|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 19:16:00   
lesica
Današnji update:

Rtg šake: koštana zrelost odgovara devojčici od oko 6,5g,
UZ - uredan
Hormonski status: fsh 2,8 IJ/l ; lh 0,5 IJ/l ; estradiol< 18 pmol/l

Žlezdano tkivo u dojkama promera 1-2 cm. Nema maljavosti.

Obzirom na koštanu zrelost, i to da su areole malo tamnije nmego što su bile, dr nam je zakazala hospitalizaciju 21.7. kada ćemo odraditi ceo set testova i pretraga, kako bi se sve eventualije isključile i definitivno videli šta je i gde je srž problema.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 19:57:33   
Olga75
hrabra nasa Lenka , hajde da to prebrinemo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 21:58:40   
jole82
Lenka hrabice jedna user posted image
Brzo će i taj jul ... pa i to da preturite preko glave user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:00:55   
New Mom
Lenka hrabrica! user posted image Brzo ce i jul.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:05:44   
Torbica
Lesice, nadam se da nema nicega, pa da bude u onih 95% slucajeva sto se povuku sami od sebe! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:08:05   
mati
Lesice, ja tek sad iscita temu unazad sta si pisala...
Lenka hrabrice! user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:12:52   
lesica
Drage user posted image
Ma biće sve to kako valja, ne sumnjam ja u svoju šćer user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:54:04   
Trcosava
Bravo za Lenku hrabricu i mamu sa čeličnim živcima

Obema ogroman user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
6.5.2014 22:56:36   
Ivanka 75
Lesice user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
25.7.2014 21:57:05   
lesica
Odradismo bolnicu, odradismo svašta nešto ( više uz-ova, preglede raznih specijalista, kompletnu krvnu sliku, kompletnu biohemiju, urin, hormone, i finalno lhrh test) i konačni zaključak je da Lenka ima izolovanu prevremenu telarhu, što se ostalog tiče sve je potpuno sjajno. Nema nikakve terapije, samo se i dalje prati.
U svakom slučaju, sad sam mirna, a ova sedmica se završila.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
25.7.2014 22:30:07   
Torbica
Diiivno! Cim nije povezano sa drugim znacima, prolazi spontano! I ono sto je lepa vest je da te devojcice ulaze u pubertet kad i ostale! user posted image Poljubac obema!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
7.4.2016 12:50:47   
lesica
Dugo nisam pisala ovde, srećom user posted image

Elem, pre nedelju dana je odrađena godišnja kontrola, stanje odlično, šta više, i bolje nego ranijih godina. Lenka odlično raste, nema nikakvih naznaka skorom pubertetu, ultrazvuk odličan, žlezdano tkivo je takvo da ga maltene više i nema. hormoni potpuno mirni, koštana zrelost odgovara uzrastu.

Naredna kontrola za godinu dana.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
7.4.2016 15:04:27   
choopa choops
Super!user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
7.4.2016 18:15:19   
BubaBubica
Pre neko vreme sa mtražila ovu temu, ja sam očigledno posvađana sa pretragom, nikad ne nađem ono što trebam user posted image

Drago mi je da je sve u redu Lesica! user posted image Moja starija ćerka je u toku zime imala jednu natečenu bradavicu i osetila se grudvica ispod nje koja kaže da je bolela na dodir. Ja se sećam da se i meni tako jako rano u par navrata stvarale te grudvice bolne i posle nekog vremena nestajale, sećam se da sam drugaricama lupetala kako možda imam tumor user posted image Pa sam i ja čekala neko vreme da vidim da li će krenuti to da raste ili će nestati, ali je na sreću nestalo. Nije bilo veliko, već kao sama bradavica, ali ne mogu reći da mi je bilo svejedno. user posted image Ako krene često da se to dešava definitivno je vodim lekaru, za sada nema ništa.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 16:15:45   
mama krava
Ja googlala pa našla ovu temu ovde i obradovala sam se....


Sinoć sam se presekla i još uvek ne znam šta da mislim/radim...

Pre kupanja moja N (u maju puni 7 god) mi prijavi kako je malo trtnula u gaćice i ja joj kažem da ih ostavi u kupatilu. Nisam ih odmah pogledala, nego smo se istuširali i legli na spavanje, pa sam ja kasnije uzela da ih properem i tad shvatih da su joj gačice u stvari krvave i na delu gde je ribica. Odmah sam je prepala i probudila je da proverim čiste gaćice i nema ničega. Ni jutros nije na gaćicama bilo ničega.

Ona jeste onako krupnija...maljava je od rodjenja, ali ne ispod pazduha ili na pubičnom delu, ni grudi joj nisu porasle...preplašila sam se da nije rana menstruacija. user posted image

Cele noći nisam spavala, nego sam se prevtrala sa mišlju - ŠTA SAD?

I onda mi je u jednom trenutku sinula da nam se juče celo prepodne hvalila kako je uspela da napravi špagu i pokazivala nam... Jutros sam je pitala da li je bole prepone kada radi špagu ona kaže da, ali kao ona želi da je lepo napravi i da je vežbala u vrtiću sa drugaricom juče celog dana.
Da li je moguće da joj je pukao himen i da je zbog toga prokrvarila?

