|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 17:57:40   
Lu
Ej Lilly bravo za idejuuser posted image
Tvoj ima već 4 godine...ma mislim da bi mogao i Roko to da skuži,ako ništa probaću.
Ali nemam naljepnica,mogu markerom crtati kružićeuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 19:01:08   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ja sam svom sinu danas uvela tabelu sa nalepnicama, kada slusa dobije zelenu nalepnicu, a kada ne slusa crvenu, pred more cemo ih sabrati i ako bude vise zelenih ici ce na more, a ako ima vise crvenih nece user posted image  Nemogu da verujem koliko deluje!! Ma kao drugo dete! Za sve sto dobro uradi nagradim ga zelenom i objasnim mu zasto ju je dobio, a kada ne slusa, samo kazem da ce dobiti crvenu, da vidite kako prekida user posted image  jos mi i sam kaze kada je nesto uradio sto ne treba i pita hocu li sada dobiti crvenu user posted image


Tačno to smo i mi danas nabavili, samo ne nalepnice, već tablu sa magnetima.
Za dobre stvari dobiće magnetiće, za loše ih skidamo. Kad potrošimo sve magnetiće vodimo ih negde gde baš vole da idu (recimo u ZOO).



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 19:32:57   
Lilly*
Lu, moze i flomasterima, a znas kako sam ja napravila nalepnice, isckala sam samolepljivi kolaz papir user posted image  i moj sin uziva da ga lepi.
Za sada imamo 6 zelenih i 1 crvenu user posted image  Rucak je pojeo u rekordnom roku i bez stalnog ponavljanja da jede user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 19:44:10   
Dora
Joj, Lili, ovo je spasonosna ideja! Ako mi to ne pomogne, ja ću se ubiti!!!
Danas sam celo pre podne s decom, tamo-vamo, po prodavnicama, sladoled, igralište... kuvaj ručak, spremaj kuću... a dobila pa mi loše...user posted image
Došao mi brat iz Zr da odemo malo po gradu. Odemo svi zajedno a Balša u histeriju, hoće ovo, hoće ono, kupim mu, dam mu, džip, sladoled, sve... Ali on sve gori i gori. Mm i brat pokušali da ga smire, bezuspešno. Ja ga na kraju pokupim, u auto pa kući!
Sedim sad očajna, dan je divan, grad pun, ja skitara po prirodi... Ovi uživaju s Lukom, Luka je zlatno dete, a ja kući s derištem, razmišljam da ga udavim, šta da mu uradim da se unormali...
Pročitam ovo, i reko, što da ne. Vredi probati...
Ako budu dobri idu u Grčku, ako ne idu u Crnu Goruuser posted image user posted image user posted image šalu na stranu, hvala na ideji, nadam se da će bar to da upali, sve drugo sam verujte probala, bezuspešno...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 19:59:45   
Lilly*
Probaj Doro, nemas sta izgubiti. Drzim palceve da uspe user posted image
Kod mog deluje, za sada bar, znas kako se "uvredio" kada sam mu dala crvenu nalepnicu. Za sada stvarno slusa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako kazniti dete?
11.7.2009 20:04:05   
Sneža
Lili,Guppy, svaka čast što ste se dosetile kazne i pohvale na ovaj načinuser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako kazniti dete?
12.7.2009 21:29:38   
Lilly*
Gupi, kako napreduje vas sistem nagradjivanja/kaznjavanja?
Kod nas savrseno funkcionise, jos uvek ne mogu da poverujem user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako kazniti dete?
12.7.2009 21:49:43   
guppy RR
Nećeš verovati - kupili i ne koristimo. Počela sam sa novom taktikom i čuvam magnetiće kad zagusti ili kad ova metoda prestane da radi.

Kupila sam mali digitalni tajmer. Kao sat za kuhinju koji pišti posle određenog vremena... Super je, jer ti treba sekund da ga namestiš kako god želiš. Nisam znala tačno kako da uvodim taj "tajm out", ali odlučili smo muž i ja da nosimo decu na hodnik, a ne više u njihovu sobicu (da skaču po krevetu).

Dva-tri puta sam samo nosila svako dete u tajm out do danas... i uvek kad odzvoni sat tražim da kažu IZVINI MAMA ili IZVINI BATO... ili izvini ko god već da je bio tu u slabijem položaju zbog njihovog ponašanja...

