|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mame jednog deteta
29.1.2013 12:28:48   
Olga75
Dugo mi je trebalo da otvorim ovu temu ali ja sam mama jedne devojcice . Interesuju me iskustva drugih mama sa jednim detetom , kako se borite sa : nauciti dete da ne bude sebicno , kako ga nauciti da deli sve i paznju i igracke , kako oodgovoriti na pitanje : zasto nemam brata - sestru , kako , kako , kako , kako sve ono sto pitaju jedinci - jdinice
ovo nije tema da li zelim vise dece ili zelim samo jedno
ovo je tema u kojoj ce mame jednog deteta moci da citaju probleme i savete kako se nositi sa jedincetom
evo moja jedinica ne zna sama da se igra , njoj uvek treba neko , kad joj dodju vrsnjaci ne znam kako da deli moju ( i iocevu ) paznju , ne znam kako da deli igracke
jednostavno nije imala a i nema potrebu za deljenjem
i tako
pa molim vas za savet ako ga imate user posted image
zahvalna mama Olga user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !
Direktna veza do poruke: 1
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 12:50:21   
minna
Ja imam jedno dete a i jedinica sam.
Sto se mene tice uvek sam umela sama da se zaigram, i nije mi tesko padalo da delim (kad je tu neko od drustva), mislim da me nisu tome ucili nego sam jednostavno takva, mama kaze da sam takva od kad sam bila bas mala. Ono sto mislim da mi je ne bas tako lepa odlika jedinice je da sam navikla da dobijem sve i odmah

Moje dete ne ume bas samo da se zaigra, ume ali skoro uvek trazi da se zajedno igramo, a za deljenje igracki npr mu objasnjavam, pretpostavljam da to svi rade, hajde malo da damo ovom bati/seki, pa ces se ti igrati posle, a sad da uzmemo nesto drugo i bla bla, skrenem mu paznju drugim i on odmah zaboravi, mozda je jos mali otkud znam.

On je dosta drustveniji od mene, brzo se ukopi u drustvo, meni je uvek prvo malo neprijatno dok se ne opustim, ima tu malo i sto sam jedinica, ali mislim da ima dosta i u tome kako ti je zapisano u genimauser posted image

< Poruku je uredio minna -- 29.1.2013 12:52:29 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 13:04:04   
Olga75
sto se tice deljenja , taj problem ne postoji na igralistu ali kod kuce , na njnoj teritoriji to je bas izrazeno user posted image a vise nije mala . Kad pakujem stvari za Nadju ( nju obozava( ili Caritas to je pregovaranje
jednostavno ne da svoju odecu i igracke
tako je i kad joj dodju drugari u dvoriste , grra ih sa ljuljske , trci na tobogan ili bazen , jedino gde kao trpi je pescanik

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 13:11:27   
minna
A kad vi odete kod nekog? Mi za sad nismo imali problema ni na domacem terenu, ali ko zna koliko nas faza jos ceka...Verovatno si pokusala da joj objasnis da ce oni samo da se poigraju, a da je to njeno i ostaje njoj kad oni odu, osim objasnjavanja nista mi ne pada na pamet.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 16:46:44   
Lu
Pik meneuser posted image
Olga nemam baš šta pametno da ti kažem.
Moj R. ima 6 godina i nikad nije branio svoje igračke niti bilo šta, čak šta više ja sam imala potrebu nekoliko puta da mu kažem da neke igračke treba sačuvati za uspomenu, nešto što je od mame, tate, bake...a on baš voli da dijeli.
Nosi u vrtić gormite pa se razmjenjuje s prijateljima.
On nikad neće pojesti slatkiš u bilo čijem društvu da ne podijeli, ako smo ja i on sami šta god da uzme prvo ponudi mene. Kad nam dođu gosti on sam traži da počasti djecuuser posted image
Što se tiče brata ili sestre, ja ponekad namjerno povučem tu temu da vidim kako se osjeća, a on kaže da ne želi ni brata ni sestru jer ne želi da mami režu pupu, tako je za sadauser posted image
Ne mislim da je usamljen, ima dosta prijatelja koji mu skoro svakodnevno dolaze ili on ide kod njih (sad već sam) a ide i u vrtić. Ostatak vremena provodi samnom ili sam u igri.

