece dobiti paznju sve dok su nemirni. Kada shvate da dobijaju "pozitivnu" paznju kada su dobri, da budu cak i nagradjeni, vremenom ce se ponasati u skladu s tim.
U toj emisiji su cak pravili tabele na koje su deca sama lepila stikere, tipa cvetic, meda, srce.. za dane kada su dobri, i bojili u crno kada su losi.
Na kraju nedelje bi sami videli koliko su bili dobri, tj. losi.

user posted image Eto još jednog lepog primera gde ti ne treba kazna! S decom se sve lepo možeš dogovoriti ali ti treba beskonačno strpljenja, a i umeća!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:18:06   
Verus
Da, moras jako strpljivo....kad skontaju da se lako izvedes iz takta i da na kraju oni odrade sto su zamislili ne vredi.....deca u stvari samo zude da budu shvacena i da se prema njima odnosi kao prema bicima, ravnopravnim nama....gledajte da im budete i prijatelji i nekako, srodna bica, da oni to osete i onda ce sigurno i biti bolji, za vas i za sebe....Naravno, kazna mora postojati, i to samo zato da shvate da u svetu i zivotu nije sve bajka i nije sve kako zele....pocinje od malih kazni, ali se tako odgoji covek koji ce uvek znati da mora biti odgovoran za svoje postupuke, a ako nije, kazna postoji.  Danas je to stolica ili soba.....sutra je ne daj boze zatvor. 




(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:25:42   
nina83
Pretpostavljam da je u teoriji mnogo lakse nego u praksi, i da svi imamo lose dane, periode, i nemamo uvek strpljenja, ali se nadam da cu uspeti da izbalansiram nekako da svi budemo zadovoljni..
Neki put je ljudski puci i izvikati se, ali jednom prilikom sam prisustvovala sceni u parku, gde je majka kaznila neposlusnog sincica tako sto se izvikala iz sveg glasa na njega, odvukla ga na klupu, usput izudarala po dupetu i za kraj mu rekla nesto tipa:" KONJU jedan, sedi tu i cuti!"
Doslo mi je da je pitam: "Jesi li ti onda kobila kada je tvoj sin konj i kako mislis da ce oslovljavati druge kada ga ti tako ucis?"
Bas sam pobesnela tada!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:29:16   
guppy RR
opet ste mi odlutale user posted image user posted image

KAKO vaspitati dete? user posted image user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:32:09   
Dora
IZVORNA PORUKA: nina83

Pretpostavljam da je u teoriji mnogo lakse nego u praksi, i da svi imamo lose dane, periode, i nemamo uvek strpljenja, ali se nadam da cu uspeti da izbalansiram nekako da svi budemo zadovoljni..
Neki put je ljudski puci i izvikati se, ali jednom prilikom sam prisustvovala sceni u parku, gde je majka kaznila neposlusnog sincica tako sto se izvikala iz sveg glasa na njega, odvukla ga na klupu, usput izudarala po dupetu i za kraj mu rekla nesto tipa:" KONJU jedan, sedi tu i cuti!"
Doslo mi je da je pitam: "Jesi li ti onda kobila kada je tvoj sin konj i kako mislis da ce oslovljavati druge kada ga ti tako ucis?"
Bas sam pobesnela tada!


Možda si tad srela meneuser posted image

Šalim se, naravno, jako je loše decu ponižavati pred drugima. i kad moram da napravim scenu a tu su ljudi, ja ih odvedem u sobu ili u wc kad smo negde... Ali nikad ih ne udaram ili ne vređam pred drugima...
U suštini, ja nisam baš tako kako sad pišem, sa njima uglavnom može sve lepo, tad mi ne trebaju kazne, sve se lepo zamoli i dogovori, ali u nekim situacijama (uvek u istim) su katastrofa i izbace me iz takta!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:32:29   
nina83
Zar nije tema Kako kazniti dete?user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:34:11   
guppy RR
sorry nina.. to to ... ali želim reći...
tražim ideje šta još mogu da učinim sem sobice / stolice...

to o strpljenju je druga priča... to se odnosi na sve kazne.

ali .. .ideje za kazne?

