|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cista jajnika kod beba
24.2.2009 9:56:33   
jelence2
U sedmom mesecu trudnoce otkriveno je da beba ima cistu na jajniku,trebalo je da nesane peti dan po rodjenju ali nije.Isli smo na redovne mesecne kontrole i jednom je cista ima, drugi put nema.Onda je jedne noci bebi pozlilo,obijala je hranu povracala,stolica je bila tamno zelene boje.Primili su nas u bolnici pre tri  nedelje i ultra zvuk je pokazao drasticne promene,cista je bila ogromna.Zatim je uradjena magnetna rezonanca.Beba je hitno operisana,izvadjena je cista 7x5cm koja se uvrnula oko jajnika i pokidala ga sa jajovodom.To je ko zna koliko dugo plutalo po stomaku da je pocelo da crni.Beba je sada kuci,lepo se oporavlja i cekamo rezultate sa patologije.             

Javite mi se sa istim ili slicnim problemom!


< Poruku je uredio guppy RR -- 24.2.2009 10:37:08 >


_____________________________

Kristina 10.07.2004
Sara 28.10.2008
Direktna veza do poruke: 1
   RE: CISTA JAJNIKA KOD BEBA
24.2.2009 10:01:19   
Anoniman
draga ja se nadam da ce to sve ako Bog da biti u uredu... curice su zmajevi...
veliki pozdrav i poljubac za hrabru princezicuuser posted image

(odgovor članu jelence2)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: CISTA JAJNIKA KOD BEBA
24.2.2009 10:11:43   
jelence2
I ja se nadam najboljem.Najgore smo prosli~!




Veliki pozdrav


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: CISTA JAJNIKA KOD BEBA
24.2.2009 10:19:53   
Anoniman
Joj... Jadna mala dušica! Biće ona dobro. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelence2)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 10:20:00   
Anoniman
draga pokusala sam pronaci neke linkove ali samo izbacuje razgovore sa raznih foruma ... al ako nadjem sta strucno svakako cu ti poslati... 

< Poruku je uredio guppy RR -- 24.2.2009 10:37:19 >

(odgovor članu jelence2)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: CISTA JAJNIKA KOD BEBA
24.2.2009 11:48:07   
jelence2
Ako nadjes nesto o ovome,molim te da mi posaljes?

_____________________________

Kristina 10.07.2004
Sara 28.10.2008

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 12:08:08   
guppy RR
Question:

   My baby is 6 month and she was born with only one kidney and yesterday in a scan they discover she as cyst in the ovary. She is doing well now, and the question is what kind of risk she has now or we she becomes older.

Answer:


...
   Ovarian cysts and other genital tract malformations commonly occur with renal agenesis. This is because both the genital or reproductive system and the urinary system develop from a common embryonic tissue called the mesoderm. In fact, the mesonephric ducts that build the urinary system guide the development of the reproductive system. So if there is a problem in the development of the urinary system, it is often reflected in altered development of the reproductive system in both girls and boys. Cysts are common in both girls' ovaries and boys' testes. They occur on the same side as the renal agenesis.

   Many  times ovarian cysts are seen even on prenatal ultrasounds. The size of the cyst forecasts best what problems may occur. Ovarian cysts 4 cm in size or smaller are highly likely to disappear over time. Ovarian cysts larger than 4 cm are more likely to require surgical care either because the cyst causes the ovary to twist (torsion) or because the cyst fills with blood from a hemorrhage. Bleeding is twice as likely to be the problem as is torsion. In both cases, your daughter would complain of severe abdominal pain on the affected side but she would not have a fever. As an infant, if she started loud crying and pulling up her legs as if in terrible pain, but she was otherwise well, it would be the best action to take her to a pediatric emergency room for care, telling the staff that she has a cyst on her ovary and only one kidney.


Našla sam ovo na netwellness.org

(odgovor članu jelence2)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 12:11:42   
guppy RR
sve u svemu, ako ne razumete engleski...

radi se o 6 mesečnoj bebi koja ima cistu na jajniku. roditelji pitaju šta to znači...

doktor (pretpostavljam) odgovara da ciste nastaju i na jajnicima devojčica i u testisima dečaka, ako dođe do problema pri rasti uritarnog trakta iz mezoderma.... kaže da problemi zavise od veličine ciste i da recimo ciste manje od 4 cm obično same nestanu, dok ciste veće od 4 cm znaju prouzrokovati probleme. Treba ih obično hirurški ukloniti zato što cista može prouzrokovati torziju jajnika ili biti puna krvi od nekog krvarenja...  kaže da u tom slučaju beba ima jake bolove u stomaku i da bi JAKO JAKO plakala....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 12:27:57   
jelence2
Hvala na ovome,ali mene interesuje sta ce biti dalje.Sta ce biti sa drugim jajnikom,da li je i on sada podlozan cistama?