Ja mislim da je tvoja curica jednostavno takvo dijete (trenutno) još će se toga promijeniti.
Šta možeš učiniti, ne znam...pričaj o važnosti dijeljenja, kako stvari tako i osjećaja, o prijateljstvu, pomaganju drugima, pitaj kako se ona osjeća kad joj neko ne da nešto...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 22:30:15   
Anoniman
olga, sigurno postoje neke "cake" ako hoces nesto da naucis dete (ja ih ne znamuser posted image ). ali mislim da kao sto je Lu rekla - ona je jednostavno takvo dete. posto imam priliku i da gledam zaovinih cetvoro, a i slusam price o tome kakve su kad su bile manje, mogu reci da je definitivno svaka od njih drugacija. zaovina najmladja je par dana starija od sina moje drugarice koji je jedinac i mogu ti reci da on nije pokazao nikakve znake ljubomore u odnosu na M, nije ni reagovao kad ju je njegova mama uzela u ruke, dok je zaovina mala uzasno ljubomorna, ne dozvoljava, ne da njena mama uzme, vec cak i da prica mojoj M (a inace je ovako voli i lepo se "igraju" kad joj mama nije tu) i isto tako nije preterano voljna ni da deli tipa svoje slatkise sa nekim.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 22:33:37   
pepeljuga
Ja se slazem da zavisi od osobe a dete je mala osoba koja ima svoje karakterne crte i to nema puno veze sa tim da li ima brata ili sestru. Ja sam jedinica ali nisam vaspitavana da dobijem sve i odmah, ili prosto nisam taj tip, nemam pojma. Divno je imati nekoga ali ako nemate (u slucaju mojih roditelja, silom prilika nisu imali vise dece) prosto se naviknete na to pa vam ni ne fali. To da li je neko sebican ili ne, samoziv ili ne, ne zavisi od toga da li ima brata ili sestru nego od vaspitanja i karaktera. Moja kuma je jedinica a ne poznajem nesebicniju i drustveniju osobu od nje. Jedinci mogu biti vrlo darezljivi jer nemaju taj osecaj da im neko nesto oduzima, kao sto sam cesto vidjala kod dvoje dece, stalno nesto premeravaju roditeljsku ljubav i takmice se - mnogo takvih slucajeva imam u okolini. Sto se tvoje cerkice tice, Olga, mislim da je jos mala, deca imaju te faze kad ne daju svoje stvari, to bi verovatno bilo tako i da imas troje dece.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 22:42:31   
boba 11
sigurna sam,mojih je dvoje ali i dok je sin bio sam nije bas voleo da deli,ali mislim da to ima puno veze i sa fazama u odrastanju ,a i naravno sa tim sto mi insistiramo na deljenju.Njih samo treba kulirati do odredjene granice da bas ne postanu agresivni,i ne obracati paznju sto se otimaju.Sto im vise branis oni se vise inateuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: mame jednog deteta
29.1.2013 23:01:46   
Sanchy
Hm,ja nisam jedinica a nisam bas volela da delim,i takva sam ostala do danas,radije cu da ti kupim isto to nego sto cu da ti pozajmim iili poklonim ,,,ali kupicu ti stvarno od srca,,jednostavno se vezem za stvari ,takva sam oduvek bila ...i sad i ja imam jedno dete i tako ce verovatno i ostati pa ako ne bude hteo da deli sta da radim,genetikauser posted image ...A evo primer nas bebac je sada i dobio i pokupovali smo mu gomilu stvari i ja to sve vodim racuna da bude bez i jedne fleke,imam milion portikliuser posted image ,perem ,peglam itd..i sve ,bukvalno sve je u savrsenom stanju i sutra kad se bude moja drugarica porodila koja detetu nista ne pegla,drzi ih zguzvane u ormanu,flekave uzas...ja treba da dam ove stvarcice...pa prosto mi zao stvari sto ce da ih upropasti,a ja ih ocuvala skroz,,,eto,radije cu da joj kupim sve novo pa neka radi sa njima sto hoce...ne znam da li sam bila razumljiva,valjda jesamuser posted image ...vezem se za stvari user posted image ..da li je to mana onda?Ne znam..

