|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:25:41   
Peace*
Moja mama je sa 42 imala kancer dojke, zbog toga izgubila ciklus.
Mojoj baki je odstranjena materica rano, ne znam tačno koliko je godina imala.
Ne mogu da povežem sa genetikom, nemam sa čime da poredim.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:25:57   
daca77
Tasha, bez brige...
Skoro da sam zaboravila detalje, ali krenimo redom...
Verovatno se secas moje price i problemima sa ovulacijom, prethodno operisala 2018.god.ciste sa jajnika, antimilerov bio manje od 0,1, uspela da rodim N...i posle porodjaja ciklus je postao uredan na 24-25 dana, ali iz meseca u mesec sve oskudniji. Nije bilo preskakanja sve do marta 2019.god.kada je izostalauser posted image . Mislila sam da opet neka vodena cista pravi problem, ali to je definitivno bila menopauza. Od tada, drugih tegoba nemam, sem sto stomak krece sa rastom. Sto se tice saveta dr, misljenja su kao i obicno podeljena-od izazivanja ciklusa do prepustiti se i uzivati. Ja sam izabrala ovo drugo, jer hormone nisam htela nikako-majka mi je u to vreme operisala Ca dojke te sam se naslusala prica onkologa o stetnosti povecane koncetracije estrogena u krvi.
Kazem, sem ludacke dijete da zadrzim koliko toliko svoju tezinu, drugih tegoba nemam...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:34:00   
Peace*
daco, koliko beše godina imaš?

77? godište? user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:39:34   
daca77
Da, Tashika...user posted image
Kada odem na koji Uz ili kolposkopiju i kada me pitaju za datum poslednjeuser posted image , koje face sloze user posted image
Meni je sa 41,5 god.prestao mensis, a posto sam prvi dobila '89.god., znaci da je bila prisutna ravno 30 god. Dosta je vala...
Moja majka je kasno usla u menopauzu i vidim da dr povezuju hormonski zavistan tumor dojke koji je imala sa tim. Djavo bi ga znao...Ono sto mi jos smeta a to je ludacka zelja za slatkisima. Mada, mozda je i IR u pitanju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:44:14   
Peace*
A to ima veze i kad si dobila?
Meni je ove god 26 god kako imam.

Ne znam, javim kad odradim dr...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 8:50:06   
daca77
Mislim da nema veze, nego samo konstatujem da je sasvim dovoljno maltretiranja. Imala sam jako bolneuser posted image od prvog dana.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 9:44:56   
Maslacak15
nema to nekog pravila tj statiststicka korelacija je vrlo slaba. Ja sam na primer dobila 1. maja 1988 sa 10 godina i 8 meseci kao prva u razredu i bio mi je veliki sok jel moja majka nije stigla da me uputi posto je mislila da ima jos vremena. Sad, 33 godine kasnije ciklusi su mi jos uvek redovni i ja sam prilicno sigurna jos uvek ovulatorni. Mozzda za nijansu kraci nego nekad ali osciluju u ritmu 25-27 dana. Istina moja rezerva sredinom 30 ih je bila FSH 5 i AMH 4 tako da sve to ima veze. Naravno jasno mi je da to moze da se promeni preko noci. Sve nas ceka pre ili kasnije menopauza.

Ako je za neku utehu i u Nemackoj su doktori nezainteresovani za taj tip "obicnih" zenskih problema posto su im atraktivniji kojekakvi tumorii... ( crni humor). Moja nesto starija koleginica tada u Berlinu pre nekih 5 godina se jako sokirala kad su joj prosto stali ciklusi odjednom. Otisla kod vise ginekologa da bi dobila sleganje ramenima i "sve je to normalno posle 40 to je normalna pojava, kod neke ranije kod neke kasnije"

Oko hormon replacement therapy ( HRT) nemam neko definitivno misljenje, mislim da solidno funkdionise ali sigurno nosi rizike, kad dodje vreme proucicu detaljno podatkee i studije na tu temu pa da procenim odnos dobitka i rizika. Puno pozdrava zene.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 10:33:07   
daca77
Mene samo interesuje kada ce valunzi prestati. Obicno jedno mesec dana u godini su zestoki, posle je podnosljivo stanje. Cujem od mnogih da su prisutni 10-ak god., ali slazem se da je sve to individualno...ostaje da se vidiuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 10:37:42   
dunja RR
Kod mene sve isto, prepisujem.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

nema to nekog pravila tj statiststicka korelacija je vrlo slaba. Ja sam na primer dobila 1. maja 1988 sa 10 godina i 8 meseci kao prva u razredu i bio mi je veliki sok jel moja majka nije stigla da me uputi posto je mislila da ima jos vremena. Sad, 33 godine kasnije ciklusi su mi jos uvek redovni i ja sam prilicno sigurna jos uvek ovulatorni. Mozzda za nijansu kraci nego nekad ali osciluju u ritmu 25-27 dana.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa menopauzom
15.9.2021 12:01:17   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Peace*

A to ima veze i kad si dobila?
Meni je ove god 26 god kako imam.

Ne znam, javim kad odradim dr...
Javi.Šta znam.Svako je jedinka za sebe.Mislim da nema veze sa prvom menstruacijom.Ja sam na letnjem raspustu između sedmog i osmog razreda dobila.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Problemi sa menopauzom
21.9.2021 8:28:00   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*


Odlučila sam da potražim drugo mišljenje.

Drugi dr mi je rekao da uradim ponovo hormone štitne, Ogt test i insulin i antimilerov hormon, pa da dođem.



Poradila ovo...

