|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodja XVII
3.6.2022 18:59:40   
VišnjaC
Pozdrav, drage devojke!
Nova sam na forumu i zanima me jako sledeća stvar i nadam se da ću dobiti odgovor!
U VTO postupku sam od marta, na klinici T. Prošla stimulaciju, aspiraciju, dobila 4 embriončića zamrznuta u 3 slamčice, na 5 i 6 dan. Zbog blage hiprstimulacije dr G. je odlučila da mesec dana budem na mikroginonu. Nakon toga sam primila deset bockalica dekapeptila i pila estrofem 3x1. Međutim, na kontrolnom uz dr nije bila zadovoljna debljinom endometrijuma, pa je pojačala estrofem 2x2 i zakazala kontrolu za tri dana. Na prvom uz 9, 2mm, na drugom mi nije rekla, ali je presekla i odlučila da neće raditi transfer. Prepisala primolut nor, večeras pijem poslednju tableticu i treba da odem na 3dc. Zanima me da li je neka od vas imala sličnu šemu pripreme za fet, slično iskustvo? Šta mogu dalje da očekujem.. Držim se, ali mi i nije svejedno, ubi me neizvesnost. Hvala unapred na odgovoru!user posted image user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vantelesna oplodja XVII
8.6.2022 8:15:12   
nata11
Ja nisam bila na slicnoj semi ali sve sto si napisala me ni ima smisla.
Jednostavno ne zele da rade transfer kada endomentrijum nije spreman.

Verujem da ti nije svejedno ali nemoj biti veci dr od njih user posted image

Srecno i javi kako napredujes.

_____________________________





(odgovor članu VišnjaC)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vantelesna oplodja XVII
11.6.2022 23:52:49   
Sanjaaa91
Zsravo devojke, evo i ja se javljam. Nova sam na forumu.Prošli smo komisiju, uskoro imamo prvi termin za konsultacije u Jevremovoj. Da li je enka od vas radila tamo VTO i kakva su vam iskustva? 

(odgovor članu @bubica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vantelesna oplodja XVII
20.6.2022 15:32:15   
Krisss985
Dobar dan. Davno sam se javljala. Eto posle 7 neuspelih pokusaja (5 stimulisanih 2 krio transfera) 8mi pokusaj (krio transfer)za sada napoko obecava. Prva beta  na 12 dan - 424.30Druga beta na 14 dan - 1071Sad moje pitanje da li je to sve ok sobzirom da mi je vracen jedan embrion trodnevni osmocelijski?A beta bi trebalo da se duplira ovo je malo i vise od duplo.

(odgovor članu Sanjaaa91)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vantelesna oplodja XVII
21.6.2022 0:31:05   
lesli
Obecava, itekako.Odlicna beta!Sad sacekaj uz za neke 2 nedelje. Drzim palceve da kuca ❤️

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vantelesna oplodja XVII
22.6.2022 19:29:23   
Friday
Hvala sto javljas lepe vesti Krisss, bar meni jako znaci da cujem kada nekom uspe posle toliko vto-a. Ja sam se umorila, celu godinu skupljam snage za 5. put 8)  


(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vantelesna oplodja XVII
4.7.2022 8:03:36   
pozitivna
Cestitam kriss 

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vantelesna oplodja XVII
4.7.2022 8:06:45   
pozitivna
"clock-img"

22.06.2022, 19:29

"clock-img"

Friday

"pencil-img"

38

Hvala sto javljas lepe vesti Krisss, bar meni jako znaci da cujem kada nekom uspe posle toliko vto-a. Ja sam se umorila, celu godinu skupljam snage za 5. put         A gde ces sl.VTO da radis ?




(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vantelesna oplodja XVII
6.7.2022 10:28:11   
pozitivna
Super ,cestitam

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vantelesna oplodja XVII
25.7.2022 7:41:48   
Krisss985
Dobar dan. Samo da vam javim da je prosao i prvi i drugi ultrazvuk. 6-ta nedelja ❤️ kuca  115, a u 8 nedelji  ❤️ kuca 173.  Sad cekamo expertski ultrazvuk. Po doktorki 👶 se lepo razvija. Mojoj sreci nema kraja.. 