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 3:18:56   
vukosava
Olga, zanimljiva tema. I ja sam bas razmisljala o ovim stvarima. Pogotovu sto sam ja najstarije od troje dece i znam da sam puno naucila iz neustih pokusaja da opet ja budem u centru paznje nakon rodjenja mladjih sestara. Ih, bilo je tu i tuca i otimanja i medju nama i izmedju nas i ostale dece. Ja sam oduvek bila laka sa stvarima, uopste se ne vezujem ni za sta, sve vidim kao potencijalni krs i jedva cekam da se necega otarasim. Lako nesto izgustiram i lako dam nesto nekom drugom sto je moju mladju sestru stalno nerviralo (npr kad smo bile nesto starije knjige, kasete i slicno). A i kao mala, nekako se pre manje imalo i svi smo nesto nasledjivali od starije dece iz dalje familije. Danas nekako kao kriza ali svako dete lakse dobije igrace jer je proizvodnja igracaka i plastike mnogo jeftinija... Pa samim tim i taj neki ego i to ja kod dece je mozda i pod uticajem rasta standarda malo jace. Znam, sad ce svi reci kriza, nema se, ali realno standard se i dalje menja. Mnogi od nas su odrasli sa par igracaka, meda i lutka npr a danas plastike koliko hoces na sve strane...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 11:31:04   
Olga75
Minna , kad idemo negde , bude manje - vise ok
sad , koliko je problem vi kod kojih idemo imaju ili odraslu decu ili malu decu i sva ta deca su jedinci i problemi su nam identicni
Sad ne znam koliko je to sve do karaktera , nemoguce da su svi ti nasi drugari bas isti ko i mi user posted image
to sto kazes Pepeljuga, da deca naviknu da su sama , to je istina
ona se raspituje zasto nemam brata - sestru a vidim da joj kda odgovorim : pa mozda ces i imati , nije bas najjasnije kako bi to funkcionisalo da je tu
i recimo , srusi nesto ili vec , napravi neki belaj i kad je pitam : pa sta radis ? njen odgovor je : nisam to ja , to je moj brat Filip ( zaovin sin ) ili Nadja je user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:30:25   
Olga75
evo sad nesto razmisljam , mozda ja nju ne vaspitavam dobro , mozda ne treba da insistiram na deljenju i na prihvatanju , mozda treba da joj pricam kako je to super sto je ona sama , jedinstvena , da nema potrebe za popustanjem user posted image
otkud znam vise

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:37:09   
boba 11
Mozda i jeste tako-ceo zivot ce se boriti sa nekim ili necim za nesto pa sto da ne nauce jos odmalena i naviknu se na touser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:37:38   
boba 11
Samo ako stvarno dobije brata ili sestru izbice ti rat u kuciuser posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:40:18   
Olga75
pa ne zelim da napravim od nje razmazenu - sebicnu kalasturu , htela bih da postuje razlicitosti , da bude strpljiva , da bude boleciva
otkud znam , sto mi vise vreme ide ( meni kao osobi ) kapiram da je to bzvz i da bolje prolaze bezobrazni , nevastitani , laktasi user posted image
a ako stvarno dobije brata - sestru nemam pojma , onda cu da kukam na drugim temama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:43:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo sad nesto razmisljam , mozda ja nju ne vaspitavam dobro , mozda ne treba da insistiram na deljenju i na prihvatanju , mozda treba da joj pricam kako je to super sto je ona sama , jedinstvena , da nema potrebe za popustanjem user posted image
otkud znam vise


olga, ne brini, verujem da primer u praksi vise znaci nego prazna prica, a zvercica ce, neovisno o tome da li ce dobiti ili ne brata ili sestru, sigurno postati dobra (ne treba ni predobra da bude) i pametna devojcica jer ce se ugledati na roditelje.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:54:15   
Olga75
Joj Ksena sad si me user posted image
u pravu si iskustvo mnogo vise vredi od prica i hipoteza


