|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ajvar
7.9.2009 9:48:18   
mihi
Pravite li ga? Da li ga jedete Vi i Vaši ukućani? Imate li neki dobar recept? Vreme je za ajvaruser posted image .
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ajvar
7.9.2009 10:07:28   
Lu
Pravim svake godine,svi ga volimo i pojedemo sve što napravim.
Ja pravim onu najsporiju ali najbolju varijantu,sa pečenim rogama,staviću recept poslije,idem sad na kavuuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:05:06   
bonita
ja ne pravim,ali zato moja mama.Uh sad kad odem kod nje na 10 dana,mljac,mljac

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:07:05   
Lu
Ajvar od LUuser posted image

-5kg paprika rogi
-3kg patlidžana
-125gr hrena(ako nemate svježi može i onaj iz teglice)
-125gr bijelog luka
-7,5dcl ulja
-soli i šećera po ukusu(ja ne znam koliko stavim nego cijelo vrijeme probavam,inače volim da je više slatkast)

Paprike se peku u rerni i vruće stave u plastične vrećice i svežu,neka odstoje sat vremena najmanje onda se lako ogule.
Patlidžane oguliti i popoloviti i ispeći u rerni.
Sve zajedno sa bijelim lukom i hrenom samljeti na mašinu za meso,dodati u šerpu sa uljem i mješati cijelo vrijeme najmanje sat vremena,postepeno dodavati sol i šećer po ukusu.

Od ove mjere izađe 6 tegli ajvara a ja uvijek pravim duplu mjeru.

< Poruku je uredio Maya RR -- 7.9.2009 22:57:33 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:11:53   
Rivana
Ja ne znam da ga pravim a volim da ga jedem moja mama zna da pravi ali je mrzi user posted image ja je nagovaram ne znam da li cu uspeti user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:17:16   
bonita
BRAVO LU prava si domacica.Ja bih rdo pravila,ali nemam gde.
Ali zato idem kod mame,pa cu poneti par teglicauser posted image user posted image
A planiram nesto drugo od tursije da ostavim,punjenu papriku sa kupusom,i mesanu salatu,ako budem imala vremena.
A za recept ne pitajte,tek mama da mi objasniuser posted image


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:26:50   
Anoniman
Uh, što ja volim ajvar user posted image !!!! Mi pravimo svi zajedno-familija, pa provedemo ceo vikend zajedno, muzika, druženje, zezancija... Koliko volim da ga jedem, toliko uživam i u pravljenju. Mi ga pravimo sledeće nedelje-jupi!!!

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ajvar
7.9.2009 11:32:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: n i n a

Uh, što ja volim ajvar user posted image !!!! Mi pravimo svi zajedno-familija, pa provedemo ceo vikend zajedno, muzika, druženje, zezancija... Koliko volim da ga jedem, toliko uživam i u pravljenju. Mi ga pravimo sledeće nedelje-jupi!!!

Bravo nina tako i trebauser posted image
Mi isto pravimo vani i usput roštiljamo,bude finouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ajvar
7.9.2009 16:19:55   
magnetic
Evo bas smo juce ceo dan proveli u pecenju paprika i pravljenju ajvara,jos sam i danas umorna od toga

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ajvar
8.9.2009 10:43:21   
NadaR
IZVORNA PORUKA: lu

Ajvar od LUuser posted image

-5kg paprika rogi
-3kg patlidžana
-125gr hrena(ako nemate svježi može i onaj iz teglice)
-125gr bijelog luka
-7,5dcl ulja
-soli i šećera po ukusu(ja ne znam koliko stavim nego cijelo vrijeme probavam,inače volim da je više slatkast)

Paprike se peku u rerni i vruće stave u plastične vrećice i svežu,neka odstoje sat vremena najmanje onda se lako ogule.
Patlidžane oguliti i popoloviti i ispeći u rerni.
Sve zajedno sa bijelim lukom i hrenom samljeti na mašinu za meso,dodati u šerpu sa uljem i mješati cijelo vrijeme najmanje sat vremena,postepeno dodavati sol i šećer po ukusu.

Od ove mjere izađe 6 tegli ajvara a ja uvijek pravim duplu mjeru.


ja sam u nedelju pravila po ovom receptu, odlican je!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ajvar
29.8.2011 23:25:25   
GRGA

IZVORNA PORUKA: Nada RR

IZVORNA PORUKA: lu

Ajvar od LUuser posted image

-5kg paprika rogi
-3kg patlidžana
-125gr hrena(ako nemate svježi može i onaj iz teglice)
-125gr bijelog luka
-7,5dcl ulja
-soli i šećera po ukusu(ja ne znam koliko stavim nego cijelo vrijeme probavam,inače volim da je više slatkast)

Paprike se peku u rerni i vruće stave u plastične vrećice i svežu,neka odstoje sat vremena najmanje onda se lako ogule.
Patlidžane oguliti i popoloviti i ispeći u rerni.
Sve zajedno sa bijelim lukom i hrenom samljeti na mašinu za meso,dodati u šerpu sa uljem i mješati cijelo vrijeme najmanje sat vremena,postepeno dodavati sol i šećer po ukusu.

Od ove mjere izađe 6 tegli ajvara a ja uvijek pravim duplu mjeru.


ja sam u nedelju pravila po ovom receptu, odlican je!





Za ovo?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ajvar
29.8.2011 23:28:41   
Lu
Odgovorih i tamo, ne stavljam konzervans, samo u vruće tegle (zagrijem ih u pećnici) sipam vruć ajvar, pokrijem i sutra složim u stalažeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ajvar
29.8.2011 23:28:57   
bokicans
I moj recept je ovakav samo sto se kod mene paprike kuvaju tj bare,sa svim ovim ostalim povrcem,zatim izvade (procede)samelju pa se onda przi ajvar,

< Poruku je uredio bokicans -- 29.8.2011 23:31:33 >

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ajvar
29.8.2011 23:29:37   
GRGA
Zene super stvar,,bogami pre IUI ja moram i ovo da napravim!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ajvar
29.8.2011 23:30:27   
GRGA
Ja sam pravila sam kuvanim paprikama..........Prleepo samo sto sam imala neki recept --pindjur...a nesto strasno malo ispao kada je ispario paradaj-BIO JE PUN VODEuser posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ajvar
13.6.2017 13:01:46   
IvanaSK RR
Ja nisam nikada pravila, a volimo ljuti ajvar. Ocas posla smazemo teglu muz i ja :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ajvar
13.6.2017 20:43:17   
Sanjalicaaa
Ivana, i mi! Bukvalno za dva dana pojedemo celu teglu. Moja mama ne može da napravi koliko mi možemo da pojedemo user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ajvar
13.6.2017 21:23:27   
suzi kju
Ja nisam nikad kuvala ja sama,nego sa mamom ili svekrvom, ljuštim paprike, meljemo eventualno malo promešam ali ne znam da li bez znala sama da skuvam bez nadgledanja nekog iskusnog.
Inače obožavam ajvar, i deca vole i bas sam srecna zbog toga, muž jede ali vise voli pindjur (paprika i paradajz se kuva zajedno)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ajvar
13.6.2017 21:30:59   
Sanjica26 RR
Mi smo zimus pravili prvi put. I za prvi put je bio odlican. Nama mnogo znaci ajvar jer nam treba za post.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa mesom i jogurtom
Ringerajin kuvar: vikiveki
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here