|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 20:14:24   
lesli
Ja sam predavala i privatno i drzavno.
Mi smo samo na nekoliko prvih pregleda isli privatno, posle smo presli drzavno kod iste dr.
Jedino sto dete mora da ima neku bas ozbiljnu dijagnozu ili da imas dobru vezu da bi dobila produzenje. Cisto da znas...
Tako je bar bilo pre 2 godine u Beogradu.

(odgovor članu teodora.r)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 20:50:00   
dunja RR
Alex, ja sam predala izveštaj od državnog, nisam imala vezu. Imala sam samo jedan jedini izveštaj iz Sokobanjske, na kome ništa konkretno nije pisalo.
Mene pitali na komisiji hoćete ići na vežbe, ja zbunjeno rekla, valjda hoćemo (a nismo iši, niti smo trebali niti je to pisalo na izveštaju), i produžili mi olovanje za 3 meseca, to je bilo neposredno pre korone, znači početkom prošle godine.

Moj zaključak - vredi probati, ja sam odlučila u poslednjem trenutku da probam, i dobila produžetak bez ikakve veze.

Čak je doktorka na komisiji (Novi Beograd, msilim da tamo asda sve šalju, osim ako zbog korone nije promenjeno), bila jako gruba prema meni.
U smislu, ptala me da li dete hoda, ja rekla ne (nije hodala tada, prohodala je sa 15 meseci), pitala me to za vežbe, gde sam ja odgovorila kao neki tuta muta, inače nisam tako zbunjena, ali smo jedva stigli na komisiju jer je bio kraj januara(početak februara 2020., i tog dana je bio neki gadan prolom oblaka, kiša, sneg, jedva smo stigli, bukvalno u minut. i samo sam uletela u ordinaciju onako mokra, sa mokrom bebom (prevozom smo išli).


Nisam unutra bila ni minut, oni kažu gotovi ste, ja onako zbunjena pitam, pa jel smo dobili produženje - kaže mi glavna doktorka, Gooospođo, molim vas izađite, završili smo.

I posle dan dna me zvali i produžili 3 meseca.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Alex82)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 20:57:59   
teodora.r
Hvala puno. Ja imam izvestaje samo od privatnog, pa ne znam da li tako prihvataju uopste i zovu na komisiju.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 21:51:23   
lesli


IZVORNA PORUKA: teodora.r

Hvala puno. Ja imam izvestaje samo od privatnog, pa ne znam da li tako prihvataju uopste i zovu na komisiju.






Predaj sve sto imas. Ne znam kada treba da se javis na komisiju, ali ako imas fore do tada dogovori se da ti doktor kuca naredne izvestaje i drzavno ili predjite kod njega na kontrole u drzavnu ustanovu. 

Dunja, kaaaaakooooo? 😁Mi smo imali gomilu izvestaja od fizijatra. Vezbe smo radili redovno. Kasnila je sa motorikom. Nije mogla da se okrene jako dugo sa stomaka na ledja (to je postigla tek nakon godinu dana). Kasno sela. Imala uporan tortikolis. Njih je samo interesovalo da li moze da sedi u tom trenutku, sto je mogla. I postavili su je kao u polozaj da hoda (sto nije mogla), ali su oni zakljucili da moze i da je ona spremna, samo je ja ne stimulisem na pravi nacin. E tad mi je doslo da ih oteram u 3 lepe...A usput su komentarisale sto vristi kad su je onako sveze probudjenu nepoznati ljudi zagledali i prevrtali. Kao sta je sa danasnjom decom, sva se plase nepoznatih?!Izasla sam besna i znala da od produzenja nema nista.

Trazila sam i drugostepenu. Tu su vec bili skroz normalni ljudi, ali opet nismo dobili produzenje.

(odgovor članu teodora.r)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 22:32:00   
dunja RR
Les, veruj mi da me je tada bilo sramota da napišem ovde u temi da su nam produžili. Jer znam da nekima kojima je trebalo daleko više nego nama, nisu.

Razmišljala sam zašto su nam produžili, i mislim da je jedan od ova 2 razloga, ali pre mislim da je ovaj drugi.