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 13:56:00   
cockic
sanchy dodji da vidis moj orman user posted image deciji i moj koji hoces jer ja to slozim jednom nedeljno a onda ovo nanovo bacanje po ormany jer mi klinci nedajy ni y cw da odem a kamoli da sredim i peglam stvari.ja mislim da sam izrod nisam lenja ne volim vizyelni nered a ono sto se ne vidi kao npr.da cysnem y plakar niko nema pojma kakav je i kaze vidi kako joj sve na mesty a ne znajy sta se krije y plakarima otvoris i sve se srysi iz njegauser posted image

mada i to cakym pakym je ako neko treba da dodje sredjivanje postrojavanje dece da nesto opet nenaprave neki lom inace cim smo sami to je opsti haos od nereda.ali navikla sam nepravim ga ja nego deca pa sta da se radi morajy da se igrajy.

ja ypado na temy mame jednog deteta a imam dvoje nego me je sanchy post bas inspirisao vezano za te stvari slaganje peglanje sve ono sto ja retko radim....peganje skoro yopste imam averzijy pegle iz dedinjstva volela tad da peglam isto pelene od brata imala sam 8 godina kad se on rodio a sad ne volim da je vidim poslednji pyt peglala pre porodjaj sa lenomuser posted image a ostale stvari istresem pred prostiranje a mm majce i dzempere drzi na stolicama i onda se one same peglajyuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: mame jednog deteta
30.1.2013 17:14:37   
Lu
Olga kad već tražiš savjet sad ćeš ga i čuti, mislim još jedan od meneuser posted image
Opusti se, to nije nikakav problem, možda će se promijeniti možda i neće, jednostavno je takva jedinstvena kao što je i moje i svačije dijete jedinstvenouser posted image
Ono što sam rekla da joj pričaš, nisam mislila da ti nju pogrešno odgajaša niti bi se ikome usudila to reći, nego da joj to napominješ onako usput u trenutku kad ona nekome nešto ne da ili sl.


< Poruku je uredio Lu RR -- 30.1.2013 17:15:16 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: mame jednog deteta
31.1.2013 9:39:08   
cockic
ja jyce odgovorila sanchy na ovoj temi koja nema veze sa mojim postom ali evo me sad opetuser posted image

kao sto rekoh razlika izmedjy mene rodjenog brata je 8 godina znaci po tome da sam ja bila jedinica do tad a i kazy da vece razlike od 5 godine to starije dete odrasta kao jedinac mozda je i tacno jer ja i on nismo imali neki kontakt odrastanja ja sam sve pre njega evo on ce sad 19 godina a ja 27 ali opet nemamo neke teme za razgovor.

ali ja sam odrasla sa bratom od yjaka koji je mladji od mene 2 godine non stop smo bili zajdeno kao deca i to mnogo znaci ali eto i sad on ima porodicy i dete pa smo se malo razisli nevidjamo se tako cesto a i bebica my je mala ima 4 meseca tako da cy se tryditi da nam se dece dryze.mame koje imajy jedno dete neka ga spajajy sa ostalom bracom i sestrama mnogo znaci evo iz mog primera i to nije isto kao dryg,drygarica iz vrtica taj odnos je drygaciji.
ja moje detinjstvo bas lepo pamtim to moje dryzenje sa bratom tako da deca koja sy y cescem kontakty sa bracom i sestrama od yjaka,tetke...nisy jedinci to barem govori moj primer