----
e sad...

Sušenje kose je kod nas velik problem. Stalno trče, pa u krilo pa iz krila... pa jedva to poobavljamo u pola sata. Vrištanje, skakanje, deranje, plakanje... i sve tako redom.

Danas sam im rekla... mama će brzo završiti ako ostanete u krilu i sačekate. Ako nećete čekati i ako ćete vrištati, idemo u tajm out. Maja je bila prva na redu i usred sušenja kose je počela da vrišti... odnela sam je u tajm out... i kad je sat odzvonio bila je mirna ko bubica i na kraju je rekla "BRAVO MAMA, Maja je bila dobra!" ... Nagradili smo je tako što je mogla da sedi tati u krilu i gleda crtani ili čita knjigicu - po njenom izboru.

Isto sam uradila sa Markom (i njemu je trebao time out) i bili su ko bubice dok nisu otišli u krevet... neverovatno. Čim znaju pravila, sami odlučuju kakvo je njihovo ponašanje.


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako kazniti dete?
11.9.2009 22:16:19   
Lu
Kako kazniti...evo neki dan mi je pao mrak na oči kad je Roko zaparao igračkom po LCD-u!
Sad pročita u temi batine na koju se ne želim više vraćati,Jeca spomenu brojanje do deset,ma koliko nekima zvučalo nevjerojatno,to pomaže,bar meni da u tom trenutku ostanem racionalnauser posted image
Tad je gledao Jagodicu-bobicu,koju inače voli najviše od svih crtića i kažnjen je 5 dana negledanja jagodice,pošto on još nema pojma o vremenu,to je bilo tri dana.
Ono najbitnije,svaki dan me pitao mama jel izašla jagodica iz kazne,molim te jel mogu sad gledati?
Ne možeš a jel ti znaš zašto...on ispriča šta se desilo,vidim na njegovom licu kajanje i iskreno obećavanje da više neće ni blizu tv-a.
Moram da kažem da on nije namjerno iz zlobe zaparao tv nego je meni objašnjavao šta radi jagodica i približio se i zamahnuo a autić mu bio u ruci...mislim da je i to bitna razlikauser posted image
Ugavnom,shvatio je da je pogriješio i izdržao je "kaznu",više se ne približava tv-uuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako kazniti dete?
11.9.2009 22:22:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu


Moram da kažem da on nije namjerno iz zlobe zaparao tv nego je meni objašnjavao šta radi jagodica i približio se i zamahnuo a autić mu bio u ruci...mislim da je i to bitna razlikauser posted image



Bitna razlika! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako kazniti dete?
11.9.2009 22:46:08   
BINCE
ja sma svog malog..tj.malog sto cuvam kaznjavala TAJ MAUTOM....tj.ako nesto lose uradi..stavim ga u cosak bez igracaka i nesmije se pomaci..ja ga ignorisem ne razgovaram s njim iako mi se obraca samo ga ignorisem... ,dok ne shvati svoju gresku i sam mi kaze da se hoce da izvine i kaze da se vise nece ponoviti..i sve dok se sam ne izvine ima da sjedi na jednom mjestu...ili ga ja pitam ako postane tvrdoglav pa,nece da se izvine...jel zna zbog cega je u taj mautu..i trazim izvinjenje i poljubac...i objasnim mu zasto je bio u taj mautu i objasnim mu da to nesto sto je uradio ne valja da radi....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako kazniti dete?
12.9.2009 1:09:51   
Delijagirl
Mozda ja bas i nisam primerna da pricam o tome jer nemam svoje dete ali dolazim iz nekih svojih iskustva.
Posto sam imala "dve majke" babi i mamu i one imaju potpuno razlicite metode kaznjavanja. Moja keva user posted image user posted image user posted image jedan mlati dok ne procuris krv i absolutno sam protiv toga jer sam se tada osecala em prebijeno i em da me uopste ne voli i da joj nije stalo i da hoce da me povredi ili ubije pa da me nema i ja radje sama sebe udavim nego da ikada u zivotu dajem takav osecaj detetu. Razumem da nekada zaista dodjes u situaciju da bi ga osamarao ali opet to nije nacin pa sta god da uradi nista nije toliko strasno da moras da ubijes boga u detetu!
Sa druge strane moja draga babi koja je priznala da je kao kaznu samarala moju mamu i ujka je za mene snasla novi nacin koji je po meni daleko bolji dakle ona jednostavno kada nesto uradis pogresno izignorise te totalno i po meni je to mene mnogo vise bolelo jer sam znala tako da sam pogresila i dosla sam da se izvinem i posle toga smo popricale u tome i nikad nisam dobila osecaj da me npr ne voli. Takodje smo imale taj sistem nagradjevanja i svega drugoga. Nesecam se bas kako je to bilo dok sam bila mala kao sto su sada gupkini Maja i Marko ali posle kada sam porasla npr za sve sto sam htela morala sam nesto uraditi npr operes sudove, odneses smece, usisas stan, pospremis sobu i odkud znam sta jos to ti je bilo toliko i toliko poena i kada bismo preracunali te poene to ti je bilo toliko i toliko para (naravno ne sad hiljade dinara nego naprimer za sladoled i jos po neki sitnis). Time me je jako rano naucila da cenim svaki dinar jer cu uvek morati u zivotu da radim za to. Za skolu kasnije je bilo da takodje za dobre ocene dobivam neki sitnis ili da me vodi negdje gde sam ja htela npr u bioskop ali moram tu da napomenem da sam ja trenirala gimnastiku i da mnogo puta nije bilo vremena za bioskop i sve ostalo pa smo ostale na parama. Takav slican sistem kao sto ga je imala baba samnom sada koristi i ujak i kada uporedim moje 2 najmladje sestre koje su slicnih godina kao ujkova deca zaista su ujkovi mnogo vaspitaniji i mnogo brze im dodjes do kraja. A male dve iako ih nisam dugo videla kad si hteo da ih pomazis po glavi naprimer one jedne se stresu jer misle da ce dobiti batine!


