|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

VIDEO: Bebin mozak, kako raste i razvija se

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 4.3.2017
Prve tri godine su veoma važne u razvoju bebinog mozga. Raste i razvija se brže nego bilo koji drugi deo bebinog tela i beba u tom periodu dostiže najveću brzinu razvoja mozga u svom životu.

/11


 

Prve tri godine su veoma važne u razvoju bebinog mozga. Raste i razvija se brže nego bilo koji drugi deo bebinog tela i beba u tom periodu dostiže najveću brzinu razvoja mozga u svom životu. 

 

Tokom prve godine života bebin možak udvostruči svoju veličinu. Bebe potroše 60% svog energije razvijajući one neurone koji rade najbolje.

 

Sa bebine 3 godine bebin mozak dostiže 80% svoje veličine i ima preko 1000 milijardi nervnih sinapsi. Takođe utrostručio je u težini.

 

Oko 6. meseca razvijaju percepciju dubine i osećaj za boje. Njihove oči počinju da rade zajedno formirajući trodimenzionalni pogled na svet. Sve što dodirnu, okuse, vide, čuju i mirišu pomaže da oblikuju svoj mozak.

 

Mozak svake bebe je različit i zavisi od njihovih pojedinačnih iskustava. Na njih utiču postupci roditelja, braće i sestara, javlja se pokazivanje, mahanje, mimika lica i smejanje. To su akcije koje su zasnovane na ponavljanju poznatih iskustva.

 

Izvor: www.pregnancyvideo.net


Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

ŠTA VAS SVE ČEKA NAKON IZLASKA IZ PORODILIŠTA
Dolazak bebe i mame iz porodilišta je najsrećniji trenutak, ali, pored toga, zahteva prilagođavanje na novi period i org...
5
Deca 80-ih i 90-ih: Pravo je čudo da smo p...
Odgoj dece nekada i sada.
5
Uspavljivanje u naručju, da ili ne?
Mnogi roditelji tvrde da njihova beba ne može da zaspi ako je ne drže u naručju, a drugi opominju da je to štetna navika...
4
Plač bebe otkriva kakav će glas ta osoba d...
Da nam plač bebe ne otkriva samo to da je ona gladna, kažu i naučna istraživanja objavljena u časopisu „Biology Letters“...
4





Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Deca 80-ih i 90-ih: Pravo je čudo da smo p...
Odgoj dece nekada i sada.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here