|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   (Ne)volim 90te - muzika
28.11.2011 15:58:26   
nada78
Sta mislite o muzici 90ih? Sta mislite o koncertu volim 90te? Danas sam čula da ce biti i u NSu. Ja kad vidim onog nesretnog dr iggija, smešno mi je kako neko takav bilo gde moze biti poznat.user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 20.11.2016 12:24:44 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:09:59   
Anoniman
Ja volim 90te, ta muzika budi u meni lepa sećanja, rado bih išla na koncert, ali nisam u mogućnosti jer nemam kome decu da ostavim.

IZVORNA PORUKA: Tash

Za vikend je bio koncert 90ih, jel bio neko od vas?
Danas koleginica priča o koncertu, i onda je krenulo prisećanje , ovo je jedna od pesama koje su se spomenule:
Ivan Gavrilović - Došao sam da te ženim



IZVORNA PORUKA: Tash

DLZ - Žurka

Dee Monk - Samo želim da znam

Dr Iggy - Noćas pada kiša

B3 - Olovna ruka

Knez - Dal si ikada mene volela

Funky house band - Ribe da brže mrdaju guze

Lina - Bumbar

Ella B - Drugarice

Moby Dick - Brate prijatelju

Duck - Pedro

Beat Street - Opsesija

Đogani - Leto je

Luna - Devet i po nedelja

Funky G - Samo u snu

Tap 011 - Zbog tebe

Gru - Petak

Montenigers - So i tekila

K2 - Ajmo u život

Twins - Plavi slon


Jesam nekoga zaboravila?

Ja sve te pesme i dalje znam napamet od reči do reči, zamislite koliko puta su onda preslušane onomad!



IZVOR

(odgovor članu nada78)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:38:44   
Anoniman
Nedavno sam se umalo posvađala sa mamom oko tog famoznog koncerta 90. što se održavao valjda u Beogradu. Počela je sa pričom kako njoj nije jasno što se pravi takav koncert, kako neko može da voli devedesete, kako ovo, kako ono...
Ja sam rođena 86. i devedesete su bile moje detinjstvo, jedno jedino. Prvo sećanje koje imam je tu oko 89-90, i postala sam tinejdžerka 99. Dakle, vrtić i osnovna škola, prvi prijatelji, prva ljubav, prvi izlazak, prvo sve, a mnoge sam stvari i posledji put radila tih godina. I sve uz tu šugavu muziku, čijeg nekvaliteta sam potpuno svesna, a ipak je obožavam jer sam u periodu dr igija, đoganija i dr. bila dete, devojčica i postajala devojka. To što su mi roditelji kod kuće puštali rock and roll je odigralo svoju ulogu, da dance muzika ne bude jedino za šta znam, i sada imam potpuno drukčiji ukus za muziku, ali čim čujem neke od ovih pesama što je Taša postavila, ja skačem da igram, i sve naše kućne i privatne žurke uvek imaju jedan deo posvećen ovoj muzici.
To što je bila kriza, Milošević, sankcije, inflacija, rat...to kapiram sada, i strašno mi je sada. Tada sam bila dete, i iako je često bilo strašno, bilo je i lepouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:45:39   
zoća
joj Neđo pa ja tek sada vidim koliko sam matora.TI SI BILA TINEJDŽERKA 99.a ja sam tada rodila moje drugo dete i punila 29 godina

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:46:34   
Anoniman
Nisi ti matora nego sam ja jako mlada postala mama, ti si u najboljim godinamauser posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:49:00   
zoća
to mi trebauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:53:46   
dunja RR

Joooj, ja sam uvek bila kontra ovog fazona, brrrr. Nisam nikada mogla ovo slušati iako jesu većinom svi oko mene. Meni se čini da sam iz inata slušala pank, rock, kontrirala. TinejdŽerka sam bila upravo u prvoj polovini 90-ih kada je i bilo najvećih lomova u svakom smisllu (rat, inflacija, nemaština). Druga polovina 90-ih je skroz drugačija bila ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:53:53   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja volim 90te, ta muzika budi u meni lepa sećanja, rado bih išla na koncert, ali nisam u mogućnosti jer nemam kome decu da ostavim.

IZVORNA PORUKA: Tash

Za vikend je bio koncert 90ih, jel bio neko od vas?
Danas koleginica priča o koncertu, i onda je krenulo prisećanje , ovo je jedna od pesama koje su se spomenule:
Ivan Gavrilović - Došao sam da te ženim



IZVORNA PORUKA: Tash

DLZ - Žurka

Dee Monk - Samo želim da znam

Dr Iggy - Noćas pada kiša

B3 - Olovna ruka

Knez - Dal si ikada mene volela

Funky house band - Ribe da brže mrdaju guze

Lina - Bumbar

Ella B - Drugarice

Moby Dick - Brate prijatelju

Duck - Pedro

Beat Street - Opsesija

Đogani - Leto je

Luna - Devet i po nedelja

Funky G - Samo u snu

Tap 011 - Zbog tebe

Gru - Petak

Montenigers - So i tekila

K2 - Ajmo u život

Twins - Plavi slon


Jesam nekoga zaboravila?

