|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:05:25   
Anoniman
Kaže andrijana da je jedna od babskih priča da bebu uplašiš pa ona prestane da štuca. Moje prvo pitanje je bilo "Kako uplašiti bebu od nepunih mesec dana?" S druge strane, pisala sam vam da sam morala po mraku da trčim niz svoju ulicu jer je bebac plakao ako smo ispod krošnji drveća uveče - kao da se bojao.

Mene zanima, šta vi mislite, da li bebe osećaju strah? Pričamo o baš malim bebama, evo recimo da ograničimo ovo na 0-6 meseci...
 
Ja ne znam šta da mislim... Ne znam dal oni mogu biti svesnih nekih stvari koje su preduslov za strah?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:26:25   
guppy RR
Da, ja mislim da je strah uslovljen tu i našim instinktom ...
Upali pored bebe nešto glasno... prepašće se 100 posto... seti se one teorije "o begu"...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:29:07   
Anoniman
Teorija o begu?

To za glasnu npr muziku... mislim da to nije taj strah. To je trgneš se, jer je neočekivano. Ma ser**...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:29:44   
Lu
Pa naravno da se mogu uplašiti,lupni nečim jako pored bebe,dali će se smijati ili plakati?
A to za krošnje drveća,pa vjrojatno mu je ispod krošnje bilo izuzetno mračno i onako se nadvilo nad njim,mislim da se uplašio.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:36:03   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha
To je trgneš se, jer je neočekivano.

Trgneš se ... počne srce da ti kuca brže... želiš da pobegneš (teorija o begu, izvire iz pradavnine i naših predaka, koji su jedino tako mogli da prežive)... to je "strah".


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:38:24   
Jeca*
Ja mislim da osećaju strah. Da vidiš kako moj Luka naglo spušta rukice na krevetac, kao stav mirno, kada ga nešto uplaši ili kako počne da plače kad čuje neki bučan ton ili kada neko počne da viče u njegovoj blizini.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:40:59   
Anoniman
Kada sam otvarala temu bila sam vođena nečim drugim što sada ne znam da objasnim.

Ajde polako, možde uspem da se spasem i ne ispadnem glupava. user posted image

Pričale smo o štucanju, andrijana je rekla da je čula da treba dete uplašiti, i ja sam onda na brzinu pomislila kako bih ga uplašila? Naravno, palo mi je na pamet "BU!", ali to recimo kod mog deteta nikada nije prolazilo, čak i kao jako mali se slatko nasmejao na to. Ali mi nisu pali na pamet drugi izvori straha, tipa, baci šerpu na pločice i uplašiće se (verovatno prestati i da štuca)... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:47:39   
oliveradj
Moja Adrijana cesto stuca i kad joj pljesnemo rukama bilo ko ona nista ne prestane i nikada od toga nije prestala da stuca, dok kod nekih beba to funkcionise. Mislim da bebe osecaju strah. Takodje sam Adrijanu kada padne mrak morala da nosim jer je jako plakala u kolicima ne voli kolica inace, a po mraku....katastrofa. Kazu da sve emocije prenosi majka u prvih godinu dana da beba oseti majcino raspolozenje i razdrazi se dosta ako je majka nervozna. Nekada se cesto bude placuci jak plac neutesan kazu da sanjaju nesto ceka se uplase. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:47:44   
Jeca*
I moj sin se smeje na "bu" user posted image
ok, kapiram šta si htela reći, ali nešto nemam srca da ga traumiram ne bi li prestao da štuca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:53:24   
Lu
A o tome se radi,znači Tasha misliš da li će beba prestati štucati ako ju uplašimo,mislim da ne i mislim da to ni kod odraslih nepali,možda griješim ali kod mene nepali.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 14:59:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Kazu da sve emocije prenosi majka u prvih godinu dana da beba oseti majcino raspolozenje i razdrazi se dosta ako je majka nervozna. Nekada se cesto bude placuci jak plac neutesan kazu da sanjaju nesto ceka se uplase. 


Ovo da majčino raspoloženje utiče na bebino, to mislim da je tačno!

A što se snova tiče, mislim da ne sanjaju odmah, ali ne mogu da se setim sa koliko sam konstatovala da je Luka počeo da sanja.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li beba oseća strah?
26.11.2008 15:01:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

A o tome se radi,znači Tasha misliš da li će beba prestati štucati ako ju uplašimo,mislim da ne i mislim da to ni kod odraslih nepali,možda griješim ali kod mene nepali.


Ustvari ne mislim da će prestati da štuca, ali je odatle potekla ideja.

Protiv štucanja mislim da nema leka. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here