|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zakljucivanje ocena
25.3.2010 8:44:48   
afrodita
Kako je moguce na osnovu jedne ocene iz provere
znanja, dati zakljucnu ocenu?
Nama se desilo jedno odgovaranje i ocena iz sveske
na polugodistu (5.razred)
Mozda medju vama ima neka uciteljica ili nastavnicauser posted image
Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: zakljucivanje ocena
25.3.2010 9:24:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: afrodita


Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?



Nisam merodavna (nisam učiteljica), ali odgovor na ovo pitanje je: NE!
Dete je moglo imati sreće i biti prozvano baš kada je sve naučilo. A da je prozvano 7 dana pre ili posle, ne bi bilo spremno.
Zato postoje tromesečja, i dete bi trebalo odgovarati bar jednom u svakom tromesečju. Bar je tako bilo u moje vreme. Imali smo odgovaranje u svakom tromesečju, + kontrolni, + pismeni (ako iz tog predmeta postoji), + sveska (možda).
Mnogo je značilo i ako sediš u prvoj klupi koja je naslonjena na katedru! user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: zakljucivanje ocena
25.3.2010 9:26:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: afrodita


Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?



Nisam merodavna (nisam učiteljica), ali odgovor na ovo pitanje je: NE!
Dete je moglo imati sreće i biti prozvano baš kada je sve naučilo. A da je prozvano 7 dana pre ili posle, ne bi bilo spremno.
Zato postoje tromesečja, i dete bi trebalo odgovarati bar jednom u svakom tromesečju. Bar je tako bilo u moje vreme. Imali smo odgovaranje u svakom tromesečju, + kontrolni, + pismeni (ako iz tog predmeta postoji), + sveska (možda).
Mnogo je značilo i ako sediš u prvoj klupi koja je naslonjena na katedru! user posted image

Pretpostavljam da je to bila tvoja klupa user posted image !Nije definitivno to merilo,svasta se desava i svasta se radi,tako da nista vise nije cudno!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: zakljucivanje ocena
25.3.2010 9:35:21   
*Alexx*
Ja sam bila večiti kampanjac. Ali sam znala kada počinju da pitaju, kada su kontrolni itd, pa sam bila spremna. I uvek dobijala 5-ice, a kad nisam bila spremna, prolazila sam na "staru slavu" i retko kad su mi davali kečeve (a bilo je situacija) user posted image

Kod mene je bilo isto kao i kod Tashe, ali mi smo i generacija user posted image Dakle, usmeni, kontrolni, pismeni. I taj ciklus dva puta u polugodištu, čini mi se.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: zakljucivanje ocena
25.3.2010 9:37:24   
prase
Ma kakvo merilo znanja... Ucitelji, nastavnici, profesori se najvise vode svojim utiskom i nekim samo njima znanim poredjenjima medju djacima. Moj brat je jadan uvek stradavao zbog toga sto su ga poredili sa mnom, ako nesto zna slabije od mene onda mu odmah davaju cetvorke, iako ujedno zna bolje od svih drugih koji imaju 5 user posted image Srecom, njega je uvek bilo bas briga za ocene, uvek sam se ja vise sekirala zbog ovakvih nepravdi nego on user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: zakljucivanje ocena
26.3.2010 14:37:46   
afrodita
IZVORNA PORUKA: prase

Ma kakvo merilo znanja... Ucitelji, nastavnici, profesori se najvise vode svojim utiskom i nekim samo njima znanim poredjenjima medju djacima. Moj brat je jadan uvek stradavao zbog toga sto su ga poredili sa mnom, ako nesto zna slabije od mene onda mu odmah davaju cetvorke, iako ujedno zna bolje od svih drugih koji imaju 5 user posted image Srecom, njega je uvek bilo bas briga za ocene, uvek sam se ja vise sekirala zbog ovakvih nepravdi nego on user posted image


Isti slucaj i kod nas sa sestrom i bratom







Zato postoje tromesečja, i dete bi trebalo odgovarati bar jednom u svakom tromesečju. Bar je tako bilo u moje vreme. Imali smo odgovaranje u svakom tromesečju, + kontrolni, + pismeni (ako iz tog predmeta postoji), + sveska (možda).






U ovom slucaju jednom nedeljno imaju geografiju.
22 je u razredu. Koliko lekcija se moze nauciti za jedno
tromesecje i koliko djaka se moze ispitati za to vremeuser posted image
Pismene provere znanja ovaj nastavnik ne praktikuje.

Sve u svemu pravila nema jer svaki nastavnik ima svoju politiku.

I pr: ako jedan ucenik ima 10 razlicitih ili istih ocena,
svim ostalim djacima prosek se deli sa 10, bez obzira
ako imaju manje od 10 ocena. Sto znaci da se izabere
ucenik sa najvise ocena i sa tim brojem deli se prosek svima.