1. imali smo sreću da tog dana nisu ispunili neku zadatu kvotu bolovanja (ako je imaju, recimo), pa smo mi tu upali, jer ne hodamo, jer je imala varus stopala na rođenju, ako je uopšte to i bilo bitno, i ako su to primetili u papirima.
2. ime naše dr. na izveštaju iz Sokobanjske. Ovo je zapravo Savina doktorka koja ga godinama prati zbog kaiševa za kukiće koje je nosio, posle smo preventivno nastavili da idemo kod nje. I eto tada smo otišli sa Milicom, malo pre komisije. Dr. mi je tada rekla da se produžetak teško dobija i da se ne nadam puno, ali da vredi pokušati. Napisala je samo izveštaj da smo bili na pregledu, da ne hoda, da je dala preporuke i to je to, sve je napisala kako i jeste. Neću javno da napišem ime naše dr. jer ne želim da je kompromitujem, jer zaista ona nije bila naša "veza"., ali sam sigurna posle ovoliko godina koliko idemo kod nje, da je najbolji fizijatar pedijatar na Balkanu, i da to sve kolege njene znaju, i da njen izveštaj ima posebnu snagu. Ja ne mogu da opišem kakav je ona doktor, a pre svega čovek. Divna, divna žena. Dr na komisiji jeste glasno izgovorila njeno ime kada je čitala izveštaj, kao da je želela da istakne važnost naše doktorke, tako da moguće da prosto ime naše dr. otvara sva vrata, jer svi znaju koliko je dobar doktor, i koliko je cenjena.



IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja, kaaaaakooooo? 😁Mi smo imali gomilu izvestaja od fizijatra. Vezbe smo radili redovno. Kasnila je sa motorikom. Nije mogla da se okrene jako dugo sa stomaka na ledja (to je postigla tek nakon godinu dana). Kasno sela. Imala uporan tortikolis. Njih je samo interesovalo da li moze da sedi u tom trenutku, sto je mogla. I postavili su je kao u polozaj da hoda (sto nije mogla), ali su oni zakljucili da moze i da je ona spremna, samo je ja ne stimulisem na pravi nacin. E tad mi je doslo da ih oteram u 3 lepe...A usput su komentarisale sto vristi kad su je onako sveze probudjenu nepoznati ljudi zagledali i prevrtali. Kao sta je sa danasnjom decom, sva se plase nepoznatih?!Izasla sam besna i znala da od produzenja nema nista.

Trazila sam i drugostepenu. Tu su vec bili skroz normalni ljudi, ali opet nismo dobili produzenje.


< Poruku je uredio dunja RR -- 17.5.2021 22:41:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.6.2021 15:25:04   
Afrodita86
Pozdrav,
uskoro mi istice porodiljsko tj. bolovanje radi nege deteta, jer porodiljsko u stvari traje 3 meseca, pa me zanima da li bih mogla da ga produzim bez komisije. Npr. 15 dana ginekolog, 15 dana pedijatar i to bi mi bilo dovoljno. Samo sam ja zaposlena na odredjeno vreme i ne znam da li imam pravo na to ili prvo moram da dobijem produzenje ugovora? Takodje, zanima me da li se porodiljsko zakljucuje, pa tek onda otvara bolovanje kod pedijatra ili se nadovezuje jedno na drugo? Hvala unapred na odgovorima, puno bi mi znacili.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.6.2021 15:44:35   
teodora.r
Dobili smo produzenje samo na osnovu izvestaja privatnog lekara. Pozz i hvala svima


(odgovor članu Afrodita86)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.6.2021 6:15:22   
Kotevska
Mozete li mi molim vas reci gde ste isli privatno? 


(odgovor članu teodora.r)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.6.2021 21:24:08   
teodora.r

Belmedic, dr petronic
IZVORNA PORUKA: Kotevska

Mozete li mi molim vas reci gde ste isli privatno? 





(odgovor članu Kotevska)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2021 12:12:57   
Narandža
Može li mi neko odgovoriti kako funkcioniše stvar kad se preda zahtev? Koliko dana se čeka poziv na komisiju i na koji način se dobije poziv - telefonom, poštom? Kad stigne poziv za koliko dana bude izlazak pred komisiju? Deluje mi da to može da se oduži... Hvala!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2021 14:36:19   
lesli
Mene su zvali telefonom, posle nekoliko dana od predaje dokumentacije da me obaveste da mi je komisija zakazana i gde i kada da dodjem sa detetom.Obavestili su me par dana unapred. Ne secam se tacno, ali manje od 7 dana je bilo. Znaci od predaje papira do izlaska na komisiju je proslo 10tak dana najvise.

(odgovor članu Narandža)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2021 15:22:00   
Kotevska
Nama su prvi put poslali sms posle 10 dana, a ovaj put su nas obavestili mailom posle 8 dana. Prvi put dobili 3 meseca, sada su nam produzili 2.


