|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 12:58:22   
mama krava
Ali mislim da neću pristati na ostanak. Ne bih da je traumiram. Potpisaću za izlazak...ako u opšte bude potrebno.

Jaoooo, deco šta nam radite!

E, da stigli rezultati mokraće, ima malo bakterija, ali mislim da nije iz mokraće nego da je bris problematican.

< Poruku je uredio mama krava -- 15.4.2016 13:01:58 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 13:07:20   
branki*
Uh,mk,sad citam ovo sto si pisala..bas bedak,kud sad i to,ja bih se istripovala samo tako.je l se zali da je boli nesto,je l je boli kad piski?aj,javljaj nam situaciju,drzimo palceveuser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 14:05:41   
jess021
MK, javi sta je bilo, iskreno se nadam da je bezopasno i prolazno.
Mogu zamisliti koliko brinesuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 21:17:16   
mama krava
Samo na brzaka da javim da je najverovatnije infekcija u pitanju. Radili su joj sondiranje vagine i nalaz je negativan tj nema krvi, tako da 99.99% nije menstruacija. Sad cekamo briseve,

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 21:34:14   
dunja RR
MK, nadam se da će se infekcija brzo srediti, grliša za vas user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
15.4.2016 21:41:55   
eca89
Mk, velika grlisauser posted image !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.4.2016 0:10:45   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.4.2016 11:23:32   
IvanaSK RR
MK, drzite se, nek prodje sto pre!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
22.4.2016 15:43:26   
mama krava
Ja samo da javim da je bris vulve pokazao prisustvo ešerihije, ali u malim količinama, pa nismo ni dobili lek. Ali njoj se smirilo srvenilo i nije više krvrali hvala Bogu.

Kao da pratimo i da se javimo ukoliko se ponovi krvarenje.

Najverovatnije je infekcija izazvala krv i da je kod dece u predškolskom uzrastu simptomatično da se zbog brisanja posle nužde javljaju ovi problemi.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
22.4.2016 23:05:23   
lesica
MK, dobro je da nema veze sa prevremenim pubertetom. Jako mi je drago zbog toga ( ne i zbog druge muke)

A infekcije kod šmizli... uhhh pa to je čini mi se nemoguće izbeći po našim vrtićima, par wc šolja na ogroman broj dece, i eto zabave user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.7.2016 10:01:11   
BubaBubica
Mojoj starijoj ćerki se opet povećalo tkivo na levoj dojci. Pisala sam već ovde da joj se pojavljivalo to, ali se tako i povuklo. Sad opet, i to samo leva i očigledno joj se uvećala i bradavica, kao da je nabubrila. Naravno boli je na dodir. Nije crvena.
Sutra ću da je vodim pedijatru da on kaže svoje mišljenje. Ja se sećam da su i meni tako u par navrata se pojavljivale 'bolne kuglice' na dojkama i tako i nestajale. Ona nema drugih naznaka puberteta, osim što je počela da se inati ko pubertetlija user posted image user posted image
A opet, ko zna, da li to zavisi i od toga što je ona stvarno zrelija i odgovornija od njenih vršnjaka, a i među najvišima je u generaciji. Rekla mi je kad su ih merili da je bila odmah druga posle najvišljeg u odeljenju.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
7.3.2018 12:30:45   
Dora89
Mislim da mora da ima i drugih znakova puberteta, inače grudi mnogu biti veće i kod punačke dece. Ali i kod punačke dece ranije počinje pubertet. U svakom slučaju, treba više znakova.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
23.5.2020 22:37:58   
Misha i Ljisha
Ne znam gde bih pisala pa cu ovde. Naime D mi se pozalila da je boli desna sika. I ja pipnem a ono kao kamen tvrdo. Da li je to ulazak u pubertet. Istraumirah se veceras. Srecom sutra dolazi u goste moj ginekolog cija je subspecijalnost endokrinologija pa cu odmah s vrata da ga angazujem da je pregleda. Bas me sad to brine. A opet i za pubertet mi je rano. Ona je tako jako detinjasta. Ona uopste nije zrela spram svojih vrsnjaka ima samo 7 i po god. Jao bas sam se zabrinula


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 9:25:52   
Mirko Svirko
Ljiso,  javi sta kaze dr.