II pr: ako ti je zadnja ocena 1 ne mozes imati pozitivnu ocenu
i ako imas 5 petica

III pr: ako popravis 1, preko te ocene se pise pozitivna ocena
i 1 vise ne vazi

IV pr: ako popravis 1, pored se upisuje ocena koja isto toliko
vazi kao i ta 1

Razliciti predmeti i nastavnici.user posted image

< Poruku je uredio afrodita -- 26.3.2010 14:41:06 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: zakljucivanje ocena
26.3.2010 17:12:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: afrodita


U ovom slucaju jednom nedeljno imaju geografiju.
22 je u razredu. Koliko lekcija se moze nauciti za jedno
tromesecje i koliko djaka se moze ispitati za to vremeuser posted image
Pismene provere znanja ovaj nastavnik ne praktikuje.


Nas je bilo više, uvek 30-35, isto geo 1x nedeljno, i imali smo gomilu ocena. Iz sveske, bar dve iz odgovaranja, iz kontrolnog, iz neme karte. (pričam o višim razredima OŠ). Na svakom času odgovaralo je minimum dvoje i prelazilo se novo.


IZVORNA PORUKA: afrodita
Sve u svemu pravila nema jer svaki nastavnik ima svoju politiku.

I pr: ako jedan ucenik ima 10 razlicitih ili istih ocena,
svim ostalim djacima prosek se deli sa 10, bez obzira
ako imaju manje od 10 ocena. Sto znaci da se izabere
ucenik sa najvise ocena i sa tim brojem deli se prosek svima.


Svašta! user posted image


IZVORNA PORUKA: afrodita
Razliciti predmeti i nastavnici.user posted image


Da... user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: zakljucivanje ocena
4.4.2010 23:24:00   
Urbana
IZVORNA PORUKA: afrodita

Kako je moguce na osnovu jedne ocene iz provere
znanja, dati zakljucnu ocenu?
Nama se desilo jedno odgovaranje i ocena iz sveske
na polugodistu (5.razred)



Svakako da je moguce izvesti ocenu. U Srbiji je uglavnom izrazenija borba za ocenu nego za znanje. A na osnovu svakodnevnog ucesca, angazovanja i interesovanja na casu pod pretpostavkom da su predavanja interaktivna moze se mnogo bolje izvesti objektivna ocena, koju naravno ni deca, a jos manje roditelji da bi prihvatili. Ali kod nas i nije pravilo da se vodi diskusija sa djacima, pa ta opcija i otpada, jer zahteva i angazovanje i znanje predavaca, sto cesto puta kod nas izostaje. O sujetnim profesorima necu ni da govorim.

IZVORNA PORUKA: afrodita
Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?


Ma ni najmanje, i smatram da u vecini slucajeva nije pravo merilo znanja. Ocene uglavnom odslikavaju trenutno stanje reprodukovanog gradiva ili neke lekcije, zavrsni testovi kod nas ne postoje, tako da uopste ne mislim da iza mnogih ocena stoji i odgovarajuce znanje.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: zakljucivanje ocena
12.4.2010 8:17:01   
afrodita
Urbana jel' ti radis u skoli?user posted image

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: zakljucivanje ocena
17.4.2010 10:14:31   
Urbana
IZVORNA PORUKA: afrodita

Urbana jel' ti radis u skoli?user posted image


Ma ne afro zasto bi trebala da radim u skoli user posted image , jesam radila godinu dana jedan dan volonterski ovde u NL u predskolskom ali to nije uticalo na neko moje formiranje misljenja. Cisto misljenje na osnovu nekog svog iskustva.
Znas valjda i sama koliko je bilo "razlicitih" petica user posted image
Ja bi bas volela da cujem sta misli neko ko radi u skoli, ko je ucitelj ili nastavnik.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: zakljucivanje ocena
17.4.2010 10:22:34   
NadaR
Ja predajem srpski ..
Imamo dvije ocjene iz usmene provjere znanja, dva pismena rada , otprilike jos dvije pjesmice ocjenjujem i na kraju ocjena iz aktivnosti na casu!


Iz drugih predmeta , obavezno dvije ocjene iz usmenog,jedan ili dva kontrolna,pismena provjera znanja (mada uglavnom jedan) i ocjena iz aktivnosti na casu!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: zakljucivanje ocena
17.4.2010 10:32:17   
Urbana
A pitanje je :

Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?