a vidis taj moj brat od yjaka je jedinac e da li my je dryzenje sa sestom tj.sa mnom pomoglo y odrastanjy da ne misli da je sam veryjem da jeste.
zato roditelji treba da sy y lepim odnosima sa svojim najblizima pa se onda tako i deca dryze i nisy sama tj.jedinci user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 13:25:18   
Agripina
Pošto sam jedinica, ne mogu da odolim da prokomentarišem. Kao što je neko već napisao gore, i mene su naučili da sve dijelim, nikad nije bilo problema oko igračaka, znala sam uvijek sama da se zaigram... Ipak, što se braće i sestara tiče, priznajem da mi je to nedostajalo. I sad kad pomislim da moji roditelji neće živjeti vječno, osjetim se usamljeno. Neki dan smo bili na rođendanu djeverovog sina i stvarno sam se rastužila kada sam vidjela da sva djeca imaju nekog osim mog (mada je ona mala, ima vremena). A kad smo već kod tog dječaka, on nije jedinac, ali je užasno razmažen i sebičan, nikome ne da ništa svoje, ne podnosi kad je N. u blizini, jer joj posvećuju više pažnje nego njemu, čim mu priđe gurne je... Tako da, kao što je neko već rekao, ima dosta i do karaktera djeteta.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 13:43:17   
Olga75
ja sam svesna da je moj odnos prema mom detetu sasvim drugaciji od odnosa koji je imala moja mama kad me je vaspitavala
i sad je pitanje da li je i ona uradila dobar "posao " jer eto je ne znam kako da se postavim
mada , mozda sam ja jedna od retkih koja to priznajem user posted image
sad vi ste stekli utisak da je ona deriste koje cupa scvoje igracke iz tudjih ruku , koje visi meni na ledjima i otkud ja znam
nije
kad bolje razmislim ja sam samo jako stroga sa njom i ocekujem izgleda pravise
ona nema na koga da prebaci krivicu , ona nema sa kim da pravi nestasluke
hm , da li je uskracena ne znam
ali izgleda da ja ne percipiram dobro decije reakcija i da mozda prerano ocekujem od nje da bude odmerena

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 13:53:34   
cockic
agripina ne znam koliko je taj decko napyno godina ali tvoja cerkica je malo mladja od moje a ja imam i sina koji ima evo jos malo pa 3 godine i on neki pyt da leni neki pyt ne,neki pyt je gyrne ali to nije stalno.mislim da ako je detence neko manje kao moj peki zato se on tako i ponasa ima vremena promenice se i on.mada moram priznati da drygo dete je vise razmazeno od prvog ja to po leni znam i vidim sta tako mala sve zna on je takne ona odmah vristi jer valjda je to fora da okrivi brata da joj je nesto yradio i onda trci do mene da je yzmem.opasni sy i ona vec njega hoce da gyrne kad ona nesto radi a on pored nje i dira to ona se odmah byni i gyra ga user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 13:55:08   
Olga75
pa ja ne bih znala da li je drugo ili treca razmazenije od prvog , ja imam samo jedno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 14:07:00   
minna
Olga, mozda stvarno jeste prerano, bice ona bas kako treba, mi jedincici smo user posted image a mozda dobije i pojacanjeuser posted image
A nestasluke ce praviti samauser posted image Meni stvarno nisu nedostajali brat ili sestra kad sam bila manja, prosto sam navikla da sam sama, tek od skoro mi se desava da pomislim i da mi bude zao sto nemam nekog na taj nacin bliskog ili sto sam ceo zivot bila nekako prezasticena, pa mi zafali neko da moji roditelji malo podele brigu i na tog nekoguser posted image .

Moram samo da dodam, posto sam gore napisala da imam osobinu da zelim sve i odmah, to sve je uvek bilo u granicama normale i odnosilo se na neke stvari kad niko nije tu, tj. ne u drustvu. Jesu me naucili da delim (ili sam takva bila od starta) ali i navikli da zivim komforno i sta bih pozelela to bih i dobila, e sad da li je tako sto sam ja bila skromna u tim zeljama ili sto su njima te zelje delovale ok, i da li bi tako bilo da nisam ostala jedinica nemam pojma.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here