Sve je dobro, u ref vrednostima.
Antimilerov hormon je na donjoj granici, tumačenje: Jajnik istrošeniji za moje godine.
Drago mi je da nisam luda, i da sam bila u pravu.
Čekam da mi prođe menstruacija, pa ću da odem na pregled i da vidim šta to tačno znači i šta (ili, da li) nešto činiti.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Problemi sa menopauzom
21.9.2021 23:07:29   
Ivanka 75
Prva menst 12.10.1986, poslednja 30. 09.2015. Znaci 29 godina. Poslednja pre Cikloproginove i pokusaja da bar jos koju godinu produzim cikluse. I jesam, jos 2 godine, a onda ni Cikloproginova nije mogla da pomogne.Moji ciklusi su oduvek bili izuzetno bolni i kratki, na 20tak dana. Osteopenija je pocela uveliko. Pijem Ideos, kaaaaaao da je uspori malo. 
Nisam imala valunge, izgleda da su me zaobisli 😂 
Mada... Ja sam duuugo pila cajeve, virwk, zalfija, macina trava. Mislim da mi je to pomoglo da bez simptoma prebrodim prve godine. Nisam ni oset_ila ove 4 godine bez ciklusa. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Problemi sa menopauzom
21.9.2021 23:10:19   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Daco, ja nem ciklus vec 19 meseci i jos uvek nem valunge. Desilo mi se pre mesec dana jednom ili dva puta, da mi na minut dva bude bas toplo. 





Evo ovo je od prosle godine. Sad nesto mislim da to i nisu bili valunzi. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Problemi sa menopauzom
21.9.2021 23:16:47   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Peace*
Onda su počele promene raspoloženja, zaboravnost, neki osećaj da sam sita svega, da mozak ne prima informacije, zaboravljam, svako malo plačem, svaki problem mi je kao slon velik, želja za sexom se drastično smanjila, a onda je krenula depresija. 



Meni je ovako pocelo. Mozak nije bio bas moj, nisam bas bila povezana sa njim kako treba 🙄
Nisam plakala ali sam bila besna non stop. A dete godinu dana ima... I sad mi zao kad se pomislim... Mozda je bilo i malo depresije ali toliko problema je bilo oko mene koji su me okupirali da ja sama sebi u tom smislu nisam bila bitna. I mnogo sam radil u to vreme, mnogo. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 8:03:51   
Dragica Draga
Svasta utice stvarno... Ali eto neki spoljni faktori bas mogu da doprinesu.
Budite mi dobro ❤️

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 9:14:57   
flamingos
Ivanka,znači-tu sam negde čitajući tvoja iskustava.Meni je ovog meseca ciklusa trajao svega 1 dan,plus kaanio.U životu nije taki bilo.Mislim-da tako kratko traje.Kasne mi unazad par godina.Pisah da sam pokušala,uz savet doktora,i sa kontraceptivnim sredstvima,pila sam i virak kapi,ali...Pustam da priroda odradi svoje,a ja ću već nekako da se izborim sama sa sobom.🙄


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 10:01:35   
Peace*
Dobro de, žene, a šta je sa (ne)željom za sexom? To je snašlo samo mene? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 10:06:04   
Dragica Draga
Jaoj peace, sve nas to snalazi bez obzira na menopauzu 😂

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 12:44:45   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Peace*

Dobro de, žene, a šta je sa (ne)željom za sexom? To je snašlo samo mene? user posted image



Zelje za keksom nemaaaaaa 🙄
A onda krenem u teretanu pre 2 godine i opaaaaaaa, vratila se, to valjda ima veze sa nivoom energije. Dodje korona i ja batali teretanu 😂
Radim jogu kod kuce i keksam se ❤️

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 12:45:42   
Ivanka 75
A da ne pricam o tome da su misici "dole" ojacali pa je i osecaj mnoooooooogo bolji 👍


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 13:13:01   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Jaoj peace, sve nas to snalazi bez obzira na menopauzu 😂



user posted image

Ivanka, vežbam već godinama, nikad bolje nisam izgledala od silnog vežbanja user posted image , ali ne pomaže na ovom polju. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 13:19:09   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Jaoj peace, sve nas to snalazi bez obzira na menopauzu 😂



user posted image

Ivanka, vežbam već godinama, nikad bolje nisam izgledala od silnog vežbanja user posted image , ali ne pomaže na ovom polju. user posted image



Onda je do hormona definitivno. Uzburkali se.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Problemi sa menopauzom
22.9.2021 15:16:04   
flamingos
Joj nasmejale ste me.😄


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Problemi sa menopauzom
29.9.2021 9:06:30   
Peace*
Bila kod dr.

Rana perimenopauza.

Sa ovim nivoom antimelrovog hormona i nakon UZ, gde se vidi da folikula gotovo da nema, dr kaže da ni uz stimulaciju i vantelesnu ne bih mogla ostati trudna (nije da sam htela, al baš je čudan osećan). Kaže da, da nisam godinama pila antibebi pilule zbog policističnih jajnika (pre 10-15god), ovo bi se desilo i mnogo ranije.

Ne može ništa da se radi, piti peruanski zlatnu maku da ustali cikluse i otkloni simptome perimenouze.

Plakala sam kao kiša satima, zašto - nemam pojma, jako sam bila tužna, baš me eto pogodilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Problemi sa menopauzom
29.9.2021 9:30:24   
Ana RR
Peace, i ja bih plakala. Nije baš lako prihvatiti takvu promenu, pogotovo sa 40ak godina. Ne znam šta da ti kažem, jbg.

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here