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:35:09   
Dora
da se vratimo temi onda...
Moju decu boli kad sam ljuta na njih. Onda Luka dođe i izvini mi se što me nije poslušao, a kad se lepo ispričamo ljudski, ne propusti da mi kaže kako sam ja dobrauser posted image
Ta moja ljutnja i razočarenje su njima kazna. Drugo ništa!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:36:29   
nina83
Aaaaa, a ja pomislila da sam opet nesto zabrljala..user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:40:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora


Ta moja ljutnja i razočarenje su njima kazna. Drugo ništa!



Ovo je i meni bila najvetja kazna....

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:42:43   
Dora
Moja kuma je pravi taktičar s detetom, autoritet je i uvek ima meru i način.
Naime, ona je detetu ustalila neke rituale tokom dana na koje se on navikao i koji su ga radovali. To su mogle biti i sitnice, ali su postali neka vrsta dobre navike. E, za svako ozbiljnije delo koje je kažnjivo, dete je znalo koja kazna sledi. Toliko je sarađivao da je ponekad čekao s posla da bi joj rekao kako je uradio to i to, baba ga nije kaznila pa on čeka od nje kaznu. To je stvarno jedno vaspitano i razumno dete koje je svesno svakog postupka, a ima 4,5 godine!
Ona je pri tom bila jako dosledna i nije odstupala, što je najteže u celoj priči. nikad nije dozvoljavala da njeno trenutno raspoloženje utiče na kažnjavanje... Takav se čovek mora roditi, ja nisam to ni pokušavala...
Ja nemam rituale i moja deca sama odlučuju šta i kako hoće da rade... Nekako su u nekom svom svetu, možda što su dvojica a njen mali je jedinac...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:43:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Dora


Ta moja ljutnja i razočarenje su njima kazna. Drugo ništa!



Ovo je i meni bila najvetja kazna....


I meni...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 21:51:31   
nina83
Svaka cast za drugaricu, za to bas treba gvozdena disciplina!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako kazniti dete?
26.6.2009 23:22:21   
afrodita
Dok mi je cerka bila manja, bilo je sta voli da
nosi od odece a sta ne, tako da sam je kaznila
sa onom odecom koju ne voli da nosi, npr nije
mogla da podnese na sebi siroke farmerke sa
gumom oko struka, cak je drzala noge ukocene
u njima i tako hodala. Uh to je upalilo jedno 3 puta
i vise nije bilo potrebe za nikakvom kaznom.
A ovaj moj mali vrag moze da dobije batina, moze da
mu se zabrani izlazak, da mu se zabrane slatkisi,
ali kad mu oduzmem slicice (stickere) pa to je haos
koliko je dobar i poslusan.
Kod mene nema stolice coska kukuruza i batina.
To je bilo moje da prezivim, a njima sam nasla "zicu"
Barem se nadam

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako kazniti dete?
27.6.2009 7:16:44   
Lu
Evo guppy mojih konkretnih primjera ali prije svega da kažem da kod Roka odlično pali soba,ponekad je dovoljno,kad vidim da uzima maha u bezobrazluku,da ga pitam hoće li Roko malo u sobu da se smiri...iste sekunde se smiri,ne volim baš puno da ga kažnjavam.

Naučio je reći,mama molim te oprosti neću više ...i poljubi me.


Recimo...po cijeloj kući je razbacao igračke i traži JOŠ nešto,e pa ne možeš dobiti dok ne pokupiš,kocke i ostalo jel vidiš da ne možemo hodati od igrački,nekad pokupi odmah a nekad to traje...ali pokupiti mora.

Psovanje,to je ružno i zločasto,Bogo koji nas čuva će plakati i biti žalostan,(kod nas je takouser posted image )
mi smo dobri  i nećemo govoriti ružne riječi,ako to ne upali...soba!
Jednom prilikom sam mu pokazala šta je đubre(riječ koju je naučio od dječaka kojeg mama tako oslovljava) i on je jadan stao u čudu...e vidiš sine to je kaka od krave,ne možeš to govoriti nikome to je ružno i smrdi jel tako...jadničak ostao zbunjen ali mu to padne na pamet kad krene da ponovi pa samo kaže đu... to je kaka od krave.

Skakanje po krevetu;krevet je za spavanje a ne za skakanje,izvoli skači na podu koliko te volja!

