|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Artritis kod dece
22.10.2013 7:35:20   
Trcosava
Žene, koliko vidim nemamo temu. Barem ja nisam našla.
Drugarica me zvala, devojčica joj ima artritis (3 godine).

Doktorka hoće da joj uključi citostatike, ali ona hoće da čuje još jedno mišljenje. Ovih dana ja jurim nekog lekara u Ljubljani koje joj je preporučilo neko udruženje.

Ima li neka mama možda iskustva?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Artritis kod dece
23.10.2013 15:24:51   
Jeca.V
Trco ,nemam iskustva sa decom ali imam sa tatom koji vec dosta godina boluje od reumatoidnog artritisa i svo vreme pije citostatik Metotrexat.U sustini on bez tog leka tesko da bi funkcionisao,ali on ima 61 godinu i suludo mi je da uporedjujem njega i detence od 3 godine.Koliko ja uspevam da shvatim citostatik unistava maligne,ali isto tako i zdrave celije.Kod artritisa se koristi bas iz razloga da bi unistio zdrave celije koje se u slucaju ove bolesti nakupljaju na zglobovima.Uzmite u obzir da sam laik i da je ovo moj zakljucak na osnovu onoga sto znam o ovoj bolesti.Znaci citostatik sluzi da bi bolest drzao pod kontrolom i da bolest ne bi napredovala.E sad postoje i drugi nacini sa kojim ova bolest moze da se kontrolise a jedan od njih je i nacin ishrane ili homeopatija na primer.Ja bih kada je u pitanju dete sigurno ovaj vid lecenja ostavila kao krajnju soluciju i pozabavila se prirodnim stvarima kako bi se bolest drzala u mirovanju jer ipak je ovo autoimuno,a samim tim i hronicno oboljenje.Pozz i nadam se da sam bar malo pomoglauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Artritis kod dece
2.11.2013 10:47:32   
Trcosava
Jeco, hvala. Tek sada vidim odgovor. Mislim da su do sada držali sve pod kontrolom i da je sada valjda krajnje vreme da uključe citostatike. Dobila je mišljenje još dva lekara - i oba su potvrdila i dijagnozu i terapiju njene doktorke. Ono što sam ja pročitala na netu, a i što mi je ona rekla je to da pored toga štosi navela, moraće mesečno da proveravaju krv i jetru jer valjda je to prvo na udaru. Eh tugo... Žao mi deteta user posted image

Predložiću joj i te omeopatske, ako imaš nešto ili nekog daj mi link, kontakt na pp

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Artritis kod dece
2.11.2013 13:07:26   
Jeca.V
Nema na cemuuser posted image ,krvna slika je obavezna svakog meseca,a za jetru ne znam tacno,mozda isto neka analiza.Ja decu vodim kod pedijatra homeopate u Beogradu i prezadovoljna sam.E sad,taj sport nije ni malo jeftin,pogotovo kod ove doktorke koja je sjajna,ali je vrlo razvila biznis pa joj se moze i drapa samo tako.Inace se kod nje na prvi pregled ceka minimum 3 meseca,a kontrole idu normalno za dan,dva od zakazivanja.Ako su iz Beograda sigurno da mogu da se informisu ko se uspesno bavi homeopatijom i kod koga je,da tako kazem,sve to malo jeftinije.I ja sam htela da menjam dr. ali mi nekako uliva sigurnost to sto je prvenstveno pedijatar,a i moje starije dete ima 9 godina pa su sad te posete dr. proredile i te kako.Ako zelis svakako mogu da ti posaljem kontakt na pp.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Artritis kod dece
27.12.2018 12:51:02   
Caca1988
Mojoj cerki koja ima 5 god juce je dijagnostifikovan JIA - juvenilni idiopatski artritis. Pregled je uradjen na Institutu za reumatologiju, i zakazana nam je hospitalizacija radi punkcije kolena. Ona sem tog otoka kolena nema drugih tegoba.Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom dijagnozom i lecenjem iste? 

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here