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vantelesna oplodja XVII
25.7.2022 7:56:56   
Krisss985


IZVORNA PORUKA: Friday

Hvala sto javljas lepe vesti Krisss, bar meni jako znaci da cujem kada nekom uspe posle toliko vto-a. Ja sam se umorila, celu godinu skupljam snage za 5. put 8)  




Verujem da si se umorila. I meni je bilo vrlo tesko i stresno posle svakog neuspelog pokusalja skupiti snage ponovo krenuti ali nemoj odustajati. Nikad neznas. Mozda ce ti bas sledeci put uspeti. Samo hrabro. Drzim ti palceve da taj 5. put bude pozitivna betica. 

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vantelesna oplodja XVII
26.7.2022 8:03:31   
unasolamente@yahoo
Ovde sam da podelim svoje licno iskustvo u slucaju da nekome mozda pomogne. Za detalje posaljite pp ili pisite rado cu odgovoriti. Moja borba za potmostvo pocinje 2010 god ja tada 30 on 31 oboje zdravi on super spermogram ja super matericu , radila te godine HSG za svaki slucaj nalaz uredan sve super, zdravi ste pravite bebu. 2011 I dalje se nista ne desava ( godinu dana pravimo bebu) odlazimo u Impuls Bgd ciljani odnosi pracenje razvoja folikula Klomifen, 3 meseca, 3 pokusaja, nista. Klomifen ne smem vise da uzimam. Hajdemo 2012 u Jevremovu kod Milice na inseminaciju. Nista. Hajde :preko veze” u Front, placem da mi rade laparaskopiju-nema indikacija za to, zdravi ste idite kuci pravite bebu. 2013 vec sam u revoltu ne bavim se bebom, nista. Ja sam pala I depresiju 2 godine AD, imala teske panicen napade, anksiozne napade, isla na REBP ( nista ne pomaze samo sam se svadjala godinu dana sa oom zenom a u DZ psiholog ne daj Boze, isla na hipnozu, akupunkturu, nista dok nisam nasal na Boga Dr.Diligenskom ( posle godinu I po dana ozivela) 2016 Specijana bolnica Bgd Radulovic 17 jc, 3 iz svezeg na 3 dan-nista, 3 FET nista. Ja insulinska rezistencija on and off ( kad teniram onda nemam insulinsku) .U medjuvremenu odradjeni svi moguci testovi koji ikada mogu da vam prodju kroz glavu trombofilija, hematolski I imunoloski, svi oni ANTI ovo, ANTI ono, sve top, bebe nema. Jednu garsonjeru od para smo dali za sve to I ZALIM jer smo PAKAO prosli NI ZA STA jer su svi lekari na isti kalup. NIKO se ne uzivaljava, nema POJEDIBACNOG slucaja, sve smo tretirane ISTO, nema individualnog pristupa sem kad sun am hormone drugaciji, ovo ostalo od 20-50 sve nam isto daju pa kod koje upali. Isto tako je I preko, ne zvaravajte se da nije. UGlavnom, 2018 idemo u Visegradsku kod Dr.Dosen. Veci pakao u zivotu nisam dozivela. To sto se ona kezi I kliberi I sva je “mazna” ne zavrsava posao. Danim sam sedela izmedju 6 I 8 sati u onoj cekaonici na 5 minuta ultrazvuk koliko traje da bi mi kad VTO nije uspela rekla-materica nije dovoljno prokrvljena. OK. Odem kod 3 druga ginekologa-materica top. 2019 Goca Ivanovic. Zlo od zene. Jednom smo se posvadjale jer sam je pitala za ovo I za ono a ona me izbacila sa stolice gde je ultrazvuk trebao da se obavi. Naravno da je posle toga komunikacija bila stura I losa I pored svega nije me prepustila drugom lekaru a jos je I zeznula devojku koja radi 10 sati na rostilju s kojom sam delila sobu tih sat-dva koja nije ni znala da moze besplatno preko RFZO da ide ko Ivanovica. Tuzna prica. Elem, to je bilo leto, odem na more ko I obicno nista, kupim