Ja sve te pesme i dalje znam napamet od reči do reči, zamislite koliko puta su onda preslušane onomad!



IZVOR



Pogodila si pravo u živac sa svakom pesmom! user posted image
Jaooooooo.......... žurke u studenjaku i faksu... o svaka od ovih pesama hituser posted image user posted image user posted image
Bio embargo al se ludovalooooooo.......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:55:56   
dunja RR

Ma jasam dete KST-a, ovo se u KSTAu puštalo samo iz zezanja jednom, dvaput godišnje; mi smo odrasli na nekoj skroooz drugoj muzici, moja ekipa i ja:) I srećna sam zbog toga, najiskrenije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:56:17   
dunja RR
Znači - ne volim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: (ne)volim 90te - muzika
30.11.2011 23:59:08   
Anoniman
Dunja, ti si devedesetih već bila mali čovek, koliko-toliko formirana ličnost...zamisli nas, kojima je ovo bio prvi žanr muzike koji smo slušali na radiju, prva muzika koju čujemo na tv-u, pa posle u kafiću, diskoteci...kod moje generacije je retko ko i zaboravio tekstove tih pesama, koliko su nas okružili tom muzikom...i i dalje tvrdim da je bolja od onog što okružuje današnju decu, neuporedivo bolja od grandauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 0:00:35   
zoća
i ja sam odrasla u KST-u,Akademiji i u Domu omladine to su bila vremena,a da i svirke u SKC-u,da li to još uvek postojiuser posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ma jasam dete KST-a, ovo se u KSTAu puštalo samo iz zezanja jednom, dvaput godišnje; mi smo odrasli na nekoj skroooz drugoj muzici, moja ekipa i ja:) I srećna sam zbog toga, najiskrenije.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 0:03:14   
dunja RR
Baš razmišljam, sinoć sam bila u kafani sa klijentom, nisam želela ali morala sam. Ostalo se do kasno, imali smo orkestar sa gitarom, tamburom samo za nas. Svirali su 6-7 sati, bar dok sam ja bila. Počelo se sa narodnjačkim baladama, pa prešlo na malo žešće stare narodnjake i na kraju rock na tamburici (btw fenomenalan). Tražilo se sve i svašta ali nijedna od ovih, a bilo je mnogooo dobra mjuza sinoć. Znači sve osim ovoga. Hoću da kažem da na onoj tamburici sve dobro zvuči ali ne mogu da zamislim ovo, ne znam ni kako da nazovem, na nekom zezanju po mom ukusu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.12.2011 0:04:35 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 0:04:34   
Anoniman
Pa da, sintisajzeri su tu glavni, a to i house muzika ne mere na tamburi nikakouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 0:05:27   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Pa da, sintisajzeri su tu glavni, a to i house muzika ne mere na tamburi nikakouser posted image


ma ovi su sve svirali, nema šta nisu znali, ludo je bilo user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:09:21   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja volim 90te, ta muzika budi u meni lepa sećanja, rado bih išla na koncert, ali nisam u mogućnosti jer nemam kome decu da ostavim.

IZVORNA PORUKA: Tash

Za vikend je bio koncert 90ih, jel bio neko od vas?
Danas koleginica priča o koncertu, i onda je krenulo prisećanje , ovo je jedna od pesama koje su se spomenule:
Ivan Gavrilović - Došao sam da te ženim



IZVORNA PORUKA: Tash

DLZ - Žurka

Dee Monk - Samo želim da znam

Dr Iggy - Noćas pada kiša

B3 - Olovna ruka

Knez - Dal si ikada mene volela

Funky house band - Ribe da brže mrdaju guze

Lina - Bumbar

Ella B - Drugarice

Moby Dick - Brate prijatelju

Duck - Pedro

Beat Street - Opsesija

Đogani - Leto je

Luna - Devet i po nedelja

Funky G - Samo u snu

Tap 011 - Zbog tebe

Gru - Petak

Montenigers - So i tekila

K2 - Ajmo u život

Twins - Plavi slon


Jesam nekoga zaboravila?

Ja sve te pesme i dalje znam napamet od reči do reči, zamislite koliko puta su onda preslušane onomad!