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako kazniti dete?
7.5.2010 13:23:27   
Lu
Meni je Roko neki dan slomio poklopčić za tabletice na mašini za suđe, poludila sam i prvo što sam mu rekla e sad ćeš sine da pereš suđe svaki dan,on se naravno složiouser posted image
Onda je dobio sjedenje na klupici da razmisli o svemu,naravno uz moju asistenciju jer sam mu pričala kako je to skupa mašina,kako mora više paziti i da ne smije dirati mamine stvari bez pitanja.
Čini mi se da je shvatio i obećao je da neće više nikada i vidi s da mu je žaouser posted image
Nedavno je dobio od tate Dorin laptop na kojem uči slova i brojeve i lijepo sam mu to oduzela na tri dana
Svaki dan pita mama jel izašao laptop iz kazneuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako kazniti dete?
7.5.2010 14:09:56   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ja sam svom sinu danas uvela tabelu sa nalepnicama, kada slusa dobije zelenu nalepnicu, a kada ne slusa crvenu, pred more cemo ih sabrati i ako bude vise zelenih ici ce na more, a ako ima vise crvenih nece


Potpuno genijalna ideja!!!! Svaka cas_t! A da li biste istrajali u slucaju da je sakupio vise crvenih? Vidim da mu odlicno ide, ali me zanima da li biste tada vi isli bez njega na more?


< Poruku je uredio Leki 77 -- 7.5.2010 14:19:07 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako kazniti dete?
7.5.2010 15:45:58   
guppy RR
Mi smo sada uveli slični sistem, ali po principu dobar-zvezdica, nisi dobar - skida se zvezdica.

Nije nam to način da frustriramo decu, nego im u slučajevima kada su baš bezobrazni najavimo da je to kazna i ispoštujemo je. Prošli put smo obećali deci da ih vodimo na izlet na more ako bude tabla puna zvezdica, i tako smo i uradili.



(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako kazniti dete?
7.5.2010 22:10:16   
Leki 77
Pa da, ja ne bih imala srca da odem na more bez njega, a zspravo je bas poenta u "sitnicama koje zivot znace". Igor je jos mali za to (14 meseci), ali je ideja sjajna. I tacno to cu raditi-skupimo neke "poene" i odemo negde gde voli ili uradimo nesto sto voli. Mislim da je ovo jedan od najpametnijih saveta o vaspitanju dece koji sam ikada procitala. Tako je jednostavan, a ne verujem da bih se setila da ga tako lepo vizualizujem, sto je deci bas bitno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 66
   [Obrisana poruka]
14.5.2010 11:23:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 67
   [Obrisana poruka]
14.5.2010 14:59:02   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako kazniti dete?
14.5.2010 15:01:21   
Jeca*
ja mislim onoliko koliko ti odlucis
za pocetak, dok se ne smiri
mora da shvati da si ozibljna
i da treba da prestane da histerise
nek ostane u kazni sve dok ne ukapira zasto je tamo. Sad ako odustanes mislim da ti je kazna kontraproduktivna