karte vizu I sve idem u Eng za Srp NOvu God I kasni mi I kasni mi I odem bez veze izvadim krv I secam se vucem one kofere po aerodromu cekam red da se cekiram stize mejl sa nalazom beta 988! Ja rekoh o ne, rak! I mm kaze nista bavicemo se time kad dodjemo. Inace, ja sam bolesljiva, stalno mi se vracala ureaplzma pa sam morala svakih 6 meseci da Vadim bris sve iz straha da je nemam, pa sam imala koke u nocu pa sam imala heliko bakteriju itd. Odemo mi tamo sve top ja presrecna meni lepo, vracamo se-ja missed ba. Nema veze ja srecna sto uopste mogu da ostanem prirodno u drugom stanju. U januaru akiretaza, 2020 decembar kasni kasni ja HCG 455, medjutim tad sam vec bila 4,5 a bila bolesna sa udruzzenim bolestima oko mesec I po dana sam vec u to vreme pila antibiotike I nisam htela da rizikujem I abortirala sam. Elem, 2021 preko preporuke ( I nikad vise) Jevremova VTO. NIsta. Tad vec imam 42 I muka mi je od svega. Kako se vto zavrsi ja ostala prirodno u dr stanju kad ono Blighted ovum  opet kiretaza. Toliko sam se vise bila umorila od svega da ja ne znam. U onda odlucim na donaciju jc samo klinku da nadju kao donara jer moje jc su vec matore I idemo. Odemo u novembru 2021 na potpisvanje papira I da mm da uzorak. Posle 7 meseci nadju donatorku. Odemo opusteni u najboljem raspolozenju pratimo sva uputsva I evo juce rezultat-negativa. Sta je bilo? Blastice AA kvaliteta. Donatorka 20 god, moj endometrujum top zadebljan, hormone su mi uvek bili extra stitna isto sve top, I da meni NIKO ali NIKO ne kaze ni za imunologiju I za hematologiju da sam za sve ove godine SAMA od zenica sa foruma sebe edukovala sta da radim od analiza. Aman!! Idemo na jos 2 pokusaja imamo jos 4 smrzlica s to cu ja NAPOKON , tu jedino sebe krivim sto ranije daleko ranije nisam odradila a lekare krivim jer mi to makar posle 36te kad su videli da nema nista ni prirodno ni od IVF ( a da niko od nashi mi nikada nije vratio blaste svi vracaju embrione, poshest Bozija sram ih bilo samo nas muche sto ne ostave do 5og dana da vidimo sta ce da prezivi!) sto nisu rekli-radire histero ili laparo. Nema veze. U zivotu necu zaboraviti 2012 kad sam plakala a ja zaita retko placem sem od nervoze I besa I nepravde da mi rade histero. Uglavnom, da bih uradila eto jos to I jos neke 2 analize koje sam izbunarila da odradim ne bih li sebi pomogla da zatrudnim a posle…pa nista. Moje isljenje posle 44te je zaista zaista kasno…
Srecno SVIMA na vasem putu da postanete mame <3

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vantelesna oplodja XVII
16.8.2022 13:08:39   
Friday
Ne znam jos gde cu, razmisljam o Frontu, nisam tamo radila a interesuje me kakva je organizacija, ranije je bilo koliko sam citala da po ceo dan mora tamo da se sedi jer je islo vadjenje krvi, kontrola, pregled a ja ne bih da uzimam bolovanje za pripremu, volela bi da to zavrsim pre posla, ako je neko radio u Frontu molim vas za info kako je tekla organizacija kada se radi bmpo. 

Hvala unapred.

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vantelesna oplodja XVII
16.8.2022 13:10:59   
Friday
Ukoliko neko zna da li je problem na komisiji preko rfzo ako je neki hormon povecan malo, tj. da li mora sve da je u okviru onih vrednosti?

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here