(odgovor članu Narandža)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2021 20:59:19   
Narandža
Hvala. Da nisu letnji meseci obavila bih sve usput, ali pošto jesu, bojim se da ne provedem leto i poslednje dane porodiljskog u vrelom gradu čekajući poziv na komisiju... 


(odgovor članu Kotevska)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.7.2021 0:08:35   
MakiMaja83
Da li je neko dobio poziv za komisiju za posebnu negu deteta u Beogradu? 


(odgovor članu Narandža)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.7.2021 10:25:47   
Narandža
Ja sam nedavno predala zahtev, 15.7., i nisam još dobila poziv.


(odgovor članu MakiMaja83)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.7.2021 12:28:37   
MakiMaja83
Isto, predala sam 15.7.

Mialila sam da Komisija treba da zaseda ove nedelje pa d aće pozvati ali izgleda da nisam u pravu. 

(odgovor članu Narandža)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.7.2021 14:44:34   
Narandža
Ne znam kako se to može saznati. ?


(odgovor članu MakiMaja83)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.7.2021 15:55:25   
MakiMaja83
Mislim da to nigde ne objavljuju.

Ja sam računala od zasedanja komisije u maju, kada sam bila poslednji put. Za sedaju svake druge nedelje, tako mi je rečeno Ispalo je da je to ove nedelje. Mada sa njima se nikad ne zna. 

(odgovor članu Narandža)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.8.2021 14:51:01   
Sandrazimo
Mame, koje ste skoro predavale dokumentaciju, molim za pomoć da mi ovde napišete link gde mogu preuzeti Zahtev koji je validan i koji se predaje u 27.marta.

Takođe šta se navodi na koverti koja se predaje?Koji je krajnji rok  pre završetka porodiljskog?Poslala bih nekoga da preda,nisam u BG.Hvala unapred ❤

(odgovor članu teodora.r)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.8.2021 22:04:41   
Mita bekrija
Zdravo svima! Nova sam na forumu ,pa me.zanima da li me mozete uputiti u proceduru za produzetak porodiljskog ,odnosno produzetak posebne nege deteta?

Bolovanje mi istice 19.01.2022 , pripadamo opstini Lazarevac. Kada se najkasnije predaju zahtevi za produzetak ,na koji nacin , gde? Inace je preveremeno rodjena beba u pitanju, sto se lekarske dokumentacije tice imamo izvestaje sa Instituta za neonatologiju ,Sokobankska ,Tirsova,pedijatar iz DZ... Svaki savet dobrodosao! 

(odgovor članu Sandrazimo)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2022 23:57:45   
Ivi2307
Zdravo Tićinela, mozete li mi se javiti, imala bih neka pitanja za Vas, moja beba ima iste probleme kao Vasa nekada? 

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.3.2022 0:19:40   
Ivi2307
Dobro vece Tićinela, mozete li mi poslati poruku, imala bih neka pitanja za Vas? Unapred hvala ❤️
IZVORNA PORUKA: Tićinela

Evo sada sam se uclanila i videla da si i ti na Savskom Vencu kao i ja(firma mi je na toj opstini). Meni porodiljsko istice 30 jula. 4 jula idemo kod fizijatra na kontrolu jer Petra nema nameru da se iz lezeceg dize u sedeci polozaj a o puzanju da ne govorimo a ima 10 meseci. Predpostavljam da cemo dobiti nalaz sa kojim cemo moci da trazimo produzenje mog porodiljskog,odnosno da dobijemo mesec dva na brigu i negu o detetu. Povrh svega toga je pocetkom juna imala malo komplikovaniju operaciju ciste na levoj slepoocnici ali su mi rekli da na kontu toga ne mogu da produzim jer je za njih svaka operacija doslo proslo oslo...strasno.
Pa bih te Milabudućamamice :) zamolila da mi pojasnis od pocetka koliko si ranije predala dokumenta ,da li su oni tebe zvali ili ti njih da te obaveste o terminu komisiei, da li si dugo cekala da dobijes potrebnu dokumentaciju o produzenju...jednostavno ako ti nije tesko napisi mi detaljno kako je islo sve od pocetka do kraja jer cu onda biti sigurna sta ik ako da radim da me budale ne bi set_ale i za...avale... Hvala ti puno unapred




(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.9.2022 10:14:52   
Menkica
Kolika je isplata za posebnu negu deteta?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.11.2022 9:44:31   
Milica@
Koliko dana pre isteka porodiljskog mora da se predaju papiri za produženje?

(odgovor članu Sandrazimo)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.11.2022 9:44:36   
Milica@
Koliko dana pre isteka porodiljskog mora da se predaju papiri za produženje?

(odgovor članu Sandrazimo)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here