|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:00:49   
Anoniman
 
Mnogi ljudi toga nisu svesni, ali nokti mogu često da otkriju naše zdravstveno stanje. Sve što uočavamo na noktima ima određeno značenje. Bele tačke na sredini, manji nabori ili kvržice - sve to može biti indikator neke bolesti. Na osnovu izgleda noktiju, može se utvrditi da li imate problema sa jetrom, plućima ili srcem.
Bledunjavi nokti
Izrazito bledi nokti obično se povezuju sa starenjem, ali mogu biti i pokazatelji ozbiljnih bolesti, kao što su:

  • anemija
  • aritmija
  • dijabetes
  • bolesti jetre
  • neuhranjenost

Izrazito beli nokti
Ako su vaši nokti pretežno bele boje sa tamnijim krajevima, to može ukazati na probleme sa jetrom (npr. hepatitis).
Žuti nokti
Najčešći uzročnik žutih noktiju jeste neka vrsta gljivične zaraze. Kako se stanje pogoršava, i duplja u kojoj se nalazi nokat polako se sakuplja na krajevima, a nokti postaju sve tvrđi i može doći do njihovog urušavanja. Takođe, u jako retkim slučajevima, žuti nokti mogu da ukažu na mnogo ozbiljnije bolesti kao što su psorijaza ili tiroidne bolesti.
Plavkasti nokti
Nokti sa plavkastim sjajem ukazuju na to da naš organizam ne dobija dovoljno kiseonika, što dalje ukazuje na postojanje određenih poremećaja u radu naših disajnih organa, posebno pluća (tj. na upalu).
Ispucali nokti
Suvi nokti koji stalno pucaju ili se razdvajaju na krajevima povezuju se sa tiroidnim oboljenjima. A pucanje ili razdvajanje noktiju, uz nijansu žute boje, ukazuje mnogo češće na neko gljivično oboljenje.
Nokti sa tamnim crtama
Tamne crte ispod površine noktiju treba podrobnije ispitati istoga trenutka, jer njihovo javljanje može ponekad biti izazvano prisustvom melanoma, najopasnije vrste raka kože.
Izgrickani nokti
Grickanje noktiju obično je navika nastala usled dosade. Ipak, u pojedinim slučajevima, ukazuje i na stalno prisustvo nervoze. Ova navika povezuje se i sa opsesivno-kompulsivnim poremećajem. Ukoliko vam je teško da sa grickanjem noktiju prestanete, probajte da rešite ovaj problem razgovorom sa svojim doktorom.
Iako su promene u izgledu noktiju indikatori i pratioci mnogih stanja, promene su retko kad inicijalni znaci neke bolesti. Većina anomalija koja se javlja na noktima zapravo je bezazlena: jasno je npr. da nemaju sve osobe sa belim noktima hepatitis.
Ukoliko ste na bilo koji način nezadovoljni stanjem svojih noktiju i želeli biste više da saznate o tome, najbolje bi bilo da posetite dermatologa, kako biste dobili informacije iz prve ruke.
Izvor: krstarica.com
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:05:22   
Sneža
Ja sam imala problema sa noktima,listali se,bili baš krti,a i kosa mi je opadala više nego inače,pa sam išla kod dermatologa i po njenom savetu pila vitamine MERZ SPEZIAL DRAGEES,posle jedne ture nikad mi lepši nisu bili nokti,kao i kosa i koža.Toplo preporučujem!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.3.2009 14:13:58 >


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:08:04   
Anoniman
U apoteci se kupuju?

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:12:17   
Sneža
Da,ali nažalost ne na recept

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:12:32   
Lilly*
meni su oduvek bili jako krti nokti i listali se i nikada ih nisam mogla pustiti.. pocela sam da pijem kapi koprive zbog anemije, i nokti su mi bas ocvrsli i prestali da se listaju!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.3.2009 14:14:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:14:21   
lucia
i ja sam svojevremno pila neke pilule sa kombinacijom vitamina neophodnih za jacanje noktiju i kose i takodje su mi bas pomogli,nisam mogla da verujem jer sam dosta nepoverljiva prema tim stvarima inace. ne secam se kako se zovu,zelena kutija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:24:52   
Anoniman
moji su super zaista.... uvijek sam imala duge nokte, i sada naravno, uvijek u nekoj ludoj boji (tamno plava...drečeća roze... ljubičasta ... žuta...) znam ponekad biti fina pa staviti crni ili crveni lak... a posto su rijetko bez laka nesto ih nisam zagledala... mislim da su normalne boje  