IZVOR


Evo ja sam na sve ove pesme alergična. To sa godinama nema veze, i ja sam u to vreme bila tinejdžerka, ali mi se ta muzika, i ljudi koji su je slušali, prosto gadila. Jbg, meni je tata kupio kaset_ofon kad sam imala 7 godina , i dve kaset_e. Jedna je bila Disko kockica a gruga neki album Erika Kleptona.
Inače, taj period života mi je bio sjajan. Imala sam super društvo, svi smo slušali približno istu muziku, putovali zajedno , svuda se vucarali zajedno, i imali jednog Duleta koji je svirao gitaru. Na školskim ekskurzijama smo takođe slušali super muziku. Sećam se u sedmom razredu, neko je dao vozaču kaset_u Ivana Gavrilovića. Trešti 200 na sat, moja drugariva Vanja prilazi , vadi kaset_u iz kaset_ofona i baca kroz prozor. Pušta Bijelo Dugme i dobija aplauz.
Kasnije smo se zainteresovali za fenomenalnu grunge scenu zahvaljujući MTV-ju a ''97. i ''98. i na našoj muzičkoj sceni je bilo fenomenalnih izdanja-BLock Out, Darkwood Dub, Obojeni program, Disciplin a kitchme, Van Gog...
Devedeset_ih je bilo dobre muzike, mogli smo i da biramo šta ćemo da slušamouser posted image

< Poruku je uredio minavb -- 1.12.2011 8:10:45 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:21:41   
Anoniman
Mi smo te decenije izlazili u klubove koji su puštali isključivo ex-yu rock i stranu muziku, a ovo ludilo densa se slušalo u Lifci, Largu, Starsu user posted image , Omegi.... Mislim da nisam propustila ni jedno od tih elitnih mesta Subotice user posted image user posted image user posted image
Moje društvo je izlazilo u MVM, Kanzas i Sly(to je nekad bilo cool mesto), Klub umetnika, Saloon je imao žive rock svirke,.... Moje 90-te su bile malo drugačije user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:26:55   
Anoniman
Ja ne znam nikoga ko je baš slušao ovu vrstu muzike, svi koji je "vole" vole da je poslušaju negde u izlasku, s vremena na vreme, niko to ne sluša redovno kod kućeuser posted image Sve to ima veze i sa tim kojoj generaciji ko pripadauser posted image Ja ne smatram lošim nijedan izbor muzike, jer ne smatram da samo to određuje čoveka.
Btw, Nina, ja sam sa 13 god išla kod tetke u suboticu, i izvodile su me tečine rođake, i to zamisli gde - u Lifkuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:31:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a
Moje 90-te su bile malo drugačije user posted image


Takođe. Evo MASHKA može da vam potvrdi. Na jednom brdu je bio klub Maska u koji smo izlazili mi i u kom je najveće ludilo bilo kad DJ pusti Nick Cave - Papa Won't Leave You, Henry
Na drugom brdi je bila Topla voda u kojoj se puštala neka druga muzika, turbo folk i šta tija znam šta još, i mi tamo nismo išli.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:38:13   
Olga75
Nina , zaboravila si Deus , ustvari Spik user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:38:44   
Anoniman
Heheh Neđo... I ja sam svraćala ponekad u Lifku ( verovali ili ne subotičani moji, NIKAD nisam ušla u Stars, a u Largo sam ušla jednom i fasovala virusnu infekciju usta od prljave čaše-više se nisam vraćala user posted image ), ali uglavnom na neke najavljene žurke- Nova Godina, Valentin, i tome slično... Znalo je da bude veselo! A najbolji je bio koncert Cukića u Omegi i Van Gogh u Lifci user posted image

A inače 93 je bila u Lifci Mlekoteka user posted image tačnije za osnovce. Dakle svi uzrasta od 12-15 godina dolazili su jednom nedeljno (mislim petak) od 19h-21h kao u "život" user posted image Naravno da sam išla!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:40:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Nina , zaboravila si Deus , ustvari Spik user posted image


Aaaaaa Olga! Gde je to bilo??? Zvuči jakkoooo poznato ali ne mogu da se setim... user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:41:37   
Olga75
u zgradi radnickog ali to je bilo jaaaako davno , negde 93 - 94 user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 8:55:02   
Anoniman
Aaa da da da... Nisam išla! user posted image user posted image user posted image

A najbolja se muzika puštala svake godine na Svetosavskoj žurci u Sly-u... Mislim žurka se tako zvala jer se nije taj dan išlo u školu user posted image Uff znali smo da izdivljavamo uz Oasis Wonderwall, Red Hot Chilli Papers Californication (meni je nekako uvek bila najdraža Under the bridge, ali je snimljena pre 90) Bon Jovi, Aerosmith-mnogo dobrih stvari ovih godina, i roling stones- Anybody seen my babe user posted image ..... ma do sutra bih nabrajala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: (ne)volim 90te - muzika
1.12.2011 9:27:31   
*Alexx*
Dunja i Mina rekoše sve, tako da ću ja samo da klimnem glavom user posted image
Ja sam 90ih slušala domaće rokere. Bogu hvala, bilo ih je. I promovisali su ih na TV-u. Kad se samo setim subotom Paket Aranžmana na Politici i Dodatnog Ubrzanja na 3K (beše nedeljom?)...

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here