Ja sam npr bila u tom prevremenom pubertetu. Rano je bio j prvi ciklus  (10 god).A cerka mm iz prvog braka je sa 8 i po. I ssda ima 10 god i vec su i grudi krenule..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 9:29:34   
vonavoj
Ljisho,tako je i drugarica vodila njenu malu na Institut,mislila da je rano,sve je bilo ok...

I evo sad je drugi razred i krenule su obe sisice,i njena mama je dobila u 5om razredu...od trenytka kad krenu grudi do dobijanja prodje 2godine,tako su joj rekli.Kad si ti dobila?

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 9:36:59   
Misha i Ljisha
Ja sam dobila raspustu izmedju sestog i sedmog. To mi je bila trauma. Pa ne mogu da zamislim da dobije z dve godine. To mi je tako strasno


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 9:43:15   
Sanjica26 RR
Nema veze Ljiso sa time da li je detinjasta ili nije. Ima veze sa time kako se kod nje sve razvija. Devojcice sad ranije ulaze u pubertet. Svakako pitaj dr. Moja sestra je vodila cerku prosle godine kod dr jer je njoj krenulo sve po malo. Ona je svoje vrsnjake presisala u visini. Skoro i mene😀



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 9:57:28   
vonavoj
Moja T je visoka skoro 147,ali nema jos naznaka..ni maljavosti..ima 31kg..

Ali zaovina mala ima vec,ona je oko 140 i ima 37kg..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 10:48:51   
Maslacak15
ja mislim da to ako se desava promene su sistemske i vidljive na celom telu. Ako ima samo jedno mesto koje je bolno i tvrdo mozda je nesto drugo, upala nekog kanala neki limfni cvor lupam i nagadjam. Ocu reci sacekajmo sa zakljuccima. Svakako ne mora da znaci da je bilo sta strasno, ali sigurno da treba konsultovati lekare.

Ja sam dobila relativno rano sa 10 i 8 meseci., u cetvrtom razredu za prvi maj bila sam mislim druga u razredu koja je dobila. Po koju dlaku sam imala vec sa 8 ali tipa bukvalno jedna. Nisam bila teska ali sam bila bas ogromna celo detinjstvo. Takva ce izleda biti i moja Ana, jako je visoka evo vec ima 95 cm sa 26 meseci svi se sokiraju kad kazem kad je rodjena.
Imala sam skoro 140 kad sam krenula u skolu i vec u petom razredu 170! Ali sam bila strkljasta. Onda sam dobila i naglo usporila sa rastom i tada su stigli kilogrami. Iako ja nikad nisam bila debela ali do 10 godine, valjda sto sam tako brzo rasla sam bila pre mrsava.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.5.2020 18:30:24   
Ivanka 75
Ljisho, sta kaze doktor? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
12.10.2020 19:43:01   
Iscrpljena
Pozdrav svima na temi! 

Molim Vas da mi kazete kako izgledaju normalne dlacice na telu devojcice od 2,5g? Koje su boje i kako izgledaju .... 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
13.10.2020 11:01:04   
emicaa
Iscrpljena ja ako se dobro sjecam moja sa dvije i po godine nije inala mnogo dlacica,i onako svjetle.Vise neprimjetne



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
13.10.2020 11:33:07   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Iscrpljena ja ako se dobro sjecam moja sa dvije i po godine nije inala mnogo dlacica,i onako svjetle.Vise neprimjetne




Pa mojoj su se pojavile ne znam ni ja kad ali znam d asam odjednom primetila,sad se obracam jer sam iscitala temu zbog sestricine od 7 godina a onda ukapirala da sam potisnula brigu o mojoj sa dve i po. Ona ima blede,da, neprimetne,ali ima ih po potkolenicama i na genitalijama. Vidi se kad se kupa,kad je mokra,ovako se ne primete uopste.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
13.10.2020 11:56:39   
emicaa
Po genitalijama mi je cudno,moja djevojcica ima 7 godina ali jos ih nema tu.Ali noge su joj sad cupave,i onako vec su tamnije



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
13.10.2020 12:21:39   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Po genitalijama mi je cudno,moja djevojcica ima 7 godina ali jos ih nema tu.Ali noge su joj sad cupave,i onako vec su tamnije




Pa zato sam se i zabrinula. Inace je bas mrsava,a puno jede. U procesu smo i ispitivanja alergije na hranu...gluten,mleko... Imamo problema sa varenjem...trenutno cekamo rezultate sa IMD. I sinoc procitam celu temu zbog sestricine i zabrinem se.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here