Želudac mi je stegnut celog dana, a naša dr radi tek sutra.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 16:24:59   
lesica
MK, trazi uput za IMD, oni su jedini koji imaju decije ginekologe. I uputice vas dalje sta i kako.

Moguce da se povredila. user posted image

Vidi, prevremenom pubertetu najcesce prethode kao i normalnom izrazene sekundarne polne karakteristike pre menstruacije, ali opet...
Ipak, ja pre mislim da se povredila.
Nacices na sajtu njihovom broj za zakazivanje, mada ja bih bukvalno danas uzela uput i ujutru otisla i bez zakazivanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 17:24:24   
BubaBubica
I ja mislim da je povredila himen jer je to moguće. Ako nemaš mira, idi proveri mada ja bih sačekala da je ne traumiram pregledima pa ako se dalje ništa ne bude dešavalo, ako ne bude imala problema ili bolova, verovatno je bila povreda himena.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 18:20:41   
mama krava
ALi kad me tako nesto strefi...onda je sve odjednom.

Nisam stigla da uzmem uput, jer sam jurila kuci, posto ovog malog nema ko da cuva. Sad sam je terala da ide u WC i malo su joj krvave gacice, ali onako u tragovimauser posted image i tamnije je boje... Ono juce je bila bas sveza krv.

Ali primetila sam da joj mokraca ima jak miris. Sada sumnjam i na neku upalu. Sutra ujutru cu da je teram da piski i da nosim mokracu na analizu za pocetak. Pa cemo videti dalje...

O Boze samo neki problemi!


I da....zali se da je svrbi ribica!

< Poruku je uredio mama krava -- 14.4.2016 18:31:08 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 21:09:36   
mama krava
Evo sada smo se kupali pa sam je zagledala. Definitivno ima neki infekciju, jer joj je ribica grooozno crvena. Sutra uzimamo mokracu za urin i urinokulturu, arazmisljam se da li da je vodimo i da joj uzmu bris privatno.

Ipak jeste malo dlakava u pubicnom delu, tj ima nove dlake, par njih onako retke i kratke, a nije ih imala ranije. Ispod pazuha 2-3 komada...smejala mi se svo vreme a ja kao inkvizicija. Sreca moja. Bas bi mi bilo zao da rano dobije menstruaciju, ali za sada necu ni da razmisljam u tom pravcu, ali definitivno se blizi i touser posted image .

Ja sam isto dlakava od malena i secam se da su mi u 1. razredu vec znacajno rasle dlake dole. Medjutim menstruaciju sam dobila sa 11 god medju poslednjim devojcicama u mom odeljenju. Bila sam u bedaku - budalauser posted image

Po nekim istrazivanjima sada devojcice dobijaju u proseku 6 meseci ranije nego njihove majke.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 22:46:12   
lesica
MK, odradi joj urin i uk, i odradite bris vulve, ali odvedi je svakako na pregled.
I kazem ti bas na IMD ( odlicna je kosaradnja endokrinologa i ginekologa)

I nadam se da nije prevremeni... jos je malena i ona
I ako ti treba ikakav savet, tu sam.

A da, kontakt ginekologije na imd OVDE

Kontakt za konsultacije i zakazivanje na endokrinologiji http://www.imd.org.rs/ambulanta/konsultativna-ambulanta-endokrinologije/794
Pozovi sutra endokrinologiju, sve im lepo ispricaj i objasni i uputice te na najbolji moguci nacin, ponedeljkom i petkom je tu sestra Ceca koja je divna i sve ce ti lepo objasniti.

Grlim vas!

< Poruku je uredio lesica RR -- 14.4.2016 22:56:42 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
14.4.2016 23:11:08   
Ana RR
O mk.. majku mu! Nadam se da će sve biti ok, ja bih je isto odvela na pregled, za svaki slučaj. Mica mala..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 9:58:44   
mama krava
Hvala Lesise, hvala puno!

Svakako je vodimo na pregled. Danas popodne nam je gotov urin a UK u nedelju. Kad mi stignu rezultati taman popodne joj radi dr, pa idem i po savet i po uput.

Ne želim ni ja da nagadjam, idemo na pregled, ne može da škodi. Sada preko vikenda je vodim da uradi bris vulve. Danas niskako nismo mogli da se uklopimo da sve odradimo. Nemate pojma u kakvim smo kombinacijama oko organizacije deca - posao - kuca- doktori....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 10:06:04   
lesica
MK, zovi danas endokrinologiju, objasni im sve, i vrlo moguće da će vas odmah zakazati za utorak ili sredu kada su ambulantni pregledi, bez obzira što još nisi uzela uput, to je bar najmanji problem.
Mislim da je tako najbolje, pa će vas oni već internim uputima u jednom dana poslati da uradite šta već još bude potrebno ( ginekolog, laboratorija, rtg...)



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 10:48:53   
mama krava
Zvala sam i rekli su nam odmah da dodjemo popodne kod nekog dr Ilića, koji je danas dežuran. Da donesemo rezultate urina i da se verovatno radi o povredi, ali da moraju da pogledaju. Takodje možda postoji mogućnost da treba da ostane u bolnici user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 11:41:13   
Ana RR
O mica mala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here