_____________________________

Kristina 10.07.2004
Sara 28.10.2008

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 12:38:59   
guppy RR
htela sam ti još kopirati... ali šta kad već sve znaš... kod vas je došlo baš do tog najgoreg... user posted image

nigde ne mogu da načačkam o tome kakav je rizik za drugi jajnik, ali koliko sam razumela iz literature, radi se o razvoju bebe još u stomaku, kad se formira urinarni trakt.. i tada dolazi do ciste.. a onda opet mi nije jasno - te ciste se pojavljuju i nestaju... verovatno nešto hormonski utiče na njih.

Našla sam neke stručne članke na Radiology.rsnajlns.org preko google schollar o tome, da je preučavan nastanak cisti na bebinim jajnicima u povezanosti sa neodgovarajućom funkcijom štitne žlezde... ali da ne moždikam previše... nisam lekar...

ako ti dobro ide engleski, pročačkaj malo sa ključnim rečima: ovarian cyst baby  ili   ovarian torsion baby ili fetal ovarian cysts risk


(odgovor članu jelence2)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cista jajnika kod beba
24.2.2009 14:33:01   
jelence2
Slaba sam sa engleskim,pa ako nadjes jos nesto posalji mi
Mnogo mi znaci bilo kakva informacija

_____________________________

Kristina 10.07.2004
Sara 28.10.2008

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cista jajnika kod beba
17.6.2010 21:05:02   
red sonia
jeste da je ova tema malo napustena,al ajde...
meni su u 9 mesecu otkrili da beba ima nesto,ali se na UZ ne vidi tacno sta...iz bolnice u Senti su me prebacili u Betaniju,tamo su me pregledale dr Tesic i dr Novakov i konstatovale da je to nesto na desnom jajniku i pozvale su sa decje klinike dr Marinkovic na konsultaciju...ona mi je rekla da je ili tumor ili cista ali da ce se videti tek kada se beba operise...zakazan mi je CR koji su obavile ove prve dve doktorice,cim sam se probudila dali su mi da potpisem papir i hitno prebacili bebu na decju kliniku...videla sam je onako u magli od silnih lekova sa 2 m rastojanja,place mi se kada se setim...nakon 6 dana ju je operisala dr Marinkovic kojoj cu biti do kraja zivota zahvalna,ne vidi se ama bas nista,imala je samo mali koncic ispod pupka a izvadili su joj krvavu cistu od 7cm!!! hvala bogu,nije bio tumor...jajnici su ostali neosteceni,sve je kao da nista i nije bilo... al ja ne volim da se prisecam tih dana,cini mi se kao da se to nije meni desilo vec nekom drugom

(odgovor članu jelence2)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cista jajnika kod beba
10.9.2010 10:45:18   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: kekica83

Cao,drage!!!
Ja sam sad u sedmom mesecu trudnoce i pre neki dan na ultrazvuku mi je doktorka rekla da mi beba ima cistu na jajniku od 11mm.Nesto sam nasla o tome na netu,ali me zanima da li neko od vas ima iskustva sa tim?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelence2)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cista jajnika kod beba
10.9.2010 10:48:02   
Jeca*
Ja sam cula da se to dogadja jer zena ima visak hormona...
zena koja se poradjala sa mnom vec ima i drugo dete i imali su taj problem sa drugom bebom. Nisu uklanjali kazu da je organizam sam unistio cistu, po rodjenju bebe, ali idu na kontrole i poslednji put kad sam ih pitala rekli su da treba da odu da provere da li je jajnik unisten ili je u funkciji. Nadam se da nisam lupila ali evo prepisala sam koliko sam "u prolazu" saznala od njih

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cista jajnika kod beba
10.9.2010 10:52:19   
red sonia
jeco zavisi kakva je cista...moja devojcica je imala krvavu i morala je hitno na operaciju...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here