|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Banana torta
30.3.2011 20:09:52   
Anoniman
400g secera preliti sa malo vode da ogrezne. KAda se istopi dodati 400g mlevenih oraha i malo prokuvati. Skinuti sa vatre i ostaviti da se ohladi. Nek se lepo szusne ili ako vam se sirup ucini mnogo retkim pustite da prokuva minut dva, da ne bi kore posle bile gnjecave.

Dobijenu masu podeliti na dva dela i rastanjiti na dve tacne prethodno nakvasene vodom.

Fil: 5 zumanaca i 5 kasika secera umutiti pa dodat dve kasike vanila pudinga koji treba rzmutiti u 1/4 l mleka. To sve kuvati dok se ne zgusne, pa ohladiti. Umutiti 3/4 margarina sa 4 kasike prah secera i sjediniti sa kremom.

Filovati: kora na tacni+krem+1kg banana seckanih na kolutove+krem+ druga kora. Popuniti ivice kremom i ukrasiti po zelji.



< Poruku je uredio MaliMis -- 30.3.2011 20:15:26 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Banana torta
30.3.2011 20:14:38   
Anoniman
Treba da pomognemo ShiShi da napravimo posnu varijantu fila.


Da li je neko probao sojino mleko? Mislim da bi ono moglo da se iskoristi umesto obicnog. Umesto 5 zumanaca stavi dve kasike brasna i stavi ili jos malo extrata od vanile (obavesno kupi ampulice dr Oetker) ili vanilin secer koji je bezveze. Mozes u mleku prokuvati i sipku vanile ako imas. Ali extrakt je naj jednostavniji, malo da pojacas ukus. Stavi kafenu kasicicu, ne vise. Ako ti ispadne pregusto stavi ceo margarin.

Kora je interesantna odozgo, tako da sastrane mozes samo da lepo ukrasis filom, ako imas spric.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Banana torta
30.3.2011 20:19:10   
Shishica
Jao mislim da bi se udavila od ove torte koliko je dobra!
Super.. od svega sto ste mi nasle i sto sam ja nasla nastace ili neka kombinacija ili nesto vec od toga..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Banana torta
30.3.2011 20:21:28   
Anoniman
Ja se svaki put odvalim. Biraj recepte po lakoci i brzini kojom se spremaju, ako vec imas toliko toga. Ako zapnes sa necim unervozices se i onda ces od svega napraviti haos

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Banana torta
30.3.2011 20:26:57   
Shishica
Ajoj znam.. user posted image
A bar da je manje ljudi..ne znam da se saberem koliko slanog, koliko slatkog.... user posted image
Bilo bi sve lakse da se mrsi i sve sem torte i sitnih kolaca narucimo i gotovo... a dobro..
Ima da postavim temu Shishicino posno spremanje gotovo! ..kad se sve zavrsi..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Banana torta
30.3.2011 20:31:28   
Anoniman
Postavi pre, misli da ces dobiti vise predloga. Samo ne preteruj, tu su da se obelezi rodjus i krstenje a ne da zderu. Kome se ne svidja nek laje posle, a ti uzivaj uz bebu

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Banana torta
30.3.2011 21:22:08   
Lu
Prijedlog za posni fil iz fanta torte;
750 ml fante prokuhati i dodati 4 pudinga od vanilije sa 75 gr. šećera, ide još i margarin ali ako nađete posni (neko reče da ima) ovaj regularni sadrži mlijeko u prahu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here