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:26:41   
mihi
Ko ih pravi Snežo i gde mogu da se nabave meni kosa opada ko luda pole porođajauser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:29:05   
sneza24
I moji su bili jako losi i mazala sam neku kremu ali se ne secam koju i sad su mi super.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:30:57   
Anoniman
Svojevremeno je bila kremica, zvala DIKLA, ne znam dal se još proizvodi...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:31:52   
Lilly*
ima je, videla sam je skoro u prodavnici, ali je nikada nisam koristila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:32:18   
sneza24
I tu sam koristila.Ali neznam da li se jos proizvodi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:38:40   
Sneža

IZVORNA PORUKA: mihi

Ko ih pravi Snežo i gde mogu da se nabave meni kosa opada ko luda pole porođajauser posted image

Evo,sad sam našla kutiju,proizvode se u Nemačkoj,piju se dve tabletice dnevno,naziv sam napisala u prethodnoj poruci,i stvarno su sjajne!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 14:41:18   
Modessty
Meni se u poslednjih godinu dana mnogo listaju i lome nokti.
Koristila sam Diklu i uopste ne pomaze.
Stanje s noktima se pogorsalo letos nakon stavljanja gela. Sad vec mesecima ne mazem nokte i ne pustam da rastu. I jos uvek nikako da ih oporavim!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 16:05:00   
Lu
Ispucali nokti
Suvi nokti koji stalno pucaju ili se razdvajaju na krajevima povezuju se sa tiroidnim oboljenjima.

 
Kakvo je to oboljenjeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 16:19:53   
Jacaca
Cula sam da kada nokat na prstencu, do malog prsta se pojave uzduzne brazda ne ravnine ta osoba je sklona bolestima zeluca, kada je nokat kaziprsta kandzast savijen napred osoba ce umreti nekadaaaaaaaaaaaaaa od infarkta........

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta nam nokti govore?
24.3.2009 16:20:46   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: lu

Ispucali nokti
Suvi nokti koji stalno pucaju ili se razdvajaju na krajevima povezuju se sa tiroidnim oboljenjima.

 
Kakvo je to oboljenjeuser posted image




To ti je oboljenje stitne zlezde.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta nam nokti govore?
25.3.2009 0:03:33   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Svojevremeno je bila kremica, zvala DIKLA, ne znam dal se još proizvodi...


Proizvodi Tasho! Imam ja Diklu, mada je ne koristim redovno, malo sam lenja po tom pitanju.. 2 dana mažem, pa 20 dana ništa... user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta nam nokti govore?
25.3.2009 0:04:52   
Jacaca
Gde si zeno ne mogu da te pronadjem, sama sam vec ceo sat.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 16:24:14   
Anoniman
U poslednje vreme mi se jako listaju nokti na nogama i pucaju po sredini user posted image ne znam sta da radim , nemam vremena za dermatologa , a mislim da su mozda i gljivice , jel imaju one jos nekih simptoma ?

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 18:11:43   
Anoniman
ja vec godinama imam kao neke rupice po noktima, pocelo je prvo na jednom noktu pa se prosirilo. u nekom momentu sam pitala jednu dr i rekla mi je da uzmem kompleks B vitamina, ali to nije pomoglo. sad kad sam bila kod dermatologa zbog mladeza, pitala sam i za ovo i dao mi je da pijem zink glukonate i l-cystine mesec dana. rekao je ako to ne pomogne, razgovaracemo o mogucnosti neke intervencije user posted image  ako je problem samo estetski nemam nameru da intervenisem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 18:32:07   
vukosava
Moji su uvek bili dobri i cvrsti cak i kad jako dugi porastu. Sta to znaci: da mi ne fali B vitamina NIKAD

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 20:32:16   
Anck Su Nmaun
Meni su vec godinama vijugavi, sve brda i doline po njima user posted image sta meni fali onda ?user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 20:51:46   
Anoniman
Moji nokti govore da sam kobila, pošto liče na kopita.
Jako su jaki, i moji su vijugavi, ali na nogama, nekako su neravni, ne smeta mi to baš preterano, ali mi smeta što su jako jaki i poprilično debeli. Mislim da ću ih uskoro seći motornom testerom.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta nam nokti govore?
4.6.2012 20:58:21   
Jole84
Meni nokti govore da mi je vreme za korekciju user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here