A nnaaddaa ti nisi dala odgovor user posted image


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
7.12.2010 17:19:44   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: zakljucivanje ocena
7.12.2010 17:43:18   
Ana RR
Bravo za Anči user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: zakljucivanje ocena
7.12.2010 17:47:10   
Lu
Gagi, ponosna mamauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: zakljucivanje ocena
7.12.2010 18:09:32   
jabudic


IZVORNA PORUKA: afrodita

Kako je moguce na osnovu jedne ocene iz provere
znanja, dati zakljucnu ocenu?
Nama se desilo jedno odgovaranje i ocena iz sveske
na polugodistu (5.razred)


Moguce je na osnovu formativnog provjeravanja znanja, koje se obavlja kontinuirano, u toku citavog polugodista, cak iako profesor/nastavnik nije biljezio ocjene, ali on, naravno, zna koliko svaki ucenik zna na osnovu rada na casu, i  objektivnu ocjenu ustvari predstavlja, pored te jedne ocjene koju ima, i utisak o uceniku, nastao u toku duzeg perioda (polugodista).


IZVORNA PORUKA: afrodita
Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?


Uglavnom jeste, makar priblizno.


(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
7.12.2010 21:02:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: zakljucivanje ocena
8.12.2010 12:10:02   
Capa
Evo, i ja radim u školi... Predajem engleski. U principu, mogu da ti kažem kako je po zakonu: mora da bude minimum 4 ocene u jednom polugodištu, koje bi trebalo da budu upisane u dnevnik. Nastavnik može da vodi svoju evidenciju ( u nekoj svojoj svesci ), ali se ocene koje su napisane u dnevniku na kraju gledaju, sabiraju se i deli se sa brojem ocena, tj. traži se aritmetička sredina, pa ako je 2.50 - 3.49:trojka, ako je 3.50- 4.49: četvorka, a 4.50 - 5.00: petica. Naravno, nastavnik može da nagradi dete i da veću ocenu ( naravno ako je blizu pedviđenog proseka ) ako se dete trudilo i ako sam nastavnik smatra da tako treba ( iz bilo kog razloga ), ali ne bi trebalo da daje nižu ocenu od one koju predviđa prosek.
Sada, činjenica je da mnogi ne rade baš tako po zakonu ...
Ja se lično uvek trudim da bide makar 4 ili 5  ocena po polugodištu, od kojih je jedna obavezno sa pismenog, jedna sa usmenog, i obavezno jedna ocena za aktivnost na času, a ostale na neke druge stvari koje radimo ...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: zakljucivanje ocena
17.12.2010 15:11:47   
caca81
IZVORNA PORUKA: afrodita
Sta mislite da li je ocena u skoli stvarno merilo znanja?


Apsolutno da nije!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: zakljucivanje ocena
17.12.2010 21:16:36   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Capa

Evo, i ja radim u školi... Predajem engleski. U principu, mogu da ti kažem kako je po zakonu: mora da bude minimum 4 ocene u jednom polugodištu, koje bi trebalo da budu upisane u dnevnik. Nastavnik može da vodi svoju evidenciju ( u nekoj svojoj svesci ), ali se ocene koje su napisane u dnevniku na kraju gledaju, sabiraju se i deli se sa brojem ocena, tj. traži se aritmetička sredina, pa ako je 2.50 - 3.49:trojka, ako je 3.50- 4.49: četvorka, a 4.50 - 5.00: petica. Naravno, nastavnik može da nagradi dete i da veću ocenu ( naravno ako je blizu pedviđenog proseka ) ako se dete trudilo i ako sam nastavnik smatra da tako treba ( iz bilo kog razloga ), ali ne bi trebalo da daje nižu ocenu od one koju predviđa prosek.
Sada, činjenica je da mnogi ne rade baš tako po zakonu ...
Ja se lično uvek trudim da bide makar 4 ili 5  ocena po polugodištu, od kojih je jedna obavezno sa pismenog, jedna sa usmenog, i obavezno jedna ocena za aktivnost na času, a ostale na neke druge stvari koje radimo ...




kao da sam ja pisalauser posted image ...i da dodam samo da nastavnici svaki nastavni cas obracaju paznju  i vide ko je sta naucio i da li je naucio,ne moze dete 1 da odgovara,dobije dobru ocenu pa da posle ne uci jer "ima vec ocenu"...

od nastavnika zavisi da li je ocena pravo merilo znanjauser posted image

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: zakljucivanje ocena
14.1.2011 23:48:50   
zoća

znači ako je pravi pedagog ovo je ispravno čast izuzetcima kojih je jako malo ali masa nastavnika je bežala sa časova pedagogije

< Poruku je uredio zoća -- 14.1.2011 23:50:09 >

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: zakljucivanje ocena
29.5.2018 11:49:15   
IvanaSK RR
Uopste ne mislim da je ocena merilo znanja!
I ne smatram da dete treba da juri sto vecu ocenu nego treba da usvoji gradivo. Tj. nastavnici ne bi trebalo da se fokusiraju na davanje ocena nego da priblize i nauce decu nesto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here