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
14.5.2010 15:09:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako kazniti dete?
14.5.2010 20:55:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: gagi

Hm,drage moje Kristina mi je pod kaznom od maloprije,bili smo vani i nikako me nije slusala nije dobila batina,ni cvoku joj nisam opalila.Sada je u svojoj sobi ,par puta je pokusala izaci ja sam je vratila e sada moje je pitanje koliko treba biti u sobi user posted image koliko vremenskiuser posted image
Da li mi neko moze dati odgovor na ovo pitanje.......i koliko dnevno djete treba da se kazni za neposluh,eno opet je u sobi pocela je histerisati ,lupati nogama a kaznjena je zato sto se derala na mene i udarila meuser posted image ne znam sta cu sa njomuser posted image

Ovo gagi moraš sama da odrediš, npr.
Kristina idi u sobi sjedi 10 min pa ćemo razgovarati zašto si bila takva,1 dan nema crtića i izlaska napolje!
Razgovor započni mirno,objasni zašto nije u redu njeno ponašanje,potrudi se da i ona to shvati i da obeća da se neće ponoviti a ako se bude bunila za kaznu reci da se ista može i povećati!
Najbitniji je smiren razgovor, zato se prvo potrudi da ona prestane histerisati ali i ti pričaj polako.
Ovo je samo primjer, recimo tako ja nekako radim sa svojim Rokomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako kazniti dete?
14.5.2010 20:58:00   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagi

Evo kako ona sada prica ja sam je kaznila nema crtanog,nema ici vani i rekla sam joj da je pod kaznom a ona se i dalje dere na mene i govori nema kazne za mene i da ce ona ici vaniuser posted image

Proći će to, samo budi ustrajna nek zna da će tako biti svaki put kad nešto pogriješi!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 72
   [Obrisana poruka]
14.5.2010 21:19:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako kazniti dete?
2.6.2010 11:55:53   
zojopek
Odlicna je tema! Moj sin ima 20 meseci, i pravi je sampion u ignorisanju!!! Toliko me izvede iz takta, da nemam pojma sta da uradim! Da li je mali ili nije vise ni sama ne znam! Kako da ga naucim da nesto ne radi, ili radi?user posted image !

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako kazniti dete?
16.9.2010 21:38:59   
sonja021
mogu reci da i ja imam problem sa malim koji ima 19 meseci skoro uvek kad nam dodje neko u kucu-a i kad smo sami (bilo da je to baba, deda...koje vidjamo gotovo svakodnevno ili nekog koga ne vidja tako cesto).
pocne da radi sve sto ne treba-baca kroz ogradu od terase sve sto mu dodje pod ruku, pljuje vodu iz njegove flasice, rusi stvari sa naslona, grize babu ili dedu i pritom umire od smeha, poceo je od pre neki dan i da sutira/ne znam uopste gde je to pokupio i odakle mu ta ideja?!
jednom recju katastrofa.
nemam uvek zivaca da mu skrecem paznju na neke druge stvari da bi zaboravio na svoja "zlodela". ponekad dobije po guzi (to mu je jako smesno) ali ne urodi plodom uvek odmah. cini mi se da prestane sa svojim ponasanjem kad on hoce a ne kada je preterao granice.

kad uradi to sto ne sme, uvek se spustim do njega, gledam ga u oci i govorim mu da to ponasanje nije lepo, bla, bla, bla.
nece nikad u tim momentima da me gleda u oci, uvek spusta glavu ili gleda u stranu.

cini mi se da tajm aut tehnika ne bi nesto urodila plodom jer bi njemu to bila zabava. ne znam kako bih ga naterala da sedi na jednom mestu i da "razmislja" o svom ponasanju.

kad hoce, on je divno dete, a kad nije u fazonu, nije i nista ne pomaze.

da li neka mama ima predlog za resenje problema?



(odgovor članu zojopek)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here