Ma sad razmišljam...ja uglavnom pričam,objašnjavam zašto se nešto ne smije ako to nije dovoljno...soba uvijek paliuser posted image


(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako kazniti dete?
27.6.2009 23:38:35   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagi

Pitajte Eugi kad dode ona strucna za ovu oblastuser posted image


KLIK  user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako kazniti dete?
27.6.2009 23:45:25   
Sneža
user posted image Eugi bleso jedna!!!


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako kazniti dete?
27.6.2009 23:50:19   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Sneža

user posted image Eugi bleso jedna!!!



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako kazniti dete?
28.6.2009 3:30:57   
Verus
user posted image legendo
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: gagi

Pitajte Eugi kad dode ona strucna za ovu oblastuser posted image


KLIK  user posted image


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako kazniti dete?
1.7.2009 23:07:31   
Lu
Guppy,ako si smislila neku novu kaznu javi se na ovu temuuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako kazniti dete?
1.7.2009 23:15:10   
Anoniman
Ja imam primer kako ne kazniti dete user posted image

Naime...sedim neki dan u kaficu, i kuckam... 2 stola od mene sedi zena sa josh jednom zenom, obe sa po jednim detetom.... jedno dete je mirno ko bubica....celo vreme je sedelo u fotelji i razgledalo okolo...nishta ne pipa....ma bubica....a drugi je nemirko....u smislu da stalno zapitkuje...i chak i par koji je sedeo za stolom do njih....al simpatichno je dete...nije ono da davi...ali svashta ga interesuje.... I sad tako pola sata mali kruzi oko stolova...dolazio je chak i do mene...pa sam mu pokazala slichicu na desktopu neke slatke kuce....i kaze "maji kuso" user posted image setjerko mali.... i uglavnom...neshto se spetljao oko njihovog stola...i prospe chashu vode (manje od pola punu) malo je pokvasilo stolicu...vetjina na pod i na sto (koji nema charshaf)...i njegova mama drekne na njega...i vredjala ga chak user posted image i na kraju je jadan sedeo i gledao kako one i ono drugo dete jedu sladoled...a on ga nije dobio... Uf....onda je sedeo na fotelji kao ono prvo dete...al takav izraz lica da vam ne mogu opisati...samo shto ne zaplache user posted image

Ja nikad ne bih kaznila svoje dete tako shto tju mu praviti zazubice....i to zbog takve besmislice....user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako kazniti dete?
1.7.2009 23:23:00   
Lu
Ne znam Smeshkice kolika su ta djeca...
Meni je nezamislivo da mi dijete sjedi mirno u kafiću,to ne očekujem od njega niti mi to treba,ako sam se s nekim slučajno srela a sa djetetom sam...zna se,to je brzinska kavica i idemo.
Meni je to maltretiranje djece,ja da sjedim i pričam sa prijateljicom a on da bude miran kao cuko na svom mjestu.
Inače ne vodim dijete po kafićima osim ljeti kad su bašte otvorene i tada gledam da nije zapostavljen kao uostalom i uvijek jer mi je on najbitniji!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako kazniti dete?
1.7.2009 23:30:17   
Anoniman
Ovo je bilo u otvorenoj bashti...deca su rekla bih 3-4 godine oboje...s tim shto je ono mirno dete bila curica...a ovaj nemirko dechak...
Slazem se s tobom...te zene su sedele josh pre nego shto sam ja doshla u kafic...a otishle su posle mene...a ja sam bila tamo sat vremena najmanje....Inache...pored kafica je igralishte....i prilichno je bilo prazno...nije mi jasno zashto ga tamo nije pustila user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 17:06:59   
Lilly*
Ja sam svom sinu danas uvela tabelu sa nalepnicama, kada slusa dobije zelenu nalepnicu, a kada ne slusa crvenu, pred more cemo ih sabrati i ako bude vise zelenih ici ce na more, a ako ima vise crvenih nece user posted image  Nemogu da verujem koliko deluje!! Ma kao drugo dete! Za sve sto dobro uradi nagradim ga zelenom i objasnim mu zasto ju je dobio, a kada ne slusa, samo kazem da ce dobiti crvenu, da vidite kako prekida user posted image  jos mi i sam kaze kada je nesto uradio sto ne treba i pita hocu li sada dobiti crvenu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here